CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nabila_78

sepinya hidup aku...

Originally posted by Hana at 13-12-2006 09:21 PM

kekadang monyet..(gayut)
kekadang kutu.. (kutu lepak)
kekadang kura2 (tdo mati)

mana2 lah yg aku suka jadi..

then, biler ko jd tenuk?...:cak:

:hmm: :hmm: :hmm:

nabila_78, aku pun sama cam ko gak cumanyer aku ni kecil molek. tinggi aku 5 kaki jer. haa.. so, taklehla nak cakap pompuan yg besar2 ni susah nak dapat jodoh. aku yg kecik molek ni pun susah nak dapat apa. aku pun selalu jer rasa sunyi walaupun ramai kawan. dahla aku ni jenis pendiam, tak friendly ngan strangers... haa.. lagi teruk.
walaupun aku percaya, jodoh pertemuan tu di tangan Allah SWT, aku juga percaya perempuan yg baik adalah untuk lelaki yg baik. with that in mind, skang ni aku cuba perbaiki diri aku supaya aku boleh jumpa lelaki yg baik, InsyaAllah...

betul tu.utk dapat yg terbaik...kite kena la jd yg terbaik dan buat yg terbaik........semoga kite dpt yg terbaik

Originally posted by nabila_78 at 14-12-2006 12:51 PM

terima kasih sbb sudi bagi nasihat..dan pandangan..

Saya harap awak bersabar yer Nabila...Live life full kata org...jgn rasa down sgt, suratan hidup kita berbeza2.  Bersyukur lah kerana Allah bagi kesempatan utk kita menjalani hidup ni...belajar utk mengembirakan diri sendiri yer...

Originally posted by nabila_78 at 4-12-2006 02:16 PM
assalammualaikum...

pertama sekali aku nak ucapkan thanks pada korang yg baca masalah aku ni dan bagi pendapat. aku ni ada 5 org adik beradik.aku anak yg ke-4. aku keja sebagai PA kepada MD dgn  ...

meh kawan2 ngan kiter nak.......bila ramai kawan taklah rasa sunyi sgt kan....

nak masuk yoga ke taichi ke....byk dah....mcm fitness first ke dan lain2 yg sama specis dengannye...

sapa2 rasa boring2 tu ajak2lah kawan2 yg boring2 dlm forum nie jg kuar sama...boleh menambahkan kawan...leh cerita2 @ lepas geram, luah masalah....buatlah gathering ke, just lepak2 ke... kuar gi makan2 ke, main boling ke, tgk movie sama2 ke, main chat dlm YM ke, PM ke...just tanya kabar pun ok... dll....

Follow Us
Cuba masuk kelab/kelas jumpa org.Try masuk gym kat 1 Utama tu. Kelas Scuba diving, PBSM ke.(Untuk PJ gi daftar sebagai volunteer kat Pusat PBSM berhampiran Hospital Assunta). ok gaks

boleh kasi pic awak kat saya....saya pon sdg mencari2..

Aku rasa aku faham apa yang kau rasa my dear, like me ..I will be 30 for another hemmm 2 months plus i guess. Aku tak risau bab digit ni aku cuma rasa ...hidup aku ni penuh dengan hipokrit. Aku rasa semua yang aku buat betapa aku jelas dengan akibat dan apa yang bakal aku rasa dek apa yang akan aku buat errr i mean... i know it well what's gonna happen but i did it still ...something that  i already knew and able to predict... it will only harm me. Tapi aku ignore dan aku kalah dgn emosi aku sendiri.

I could say Im good at attract people attention, for the beginning mereka akan kata aku ni pelik dan lain... lama kelamaan bila aku mula rasa sesuai dan mula rasa ingin lebih lagi ...things screwd.

Kadang aku tak tau...am I really that bad or i just met with a wrong guy. Huh... to make it easier I would just say..wrong guy at a wrong time. Now I have a much more important things to focus on.....thank you so much for those who been there for me... I dont have much close frens either... and I dont need that too..enaf with few but will be there for me.

To Sis Intan, bro Zaki, Nor, thank you so much...to Ai..its a bit dissapointed when you no longer treat me like a good close buddy... dunno ..

So the to the owner of this topic.. moral of the story... be it..focus on what youre good at.. boyfrens, girfrens, future husband..it will come to you when its time so meantime make yourself feel good. I know its hard...sunyi adalah penyakit yang boleh membuat hati kita mati...tapi TUHAN tu Maha Adil. Jika Kita Ingat padaNya...no worries darling..u'll be fine. Trust me.

Take Care!

[ Last edited by  Mia_Sara at 30-12-2006 02:52 PM ]

Originally posted by bottombikini at 5-12-2006 17:09
alah..rilek la..aku pun boring gak kekadang tapi ntahlah..aku enjoy dgn kehidupan aku sekarang. pagi gi keje..petang balik umah..malam tengok tv..ujung minggu kalo tak balik kampung lepak umah teng ...

hmmm.....aku pon slalu wat cam ko....sibukkan diri dgn mcm2 aktiviti....esp...ber shopping...tgk wayang...main bowling...lepak and masak2 kat umah member..pastu pi makan reramai...pi cari restoran maner yg masak sedap.pi window shopping kalo tgh bulan...hehe...mmg best laa kalo dpt geng2 yg satu kepala.....bila byk aktiviti...perasaan sunyi tu tak trasa sgt....kalo sunyi jugak...pi layan vcd komidi kat umah...gelak besau di buat nyer...syok!

Originally posted by nabila_78 at 4-12-2006 02:16 PM
assalammualaikum...

pertama sekali aku nak ucapkan thanks pada korang yg baca masalah aku ni dan bagi pendapat. aku ni ada 5 org adik beradik.aku anak yg ke-4. aku keja sebagai PA kepada MD dgn  ...

mungkin ini semua balasan utk nko atas perbuatan nko terhadap tunang nko dulu,
ada ke putus tunang sbb takde perasaan? alasan semata2 :pmuka:

how can i convince you that you really not alone,
and i knew exactly what youre going through,
nothing is for certain nothing one thing i dont know,
never underestimate what love can do...

BBmak-love is unpredictable:love:

Ramainye kwn yg senasib dgn ko..aku pon x terkecuali. Meh baca story aku lak...

Penah aku rasa down sgt2 lepas dpt tahu housemate aku yg dulu single-mingle mcm aku tetiba nk kawen. Dah la tu, housemate yg baru masuk lak dh tunang dan nk kawen 6 bln lg (aku dok bertiga je)...yang aku ni pulak, boipren pon xde. Usah kata yg spesel, yg kwn2 laki biasa pon xde, almaklumle...aku ni spesis pemalu lagi penyegan :malu:  hehehe  ....smpaikan aku terpikir nk je ckp kat mak aku, kat kwn2 baik aku, suh carikkan laki utk aku...huhu...tapi masalahnye aku ni bkn spesis yg jenis nak luah2 perasaan sunyi sepi aku kt sapa2 hatta kwn baik aku skali pon,. Ego ler konon...

Ape yg mampu aku buat, sebijik mcm ape yg forumer2 lain ckp dlm ni; sibukkan diri, dktkan diri dgn DIA, ngaji n doa yg x putus2 siap menangis-nangis lg tu disebabkan rasa lonely yg teramat....dan salah satu doa tu, aku minta pd DIA, andai betul kapel/kawen tu baik pada aku maka ko temukan la aku dgn sebaik-baik lelaki/jodoh, dan ko percepatkanlah jodoh itu bilamana Kau rasa aku telah benar2 bersedia utk memikul tangjungjawab itu (sbg makwe/isteri n ibu)....hehhehe. Nak tahu sbb ape aku doa camtu? Sbb from the positive side of my thot aku tahu, yg aku ni walaupon dah tua (dkt 30 dah) kenkadang rasa mcm lum mampu/ready lg nak jd kapel/tunang/isteri org...kalu kapel, nk kena slalu jumpa dia, nk kena caring2, nak kena loving2 :love: n kalau kawen nk kena jaga mkn minum dia, basuh baju dia, gosok baju dia, tido dgn dia, sepenuh masa dgn dia...ish3x mcm culture shock lak.

Sbb aku ni dh lama buat segala mende tu semua sensorang. Kalu kuor jln2 pon dgn kwn2...bkn pakwe, since aku n boipren aku dah putus 5 thn lepas...(lamakan aku 'menjanda'? ahaks..!) n aku enjoy life aku cenggitu sampaile aku tahu housemate aku nk kawen....then sbb aku pikir sbb aku tak ready tu la Allah lambatkan jodoh aku, maybe Dia nk suruh aku siapkan diri aku serba-serbi sblm dia temukan aku dgn SOULMATE aku....hmm, ntahla...everything happen for a reason kan? So, jgn le pikir sgt...ade jodoh insya Allah x kemana...

aku plak berdoa kpd Tuhan yg Maha Esa: (trenslet dr bahse arab) ya Tuhanku, ambillah nyawaku sekarang juga sekiranya sesaat lagi aku hidup aku akan menyusahkan org lain disekitarku, hidupkanla aku sejuta abad lagi sekiranya detik2 itu mmberi manfaat kpd org disekelilingku.. (berdoa sambil nanges)

nota kaki: tp make sure korg ade insuran la, so mati pon beneficiaries korg dpt duit...:geram: :geram: :geram:

Reply #113 Alisz's post

citer awk lai la alisz.
awk mmg dri awal takde jodoh,
tp tuan umah ne mmg dah bertunang tp putus tanpa sebarang sbb munasabah,
its totally different case..
so alisz..awk jgn give up sbb
kalo org laki giveup tak nak kawin takpa sbb org laki leh survive idup sorang
mcm sy la...
tp pomp tak leh idup sesroang
lagipn "bunga mana tak dihinggap kumbang?
means pomp mudah bertemu jodoh...

Reply #84 nabila_78's post

kalo awk tak putus tunang on ther first place mungkin ini semua tak berlaku
dan abg2 sedara awk tak akan perli2...

bawak bawak la clubbing ... kang nanti .. ramai le kawan awak tu

Reply #115 ekmal_sorrow's post

Oit! Sampai hati kate aku xde jodoh :geram: ...bkn xde jodohla...Yg sebetulnye belum ketemu jodoh ...ish#x..jgn la ckp yg bkn2. Taknak le aku sensorang smpai ke tua...aku pon ade hati n perasaan. Ingin rasa menyayangi n disayangai....cuma maybe lum smpai masanya lg kot...ko tolong le doa utk aku n tuan umah ni skali...Moga kita org ditemukan dgn jodoh yg soleh....aminnnn...

Lagi satu tuan umah..ko jgn ikut ckp sibel tu...gi clubbing...huhuhuh...mcm x sesuai je...byk lg alternative lain....

Reply #118 Alisz's post

eh silap taip,

citer awk lain la alisz.
awk mmg pada asalnya takde ikatan ngan sesapa,

br betol...sory technical difficulities

ye la....awk bknnye penah bertunang ngan sesapa kan?
jauh skali awk nak putuskn tunang tanpa sebarang sebab munasabah

asal seru awk sampai nanti,
mesti terpegun dan jeles lelaki2 yg penah reject awk dulu,
tgk awk dipelamin, kan?

asal awk tak ikut perangai cam tuan umah ne,
dier sendiri cari pasal (putus tunang)...
sendiri jugak le dpt bala (ngadu kesunyian)

so cheer up

Reply #118 Alisz's post

ek ilaaa ...
clubbing ni bukan la .. makna dia gi club2 malam kat kl nuu ...
clubbing ni makna dia .. join la club2 sedia ada ..cam kelab pencinta alam .. kelab fotografi .. kelab tarian ... buat kawan ... jumpa orang ... tengok dunia ni melalui cuti2 malaysia .. susah sangt ... gi umah anak2 yatim .. selami hati ngan perasaan depa .. pastu tengok dulu ko camna ... kekadang masa2 cam ni la kita kene look back not in anger ... tengok ape yg menjadikan kita ... dan yg paling penting .. letak sejadah dan bersujud di hadapan Nya ..
dan mengakui .. bahawa sesunyi2 kita ... Dia sentiasa berada bersama kita .. ... so .. cheer up ... life is just like bits and pieces of a broken picture..