CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

All about BUNDLE (muor76 & darkharis)

emmm memang mahal dah baju2 gitu...hehehe susah nak dapat bawah 100 utk baju state kat bundle nie... mgkn org yg tak nak untung besar je jual murah2 hehehhe sebab jd kegilaan ramai nie baju2 mcm nie..... maklumlah kalau nak beli baju canter baru utk state cecah 300++... then design lame dah takde jual...so koleksi item lah heheheh

dulu dpt gak all black putih nie...tp dah jual kat kawan dah hehehe dlm $115 dulu beli....  kawan duk sibuk mengecek...tp saiz dia besar so byk belikan dia baju canter...dulu2 lah....skrg nie tak duk jb so susahlah nak belikan utk dia.... baju kolar polo canter saje jual dlm 10-30...tgk saiz + kualiti... dulu2 memang senang dpt utk saiz besar2 nie.... member tu pakai baju canter je hari2 huhuhuhu

tak main rugby pun.... cuma tgk je heheheh time sekolah dulu sekolah hampeh...just main bola sepak + bola tampar je

kat seremban seluar + baju brand mcm ck, guess dll mahal2 tak?...berapa diaorg jual?

Reply #121 darkharis's post

kalo brand brand cam tu aku tak tau sanga ler.. sebab aku tak bape minat... brand brand cam tu pon type dia ak banyak...
kalo cam levi's. dia banyak series... series 5 dah baper banyak.. tu ak termasuk silver tab orange tab.. signature.. dll
tengok ler nanti.. maybe aku akan collect levis laks.. skang nih baru ade 506, 501, 505 orange tab, 55 buttonfly, 1532...

eh liga rugby kl n selangor dah nak mula dah.. ahad nih dah mula... liga n pon dah nak mula feb nih.. kat astro pon awal bulan dah mula six nation.. pastu bulan 9 dah start world cup.. huhuhh

ohhhh ko minat levis ke?..... ok gak...tp mahal sikitlah nak gi beli...maklumlah levis popular kat mlaysia nie... ko gi lah cari buku2 ttg levi's.... rasanya kat kinokuniya ada kot...tak pon ko tanya mamat2 bundle... boleh ko citekan kat kawan ttg levis nie hehehehe

semalam kawan gi pasar malam...ada levi's 501xx kepala kain saiz 32 x 32... jepun.. dia jual 350... lupe lak nak tgk big E ke tak huhuhu...kalau kepala kain lain dia jual dlm 140-180....

rugby kl /sgor nie kat mane? mesti ada jual barang2 sikit..... kawan takde astro lagi huhuhu

kalo rugby kat kl kat padang merbok.. padang utara.. tu yg aku tau ler...
nani ler aku try carik buku levi's nih..

501xx jepun? kepala kain? ermm aku pernah gak jumpe.. rege lebih kurang camtu lah...

ohhhh memang standard harga dia lah... kala US nye berapa diaorg jual?

Originally posted by darkharis at 26-1-2007 03:24 PM
ohhhh memang standard harga dia lah... kala US nye berapa diaorg jual?

aku rase ler... kalo us nyer.. 501xx kepala kain mesti lagi mahal dr yg jepun nyer,,...
huhuhu.. kalo kaya.. pastu duit tak tau nak wat ape.. leh ler beli.
kalo big E baru kat kedai levis... rege dia dlm rm550... yg latest sekali aku tanya.. ade 2000 lai aje kat melesia...

Follow Us
heheheh itulah....byk duit kena pakai kalau betul2 serius nak jadi levi's collector's nie heheheheh

baju canter nie pun byk peminat...huhuhu ramai org suka kumpul.... tp dia tak sehebat levi's lah...

Originally posted by darkharis at 29-1-2007 10:23 AM
heheheh itulah....byk duit kena pakai kalau betul2 serius nak jadi levi's collector's nie heheheheh

baju canter nie pun byk peminat...huhuhu ramai org suka kumpul.... tp dia tak sehebat levi's ...

ha'a... salah sorang aku ler....
akunyer canter byk ade ler sket... kalo pakai hari nih.. bulan depan baru jumpe aku pakai baju tu balik...
hehheheh
member aku jeles jer ngan aku..
adik aku selalu ngecek kat aku baju aku.. ade gak bagi kat adik aku...
rasenyer dah lebih 10 lai... siap dia eksyen ngan member dia... dia cakap kat member dia yg collect canter jugak rege baju yg dia dpat tak lebih dr 20 hinggit selai.. member dia jeles jer.. mane tak org tu beli rege 40 ke atas.. ade yg same design ngan yg adik aku pakai...
tapi aku leh dpt baju canter belas-belas ringgit jer.. ade yg bawah 10 inggit...
semalam dok bagi sweater canter kat dia.. aku beli kat big bundle rm3 jer... saper nak bagi sweater canter rm3... kekkekeke
tapi made in japan ler...

heheheheh murah lah.... mgkn brother bundle nie tak kira brand... sebab tu jual murah je... kalau dah jadi kawan pun leh dpt murah heheheheh best lah dpt 1blnnye baju canter hehehehe

duk kl nie susah sikit nak kumpul canter nie heheheheh kalau ada mahal diaorg jual... kalau duk jb mesti boleh kumpul byk canter nie hehehhehe

Originally posted by darkharis at 29-1-2007 03:20 PM
heheheheh murah lah.... mgkn brother bundle nie tak kira brand... sebab tu jual murah je... kalau dah jadi kawan pun leh dpt murah heheheheh best lah dpt 1blnnye baju canter hehehehe

duk kl ni ...

kat johor lagi banyak murah dr mahal.. sebab tu best...
kalo ko bsness kat kl.. tapi rege ikut johor.. mesti tokeh bundle sane bengang jer... hehhehehe

emmmm itulah... kalu business kat kl nie tp jual ikut harga jb taku kena pulau lak.... silap2 kan ada yg g jumpa bomoh...hehehheeh maklumlah org melayu nie bukannye boleh tgk org lebih dr diaorg.... rasanya terpaksa jual ikut harga diaorg @ mgkn boleh murah sikit....

tak tahu skrg nie pasaran market bundle nie mcmane.... kualiti jg... entah ok ke tak?? dulu2 ada pakcik tu cite 1 bulan dia boleh untung 2-4 ribu....sekarang nie camane ekk

Originally posted by darkharis at 29-1-2007 04:01 PM
emmmm itulah... kalu business kat kl nie tp jual ikut harga jb taku kena pulau lak.... silap2 kan ada yg g jumpa bomoh...hehehheeh maklumlah org melayu nie bukannye boleh tgk org lebih dr diaorg. ...

aku tak tau ler profit camner... kalo tokeh bundle tu cakap takde untung... tapi camner dia leh survive begitu lama?
ade siap leh bukak cawangan.. ade siap beli van lain.. ade siap beli rumah baru...
camner ko rase..?

kalo barang ko best.. rege pon best... org mesti dtg punya....

emmm itulah....kalau tak takkan diaorg bukak bundle nie.... mesti pendapatan nye ok...kurang2 1-4K sebulan gak...bergantung pada tempat business, kualiti brg, kuantiti jual

cth: imagine 1 bundle baju mgkn ada 500helai = $300 = jatuh 1 helai $1.60....kalau牋100 dia jual $10, 300 jual $5... 100 rosak = $2500+ so keuntungan mgkn 400 helai nie abis dln 3bln so 1 bln leh dpt $800+ .... uiksss takkan besar sgt untung dia hehehhe sampai 500%++ keuntungan...heheheh boleh ke 400helai dijual? 1 bundle 500helai ke? 1 bundle harga dia $300 ke? tp kalau jual $5x300helai = $1500 huhuhu lum kira $10x200helai = $2000

belum dia jual seluar slack, jeans, sweeter dll....tp nie belum tolak modal, sewa, gaji hari, api air dan lain2.... rasanya penjualan semua boleh jejak 3K-5K sebulan.... setelah tolak modal dan lain2... mgkn dpt untung 2-3K... tu pun bergantung pada kualiti brg , tempat.... emmm kaya gak kan

tp risiko bundle lah barang kurang kualiti..so untung kuranglah...

ape komen ko?? boleh ke dpt untung $2-3K

[ Last edited by  darkharis at 30-1-2007 02:48 PM ]

Rate

1

tp modal besar lah kena ada kalau nak bukak bundle jual baju, jeans, slack, sweeter dll.... kalau dpt sewa kedai murah + tempat ramai peminat bundle mesti cun.... mahu $10-15K gak modal nye termasuk sewa kedai + modal beli bundle2 + renovation + perkakasan kedai.... duit rolling pun kena ada gak

sbb tu bundle kat chow kit nie jual asing2 je,.....mcm org tu jual jeans je..... so untung dia mgkn sikit lah kot minimum $1-3K tp tempt mcm nie memang ada pelangan tetap + ramai yg datang...so untung besar boleh dikatakan besar... tp kalau kira baju @ jeans yg boleh jual mahal lagi mcm big E, kepala kain, branded2....dah untung lain dah

kalau 1 bulan dpt jual 1-3bundle baju so 1 bundle untung $2K... $2K x 2bundle = $4K sebulan...untung besar lah heheeh牋belum jual lain2 barang lagi tp kalu 1 bundle dpt jual 3-5bulan susahlah..... menarik tak?....modal + risiko kena ada + tanggung.... if u dare.... mcm2 kawan dah fikirkan utk business nie... tp nak tanya pendapat org lainlah mcmane?.... agak2 perkiraan kawan ni boleh pakai tak??

1hari agak2 30 helai baju boleh jual tak? 30x30hari = 900+- helai = 2+ bundle?.... = $4K+
1hari jual 10helai 10x30hari = 300+- helai =1+ bundle = $2K+

[ Last edited by  darkharis at 29-1-2007 06:24 PM ]

errmmm tentang keuntungan tu... aku tak boleh nak cakap ler camner... bape cepat balik modal pon aku tak tau...
satu bundle tu aku rase bukan sebulan leh abes...
tapi rerate melayu yg bisness bundle bagitau aku.. keuntungan diorang untuk satu bundle 50% ke 100%...
sebulan selalunya income.. 2k ke 4k.. ni dari ape yg aku tanya org bisness bundle nih...

darkharis.. jauh ko mencari baju canter sampai laqis bundle... hehheheh
dapat ker?

ermm aku aritu ade beli spray baju.. benad kiwi
stractch ape tah namenyer.. tin dia kaler biru... beli kat jaya jusco..
so bile aku gosok baju bundle aku aku spray arr mende tu.. bagi kain dia keras sket... nampak le cam baru.. hehhehe
kolar baju canter aku semua dah keras cam baru....

laqis bundle kat mane? lum pernah gi lagi lah....

spray baju? kat jusco?...bahagian mane tu? ohhhh bagus ke pakai benda tu? spray kat colar je ke?... kat semua bahagian tak boleh ke?....

kalau nak kasi ilang warna kuning kat kolar baju putih camane? biase bundle2 kelemahannye kolar dia jadi kuning huhuhuh

spray tu leh spray semua bahagian... dia ade campur kanji sket dlm kandungan dia kot.. sebab tu baju jadik keras...

kolar baju kuning?
kalo aku... cara paling senang... kolar tu aku gosok ngan sabun mandi.. ko gosok ler ngan jari.. tenyeh tenyeh sket.. pastu rendam dlm air panas yg telah diletakkan varnish....
setakat nih aku guna cara tu berkesan...

eh ko nak beli baju canter? kat lelong ade jual.. yg bundle nyer ler.. ko search arrr. ade lengan pendek aku tengok...

ehhh yeke.... nnt kawan masuk lelong tu..... mhal tak dia jual...skrg nie busy sikit huuhu

boleh ilang ehhh...bguslah mcm tu....igtkan tak boleh ilang agi benda tu....

spray tu kasi keras?....spray tu kasi baju nampak baru ke?....

Originally posted by darkharis at 8-2-2007 03:51 PM
ehhh yeke.... nnt kawan masuk lelong tu..... mhal tak dia jual...skrg nie busy sikit huuhu

boleh ilang ehhh...bguslah mcm tu....igtkan tak boleh ilang agi benda tu....

spray tu kasi keras?. ...

rege dia dlm 40 ke 80...

spray tu takde ler menjadikkan baju tu nampak baru... tapi membuatkan baju tu jadik keras.. dan senang ko lipat macam baju canter baru ler..
kire takde ler bile ko lpat masih lagi berkedut-kedut kolar atau part lain... kire lipat pon kemass jer ler...

aku skang nih nak carik plastik baju nak simpan baju aku... huuuhh sayang kalo simpan lelame dlm gobok leh kuning kuning arrrr....