CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ziela657

~~Lokasi mane yg sesuai utk beli rumah~~

Saya pon beli umah kat Sg Merab, Bangi. Rasanya saya ni nanti berjiran ngan honeybee sebab saya pon beli dari Bulatan Mekar gak, umah teres setingkat. Sekarang ni tengah tunggu loan approval (gomen loan). Saya dan hubby keje di Putrajaya. Saya gomen tapi hb private, HQ dia kat KL. Projek dia kat sini sampai 2008. Sblom beli umah kat sini mmg dah banyak la survey area terdekat yang ada projek baru macam kat Bangi Lama, Semenyih, Saujana Impian, Dengkil tapi berkenan kat area Sg Merab ni sebab situ kawasan Melayu yang baru nak naik dan environment nya pun tenang dan menghijau je. Lagipun dekat sangat ngan Putrajaya ikut pintu belakang.

Originally posted by acik311 at 9-2-2007 05:12 PM
Saya pon beli umah kat Sg Merab, Bangi. Rasanya saya ni nanti berjiran ngan honeybee sebab saya pon beli dari Bulatan Mekar gak, umah teres setingkat. Sekarang ni tengah tunggu loan approval (gom ...

Selamat datang ke kampung sg merab. Berkampung lah kita...

Originally posted by CivicSI at 9-2-2007 05:35 PM

Selamat datang ke kampung sg merab. Berkampung lah kita...

Civic, umah u kat Sg Merab jugak ye...
Kat mana tu?

Originally posted by acik311 at 9-2-2007 06:02 PM

Civic, umah u kat Sg Merab jugak ye...
Kat mana tu?

Rumah civic bersebelahan tmn desa saujana.. dari taman tu boleh nampak.
Boss bulatan mekar tu dok tmn desa saujana.. sahar namanya kan. ? so u beli yg project mana satu?

Originally posted by CivicSI at 10-2-2007 02:31 PM

Rumah civic bersebelahan tmn desa saujana.. dari taman tu boleh nampak.
Boss bulatan mekar tu dok tmn desa saujana.. sahar namanya kan. ? so u beli yg project mana satu?

csi..umah yg mana satu tuh?kalo dr tmn nampak..umah kedai ada ler....or umah sebelah kedai tuh...csi..tadika area tuh yg okeh apa yek?

Originally posted by acik311 at 9-2-2007 05:12 PM
Saya pon beli umah kat Sg Merab, Bangi. Rasanya saya ni nanti berjiran ngan honeybee sebab saya pon beli dari Bulatan Mekar gak, umah teres setingkat. Sekarang ni tengah tunggu loan approval (gom ...

hehe..haaah le kot..tak berjiran pun umah depan kot...awak beli yg mana yg 20 ke 22?bulan lepas g ngk umah...br naik dinding,n nak buat yg bahagian depan tuh..

Follow Us

Reply #164 CivicSI's post

eh cop...ker umah banglow atas bukit yg besor2 tuh

Originally posted by ziela657 at 9-2-2007 08:13 AM

kat seri kembangan tu mmg byk kwsan perumahan yg tgh naik tp yg tak tahan nyer bau samaph kuat...kwn2 sy yg menyewa kat sane pun tgh survey nak pindah...klu lps hujan lg bau dia naik...entah  ...

ini kwsn yg belah equine tu kan?kalo belah pasar borong rs tak kritikal sgt.just kalo angin bwk..sbb dulu penah dok kejap.first time terhidu bau tuh suspense gak. sb time tuh dok umah sorang2, mlm lak tuh..kat depan apartment tuh mcm tmpt takungan air ke haper ntah...last husband balik dia ckp itu bau sampah daaaa...rsnye dulu yg kuat bau kat kwsn umah single ddepan tuh kan?yg belah jj sana kalo angin lalu jek..lain ms ok....

takde orang nak cuba tengok kat setia alam ker?
dekat MERU tapi area shah alam.

http://www.setiahomes.com/default.asp

Reply #152 leaika's post

leaika.. kalau apartment ada la lagi kat area kota damansara tu. sek. 11 - salvia. tapi kena masuk dalam la tengok. hari tu nampak byk jugak yg nak dijual.

Reply #164 CivicSI's post

saya beli bawah projek anggun pesona.
teres setingkat yang RM165 tu.
tengokkat dalam website tu, area tu dah ada surau dan taski abim yang dekat2.
dah try round dah pai tak sure exact location nya kat mana...

Originally posted by honeybee1802 at 10-2-2007 03:30 PM

hehe..haaah le kot..tak berjiran pun umah depan kot...awak beli yg mana yg 20 ke 22?bulan lepas g ngk umah...br naik dinding,n nak buat yg bahagian depan tuh..

hb pn beli projek anggun pesona jugak ke?
saya pnya lot no 10.
eh, yeke umah tu dah start naik dinding?
dah lama tak p area tu sbb masa p dulu tak naik apa lagi.
bleh tak hb bagi exact locationnya sebab saya konfius la yang masa satu..
banyak sangat projek baru kat situ...
thanks a lot... :-)

Originally posted by acik311 at 12-2-2007 11:07 AM
saya beli bawah projek anggun pesona.
teres setingkat yang RM165 tu.
tengokkat dalam website tu, area tu dah ada surau dan taski abim yang dekat2.
dah try round dah pai tak sure exact location ...

iyer le tuh sama la..sbb yg fasa baru 20x70..cuma dlm rm140++k....berjiran le kita..
senang jek..msk kwasan desa saujana...naik atas...kawasan yg  tgh buat tu la...surau cuma 2-3 blok blakang...tp kalo projek nih siap idung kene sabor bebyk..tkt diaorg nak develop kwsn depan umah plak...

anggun pesona tu kat mana yek? saya pun nak carik rumah gak. Klu blh area subang, shah alam or kota damansara..

sayer baru ajer call bulatan mekar management...bulan 4 nie ader launch projek baru kat sg merab....

pear_madu This user has been deleted
kalau tanya saya prefer area rumah yg ada/berhampiran dengan sekolah (utk kesenangan anak2).

skrg dok bbb, tgh usher2 jugak rumah lain sebab tak pernah apply company loan lg....

Originally posted by honeybee1802 at 10-2-2007 03:41 PM
eh cop...ker umah banglow atas bukit yg besor2 tuh

salah satu daripadanya.

Tempat yang honeybee beli tu pada asalnya pemaju nak buat rumah kedai.. tapi mungkin atas permintaan rumah yg tinggi disitu.. jadi pemaju decide buat rumah.
Kawasan rumah disitu.. yg semiD pada tahun 1998 tak silap harga dia 120k. sekarang dah naik ke 200k.

Originally posted by sirihJUNJUNG at 12-2-2007 12:54 PM
anggun pesona tu kat mana yek? saya pun nak carik rumah gak. Klu blh area subang, shah alam or kota damansara..

sg  merab, bangi...

Originally posted by CivicSI at 13-2-2007 08:26 AM

salah satu daripadanya.

Tempat yang honeybee beli tu pada asalnya pemaju nak buat rumah kedai.. tapi mungkin atas permintaan rumah yg tinggi disitu.. jadi pemaju decide buat rumah.
Kaw ...

ooo..dah agak dah....tu ler csi...ngk gak kwsn nih terpk naper le takder lgk shoplot..padahal housing yg honey dok skang dah naik melambak shoplot..cuma lom dibuka jek lgk...

isyk warda nak ty la, warda dah booking satu umah, tapi umah dia hujung sekali... dan belakang sekali, umah sebuah je... jiran sebelah umah yang bakal warda beli ni, teres setingkat. masa booking syiok la rasanya sbb umah dah hujung tak la orang dgr sore jerit ngan anak anak.. tapi skrg ni bila pk pk risau plak, sbb dah la umah ujung, belakang tu bukit lebih kurang 100m, yang  mana bukit tu tak la tinggi ngat dan akan dikekalkan sebagai kawasan hijau... kawasan simpanan, dan developer kata mmg dah tak nak bangunkan dah kawasan belakang tu..

kiranya mcm sebelah kanan je ada jiran... belah satu lagi tu dah jalan mati dah..

ok ke eh...sbb tetiba warda piki karang takut plak malam malam nak jemur kain ke... kenatinggal sorang sorang ke... kot nampak menda gantung gantung kat pokok getah ke... aiseh...

apa pendapat kwn kwn eik... tp daris egi suasana tu warda nampak mcm dah ok. cuma takut hal lain plak..