CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Taiwan

ni aku tempek list of halal restaurants kat taiwan... copy paste dari another forum...

Rate

1

Post Last Edit by Changa at 11-1-2012 16:46
mengikut pembacaan saya, susah sedikit untk mencari makanan halal. So, since kamu ke sana  ...
bdk2 Post at 11-1-2012 15:37

penjualan tix konsert jumaat ini, usha flight AAX around RM700 sebegitu pada masa sekarang untuk date 24-26 july, nak bertolak hari konsert takut flight delay, sendu pula nanti.
check tix MAS, subhanallah mahal nya dia punya fees & tax sampai RM700++, belum masuk harga tiket lagi. apa entah yg mereka charge pun saya kurang arif sedangkan tax and fees ke denpasar around RM300 sahaja.
tgk details tax and fees mereka, yg mahal takde lah pula bahagi details, hanya tulis admin fees etc.

penjualan tix konsert jumaat ini, usha flight AAX around RM700 sebegitu pada masa sekarang  ...
Changa Post at 11-1-2012 16:44

Aku nak beli jugak. Tp malangnya tiket sold out. Kau dapat tak ticket?

henpao Post at 17-1-2012 09:44

ga dapat juga, kesialan betul namun saya ada juga submit order form yg bodoh itu namun tidak berharap akan dapat tiket pun memandangkan semua orang hadap ingin beli tiket itu.
ada orang offer hendak belikan tiket yg auction and of course harga nya lebih mahal drp harga tiket asal namun saya tidak berminat untuk membayar lebih harga tiket itu.

sekarang saya tgh tunggu announcement tour di australia pula, akan coba nasib dates australia pula kelak.

tour di jepun itu mmg tidak mampu lah hendak pergi.

Reply 164# Changa

tunggu next tour je lah nampaknya. huhu.

Reply  Changa

tunggu next tour je lah nampaknya. huhu.
henpao Post at 17-1-2012 11:41

baharu dapat confirmation received order from promoter namun kata mereka it's not a guarantee akan dapat tiket nya.

Follow Us
henpao Post at 17-1-2012 09:44

Most likely saya akan dpt tiket section b, ada ummah taiwan offer her extra tiket.
Standard price cuma kena add postage cost, malah beliau suruh bayar after terima tiket yg beliau post.

Tgk lah selepas break cny ini gimana. Katanya february baharu beliau akan post kelak.

saya baru balik dari taipei...sejuk kat sana...emm hujan je.. payah nak jalan...ada masa sy upload pics ye...:-)

takde org minat nk travel coutryside of taiwan by bicycle. Tengok TLC Fun Taiwan mmg cantik countryside dia. best travel by bicycle. Taiwan is a cycling paradise. Dah bosan travel kat tourist spot jer. Cari kelainan skit.

Lately ni asyik duk google pasal taiwan...

lavender and sunflower... cantikknya la hai... huhuhu...

Anyone going to Computex 2012? Many products to see apart from those pretty and sexy promoters. Lots of freebies too.

Planning to visit taiwan?
interested to find out more about working holiday at taiwan?

Please check out Topology Travel
Don't forget to like the facebook.

Makanan halal kat Taiwan xsusah nak cari.. even ada fast food halal lagi.. tp kebanyakan kedai2 makanan halal kat sana (especially Thai food) ada waktu buka dia, xbukak sepanjang masa..

Sesiapa yang dah pergi taiwan share la cerita  kat sini sebab saya akan ke Taiwan bulan depan. Tak banyak info pasal Taiwan ni..
Currency nya elok tukar siap-siap duit taiwan ke or usd pun boleh guna kat sana....mana lebih sesuai.  tolong yer kengkawan...

Baru balik dari Taiwan.  di  Taipei kitaorang menginap di hotel Champion.  Bilik luas dekat dengan pasar malam dan kedai-kedai.  Disebabkan dah nak masuk winter so kedai kebanyakannya jual baju sesuai untuk winter lah.  Cuaca masa sampai dalam 21C tapi masa balik dah jatuh 15C.  Yang tak bestnya bila petang hujan. so tak banyak tempat yang boleh dilawat.
Sempat melawat Menara Taipei IOI, Sun Moon Lake, Yehliu Geopark (berbagai bentuk ada yang rupa mushroom, candle, kasut, queen's head dan sebagainya) terjadi hasil dari hakisan angin memang menarik sekali.  Kami juga bermalam di Yilan Shangrila Leisure Farm yang terletak diatas gunung.  Memang best disebelah paginya kami masuk ke ladang buah-buahan tapi yang ada pada waktu tu cuma limau dan belimbing saja strawberi putik lagi kata pemandu pelancong winter nanti masak. Bilik hotel di Yilan ni besar boleh muat 4 orang satu bilik sebab setiap bilik ada dua katil queen dalamnya.
Bahasa Inggeris orang Taiwan ni sangat lemah tu saje yang boleh dicakap. Lagi satu sebelum pergi tu elok la tukar duit siap-siap sebab kat sana kalau nak tukar duit susah. Jangan terkejut kat sana banyak pokok pinang kerana orang Taiwan suka makan sirih. Contoh pemandu pelancong kami asyik mengunyah sirih supaya hilang mengantuk katanya.  Sirih yang dimakan dengan sebiji pinang yang masih muda tu saja tak de kapur atau gambir macam kat Malaysia.

melati00 posted on 22-11-2012 08:32 PM
Baru balik dari Taiwan.  di  Taipei kitaorang menginap di hotel Champion.  Bilik luas dekat dengan p ...

best x taiwan? scenery? ada pakej gi taiwan bulan mac 2013 ni...tgh mikir nak join ke tak ni...

Ok la...scenery memang cantik, barangan dari segi pakaian harganya murah dan dimana kita pergi pun harganya tetap sama so tak perlu fikir nak beli kan tempat lain lagi.  cuma hati hati dorang ni suka bawak anjing kalau anjing yang kecik kecik tu dorang dukung jer siap pakai baju bagai.  Kalau yang pergi tu semua orang kita  cakaplah kat pemandu pelancong supaya bawak makan kat resoran muslim senang nak jumpa kat sana.  Kami pergi tu kesemuanya 22 orang masa balik tak de sorang pun diantara kami yang begnya bertambah hehehe
Selamat melancung ya..........

olivegal posted on 4-1-2013 02:23 PM
best x taiwan? scenery? ada pakej gi taiwan bulan mac 2013 ni...tgh mikir nak join ke tak ni...

...

Tak rugi pergi....banyak tempat menarik kat sana...

melati00 posted on 4-1-2013 07:03 PM

thnks 4 info....olive x pasti lg nak pegi ke tak...hehehhe tp dah gugel byk...mac tu spring so chance nak tgk cherry blossom tu tinggi la kot...shopping kat sana x best ke smp beg x beranak? hand bag?

melati00 posted on 4-1-2013 07:03 PM

psl makan tu x risau kot...pakej ni muslimpackage...guide pn melayu...