CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cloud_hardcore

Seni bela diri-kongsi pendapat-

Reply #277 tuah_r's post

hahaa wa pong respek sama lu undefined

Beza... sangat beza... Bebudak cekak umum tau cakap besar!! yg ko terasa kenapa? mmg ko belagak ker?

aku cakap forumner baru masuk dah kecoh, ko sorang jer reply..skang saper terasa?? ko tak puas ati dgn dak cekak yg cakap besau tuh, ko pukul jer ler..senang citer..biau die sedar diri sket. pastu baru ko tak generalised sumer cekak berlagak.

mcm aku cakap, kite org blaja silat cekak,mesti ler yakin.ada buah nama buah pemotong bla bla bla..blaja jer ler...bukan kite org yg create.

masing2 ada falsafah masing2. berdiri tegak lebih baik dari kuda2, belajau tak guna senjata, blaja buah yg sket...tuh dah silat cekak...takkan nak sama dgn yg lain.ko cakap budak silat lain berlagak,tapi tak mcm budak cekak...apa bench mark ko tahap2 keberlagakkan dier org??

dgn budak2 umum cekak pon nak amik port...dier org baru jer tamat silat.mesti teruja kalau belajau amik/potong silat lain.tuh dah silibus..takkan dgn silibus pon tak puas ati kan.

tok pin blajau MA ape?bleh tau?

[ Last edited by  tuah_r at 16-7-2007 12:29 PM ]

aku rasa baik tutup citer pasal cekak, means pasal ketidakpuasan ati, hehe.pasal cekak lain takper ler....tajuk thread nie pon MA,general tuhh..bukan thread silat cekak  

silat...sumer bersaudara....dalam setandan pisang,takkan sumer elok...

Reply #283 tuah_r's post

aku pon setuju dengan saudara tuah_r
sebagai tuan pembuka thread ni..aku menggunakan kuasa yang ada(berkuasa ke aku? ) menutup isu cekak berlagak dan ketidak puas ati org lain...

wassalam............

Reply #275 tuah_r's post

-edited by CH-

[ Last edited by  cloud_hardcore at 16-7-2007 06:37 PM ]

Ya betul!Aku pun setuju,kita tutup saje ttg topik sensitif nih.Bebudak cekak yang berlagak tuh,biaq pi lah mereka,yang merendah diri tuh,teruskan dengan sikap anda yang professional itu.Tak guna gaduh gaduh,kita semua belajar silat melayu.Ilmu silat untuk manfaat diri,bukan menahaskan diri.

Follow Us
Originally posted by tuah_r at 16-7-2007 10:24 AM

pasal pecahkan genting n etc, aku pon acceli tak tau ape tujuan die,ko dah cakap,baru aku tau. member taekwondo aku, die rendam genting2 tuh, baru senang pecah.

arituh tgk fight science,  ...

sebenarnya genting tu bukan saja2 untuk show..genting tu  bahan ujian..sama gak dgn buah kelapa atau batu sungai...ye la bila dah lama training kita pun nak tau tahap mana kekuatan kita...

....cuba bayangkan kalau sekali tumbuk genting tu pecah mcm mana plak kalau tumbuk kat dada musuh???sah2 patah tulang rusukkan????yg buah kelapa tu ganti kepala musuh...kalau kelapa boleh di pecahkan mcm mana rupanya kalau kena kat kepala musuh????

Reply #282 tuah_r's post

aku cakap forumner baru masuk dah kecoh, ko sorang jer reply..skang saper terasa?? ko tak puas ati dgn dak cekak yg cakap besau tuh, ko pukul jer ler..senang citer..biau die sedar diri sket. pastu baru ko tak generalised sumer cekak berlagak.

ada yg kena terkebil2 pun.... Yg lari lintang pukang kena pun ada...

mcm aku cakap, kite org blaja silat cekak,mesti ler yakin.ada buah nama buah pemotong bla bla bla..blaja jer ler...bukan kite org yg create.

masing2 ada falsafah masing2. berdiri tegak lebih baik dari kuda2, belajau tak guna senjata, blaja buah yg sket...tuh dah silat cekak...takkan nak sama dgn yg lain.ko cakap budak silat lain berlagak,tapi tak mcm budak cekak...apa bench mark ko tahap2 keberlagakkan dier org??

Tahap keberlagakkan bedak cekak ni.... dlm thread ni pun ada citer taem silat lain nak buat atau sedang but demo siap perli2 terang2... kan kurang ajar n biadap tuh?.. bebudak silat lain xde wat cam bebudak cekak nih... nak lagi aku citer ker?

dgn budak2 umum cekak pon nak amik port...dier org baru jer tamat silat.mesti teruja kalau belajau amik/potong silat lain.tuh dah silibus..takkan dgn silibus pon tak puas ati kan.

tok pin blajau MA ape?bleh tau?

[ Last edited by  Tok Pin at 17-7-2007 05:38 PM ]

Reply #286 adwim79's post

Ya betul!Aku pun setuju,kita tutup saje ttg topik sensitif nih.Bebudak cekak yang berlagak tuh,biaq pi lah mereka,yang merendah diri tuh,teruskan dengan sikap anda yang professional itu.Tak guna gaduh gaduh,kita semua belajar silat melayu.Ilmu silat untuk manfaat diri,bukan menahaskan diri.

Ini bukan masalah gaduh... dah universal dah ttg peel bebudak cekak pelekeh n belagak nih... biar siapa bebudak cekak yg belagak kat sini terasa, apa yg dikata tu betul.. yg low profile ok lah perhal nak marah2.. benda betul... pd bebudak cekak yg berlagak tu kalu hebat sangat korang usah jer bebudak buah pukul...

Reply #283 tuah_r's post

aku rasa baik tutup citer pasal cekak, means pasal ketidakpuasan ati, hehe.pasal cekak lain takper ler....tajuk thread nie pon MA,general tuhh..bukan thread silat cekak  

silat...sumer bersaudara....dalam setandan pisang,takkan sumer elok...

Nila setikit rosak susu sebelanga.
Seekor kerbau terpalit lumpur habis semua yg kena.
Guru kencing berdiri, anak murid kencing berlari...

rilek tok pin dan tuah_r...
aku bukak thread ni bukan untuk bergaduh...
tapi untuk memberi pendapat untuk memperbaiki skill masing2...

dah2!!!
jangan gaduh2...
biar apa pun berlaku manusia tetap manusia...
tak kan menjadi sehebat dewa....

tapi teruskan latihan untuk mencapai tahap tertinggi...

Reply #291 cloud_hardcore's post

rilek tok pin dan tuah_r...
aku bukak thread ni bukan untuk bergaduh...
tapi untuk memberi pendapat untuk memperbaiki skill masing2...

TQ kerana menegur... Kata yg benar walau pun pahit...
mmg betul bebudak cekak berlagak apa? so aku tegurlah... perhal dier plak terasa.. mmg rekod bebudak cekak buruk dgn KEBERLAGAKKAN n RASA BAGUS diorang... Cakap bebaik mmg x dengar punya... tiow jer!! heheheheh

Aku tulih kat sini biar bebudak cekak yg belagak2 tu sedor skit...

dah2!!!
jangan gaduh2...
biar apa pun berlaku manusia tetap manusia...
tak kan menjadi sehebat dewa....

Betul tu... walaupun begitu tegur mmg kena tegur... bior la pahit atau berdesing telinga mendengarnya...

tapi teruskan latihan untuk mencapai tahap tertinggi...

TQ...

Reply #292 Tok Pin's post

hi
Dahla penat la ni belum korang gado pasal kekuda la isy isy macam dalam majalah pendekar dulu...

Originally posted by Tok Pin at 17-7-2007 08:39 PM

TQ kerana menegur... Kata yg benar walau pun pahit...
mmg betul bebudak cekak berlagak apa? so aku tegurlah... perhal dier plak terasa.. mmg rekod bebudak cekak buruk dgn KEBERLAGAKKAN n RAS ...

..oh pemegang rekod rupanya..tak tau plak....wa abaikan jer...

..ape2 pun kita suma saudara..heheheh...yang elok kita ambik/belajar..yang tak elok kita tegur/tolak tepi...

peace

yo lah tok pin. cakap ler tok pin silat apa.sume org dah cakap dier org silat aper...nnt dah tau, bleh arr tanye2, tukar pendapat.

oh yer tok pin, aku tak terasa pon pasal silat cekak berlagak sebab aku berlagak...aku reply sebab aku pon cekak. mcm if org cakap dak MMU bla bla bla ker..aku mesti reply balik sebab aku ex mmu.mcm gitu ler kesahnyer...

bagus ler ada tok pin yg handal, dah belasah dak cekak yg berlagak tuh.

martial arts punya banyak...cita la martial arts lain plak....baru orang 爈ain nak menyampuk爏me....

Reply #297 hizzahzu's post

kekekeke apa jenis MA tu

Reply #296 tuah_r's post

hohoho dulu aku gaduh ngn sephiroth kat sini tapi skrg ok jer hehehehe

yer tak seph?

dia ni ada ilmu ghaib... tak nampak tapi ada

Boleh jer menyampuk tak kira apa MA ko belajar.Nama thread pun 'kongsi pendapat'.Bukannya 'kongsi pendapat tentang silat'.