CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rhyno

AJL 21 : Kategori Irama Malaysia & Etnik Kreatif

i prefer Warkah Untuk Laila (Zahid) menang...yang tak puashati sebab apa lagu Candak masuk final...mcm tak sesuaiiiii.... lagu mcm lagu siti yg dulu-dulu sepesen saja...baik ambik racau sang khlifah atau maharaja

Originally posted by AyieBoyZ at 25-11-2006 11:23 AM
hem.. suke mase adibah noor jerit.. aaaaaa...

:setuju::setuju:aku pun suka...tergelak gak aku bila dengar dia jerit.....well bukan populariti artist.....yg penting lagu.....tue je la....well zahid ada harapan...mungkin Bob..uhuhuh..tetiba nana menang....uhuhuh

mati2 aku ingat misha bulih masuk final memandangkan ia menjadi feveret ramai..(walopun aku tak berapa minat sgt kat lagu tu..huhu..)

p/s: antara nafas cahaya misha ngan samudera nora, aku suke samudera lagi :ah:

sib baik haku tak nengok (bukan pasal tanak tapi termiss tapi tak nyesal memandangkan dah lama tak nengok Muzik2 pasal lupa selalu)

tapi wpon tak tengok haku setuju sapa yang kata juri2 tu sumer binga1

Originally posted by peacefrog at 25-11-2006 12:37 PM
sib baik haku tak nengok (bukan pasal tanak tapi termiss tapi tak nyesal memandangkan dah lama tak nengok Muzik2 pasal lupa selalu)

tapi wpon tak tengok haku setuju sapa yang kata juri2 tu sumer ...

hai katak...windulaaaa...

Originally posted by eddysheddy at 25-11-2006 12:40 PM

hai katak...windulaaaa...

ekekekeke (tu jer lah yang boley haku ckp)
semenjak 2 menjak nih haku malaas......

Follow Us
Dr.GreenSkull This user has been deleted
Originally posted by jac_diehard_fan at 25-11-2006 10:00 AM
so siapa yg akan menggantikannya..adekah pelix? ;)

Ina naim kot

Originally posted by crayzee at 25-11-2006 10:43 AM
Warkah Buat Laila ke peringkat akhir Muzik-Muzik
25-11-2006 10:33:57 AM

KUALA LUMPUR: Empat buah lagu daripada kategori Irama MAlaysia dan Etnik Kreatif melayakkan diri ke peringkat akhir Muzizk-Muzik semalam bertempat di Plaza Alam Sentral 2, Shah Alam.
........

Ketika memberi ucapan setelah diumumkan sebagai finalis, penyanyi veteran Aspalela tidak mampu menahan sebaknya.

"Saya berterima kasih sanagt kepada Allahyarhamah Rosiah Cik kerana memberi kepercayaan kepada saya untuk menyanyikan lagu ini," ujarnya....

wartawan ni main lantak je.... sbnrnya Aspalella Abdullah berterima kasih kat Bob sbb Bob sudi memilih dia utk ganti tpt arwah..... ucapan kat atas tu Allahyarhamah mcm tau2 je dia nak meninggal

Originally posted by Dr.GreenSkull at 25-11-2006 12:49 PM

wartawan ni main lantak je.... sbnrnya Aspalella Abdullah berterima kasih kat Bob sbb Bob sudi memilih dia utk ganti tpt arwah..... ucapan kat atas tu Allahyarhamah mcm tau2 je dia nak meninggal

tu lar pasal...aku baca pun pelik...(tetambah aku tak tgk smlm)...aku pk dia bg wasiat dah..bior betul

Originally posted by eddysheddy at 25-11-2006 12:53 PM

tu lar pasal...aku baca pun pelik...(tetambah aku tak tgk smlm)...aku pk dia bg wasiat dah..bior betul

berdasarkn ucapan kak aspalella smlm.... dia berterima kasih kat bob sbb bob sudi pilih dia utk ganti tpt arwah.... pastu dia ckp atas nama mia (x kenal).... yg dia dh wat terbaik utk mak we (arwah)

aku pun terkejut gak ngan result malam tadi bila lagu2 yg underlisted tak dapat cam racau sang khalifah, nafas cahaya ngan maharaja...
lagu candak mmg aku dah predict...nana nyanyi pun ok..cuma final juara lagu nanti harap syura yg akan deliver this song..pandai2 je laporan kat paper kata syura tgh sarat ngandung..kan dia gugur haritu, kalau dia ngandung pn mgkn baru 2 bulan..2 bln rasanya x nmpak sarat kan..cuma syura mmg nampak sarat sbb dia kan gain weight..tapi yang smlm nana ganti tempat syura sbb dgrnya syura gi honeymoon ngan laki dia..

anyway tahniah for lagu candak, pak ngah n lokman ghani..kekuatan lagu ni pada melodi zapinnya yang lebih asli dan lirik puitis serta berbunga2...

bila lagu zapin cinta sms dapat, teringat plk aku lagu cepat kaya yg penah masuk JL dulu..lagu yg kureng berkualiti (biasa2 jer)..tapi dapat gi Final..memang takde harapan lagu nih..hehehe..paling nyampah bila tgk budak2 senario wat lawak bodoh..si wahid tu siap guling2 kat atas pentas..macam budak2 tak bersunat aku tgk..

hantaran hati plk kira fair jgk la bagi peluang kat orang2 lama utk masuk Final..in fact lagu ni pun melodinya sedap, tetambah dialunkan oleh suara lama...bukan nik nizam (pencipta lagu) tu org TV3 gak ke..rosminah tahir tu aku tau lah pengarah teater (Lantai T.Pinkie)

warkah buat laila...lagu ni ada feel padang pasir..tapi yg frusnya aku rasa zahid kurang menghayati..lagu ni pun aku predict utk masuk ke Final.lagipun record kejayaan lagu ni agak baik...tapi tak semestinya dah confirm menang kat AJL...

so far...penyertaan malam tadi agak fight la..tetambah masing2 membawakan lagu dgn agak baik..utk vokal irama malaysia terbaik bagi separuh akhir mlm tadi aku bagi kat Nas Adilla...walaupun lagu tu ada feel hip hop, tapi dia berjaya bawak dgn lenggok irama malaysia yg best terutama part qasidah tu...

Originally posted by Rhyno at 24-11-2006 11:25 PM
Masa Kopratasa cakap 'habislah pentas roboh'...Rhyno mati-mati ingat Kak Ani akan terpilih sebab Kak Ani suka perform dengan ramai penari...alih-alih, abang2 Senario yang terpilih...

Rasanya nan ...

same la.. aku pon ingatkan kak ani yg dpt ke final ms kopratasa sebut cmtu...

Originally posted by Rhyno at 24-11-2006 11:52 PM

WBL memenangi Skor Muzik Terbaik untuk filem Qaisy & Laila dalam Festival Filem Asia Pasifik Ke 50 di KL.

WBL juga memenangi Lagu Terbaik dalam Anugerah Industri Muzik (AIM) 2006.

satu lg, lagu zahid ni menang lagu tema filem terbaik ms FFM ms SEPET menang filem terbaik..

Reply #76 Body_language's post

ada lagi...
lagu manira kak ani tak masuk sebab katanya lagu recycle fadzil ahmad, yg tv3 bagi masuk bertanding at the 1st place apsal? kalo recycle, cakap awal2 takleh masuk, bole kak ani carik lagu lain...lagipun lagu asal (memikat janda) pun bukannye penah bertanding juara lagu, bukannya fadzil ahmad ciplak lagu oranglen, lagu dia sendiri jugak

lagu liza hanim (kata hati) tak masuk final pastu johari teh (juri) cakap lagu tu ikut lagu britney spears :lol bagila alasan educated sket..

paling kelakar - farihin kata lagu gemilang sama level dgn lagu we are the champion sebab naikkan semangat..siap kata cuba buang vokal jaclyn tu, lagu gemilang tetap menaikkan semangat :lol :lol

Reply #91 refleCtion's post

aku suka lagu celik-celik nas adilla. first time dengar memang best. dgn tariannya. sweet sangat.

semua yg masuk nmpak cam irama malaysia

Reply #91 refleCtion's post

aku ingat lagi time lagu cepat kaya tu masuk, orang kata lagu tu ganti lagu cari tapak yg kalah kat semi final, padahal senario nyanyi lagu tu best gile..

seblom diorang perform, pengacara (aku lupa sape) dah membuat kenyataan sesat dgn mengatakan lagu cepat kaya mempunyai 5 elemen muzik iaitu ghazal, zapin, arab, pop & inang, padahal lagu tu mane ada pape..terpaksa pulak import pemain gambus yg buktikan yg lagu ni memang ada elemen ghazal!! kesian btol aku rasa time tu...

aku rasa kena tukar lirik lagu zapin cinta sms tu
"lidahku jadi kelu melihat senario masuk juara lagu
aku jugak tertipu bila tengok misha (atau kak ani) tak masuk juara lagu"

Reply #79 Indera's post

kalo fedtri tu staff tv3, lagu ayuh juragan dia tak masuk juara lagu tahun lepas
kalo btol puak2 tv3 takleh masuk, senario tu pun takleh masuk jugak

aku setuju dengan statement reflection..anyway saper kate lagu candak tak layak..aku mase kuar list separuh akhir ..aku dah predict lagu candak syura tuh..lagu nih pengaruh melayu dier kuat..sebab memang asli muzik dier..anyway aku tak terkejut langsung dengan finalis ..tapi aku betul2 nak syura nyanyi lagu candak nih untuk final sebab bagi aku lah, suara syura dengan lagu nih sangat menjadi ..bukan nana tak bagus , tapi i just prefer syura..hehe

vote for zahid
lagu kak ani kita dah biasa dengar
lagipun takkan nak lagu yang asyik sama jer masuk final
misha tu rasenye cume kurang bernasib baik jer
tapi yang penting lagu zahid best