CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 38658|Reply: 284

sepinya hidup aku...

nabila_78 This user has been deleted
assalammualaikum...

pertama sekali aku nak ucapkan thanks pada korang yg baca masalah aku ni dan bagi pendapat. aku ni ada 5 org adik beradik.aku anak yg ke-4. aku keja sebagai PA kepada MD dgn sunway group. Company aku ni tak la besar..tapi alhamdulillah..stabil. sebenarnya masalah aku...aku kesepian. aku tak ramai kawan...kalau ada pun..sumernya dah kawin.

aku penah bertunang...masa umur aku 20thn tapi 8 bulan lepas tu..aku putus. aku tak tau knp aku putus..cuma aku rasa aku takde perasaan pada bekas tunang aku. tapi takpe la..benda tu dah 6thn lepas. aku penah mandi bunga...atas permintaan mak aku. dia risaukan aku sbb umur 27thn..masih tak kawin2. aku ni nak kata buruk..alhamdulillah..rupa aku cukup sempurna. cuma size badan aku yg tinggi dan besar...tu yg buat org takut nak dekat dgn aku kot. aku penah chatting..berkenalan dgn beberapa org laki. ada yg terkejut jumpa aku...lepas tu terus senyap. ada yg nak ambil kesempata jer atas aku. tu sumer aku dah laluinya dan sampai sekrg aku dah malas nak jumpa-jumpi chatter ni.

sekrg ni..idup aku..keja..keja. sib baik aku stay dgn kakak..so, ada la anak2 buah aku. diaorg siap tanya bila aku nak kawin sbb makcik2 belah ayah diaorg sumer dah kawin. bukan aku tak nak kawin..cuma aku tak tau dgn sapa aku nak kawin. aku sebenarnya cemburu bila tgk pasangan yg baru kawin. kadang2 aku pk..apa kurangnya aku ni? keja ok..gaji lumayan..ada umah..keta..harta...tapi..takde teman. kadang2 tgh drive pun aku bleh nangis sbb aku tingatkan masa depan aku. aku nak juga ada suami..zuriat aku sendiri yg bleh mendoakan aku bila aku mati kelak.

thn depan..30 dah umur aku. aku rasa tertekan..tapi bukan la terdesak utk berkawin. cuma aku rasa aku perlukan seseorg..yg bleh teman aku seumur hidup. mungkin lelaki2 kat luar tu cari yg kecik molek...muka cantik..ntah la. tapi yg pasti..aku rasa dah bosan utk mencari dan dlm masa yg sama..aku juga bosan hidup bersendirian.

kalau korang jadi aku..apa yg korang buat? sekrg ni aku tgh pk nak amik anak angkat..tapi..aku takut akan menyusahkan aku plak. tapi utk pengetahuan korang..aku bukan terdesak..cuma aku rasa sunyi.

[ Last edited by  nabila_78 at 4-12-2006 02:17 PM ]

Rate

1

emm... camne nak tolong ye :hmm:

camnilah.. dlm hidup ni biasenye kita hanya ada 1 jalan utk hidup. Ko lah yang kena pilih sama ada nak duit(kerjaya) atau keluarga (life).

Kalau ko pilih duit, maka byk benda lain ko terabai. Mungkin ko tak kawen, mungkin ko xde kawan, mungkin ko kurang agama tapi duit ko lebih

Kalau ko pilih keluarga, biasenye ko takkan ada byk duit (sbb habis kat keluarga), ko tak hidup senang, ko tak merasa pakai BMW, ko akan selalu tak cukup duit, tapi ko bahagia ngan family.

Pada pandangan aku, buat ape byk duit tapi xde teman. Baik aku miskin tapi byk kawan. Tapi setiap org lain caranya. Cam ko, duit byk tapi xde teman.. so pada pendapat aku, utk langkah pertama.. ko pasang badan dulu, tak semestinya seksi.. dapat menawan pun ok..

alahh... kawen cepat pun kalau tak kena cara... janda muda kauuu... baik ko solo2 je... akalu ko boring idup sorang, gilah join aktiviti2 sosial yang berlambak kat malaysia ni, ada group kereta, ada group camping dll..

ataupun pergilah melihat dunia org, pergi melancong dll.. jadi kalau ko ckp ko x ramai kawan.. mas skang nilah cari kawan... jgn cari kawan utk buat kawen.. kawan2 dulu...

[ Last edited by  eiyoei at 4-12-2006 04:11 PM ]

Originally posted by eiyoei at 4-12-2006 02:44 PM
emm... camne nak tolong ye :hmm:

buat2 tanya lak..
ajak lah dia kawen..

:cak::cak::cak:

suruh la famili u carikan jodoh untuk u.....u kata u saiz besar...besar yg cam mana. Tinggi dan berat u brapa

Originally posted by tijahni at 4-12-2006 03:36 PM
suruh la famili u carikan jodoh untuk u.....u kata u saiz besar...besar yg cam mana. Tinggi dan berat u brapa

family aku tak berani nak carikan utk aku..sbb dulu dah penah cari sekali tapi aku tak berkenan. aku tak berkenan sbb mamat tu suruh aku balik kg...dok umah. awal2 lagi dah letak syarat kat aku. aku tau la dah kawin..mmg kena layan suami..jaga mkn pakai..tapi aku nak keja..sbb umah dgn keta..sapa nak bayar. family aku dah tak berani nak carikan. tinggi aku 5 kaki 7 inci..berat aku lak 75kg.

Originally posted by Hana at 4-12-2006 02:55 PM

buat2 tanya lak..
ajak lah dia kawen..

:cak::cak::cak:

aku ngorat ko lah Hana.. ko pon solo.. nanti aku gi glenmarie cari ko :bgrin:

Follow Us
5 kaki 7 inci..berat aku lak 75kg

takdelah besau sgt.. tinggi aku je tu.. cuma ko lebih 10kg je dari aku... :bgrin:

xpe.. yang penting ko rileks je.. pedulikan ape org nak cakap.. bukan diorang yang nak kawen pun...

ko tgk si Hana tu.. umur pun dah byk gak.. happy go lucky je... tak gitu hana....

Originally posted by eiyoei at 4-12-2006 04:15 PM

aku ngorat ko lah Hana.. ko pon solo.. nanti aku gi glenmarie cari ko :bgrin:

tanak jumpa ko pun.. :jeler:

Aku sendiri pun kengkadang ade rase mcm yg ko rase...rase lone ranjer. Walaupun aku ramai kawan, tapi still perasaan tu datang, mungkin sebab dah bertahun2 aku xde boipren. Dan sampe ke satu tahap mak aku carikkan jodoh utk aku...aku tak mau sbb nti aku kena duk kg. jd surirumah sepenuh mase..tak mau la, sia2 lah aku belajor tgi2...
So sekarang ni aku redha dgn ape yg jadi kat aku..insyallah satu ari nanti pasti tuhan akan ketemukan aku dgn seseorang....
aku harap ko tabah melalui liku2 hidup ni...hidup mesti ceria, carilah sesuatu yg ko rase boleh membahagiakan...aku rase cadangan amik anak angkat tu suatu yg bagus, at least dgn kehadiran baby ni dpt hilangkan rase sunyi ko tu...

aku saport eiyoi...

kalu bosan ko join je grup activity...cnth gath CARI, punye la melambak, x silap aku stiap bod ade gath/TT...mane tau di kale ko join tu jodoh ko ade kt situ...:hatdown:

mmg org akan mengumpat kalu pmpuan kalu lmbt, TP org laaaaaagi ngumpat kalu pmpuan kawen sbulan due bercerai sbb xde sepahaman (kawen tpakse cnthnyer..)..

mmg ko akan trase sunyi, tgk pmpuan laen ade laki/anak, tp at least ko ade kerjaye, umah kete, bkn sumer pmpuan ade ape yg ko ade kan...:lebai:

mmg betul generally laki x brape minat ngan pmpuan tinggi+badan/kerangke besar nieh...tp kalu ade jodoh tu (cepat or lmbt) msti ade jugak laki yg suke ko..

mmber aku pon tinggi+badan besar...dier keje kt exxon mobil....:nerd:...earning over RM6K (basic), ade kete, apartment, dan..dan...ade bf yg nmpk x padan ngan die!...sbb dier mcm gorgon tp bf dier aku nmpk ok+baek..(bkn jenis badan besar cam dier aa)..see! kalu Tuhan dah tetapkan kiter ade jodoh tu, even kiter lahir xde kpale pon stil kiter akan kawen gak...:jeling: (sbenayer aku citer psl gorgon tu sbb aku nk ngutuk dier, msti die ade bace topic nieh...:nerd

sekian...renung2kan...dan...

slamat beramal!

Reply #1 nabila_78's post

ermmm aku pon bigsize girl+tinggi... susah lelaki nak dekat... sbb aku lagi besor dari diorg..... neeway dont hold back... aku percaya belum samapi waktu lagi... aku pon dah 26.. tak penah ader pakwe pon( can u believe dat ?)..  kengkawan alhamdullilah ler berderet....

.. cinta akan datang... jom sama2 berdoa semoga allah menemukan kita ngan org yg sesuai... amin... ..

cemana kalau awak cari yg bukan asian? bangsa lain ni, kalau 5'7" macam awak ni, kira average ppuan diorang jer...

kalau fokus pada asian atau melayu saja, mmg la awak rasa besar gedabak... saya ada kawan yg lebih kurang awak ni jugak, baru kawin mat saleh mualaf tinggi suami dia 6'3" & berat 280lbs (berapa kg arr? 130kg ke?)... masa sanding, kawan saya tu pakai high heels pun still nampak comel dari suami dia... sepadan sgt..

jodoh ni takkan datang bergolek
kene usaha jugak
ko dah mandi bunga ke? hehehe
itu salah satu usaha kan??
pastu ko kene la jaga badan, jaga rupa
maintain cun
sure ada mamat sangkot punyelah
jgn pakai serabai2 nanti pakwe takot

Originally posted by nabila_78 at 4-12-2006 02:16 PM
assalammualaikum...

pertama sekali aku nak ucapkan thanks pada korang yg baca masalah aku ni dan bagi pendapat. aku ni ada 5 org adik beradik.aku anak yg ke-4. aku keja sebagai PA kepada MD dgn  ...

cari mat salleh..mana tau sesuai or serasi.

Originally posted by Mulan at 5-12-2006 09:22 AM
cemana kalau awak cari yg bukan asian? bangsa lain ni, kalau 5'7" macam awak ni, kira average ppuan diorang jer...

kalau fokus pada asian atau melayu saja, mmg la awak rasa besar gedabak... ...

mulan..aku bukan tak nak cari bangsa asing..tapi susah sbb bila diaorg dah convert islam ni..apa2 hal kita kena didik diaorg. kat ofis aku ni..ada gak la bangsa asing..mmg tinggi2 dari aku..cuma aku tak minat. takut aarr...anyway, thanks for the advise.

Originally posted by audioslavefan at 5-12-2006 09:24 AM
jodoh ni takkan datang bergolek
kene usaha jugak
ko dah mandi bunga ke? hehehe
itu salah satu usaha kan??
pastu ko kene la jaga badan, jaga rupa
maintain cun
sure ada mamat sangkot punyelah
...

aku penah mandi bunga..tu pun sbb terpaksa. aku nak amik ati mak aku jer. 7 jenis bunga aku cari..tapi tu la..usaha dah buat..cuma hasil tu nampak..nak buat mcm mana.

hmm.. cuba lah kt tempat lain pulak.. maybe tempat ko mandi tu tak berapa berkesan??

camni je... aku pon kawin lambat. umo 30 lebeey baru kawin. Jodoh tu di tangan Tuhan. Aku pernah rasa cam tu gak.. rasa sepi la sunyi la.. pernah gak try go out ngan chatters tapi tu la.. ada yang baik. ada yang memandang rupa dan harta benda and so on la.
keja aku ok.. kawan pon ada tapi sebab rasa sunyi aku lagi suka lepak kat umah online...
tapi alhamdulillah nasib aku la terjumpa chatter yang ngam and last last aku kawin ngan chatter tu. siap muda 5 thn dari aku lagi.. selama dekat 10 thn la aku single and rasa lonely tapi alhamdulillah Tuhan tu Maha Kaya... so bersabarlah ok...

Originally posted by BeyondSight at 5-12-2006 10:23 AM
camni je... aku pon kawin lambat. umo 30 lebeey baru kawin. Jodoh tu di tangan Tuhan. Aku pernah rasa cam tu gak.. rasa sepi la sunyi la.. pernah gak try go out ngan chatters tapi tu la.. ada yang  ...

beyondsight....sku tumpang hepi bila baca kisah ko. terima kasih byk2 nasihat ko tu. insyaallah...ada jodoh tu..cuma lambat dan cepat jer. tapi tu la..buat masa ni..mmg aku boring sbb sorang2. harap2 aku diberikan kekuatan...Amin

kan ada doa yg disediakan utk cepatkan jodoh
amalkan lah doa2 tu