CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Taiwan

yer betul ari tu sy pun tgk magazine dlm AA flight pasal taiwan... cantik....

Reply 61# lilyflower  

kan.....dlm magazie ader tunjuk gambar yg pokok kuning2 tuh....cantik cam jepun plak dah nampaknya......

Salam...
Baru ni berborak borak dgn Husband..
Cuti bulan 12 nanti nak pi mana ye..
Husband teru ...
aziefa Post at 30-5-2010 20:20

salam kak..
masa akak pi taroko gorge dulu akak kata curam and ada gaung kan? tempat yang curam tu dia lalu dengan bus/kereta ke atau tempat jalan kaki yang dimaksudkan curam tu kak?

Reply 63# Lady_On_Earth

Walaikumsalam..
Dia bawa kita lalu dgn Bas..
Mengucap panjang..
Tapi dia org ni dah expert tempat macam tu..hari hari bawa kot..
Insyallah..   

Reply  Lady_On_Earth

Walaikumsalam..
Dia bawa kita lalu dgn Bas..
Mengucap panjang..
Tapi d ...
aziefa Post at 23-7-2010 08:24

tq for replying kak... i ll be there this coming october insyaAllah..
dok tengok daily tour kat sana dan paling tertarik dengan toroko gorge tu berbanding yang lain hehe..
nampak tempat tu macam cantik betul kan.. tapi bila akak sebut lalu kat gaung seram lah sikit...

update pls sesiapa yg penah pi taiwan... huhu.. dok cari tour kat sana macam tak banyak sangat la kan... paling menarik taroko gorge tu, lagi satu tengok cherry blossom kat alishan tapi tu time spring je la..

Follow Us
Restoran Halal di Taipei

Ali Baba's Indian Kitchen
2F, No.56, Nanjing E. Road
Taipei City
Tel: +886(0)2-2567-7163

Aaleja Pakistani & Indian Halal
No.6, Alley 5, Lane 70, Yanji St.,
Taipei City
Tel: +886(0)2-2773-3227

Ai-Jia Qingzhen Beef Noodle Restaurant
No. 41, Chunghsiao E. Rd,
Sec.4, Lane 223, Taipei City
Tel: +886(0)2-2731-8550

Kunming Islamic Food
No. 26, Lane 81, Fuxing N. Rd,
Taipei City
Tel: +886(0)2-2751-6776

Sarena Indian & Pakistani Halal Restaurant
No. 48-1, Taishun St. Taipei City
Tel: +886(0)2-2364-6701

Tai Huang Restaurant
No 7, Lane 224, Sec 3,
Roosevelt Rd. Taipei City
Tel +886(0)2-2368-1071

Tai Xiang Yun Restaurant
No 40, Beining Rd. Taipei City
+886(0)2-2577-9271

Taj Indian Restaurant
No. 12, Ally6, Lane 70, Sec 4,
Zhongxiao E. Rd.,
Taipei City
Tel: +886(0)2-8773-0175

Thai Food House (there is more than 1 Thai Food House in Taipei but only this one serves certified halal cuisine)
No 36, Beining Road, Taipei City
Tel: +886(0)2-2579-0528

Post Last Edit by d50boy at 21-8-2010 03:23

Reply 66# Lady_On_Earth

saya stay 2 bulan tahun lepas. weekend saya memang akan round merata2 tempat taipei, tainan, taoyuan, taichung cuma kaohsiung (wilayah paling selatan) saya tak pegi sebab kena naik high speed train mahal ( RM100 +++). makanan halal susah sket nak cari.. kalo kt taoyuan senang sket sbb sana byk kedai makan indon. kalo kat Taipei 101, food court aras bwh tu mmg x de kedai makanan halal kecuali ada satu kedai makan india.

Reply  Lady_On_Earth

saya stay 2 bulan tahun lepas. weekend saya memang akan round merata2 tem ...
d50boy Post at 21-8-2010 03:19

tq for sharing.. wah lama jugak u dok sana ye sampai dua bulan sure sempat pi banyak tempat kan.. saya kalau travel biasanya makan bawak megi ke apa ke kalau takde makanan halal.. pastu beli fruits makan gitu2 je hehe.. cuma suka tengok tempat2 yang cantik, saya suka nature dengan tempat2 yang ada sejarah nih.. hehe..
tapi sayangnya masa saya pi tu bulan 10 rasanya tak leh la nak nengok sakura kot kan.. dengar kata kat yangmingshan banyak sakura masa spring kan?
orang sana cemana ye?

Restoran Halal di Taipei

Ali Baba's Indian Kitchen
2F, No.56, Nanjing E. Road
Taipei City
Tel ...
queenhua Post at 12-8-2010 09:54

tq so much... sangat berguna..

Reply 69# Lady_On_Earth

2 bulan tu sebab attend short course. kelas x de sabtu ahad jd saya gi jalan2 even yg jauh sket saya akan tido di luar. yang sempat saya pegi Sun Moon Lake (tasik buatan kelling gunung, cari la hotel kt situ cantik bila tgk matahari terbit dan tenggelam), Yehlui-Tamshui lak tempat formasi batu2 pelbagai bentuk jutaan tahun, betul2 sepanjang pantai (tanah paling utara di Taiwan), Yamingsan-Ximengtin plak tanah tinggi tempat popular bunga Lily, Reuifang-Jueifan plak bandar kecil betul2 di lereng gunung, macam2 jual terutama cenderahati, seronok makan dan jalan di kaki lima sepanjang lereng gunung. Yingge pula bandar kecil hampir semua menjual barangan tembikar china. Dasi pula pekan lama memang sesuai orang yang suka tempat sejarah, semua jalan di pekan ni masih mengekalkan senibina bgn asal, rasa macam berada tahun 1900 bila jalan di sini.

bila freenanti saya cite lagi yer...

Reply  Lady_On_Earth

2 bulan tu sebab attend short course. kelas x de sabtu ahad jd saya g ...
d50boy Post at 21-8-2010 20:00

wah seronoknya.. saya dok google pasal tempat2 menarik di taiwan tadi.. kebanyakkan tempat2 yang u sebut tu semua famous kat sana kan.. ada nampak sun moon lake tu.. memang famous ye.. saya pergi nanti duduk di taipei, nak ke sun moon lake tu jauh tak? kena naik apa ye?

yamingsan tu macam best, tapi kalau saya pi bulan oktober mesti takde bunga kan..

tak silap saya itu hari saya tengok fun taiwan kat astro kalau tak silap, dia ada tunjuk tempat orang buat payung kertas, tu pun nampak menarik jugak.. sebab warna warni..

anyway tq sebab kongsi.. nanti cerita lah lagi..

Post Last Edit by queenhua at 23-8-2010 10:07
tq so much... sangat berguna..
Lady_On_Earth Post at 21-8-2010 12:05

No prob ... Nanti saya update list restoran2 halal kat Taoyuan, Taichung dan Kaohsiung plak...

Sangat teringin nak gi Taiwan ni... tu yg buat research pasal Taiwan merata2.. aritu gi kutip buku Travelling in Taiwan for Muslims ni kat Taiwan tourism..

kalo nak lg info boleh visit website ni;

http://www.welcome2taiwan.net/

No prob  ... Nanti saya update list restoran2 halal kat Taoyuan, Taichung dan Kaohsiung plak.. ...
queenhua Post at 23-8-2010 09:12

bila queenhua nak ke sana? bagus sebenarnya buat research sebelum pergi kan, macam2 info boleh dapat..
lady ni main redah jer nak pergi hehe..

Reply 74# Lady_On_Earth

Niatnya nak gi ujung taun ni, tapi gi repeat HK pulak.. huhuhu.. so tgk la next year cemana.. aritu masa AA buat offer gi book Melbourne sebab xde sapa nak join gi Taiwan..

lady lak nak gi bila? ada member tu skang tengah kat Taiwan, ada conference.. ni xsabar nak tunggu dia balik, nak tgk pics dan tanya cerita... kalo ada pics yg menarik sy curi tepek kat sini..

Reply  Lady_On_Earth

Niatnya nak gi ujung taun ni, tapi gi repeat HK pulak.. huhuhu.. so tgk la  ...
queenhua Post at 23-8-2010 10:20

lady nak pi oktober ni.. tu yang kalut dok cari info ni.. pergi tak lama about 5 hari gitu, satu hari yang free tu ingat nak join memana tour(daily tour) yang boleh tengok serba skit pasal taiwan dalam masa satu hari.. selebihnya suami ada meeting tak berani pulak nak ikut tour sensorang huhu..
dalam website yang queenhua kasi tu menarik jugak tour2 yang ditawarkan.. rasa nak join la salah satu nanti.. masa lady pi sana nanti tak silap tengah autumn kot kan.. orang kata kalau tengah spring boleh tengok cherry blossom kat Alishan kalau tak silap lady.. mesti cantik kan.. kalau queenhua nak ke sana, gi time spring mesti cantik kan..
lady tengok list tempat makan halal tu ada salah satu (taj something) dekat dengan hotel yang lady dok tu nanti, kalau kepingin sangat nak makan nasi boleh la terjah kan.. hehe.. tq sebab kasi list tu..appreciate sangat..

eh.. tak lama dah tu la lady... october ni.. nanti balik cerita la pasal pengalaman kat sana Aah, kalo time spring boleh tgk cherry blossom kat Alishan (Ali Mountain).. bulan Mac rasanya cherry blossom ni paling cantik.. kat situ siap ada forest train lagi...

eh.. tak lama dah tu la lady... october ni.. nanti balik cerita la pasal pengalaman kat sana  Aah, ...
queenhua Post at 24-8-2010 11:18

uwaaa.. geramnya tengok pic tu.. seumur hidup tak penah lagi tengok cherry blossom.. mesti cantik kan.. nanti dah balik lady share lah serba skit mana2 tempat yang sempat lady lawat.. oktober ni autumn kan, hopefully idak la sejuk sangat.. tak yah bawak baju banyak2 kan...
ada satu tour ke taroko gorge tu, teringin nak join tapi bila tgk pic gaung2 tu rasa gerun lak hehe

Tu la, teringin jugak nak tgk cherry blossom.. tapi dengar kata cherry blossom Korea lagi cantik.. tatau la kan..

Journey ke Taroko gorge tu nampak sangat mencabar, kan? tapi kalo dah sampai tu mesti puas ati... Tak sabar ni nak dengar report lady..

Lady, my friend bgtau nanti amek ja 1-day unlimited pass untuk Taipei Metro (MRT) pastu jalan la merata Taipei tu... sayangnya dia cuma sempat round2 Taipei, xsempat ke tempat lain...

Tu la, teringin jugak nak tgk cherry blossom.. tapi dengar kata cherry blossom Korea lagi cantik.. t ...
queenhua Post at 24-8-2010 13:37

hehe tu la takut lak bila nampak gaung2 tu.. masa pi swiss nak naik ke gunung ganang tu, bus lalu gak kat tetepi gaung, dalam hati nih mengucap jer
meinong tu dekat tak dengan taipei ek queen? sebab kat situ ada tempat orang taiwan buat payung kertan, tak silap lady tengok kat fun taiwan di astro tu ada lawatan ke situ, menarik tempat tu.. tapi tu la kan lady ada masa about satu hari je.. selainnya sebelah malam, tapi kalau malam orang kata boleh pi jenjalan kat depa punya night market, menarik katanya..