CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5084|Reply: 18

JENIS MUZIK MENGGAMBARKAN INDIVIDU: BENAR ATAU SALAH?

Assalamualaikom dan Salam Sejahtera.

Muzik umpama pelengkap kepada kehidupan kita walaupun sesetengah tidak menganggap begitu, mungkinkah muzik begitu penting terhadap kehidupan kita hinggakan ia mampu mengubah MOOD atau TiNGKAHLAKU seseorang itu. Beberapa persepsi yg telah menjadi kebiasaan ialah seperti:

mereka yg meminati rock dan seumpamanya dikaitkan dgn sikap GASAR, GANaS, MASKULIN dan MEMBERONTAK.
mereka yg meminati nasyid dikaitkan dgn sikap lembut, suci murni, dan keIslaman yg kadangkala konservatif
mereka yg meminati hip hop dikaitkan dgn sikap COOL, SELAMBA, MASKULIN dan STYLO
mereka yg meminati JAZZ dan seumpamanya dikaitkan dgn sikap COOL, ELEGAN, MEWAH dan nampak MAHAL.
mereka yg meminati jiwang karat plak dikaitkan dgn sikap jiwang la ape lagik...hehe..

ingatan skali lagi, di atas hanyalah persepsi kasar sahaje, bukan benchmark terhadap apa yg perlu dibincangkan, hanyalah gambaran kasar sahaje. jadi huraikan pendapat anda sekalian mengenai jenis muzik yg kita minati akan mempengaruhi tingkahlaku dan sikap secara langsong dan tidak langsong. dipersilakan...

p/s one more thing, undi la jenis muzik yang paling mendapat tempat di hati anda...kite tgk result kemudian..ahaks.:love:

[ Last edited by  firebird909 at 6-12-2006 02:32 PM ]
Single Polls, Total 12 Users voted
11.11% (3)
0.00% (0)
3.70% (1)
7.41% (2)
3.70% (1)
59.26% (16)
3.70% (1)
11.11% (3)
Your User group have no permission to vote

aku vote raWK..tp aku skema rambut belah tepi lagi...x memberontak pun..minyak n tol naik dim je macam org lain...ish2

ikankiut This user has been deleted
entahlah.
tak pasti pulak.

wa layan rock beb...tp bukan rock yg sound nk pecah speaker tu..waa minat yg lentok sikit..
rock jiwang la org kate, bukan wa yang kate...wa suke dengo lagu2 Search...walau wa ni knk2 ribena...wa x kasar beb cume wa ganazz pada tahap2 tertentu...

Aku layan Rock, Heavy metal...even Black dan death metal..tp muzik2 tersebut tak pernah mempnegaruhi aku dr segi dan cara berpakaian, perwatakan, tutur kata dan pendirian aku...hanya sekadar suka dengar muzik tersebut...tidak lebih drpd itu...

Tp aku x nafi yg ada jugak yg cuba mengikut apa yg ditonjolkan melalui aliran muzik tersebut...

rock layan gak... tp yg biasa2 je... yg 'screamo' aku xleh dgr...  x masuk...

Follow Us
aku layan semua dia atas.. kecuali black metal

aku tak setuju muzik yang diminat menggambarkan sikap. kalau jiwa, mungkin. sikap & jiwa tak sama. kalau sesorang tu dia memberontak mungkin dalam saja. itu jiwa yg memberontak. sikap dia dari luar mungkin biasa saja. kalau lepas dia layang lagu @ music fav dia (cth: metal dikaitkan dgn memberontak dpt di atas) jiwa dia mungkin reda pastu.

mungkin sesetengah music itu menggiatkan minat @ keinginan kita terhadap mengisi kekosongan jiwa. sesetengah music pula mungkin didengar untuk menenangkan jiwa. mungkin bukan kerana music metal menyebabkan memberontak... mungkin jiwa itu memang sifatnya cenderung memberontak tapi music metal itu melegakan pemberontakan jiwa itu tetapi dikaitkan sbg music yang mengajak memberontak... mungkin. aku pun tak tau.

aku sendiri mcm mana? aku dengar mcm2 music. walaupun masa remaja aku dengar thrash & metal, tapi sekarang aku layan semua music... aku appreciate segala jenis music. Tapi aku tak dengar music macam Siti Nurhaliza, rock yang lentuk-lentuk tahun 90an.. yang Eddie lentoq buat tu, aku tak dapat terima. Hip-hop aku tak berapa dengar, sebab aku tak minta tengok yang local punya terlompat-lompat nak meniru org kulit hitam Amerika... diorang mcm tu sebab memang slanga dan gerak geri dia memang mcm tu. Kita yang makan belacan & cencalok mana bergerak & bila bercakap tangan berbelit2 mcm tu ----> (Maaf - pandangan peribadi). Tapi kalau Too Phat tu, aku boleh terima..okey aku tengok tak janggal. Ada yg sorang tu... yang perasan tu.

Acidjazz, Reggae, Funk semua.... aku dengar.

P.Ramlee aku layan... favourite aku lagu DoReMi

Orchestra aku layan... (masa layan yang ni org tak leh kacau)

So... mcm mana aku nak vote? Jiwa aku ni mcm mana eh? aku pun tak tau..

[ Last edited by  mo-mo at 29-12-2006 11:19 AM ]

Aku minat muzik rock tp aku tak ganas.....pakaian aku masih ayu suker kaler pink lagi....
sampaikan geng aku terkejut sbb nie jenis lemah gemalai gitu tp suker dgr irama keras......
jd aku pun cam mo-mo tak setuju jika muzik menggambarkan sikap seseorg.....

errkkk...tak tau nak pilih yg maner...kalo aku suka muzik rancak and catchy cam pop rock...nak tick kat rock ker?...samer ke?..bab menggambarkan individu tuh..hmm...aku rasa aku setuju..sbb aku tgk diri aku neh seroper jerk dgn muzik2 yg aku dgr...i mean perwatakan dan pembawaan diri aku send ...kalo org laen tuh aku x tau laa kan..

aku suke dgr muzik ala2 poprock mcm tu...perangai agak kasar sket tapi penampilan aku ala2 ayu gitu..huhuh..berbaju kurung pi keje...huhu

Originally posted by perempz at 3-1-2007 12:12 PM
aku suke dgr muzik ala2 poprock mcm tu...perangai agak kasar sket tapi penampilan aku ala2 ayu gitu..huhuh..berbaju kurung pi keje...huhu

Suker penampilan pompuan sebegini..hehehhe:love:

Originally posted by medangmru at 3-1-2007 01:05 PM

Suker penampilan pompuan sebegini..hehehhe:love:

ko suke pompuan berbaju kurung or perangai agak kasar tuh?

ni plak dlm Ridest Digest January 07. University of Leicester buat kajian, comparekan muzik dgn lifestyle..

Musicals: have longest-lasting relationship
Opera: most likely to have a PhD
Blues: biggest smokers
Dance: take the most holidays
Indie: most environmentally conscious
Hip Hop: most likely to have been arrested
70% of disco fans are retirees

aku maser mudar2 suka layan alternatives, indie muzic, grunge...

udah tua sikit minat aerosmith, bon jovi sampai laa ni...

umumnya sumer music aku suker,
kecuali black metal, trash
& yg hingar bingar, hiruk pikuk tataw haper dia jerit telolong... tarak suker.

:ting: :ting: :ting:

aku minat lagu ikut mood

kalau sedih aku layan rock... kalau sunyi layan jiwang

sekarang layan helloween.. headbanging... jiwakaco

Originally posted by civicbiru at 18-12-2006 02:38 PM
aku vote raWK..tp aku skema rambut belah tepi lagi...x memberontak pun..minyak n tol naik dim je macam org lain...ish2

ikut style rambut samibelu la nihh..ekekek..

me suka lagu rock.. tapi segi appearance... tak nampak rock... (cume masa skull dulu... ahhahhahhha rock giler --> taim iron maiden)

punk rawk :music: ..hey ho lets go :music: