CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ziela657

~~Lokasi mane yg sesuai utk beli rumah~~

bagus fossil...:setuju:

hajat hati  nak beli banglo kat kota seriemas tu...apakan daya keje kl..... silap silap seminggu sekali je boleh tgk anak celik mata :agr:

Kalau mampu beli lah teres, flat atau apartment nih kurang sesuailah utk anak2 membesar, just pendapat aku jer, Korang rasa kalau isi pendapatan umah just rm3+++ boleh ker beli umah teres around RM100k - RM150K? Pada usia late 20-an.

kerepek sekarang beli rumah dkat Batang Kali..rasanya tak jauh..sebab ape kerepek ikut jalan tempat mandi ulu yam tu..45 minit je dari batang kali ke batu caves...kalau dah mahir sikit jalan tu..boleh bawak laju..30 minit boleh sampai...

Kat sini rumah masih murah lagi..kerepek beli RM110 ribu..teres dua tingkat..tempatnya sejuk aje..dekat kalu nak pegi genting..

jika keje kat putrajaya...tapi nak mudah access ke kl. ambe cadangkan cuba survey area balakong/hulu langat...kawasan nie mudah utk ke kl, dan berhampiran dengan putrajaya.

macam ambe sendiri, projek di putrajaya, tapi hq di PJ...so ambe pilih yg tengah2...area cheras batu 9/sg long...org nak datang rumah kita pun takdelah rasa jauh sangat...kita nak gie kerja pun tak ler jauh...

wah bagus betul letak topik kat sini kejap aje dah byk reply...mcm2 pendapat yg berguna yg sy boleh gunakan....

betul gak klu beli rumah yg dekat dgn tempat kerja byk masa dpt dijimatkan...x tempuh jam....sempat masak lg...

Follow Us
depends gak la..tgk tanah gak..
cam puchong byk bekas2 lombong..so land value tak bape mahal compare ngan shah alam, bangi, damansara..

ziela...kalau u keja putrajaya..usha le umah kat area bukit mahkota ngan bandar sri putra...bukit mahkota kalau cluster..umah ada laman tepi tapi sambung blakang rega dlm 165K++..

Originally posted by shaynina at 1-12-2006 03:26 PM
cam puchong byk bekas2 lombong..so land value tak bape mahal compare ngan shah alam, bangi, damansara..

ziela...kalau u keja putrajaya..usha le umah kat area buk ...

nina, bukit mahkota tu kat bangi ker?

Originally posted by ziela657 at 5-12-2006 08:53 AM

nina, bukit mahkota tu kat bangi ker?

bukit mahkota tengah2 antara bangi & nilai....

Originally posted by shaynina at 1-12-2006 03:26 PM

ziela...kalau u keja putrajaya..usha le umah kat area buk ...

:setuju::setuju::setuju:

Originally posted by idin at 22-11-2006 04:08 PM
Sebenarnya nak beli rumah ikut budget, kesenangan utk pergi balik kerja dan kemudahan utk anak2 s/a dari segi persekolahan dan lain2. Kalau nak rumah besar dan murah kat rawang x jauh dari KL tt am ...

kalau bkt beruntung mmg jauh...
tp kalau area kat bdr rawang @ dkt tol rawang ok gak..
kalau dr bdr rawang ke k.l dlm 20-30 minit jer...

cuba try tengok website nie...

location dia mmg dekat ngan putrajaya

www.kamso.com.my

Originally posted by ziela657 at 21-11-2006 02:24 PM
sy sekrg nie dlm proses nak beli rumah teres...sy bercadang pd mulanyer nak beli rumah di putrajaya aje sbb dekat dgn tempat kerja..tetapi bila sy tanya pendapat senior2 dan pegawai2 kat sini yg ke ...

ziela657,

Masih lagi nak buat rumah di puchong ke ?? Kalau nak buat.. beli rumah dikawasan yang membangun dan tempat statregic. Selepas jual rumah tu.. ada cash boleh le buat rumah mengikut citarasa sendiri ,,,

Mutiara Damansara

semlm br g pejabat developer.g sain menyain agreement loan..umah beli kat sg merab la.sbb rs dah selesa ngan kawsan nih.skang kije kat serdang.then 2008 maybe dah pindah ke cyberjaya.tak jauh sgt dah.n yg bestnyer takat nih tak jam.kawan saya ckp bwk kete pejam mata pun bleh.hhehe..tp kang terbabas ke longkang susah laks.umah sewa skang pun desa pingguran..ntah berjiran le kita ziela..hehe..skang desa pinggirannyer jln kuar msk tgh dibuat.ada 2 lak tuh.sini public tansport at the time being mmg susah skit.but kalo kije kl leh naik erl kat putrajaya.kenkdg saya antar gak adik ke sana.about 15 min gitu.hospital...erm..nak gomen leh g putrajaya or serdang.nak swasta leh g annur or azzahrah...yg lagi canggih jauh skit..sunway n sjmc...nih bg saya penting sbb anak saya n saya sendiri semput...laki saya lak keje ngan construction..tkr2 tmtpt kije so better le saya yg dekat ngan umah.
lokasi kat mana tuh depends pd kite in term of mana kite kije,laki kite kije.mcm mana kite nak kije.kemudahan pun penting gaks..org lain jauh tak jauh bukannya depa dtg selalu.kenkadang je merasa.
neway developer umah saya tuh bukak pendaftaran utk umah single storey 20x70,rege rm140k++.developer dia bulatan mekar.kalo nak umah yg dah siap leh tanya gak kot.ari tuh pakcik sebelah umah saya tolak umah rm100k jek..fuh rendah dr harga market tuh..

akak aku duk bkt mahkota tuh.. ok gak kaw tuh.. cuma kalo keje area2 sana ok ler.. bg aku yg keje kat PJ nih.. aku bli umah kat Kelana Jaya..tapi dpt apartmnet jer la.. oklah.. umah <--> office.. dlm 10minit ajer.. ikut shortcut jln dlm.. so walopung agak mahal bg 1 aprtment.. aku save travelling cost..time..n of cos.. by 5.30 aku dah ada umah dah.. minum ptg ngan anak2 heehe... pg2 pun x perlu bgn awal2.. tghari bley blk lunch umah.. hari jumaat semayang kat masjid area umah.. hehheh..

lagipung area KJ ni.. convinient.. ada LRT.. byk choice ke shoping cmplx.. sunway prmd, OU, curve, ikea, MidV...nak lepak2 senang.. hartamas..uptown.. byk choice jalan.. federal/LDP/KEsas

[ Last edited by  woh_getoh at 9-12-2006 04:49 PM ]

Originally posted by CivicSI at 8-12-2006 04:20 PM

ziela657,

Masih lagi nak buat rumah di puchong ke ?? Kalau nak buat.. beli rumah dikawasan yang membangun dan tempat statregic. Selepas jual rumah tu.. ada cash boleh le buat rumah mengiku ...

civic sy x jadi nak buat rumah..sbb ada masalah sikit tu yg sekrg tgh survey nak beli rumah...

risau plk umur nak masuk 30 harta x ada lg...hanya kereta kancil aje...he he..

Originally posted by honeybee1802 at 9-12-2006 01:14 PM
semlm br g pejabat developer.g sain menyain agreement loan..umah beli kat sg merab la.sbb rs dah selesa ngan kawsan nih.skang kije kat serdang.then 2008 maybe dah pindah ke cyberjaya.tak jauh sgt d ...

he he honey agak nyer kite berjiran mane tau kah? pakcik kat umah sebelah awk tu dah jual ke rumah dia? ishhhh mcm berminat lak...

honey sy tgk kwsan pinggiran putra ni byk btl rumah2 baru yg nak naik tp masalah nyer sy tak tahu nak jumpa siapa nak tanya psl rumah tu...sy ada tanya jiran dia pun x tahu nak jumpa pemaju mane...sabar ajelah...

klu awk tahu boleh bg x alamat pemaju tu nak gak sy survey....

Originally posted by ziela657 at 12-12-2006 08:23 AM

he he honey agak nyer kite berjiran mane tau kah? pakcik kat umah sebelah awk tu dah jual ke rumah dia? ishhhh mcm berminat lak...

honey sy tgk kwsan pinggiran putra ni byk btl rumah2 baru y ...

erm..pakcik tuh dah selamat jual dah....pakcik danngdut..awak kenal tak?hehe..
nama developer dia rasanyer pesaka saujana...opis dia kat depan MPI rsnyer..satu barisan ngan restoren la rizz.yg bulatan mekar lak opis dia kat diamond,dekat ngan warta.no tipon..adeh..ntah le mana ltk dah..kang juper i tepek...

honey MPI tu ape yea....sy ingat nak ambil cuti nak g sane...tp arah ke sane pun x pandai...

saujana ni x ade laman web ker?