CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ziela657

~~Lokasi mane yg sesuai utk beli rumah~~

Originally posted by misy at 22-12-2006 11:07 AM
betul tu mcm trend skrg, kat kuantan pun ada damansara kuantan kalau x silap

hahahah...sgt lah betol...tegezut aku kontan pon ada Damansara????

:lol

Saya seronok duduk area Bangi. 10 tahun dulu saya memang tak terbayang camana bdr baru bangi nih tak pernah sampai. 7 thn dulu kakak saya beli rumah kat Sg merab baru lah saya sampai ke Bangi nih. Pastu parents plak beli rumah kat ss7,dan kami turut tinggal sana. Seronok pasal area melayu. Memandangkan saya keje kerajaan ( skrg opis kat kl suami pon)mungkin suatu hari nanti akan tukar putrajaya , kami beli rumah kat sini. Travel ke KL pun tak jem mana. Kira kami bernasib baik dapat rumah rege bwh 200k. Yang last ler tuh kat SS8. Dulu memang nak beli kat sg merab tapi saya suka jika rumah saya dekat dgn parents pasal anak2 mak jaga. Mujur dulu pikir panjang sikit kalau tak dah terbeli kot rumah area bkt mahkota. Duduk sini ke putrajaya tadak tol.

hasyahana dlm gambar rumah yg no.2 tu di seksyen 7 gak ke....selalu g tapi tak perasan....brp ye harga rumah yg gambar no. 2 tu....?

dila ler...salah orang lak tadi...sorry ....actually dila dlm gambar rumah yg no.2 tu di seksyen 7 gak ke....selalu g tapi tak perasan....brp ye harga rumah yg gambar no. 2 tu....?

Reply #84 nally's post

nally
rumah tu baru llepas launching kalau tak silap
herge dua ratuih ribu tak salah......
betuibetui dekat ngan projet stesyen minyak tu
kan ada pasar malam seksyen 7 kat situh

sofea...seksyen 5 kota damansara tu..seri utama ker...

Follow Us
Originally posted by Ina_zali at 22/12/2006 02:39 PM

Wah.....sofea beli rumah teres 2 tingkat yg tgh naik tu ye : Woooo berapa ye harga rumah tu???

Ina_zali, i beli tahun lepas ada dpt discount bumi dlm 26k, so harga umah taklah mahal sgt rasanye berbanding yg dah siap tak mampu nak belinye! Skrg area kota dsara dah naik harga mcm nak jadi harga area bandar utama lak.

Originally posted by cikpah at 25/12/2006 04:49 PM
sofea...seksyen 5 kota damansara tu..seri utama ker...

Betul tu, insya allah nak pindah dah tak lama lagi tapi tak tau dpt kunci bila. Cikpah dok sana gak ke? Bleh ler berjiran.

Mak saya marah saya kenapa tak beli rumah kat Seri Utama, Kota Damansara tu, masalahnya kalau saya ambil housing loan sorang tak mampu nak bayar rumah tu jadi terpaksalah beli rumah kat Subang Bestari. Hubby masa tu baru beli apartment kat Kota Damansara. Sekarang rasa menyesal lak tak tunggu. Kalau tak, Ina nak share dgn hubby ambil loan beli corner lot kat Seri Utama tu. Rumah dia besar kan....dekat pun dekat....

Originally posted by Ina_zali at 26/12/2006 02:34 PM
Mak saya marah saya kenapa tak beli rumah kat Seri Utama, Kota Damansara tu, masalahnya kalau saya ambil housing loan sorang tak mampu nak bayar rumah tu jadi terpaksalah beli rumah kat Subang Best ...

Subang bistari pun not bad apa? my bestfriend dok situ, umah besar kan! Takpelah ina ada 2 buah umah kan lagi best, plus satu utk kutip sewa, bleh cover balik loan2 tu semua.

Sebut pasal Seri Utama ni membuatkan I terkilan, sebab time pergi sales opis depan TV3 elok baru jual habis. Memang good buy rumah tu rasanya. Awal tahun dulu I ada gi Plaza Alam Sentral masa dia nak jual last phase dia, rasanya jual type elite & mewah, siap ada diskaun bumi rm26k lagi!!!. Tapi apakan daya... I lambat buat keputusan...heheh...

Originally posted by mieciput at 26/12/2006 05:26 PM
Sebut pasal Seri Utama ni membuatkan I terkilan, sebab time pergi sales opis depan TV3 elok baru jual habis. Memang good buy rumah tu rasanya. Awal tahun dulu I ada gi Plaza Alam Sentral masa dia n ...

Miecput, i beli dlm bulan7-8 tahun 2005, masa tu phase4 last phase tu baru je bukak, developer dah start kasi discount utk bumi dah coz phase ni pun utk bumi je, ni pun nasib baik dipaksa beli oleh my close fren kalau tak mula2 tu mcm liat sket coz masa tu dorang nak 7k utk booking, time tu lak duit kat tgn tak cukup tapi bila hubby i tgk kawasan tu so kami usahakan gak kumpul, alhamdulillah time struggle nak dpt loan dah lepas..mcm trauma je masa tu, duit kuar mcm air je nak byk legal firm etc. Skrg tak sabar gak nak amik kunci, tak larat nak bayar sewa n interest at the same time.

Originally posted by elmosofea at 26-12-2006 07:21 PM

Miecput, i beli dlm bulan7-8 tahun 2005, masa tu phase4 last phase tu baru je bukak, developer dah start kasi discount utk bumi dah coz phase ni pun utk bumi je, ni pun nasib baik dipaksa beli  ...

eloklah tu elmosofea,walaupun leasehold, nilaian hartanah di Kota Damansara makin bertambah hari ke hari. walaupun leasehold, tapi sebabkan kejiranan yg hebat2 (BU,Tropicana etc) sure makin mahal tempat ni. Skit lagi ada Tropicana Medical Centre, LRT. Good Buy

saya plak dari kota damansara nak berpindah ke sg buaya, rawang :nerd:

yg kat kota d'sara tu sebagai investment.. yg kat sg buaya tu utk hari tua, lagipun bila dah tua2 nak jgk dok suasana kg.. dah boring dok kl dari kecik sampai sekarang.. lagipun harga umah kat sg buaya tersangat la murah nyer.. rumah makin hari makin naik harga, takper lah jauh sikit dari tempat kerja sebab highway kan ada :pmuka:

mana tau.. suatu hari nanti sg buaya pun buleh maju ke.. kan..kan..kan :pray:

Originally posted by kintan at 27-12-2006 03:59 PM
saya plak dari kota damansara nak berpindah ke sg buaya, rawang :nerd:

yg kat kota d'sara tu sebagai investment.. yg kat sg buaya tu utk hari tua, lagipun bila dah tua2 nak jgk dok suasana kg..  ...

good investment kintan :clap::clap::clap:

suraya77,
Nak beli rumah ni satu pelaburan dan komitment yang mampu menggugat ekonomi isi rumah. Sebagai orang yang dah beli rumah saya nasihatkan agar suraya menetapkan dulu kriteria utama yang perlu diambil kira. Kalau nak rumah dekat ofis, cari rumah dekat ofis, kalau nak rumah besar cari rumah besar yang sesuai dengan pendapat isirumah saudari, so tentukan mana satu prioriti utama? barulah buat keputusan supaya tak menyesal.
Macam saya beli kat Nilai 2, coz nak rumah selesa sikit, 2 tingkat 28 *70. ada sekolah, komuter dan KASEH highway in progress. Keja kat UPM. so kalau sakit bayar tol I naik komuter sampai serdang.

Ramai orang yang beli umah kat nilai 2 tu keje kat kl. Mulanya i rasa i jauh keje, but ada orang lagi jauh keje kat klcc, wangsamaju, cheras. tp depa tak kisah coz pelbagai sebab. seperti, nak rumah selesa, murah, environment dan boring duduk kat kl. so tepuk dada, tanya selera.

sofea, i tgk rumah tu dah siap...yela duk selalu lalu..tertanya tanya gak..bila la org nak duduk. dulu i pun dah hampir nak terbeli rumah kat situ, tapi memandangkan ada sorang hamba allah ni nak jual rumah kat damansara emas dgn harga murah (less than 380k), kami terus ambik.rumah i sebelah tol tu jer...dah la tu masjid kota damansara pun nak bina depan simpang masuk damansara emas, bonus utk kami semua la..masjid tu.

Originally posted by puterikhaleeda at 19-12-2006 01:35 PM

haah.... puteri pun nak jual umah di bangi... 230k ada sapa nak beli?

ada gambar tak kak?

Originally posted by cikpah at 28/12/2006 07:06 PM
sofea, i tgk rumah tu dah siap...yela duk selalu lalu..tertanya tanya gak..bila la org nak duduk. dulu i pun dah hampir nak terbeli rumah kat situ, tapi memandangkan ada sorang hamba allah ni nak j ...

Umah dah siap tapi CF takdak! Dah ler pejabat tanah baru je htr bill mtk byr hasil tanah..apa dah??? Call developer, depa suh htr bill kat sana tapi nanti masuk gak dlm bill kami..emmm mcm2!

Cikpah, dsara emas pun cun apa! I suka tiang tu...dulu mcm berkenan kat area tu tapi tulah tak mampu..mmm kita berjiran lah ye..best kan masjid dkt, senang sket nak bgn subuh!

Originally posted by Ina_zali at 20-12-2006 03:14 PM
Ina beli rumah kat kawasan Subang Bestari. Kawasan dia boleh dikatakan sedang rancak developement. Ina sebenarnya nak cari kat Kota Damansara tp cepat sangat habis sbb agent habis kebas, masa dok c ...

Ina,

my good fren pu duduk Subang Bestari... rumah quite big.. n sunyi juga i notice kawasan tu.. kalau dari traffic lite lepas petrol pum tu.. kena lalu kawasan kebun getah.. she work at Philleo Damansara.. oklah kan.. dkt je dgn rumah..