CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nabila_78

sepinya hidup aku...

Reply #60 Hana's post

hana.
aku dah tengok cinta dua kali.
but aku tak nangis.
aku cuma sebak je. ye, aku tahan nangis.
sebab aku tengok dengan kawan aku.
dan aku kan mmg berpura2 gembira dengan kawan aku...:-)

ko sure rasa nak nangis part nanu kan?
suami org tu call.. tapi, cancel lunch, dating..sampai tipu..kata shopping dgn wife..rupanye2..wife dia ada depan nanu..

ramai jugak wanita2 yg sepi sunyi lonely dlm nie...:hmm:

aku punyer sajestion: kenape korg x gather2  wat 1 tim paintball?...den g maen paintball...best woo, dpt rilis tension maen tmbak2 org...:pmuka:

saper nk/interested maen paintball, JGN pm aku sbb aku pon x penah maen menatang tuh, saje sajest kt korg...:cak:

[ Last edited by  philipinoe2 at 11-12-2006 07:52 PM ]

kalau tension..wat per main paintball?
baik tembak teruss org yg kasi kita tension tu..lagi worthwhile..
main paintball tu..buang duit pun ada...
wat per kita buang duit sbb org lain yg kasi kita tension?
tembak terus lah org yg kasi kita tension tu..itulah maksud aku..

Originally posted by nabila_78 at 4-12-2006 02:16 PM
assalammualaikum...

pertama sekali aku nak ucapkan thanks pada korang yg baca masalah aku ni dan bagi pendapat. aku ni ada 5 org adik beradik.aku anak yg ke-4. aku keja sebagai PA kepada MD dgn  ...

memula aku ingat dia sepi pasal tadak tinger..oooo lain upernya sowi laa ingat dunia ko sepi ko tak dapat dengo.

alaaaaa kisah cam ni..dah macam butir nasik....ari2 kita lahap masuk makan..cite biasa aku dengo

aku straight to the point jek.

kawan kawan junior2 aku kenal..ada rupa badan cam tong dram itam legam pun adaaa depa de jodoh gak. aku dok pk pesal laaa ada setengah oang senang dapat jodoh cam makan gula2 hacks jek but setengah oang susah banget? kenapa.

kalo base dari cite ko , fikir aku ko terlalu fokus sangat lah bab jodoh. bila ko fokus then ko mula lihat kekurangan diri dan bukan reflek kelebihan ko ada dan kendian ko akan buat pelbagai assumption tak sihat yang akhirnya ko akan low self esteem, this will reflect aura ko..energy sekeliling ko tu kira tak menarik magnet2 yang maybe pun macam ko tengah carik jawapan.

pengalaman aku mengatakan bila masa dah time..it happens, baik lelaki or pompuan. kalo misal awek ni rasa masa dia dah tiba nak bekoge..dia akan mula hint2 or omputih sebut mating game gitu, yang penting dalam peringkat begini tokleh low self esteem kene konpiden, mandi bunga tu sekadar kasik konpiden jek tu yang aku paham k? jarang saya tenguk kalo dah tiba masa nak nikah baik lelaki or pompuan tu depa pk banyak sangat esp bab hensem kaa cantik ka.. as long ciri2 bapa or ibu tu ada..,depa on jek.

of kos la kalo yang rupa agak hensem or lawa pada tanggapan masarakat tu keje mudah skit but kalo kureng tu agak susah skit but deep down ke hangatan aura tu di bina oleh state of emotion manusia, saya ramai kawan pompuan takat nak kata tong deram kaaa big size kaaa seme ada but still depa ada famili..sebab i think depa ada SEKS APPEAL

SEKS APPEAL ni ramai tak tahu dan faham..ramai ingat seks appeal ni nak buat seks maksiat oooooo tu otak kuning beb..ni psikoloji term untuk aura manusia. kalo tak caya pandang sekeliling dan tenguk dalam pengalaman idup kita, kenapa ada manusia fisikal maybe cukup makan jek or downright ugly tapi ada pasangan maybe lawa or hensem or depa ada family?

so i think u kene set ur tone btui2 lah, u kene faham state of emotion punya impak pada ur aura and u kene tenguk ur own sex appeal camna. contoh nya u berkawan..berkawan saja lah misal nya but bila u berkawan but u dalam tak sedar set nak nikah or cam fokus berkawan untuk kawin nanti kalo jantan tu jenis belum ready or just nak kenal dulu or nak kawan dulu lama2 dia blah..pasal dia buleh feel secara bawahsedar k? u paham maksud i?

it is silly to think u need husband because nanti mati ada oang doa hiiihihihi nampak biasa jek but pk btui2..impak nya pada psikoloji awak tidak sihat. u dont need nobody to doa for u..u make ur own life and that is konpiden and tak perlu mandi bunga seme tu as konpiden faktor k?

kawan saya ada anak..dak pompuan laa sama umur dah bangka cam saya la dia..dia kata anak dia investment, saya tegur dia kata tak elok cakap cam tuu..impak dia nanti dia tak sedar. but saya faham ramai anggap anak tu pelaburan, macam barang, di labur nanti kasik dividen , so what happened kalo anak tu tak menjadi cam tu? jadik bosia or rempit? nak sayang lagi or benci dia? nak salahkan sapa? sama gak cam kawan lain saya dia kata pakwe dia tu investment..ni pun saya tegur tak elokkk cakap cam tu..kawan saja la..couple saja lah..what happened later tengok lah kan?

at least bila begitu perangai kita, we always happy regardless the situation. so what kawin or tidak? mati gak, ada nabi tak kawin gak. u sedih u mati, u gembira pun u mati so u better macam mana kalo nak idup? saya cite seme ni bab self education lah k? awak niat nak kawin nak jodoh tu dah bagussss sesangat k ? but jangan sampai emosi tu mengatasi rasional.

let the destiny take it course gitu. ada oang konpiden segalanya..but dia takmo kawin hihihihi lecehhh kata dia but kata akhir seme dari takdir tuhan yer dak?

so dari sejarah awak..dah tunang seme tu i think u tak wajar lower urself teruk cam tu..at least u dah penah tunang ..kira de pengalaman gak..oang lain ntah2 langsung pakwe makwe takdok but depa happy aaaa so jangan terlalu fikirkan sangat..kang tup2 mai lah seme jawapan pasal ruang untuk jawapan sudah terbuka. wasalammm.

[ Last edited by  ajinomotonosuga at 13-12-2006 03:17 AM ]

Originally posted by Hana at 11-12-2006 10:02 PM
wat per kita buang duit sbb org lain yg kasi kit ...

manusia cuma berkuasa atas diri nya sendiri jek hana

kalo semua manusia tensionkan hana but hana bleh kata to urself seme tu bulls..so hana tak tension laa

kalo seme oang diam seme bisu seme robot but kalo hana kata kat diri hana..eeeeeeeeeeeei busannnyaa akukkk ari nih..aaa hana tensen ler hihihi

masalah manusia begin and end with themselves SENDIRI.

never look out
look inward
confidence will sprout
then u move forward:geram:

Follow Us
panjang benoo posting abe aji nih...
sat gi la bace...

abang aji tu posting panjagng2..tak usah baca lah..dia ingat nak lawan A.Ahmad Said tu...eekekeekkeeke

NABILA:IOLS SEDIH BILA BACA KISAH UOLS NIE....APA PUN UOLS JGN RISAU SGT.....MUNGKIN BELUM BERTEMU JODOH NYA LAGI.....BYK KAN BERSABAR YEA UOLS........

aku pun penah rasa camni gak dulu.. aku dulu stadi kat obersi, tak ramai pun budak2 malaya kat situ.. masa awal2 tu ok la.. sebab aku mmg rapat gila dgn roommate aku, dan ada dua org lagi budak laki yg jadik besfren aku masa tu.. tapi bila kawan2 aku ni ada gf, dan roommate aku pun ada bf dan selalu tak balik rumah, aku jadi mati kutu.. sunyi sesangat rasa..besfren aku yg 2 org tu pun dah tak rapat dgn aku, nak gi mana2 dah tak ajak aku.. ye lah, aku pun paham la bila org ada gf ni, mana nak peduli sgt kat kawan kan..

anyway, masa tu, apa yg aku buat ialah.. sambil belajar aku kerja kuat2 kumpul duit.. bila time cuti je, aku gi travel.. tgk tpt orang, dpt jumpa kawan baru.. masa tu mmg boleh dpt ramai kawan baru melalui chatting (tu tahun 1995, zaman irc lagi).. so in a way, kesunyian aku waktu tu sebenarnya dah membuka peluang aku utk kenal dgn lebih ramai org, utk widen my circle of frens..
dlm ramai2 kawan chat aku tu, tah camna, aku boleh sangkut dgn sorang mamat ni.. dipendekkan cerita, rupanya itulah jodoh aku.. dan tahun depan ni kami akan celebrate our 8th year wedding anniversary.

pas bace ajino nye posting ni aku buat rase bersemangat sket nak melangkah ke alam 30'an tahun depan n still single ...keep it coming abe aji...

Originally posted by Hana at 11-12-2006 10:02 PM
wat per kita buang duit sbb org lain yg kasi kit ...

main ape yg x kene kuar duit?...main atas katil pon kene kuar duit taw..(beli protectionla, or yg sewa hotel kene baya sewa etc...):cak:

maen congkak?..kene beli papan/buah dier dulu...main polis sentry?... konda kondi?..kene beli bj/suar kain dulu, xkn nk maen berbugel kan .:pmuka:

i think this is just a phase that most people akan lalui. ada orang lalui phase ni lama. ada yang kejap. but whatever it is, kita kene berusaha and bukan tunggu something jadi je. so berusaha tu termasok la buat bende baru untuk dapat kenalan baru. try something new.
paintball pon orait gak.. tapi kene tahan la badan lebam lebam hehe...

Reply #73 BeyondSight's post

TULA AKU DAH SAJEST MAEN PAINTBOL TP HANA TU BNYK SONGEH PLAK...DAH TRY X BEST BR CITER DLM NIE...

BEST WOO... DIE! DIE! DIE!

Originally posted by philipinoe2 at 12-12-2006 05:25 PM

main ape yg x kene kuar duit?...main atas katil pon kene kuar duit taw..(beli protectionla, or yg sewa hotel kene baya sewa etc...):cak:

maen congkak?..kene beli papan/buah dier dulu...main  ...

MAIN INTERNET KAT OFIS.. POREM KA..CHATTING KA..
TAK PERLU KUAR DUIT SENDIRI..

harap maklum..

:pmuka:

Reply #75 Hana's post

tu aaa ko x sedar....co ko dah tau ko salu bertenet, so part gaji ko dier dah tolak awal2 utk baya bil tenet tuh..(sbenanyer dier nk offer ko RM3K sbulan, tp dier tulis RM2.8K jer, 2 ratus lagi utk bil tenet)...:pmuka:...

Originally posted by philipinoe2 at 12-12-2006 08:00 PM
tu aaa ko x sedar....co ko dah tau ko salu bertenet, so part gaji ko dier dah tolak awal2 utk baya bil tenet tuh..(sbenanyer dier nk offer ko RM3K sbulan, tp dier tulis RM2.8K jer, 2 ratus lagi utk ...

kekadang aku gayut gakk..
kalau termasuk bil internet & tipun..oraitlah..dah kira murah gila tu..
ekekekekekekeke

kalo takmo sepi... idup menompang lah cam dak hana tu..wakakaka

dalam hidup aku..sunyi tu bila time duit kering... bila duit menimbun...keseronokkan boleh di beli. so enjoy your life. Jangan pikir sangatlah pasal kawen. Jodoh tu kalo ada...ikut lubang mana pun dia akan datang carik kite. Tapi jangan le jadi kera sumbang. Asal ada je dok berjumpa orang..ada la jodoh tu nanti. kalo takde..redha la... nikmatilah hidup ini...

sabar la....sume nie akan datang sendiri...percaya la..