CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meow_tompok

[Merged] PASIR KUCING/CAT LITTER

Originally posted by shinichi at 6-7-2005 10:01 PM
catscan RM9.90 jusco

aku pakai catsan dalam pack kertas warna biru muda.. try beli jenis lain diorg taknak..
problem dgn pasir ni.. aku taruk litter tray tu kat dry area/balkoni rumah aku.. bila kena hujan.. mmg langsung jadi keras pasir ni..
penah pakai jenis dari serbuk kayu.. langsung tak nak guna..

Tumpang tanya,ada sesapa pernah nampak litter box macam nie?

http://www.tidycats.com/getpage.aspx?ContentID=228

ff:

erm... kucen kite lak kalo bab membuang nih, dia terus masuk bilik air.tapi tuh la, kalo tinggal je rumah bila balik tuh pepaham jek la.... kena bukak semua tingkap pastuh on kipas paling max. tapi kena rajin la bersihkan lantai...

Pengalaman bela kucing masa tak der anak dulu...dari bujang sampailah dah kahwen,
saya ajar die buang air dlm toilet.....sampaikan, kalau die pegi jalan-jalan.....panggil die abu (mix persian/kucing biasa) kalau die terasa nak buang air besar/kecil die akan balik ke umah. ada satu hari....die masuk umah jiran...tak sempat nak balik, terus meluru ke toilet jiran...hehheeh....tak pasal-pasal my jiran kena siram taik die...

saya kalau dpt kucing baru...saya akan peram die dlm toilet selama seminggu, lepas dari itu...die akan pandai buang kat toilet.

Originally posted by Amiizaa at 11-9-2005 12:21 PM
Pengalaman bela kucing masa tak der anak dulu...dari bujang sampailah dah kahwen,
saya ajar die buang air dlm toilet.....sampaikan, kalau die pegi jalan-jalan.....panggil die abu (mix persian/kuci ...

hehehe....nasib baik abu jumpa toilet dalam umah jiran.....
kalau tak jumpe....mcm mana yek abu buat.....

hehheeehheh  nasiblah die pandai.....tapi sayangnya die hilang...kena curi....
satu lagi ...kalau die g jalan....ada jer yg mendengki die...
balik-balik ada sepit baju kat ekor die.....mengitai-gitai die .....ekor kembang.....habis luruh bulu kena sepit....
lagi satu die suka sangat main tisu....kalau jumpa tisu gulung kat umah....habis bersepah die main....die gigit-gigit bersepai....
dari ruang tamu....sampailah ke dalam bilik....kenangan bersama abu grey...

Follow Us
aku dah lupa pasir kucingaku jenis apa...tapi brandnya dari thailand.....pasir ni harga dlm RM12 sekampit..kampit lak medium size.....kalau kucing aku kencing ngan berak...semua melekat kat pasir...tak de lah kencing tu berair sbb dah meresap ngan pasir......senang nak buang.....pasir dia bentuk bulat2 kecik..sebiji2 macam sago....memang tak de bau hancing kucing kalau dah dibuang..pasir jadi bersih je..... cuma aku tak tahu kalau ada jual kat Malaysia.....

Originally posted by Kimmy at 12-9-2005 12:51 PM
aku dah lupa pasir kucingaku jenis apa...tapi brandnya dari thailand.....pasir ni harga dlm RM12 sekampit..kampit lak medium size.....kalau kucing aku kencing ngan berak...semua melekat kat pasir.. ...

Pernah jumpa pasir tocen yng bulat bulat kat satu vet clinic, kata vet pasir nih jenis yg serap bau.  CUma najis pejal jer yg kena buang.  Kencing tocen dia akan serap and jadik warna kuning.  Lepas sebulan boleh buang. Satu kampit rega 20 ringgit and tahan 2 bulan (tuang separuh untuk sebulan and i guess it depends on the size of the litterbox)

Tatau la if its the one you are talking about.  Tapi aku tengok kt packaging dia tak de pulak tulisan siam.

Anyway, memula aku guna pasir tocen brand KLEEN KAT.  Kemain lagi dia punya ads kat package tapi mmg tak jimat sbb air kencing dia tak clump so dia bercampur dan menghasilkan bau yg bucuk.  So aku kena tukar pasir tiap tiap hari even twice a day.  Then aku tukar pada brand CATSAN.  It clumps la.  Tapi serapan bau dia tak berapa best sangat. Still, CATSAN is better than Kleen Kat.

DO you guys know any litter sands yng clump dan nyahbau?

ewwww pendapat meow le kan, masa kucin2 tu masih kecik train le depa bagi berak dlm pasir tuh. tapi bila besor meow letak newspaper(yg lelama) kat dalam bekas litter depa tu...jadi kesan2 peninggalan bau2 masam bekas depa litter tu still ada(coz kucing sensenye kuat) jadi ndak tak ndak depa melepas kat dalam tu juga....kalu sampai ketua kita ajar dia suruh melepeh kat pasir tu...alamat bungkus le meow....tapi kalu member seme orang kaya silalah tak salah betul tak?
Begitu le adanya....tapi kalu kucin meow si lito & si merah tu depa melepeh kat luor rumah aje...lagipun pasir kat umah meow ni pasir pantai bedebu senang depa nak mengambuihnya....

dedulu beginile gayanya tempat kucin meow melepehkan hajatnya....

scorchiotaichio This user has been deleted
kucin schor dulu berak kat bilik air kat atas lantai la..train dari kecik.. ader gaya nak melepas jer...
cepat2 bawak lari gi bilik air.. kurung dier 1/2 jam..hahahah..mengiau nak kuar... bela dier mcm
mrsafifi gak aa..bg dier free bebas bermain di ruang tamu..tp x bagi keluar sbb bnyk manusia yg ske mencuri kucin..dah dua kali kene culik..culik yg comei..lain kali culik aa yg comot sket..aahaha..
patu pepetang bagi dier kuar kat blakang umah bagi dier memain rumput... gigit2 ke.. kwn ngan kucin liar ke.. pastu mlm.. bg dier tido kat kusyen...aa.. tp..isk..semua tu kenangan jer....hahaha... kucin schor dah mati..kene gigit binatang..musang aa...sedihnyer...lelebih lagi bile tengok kucin baru..
teringat betapa comei nyer mata kelabu dier...eko panjang dier... bulu semi panjang dier yg gebu
gile...isk..isk..:cry::cry::cry:

Originally posted by meowlin at 20-3-2006 05:10 PM

Erkk... takutnye...

tuh lombong ke? :D

OK LA NI PENGALAMAN SAYA PASAL PASIR KUCING...BYK JENIS PASIR SAYA CUBA..N LAST SEKLI I GUNA PASIR CRYSTAL..WARNA PUTIH...I DOK RUMAH APT..SO BILA LEPAS KUCING2 I BERAK I BUANG KAT TOILET N FLUSH..SBB PASIR NI AKAN HANCUR BILA KENA AIR.PADA SY DIA BETUL JIMAT JIKA NAK KIRA GUNA PASIR CLUMPING OR PASIR BIASA...MMG HARGA PASIR CRYSTAL NI MAHAL KALAU BELI KAT PETSHOP..BUT I SHARE BELI NGAN KAWAN I..SKALI BELI MIN 10 BAG.NORMAL PRICE KAT PETSHOP RM19-25..I DAPAT AROUND 15PER BAG.BOLEH TAHAN N SO FAR KAWAN2 I DTG RUMAH X KOMPLAIN PASAL BAU...

Originally posted by nenekglamer at 21-3-2006 09:41 PM

Erkk... takutnye...

uhuhuh bukannya betoi....:nerd:

airspeeder This user has been deleted
Kalau boleh mmg nak kucing aku melepas kat toilet.. jimat duit..
Apa kan daya.. too late.. Tak boleh nak train dah.
Kalau aku lambat je bersihkan pasir.. siap la kucing aku kencing depan bilik air.

Nak tanya, kunpius neh!!

Aku agak kunpius pasal pasir yang kucing buat berak nun.
nak tanya korang yang pakar pasal pasir ni, ialah bila kucing tu dah berak dalam pasir
berak dia, jadi taik dia kita biarkan semalaman ke atau kita scoop terus buang.
tak paham ni. boleh sesapar tulun saya?:pray:

Originally posted by hulia at 25-8-2006 05:18 PM
Aku agak kunpius pasal pasir yang kucing buat berak nun.
nak tanya korang yang pakar pasal pasir ni, ialah bila kucing tu dah berak dalam pasir
berak dia, jadi taik dia kita biarkan semalaman ke  ...

kalau rajin ko  buang la..kalau malas..tak yah la...kalau aku hari2 aku buang...so umah aku tak berbau la sangat.........:pmuka:

citer pasal pasir berak kucing ada kat sini...http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D4

hehehhe ye hulia baik ko pi kat thread yg si fin ckp tu...

sori.. kalau bahasa mengarut..my doter yg type msg tadi ni..

kena check one by one lahhh..

[ Last edited by  maRgeRin at 28-8-2006 01:44 AM ]