CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kelip_kertas

how to forget the past?

hmmm....
mmg sukar atau mmg tidak akan dpt lupakan masa lalu...
tp... yg bercakap dan yg menanggung tidak akan pernah sama....

soalan general sgt lah..susah nak jawab..
sebab..setiap aspek..berbeza nak lupakan..

tapi..satu ajer lah..REMEMBER YOUR MISTAKE..LEARN IT..
DONT REPEAT STUPID SAME MISTAKE..
IF YOU DO.. JUST SHOOT YOURSELF...HAHAHAHAHHAAAHA

Originally posted by kelip_kertas at 23-11-2006 04:04 PM
hmmm....
mmg sukar atau mmg tidak akan dpt lupakan masa lalu...
tp... yg bercakap dan yg menanggung tidak akan pernah sama....

Kita semua penah wat salah. Tapi cara penerimaan kita pada masa lampau kita camne..
Kita nk terus meratap tangis @ do something utk family, agama  n masyarakat sebagai penebusnya.

Satu kisah benar utk kelip_kertas :
Si A ada wat sesuatu yg xtertanggung besarnya. Melibatkn diri, keluarga, maruah dan mcm2 lg.
Kalau ikutkn hati, si A mcm nk bunuh diri je. Tp alhamdullillah dia ingat lg agama.
Sampai bila2 pun, sampai dia mati, si A akan tanggung masalah tu n itu yg membuatkn si A meratap xingat dunia.
Tp apa yg boleh dia buat ialah perbaiki diri dia.
Dia sambung belajar, sampai tahap plg tinggi dia blh buat.
Lepas tu involve dgn keje2 sukarela..
Siapa yg kenal dia xkan sangka ttg kisah silam dia.
Tp tu la, bila balik umah, dlm semayang or bila dia sensorang.. tuhan je tahu hati ni

Reply #23 jihah's post

kesah ko ke?...:jeling:

terlanjur?...:cak:

Originally posted by philipinoe2 at 23-11-2006 07:16 PM

maaf yaa...
jgn lah kita mudah untuk menbuat anggapan atau andaian mahupun berburuk sangka...
tetapi cubalah berlapang dada menerima idea dan pandangan org lain... :lebai:

yg baik dtgnya dr Tuhan.... dan yg buruk dtgnya dr kelemahan diri kira sendiri... :pray:

Originally posted by philipinoe2 at 23-11-2006 07:16 PM

Tah dia nie.. nk kena ni..   

Ada la someone yg jihah kenal..
4 ur info, jihah byk kenal involve ngan bdk2 bermasalah ni.
Minat dr kat U dulu. Nk join???    :hatdown:

Follow Us
Originally posted by philipinoe2 at 21-11-2006 08:10 PM
1. tp mcmana kalau peristiwa itu amat perit hingga tidak tahu nk gambarkan bagaimana..
3. mcmana kalau keperitan itu terus membelenggu hidup walau tlh cuba tuk melupakannya...

black history mmg ...

:setuju::setuju:...bestlah ko punya nasihat philipinoe...:tq::tq:

1. afja

kan ke aku tanye je, bkn aku nk kate mmg kisah jihah...:hatdown:...maybe bkn kesah dier, tp mmg betul psl terlanjur tu...tul x jihah?..:lebai: (kalu x btul aku nk nyorok bwh meja dah nie...:nyorok

2. jehah

ko minat campo ngan budak2 yg ade problem? bagusla...kate org mmg bagus jd lilin, mmbaka diri sndiri utk mmberi cahaye kpd org laen...yg x bestnyer, lilin tu lupe sooner or later lps dah abes baka diri sndiri, sumer org akan dlm kegelapan jugak...:pmuka:

psl budak2 bermasalah tu aku respect saper yg sanggup join/tolong diorg...smoga tuhan mmberkati manusia2 sperti itu...:lebai:

3. fosil

aku mmg suke bg nasihat...mende free je, bkn kene baya kan...:hatdown:

Originally posted by philipinoe2 at 24-11-2006 03:03 PM
1. afja

kan ke aku tanye je, bkn aku nk kate mmg kisah jihah...:hatdown:...maybe bkn kesah dier, tp mmg betul psl terlanjur tu...tul x jihah?..:lebai: (kalu x btul aku nk nyorok bwh meja dah nie ...

Nnt la, ada byk masa jihah cite pasal story tu pjg lebar.
Lg pun masalah dia xsettle. Ada byk benda nk diuruskn..   :
Tp ingat la (tuan umah), life is to short.. at least u must do something better.

ff:
Jihah xmau jd lilin, panas je dpt..  
Kita manusia yg berakal, so jgn kedekut share ngan org lain.
Sekurang2 nye bleh jd panduan + pahala..
Xrugi tolong org lain.. Insyaalah, lain kali someone akan tolong kita balik..

:love:   :love:

Originally posted by philipinoe2 at 24-11-2006 03:03 PM
1. afja

kan ke aku tanye je, bkn aku nk kate mmg kisah jihah...:hatdown:...maybe bkn kesah dier, tp mmg betul psl terlanjur tu...tul x jihah?..:lebai: (kalu x btul aku nk nyorok bwh meja dah nie ...

err...err.. jab nk justify...
mmg tanya... tp mcm bentuk pertuduhan :bgrin:

jihah

skangni ko x deny la statement aku yg psl terlanjur tu kan?...:lebai:..ko x citer pon aku buleh tolong citer kan dlm nie mcm mane jln citer dier...

A ade bf....diorg kawan2, pastu A terlanjur ngan bf dier...pastu dah famili dier tau mengamuk la, tambahan plak A di dapati pregnant...diorg malu la ade disangke dare, ropernyer dah pregnant siap padehal xde laki pon...blalalalla...buang anak...A plak dlm dilema...blalallaa...

tolong la bgtau aku citer di atas LANGSUNG x same/ x kene sipi2 pon mcm citer ko ckp tu..:jeling:

afja

x tuduh...tp kalu tuduh pon, dr 2 tuduhan haku wat, 1 betul....:pmuka:

x kesah la apa pong....

wat tuan rumah... ~hidup adalah apa yg kita tafsirkan.... semua atas kita... terpulang nk mencorakkannya bagaimana ~.

all the best... :ting:

Originally posted by philipinoe2 at 24-11-2006 04:24 PM
jihah

skangni ko x deny la statement aku yg psl terlanjur tu kan?...:lebai:..ko x citer pon aku buleh tolong citer kan dlm nie mcm mane jln citer dier...

A ade bf....diorg kawan2, pastu A ter ...

Kena la sipi2.. tp sebenarnya lg teruk..  cian dia tau!            
Lain kali jgn tembak2 je.. kang A terbaca, jihah gak yg kena.  

:geram:

Dh la, citer ni bukan the main story. Kang tuan umah merajuk lak.
Senyap je tuan umah??? Sorry ye.. pasal budak philipinoe2 ni la ni..  :tq:

Reply #33 jihah's post

MMG La lagi teruk, aku buleh narrate citer lagi teruk, siap masuk bab abortion etc, kene rogol beramai2 ke, saje malas...kang ko menangis plak tgk sumer yg aku citer betul/sbijik mcm ape yg berlaku...:hmm:

pesal plak tuan umah nk mara...kan ke aku tgh nk relate prob dier ngan prob A tu...ko patut citer ape advice ko kat A...x pon citer je the true story of A's prob, mane tau buleh motivate tuan umah..:lebai:

aku denga: sharing is caring..

Nak tau gak ke???

Story ckit ek...
A ni kena rape n pregnant. Dia angggap sume tu salah dia sbb yg bt/jwb adalah bf dia sendiri.
Dia gi pusat perlindungan n slmt melahirkn tp bby terpaksa diserahkn kt couple yg xde anak.
Dia smbg blajar balik, n continue wat master. Maybe next year dia gi somewhere wat phd
Kalau la dia kenal jihah time tu, sure jihah akan tolong dia jaga bby tu.
Jd skg dia slalu ingat kt anak dia.. Kesian, jihah advice cari anak dia balik.
Tp rasenye payah sbb dia dh sign surat perjanjian..
Kalu korang jumpe dia skg, mmg kira bleh wat bini n mak korg sure nk jadikn menantu.
Tp katanya, semua tu xpenting.. Yg penting anak dia.
Lepas peristiwa tu dia rajin join budak2 istimewa n rumah perlindungan tu..
Jihah faham mcmne perasaan dia. Jihah tinggal anak kt kg jap pun ter-rindu2, termimpi2.

Jd tuan umah, masalah ni xkan lari w/pun kita nk lari

Nnt jihah open kat korg bagi pandangan kalu xsettle gak problem dia k..

jangan ingat kan sangat. Yg penting banyak kan solatt ingat kan si DIA jauh lebih baguih dari ingat masa lampau.

Reply #35 jihah's post

so instinct aku 99% betulla kan psl citer tuh...:jeling:..

akunyer advice kat die plak...sbagai ibu mmg dier akan sntiase ingt anak dier..bkn nk ckp psl law ke hape, tp pade pendapat haku dier kene carry on ngan life dier...anak dier biarlah ngan foster family yg amek dier aritu..sbb ape aku advice jgn kaco couple yg adopt anak dier..?

1. katekan dier carik, jumpe balik kapel tuh...ko rase2 la kan, brape ramai kapel yg dah adopt anak since baby then nk bg balik kt mak asal dier kalu mak dier carik?...
2. kalu kapel tu baek okla, maybe diorg buleh consider bg jumpe ngan anak tu ke hape (x kire agreement ke hape lagi nie)...kalu diorg jenis x brape baek?...:pmuka:
3.dah kang jd gado plak psl anak tuh...silap2 buleh masuk court...:geram:

aku br bace dlm paper wiken aritu psl concept 10/90....10 tu maksudnyer 10% dr aper yg berlaku dlm hidup seseorang tu mmg diluar jangkaan dier...tp 90 tu maknenyer 90% lagi dr ape yg berlaku dlm hidup kiter nie sbenanyer buleh diubah kalu kiter pilih care yg betul/tepat utk settle satu2 perkare/prob tuh...

aku x stuju kalu dier carik anak dier...:lebai:...atas tu br possiblities yg maybe akan berlaku, aku buleh bg 11 ratus lagi kemungkinan yg x brape elok kalu dier stil nk carik anak dier...:hatdown:

So Jihah... kesilapan yg dia lakukan di masa lalu akan terus menghantui diri dia unless dia leh terima itu sebagai satu ujian Qada dan QadarNya.. dan maklum akan hikmah yg berlaku... payah nak redha..

Hanya org-org yg tertentu jer yg boleh menerima dan percaya pada takdir yg telah tertulis sejak azali...

As for me, ur fren dah bertaubat.... semoga anak dia terus dalam jagaan foster family dia dan terdidik menjadi anak yg soleh/solehan dan secara tidak langsung.. boleh membantu dia di sana satu masa nanti apabila dia memerlukan..

Kelip,

Da selalu dgr cd2 motivasi cth mcmn nak jd manusia yg cemerlang, manusia hebat, nak jd kaya, spy org suka berkwn ngn kita etc. Mcm2 la...berlambak jual kt kedai tu. Klau syg duit, donlod jer kt tenet. Dgn cara tu kita akn fokus kt benda2 lain yg lbh berfaedah. Tu cara Da nk handle problem Da la..

Mcm skrg ni Da dok donlod ceramah2 agama. Bkn ape, nk bg insaf diri yg byk dosa ni. Cara ni jgk boleh dekatkn diri ngn Tuhan. 1 lg utk tambah ilmu. Kot nti bebudak kecik tanya kita siapa yg cipta Allah...xde ler kta terkebil2 nak jwb..: