CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6310|Reply: 31

TM Net mencuri dalam diam!!

agelgold This user has been deleted
izinkan aku membuka topik ini. sekiranya tindakan aku ni salah, harap kiranya dapat memaafkan dan buat lah sesuatu ke atas topik ini.

pada 18 november 2006, aku telah ke TM point shah alam di seksyen 11. disitu aku telah membayar bil tertunggak dengan langsai. disitu jugak, aku telah mengisi borang tamat perkhidmatan. ketika hendak menamatkan perkhidmatan, salah seorang dari 40 orang penyamun telah bertanya sama ada aku telah membayar tunggakan bil atau tidak. aku terus tunjukkan printing pada bil yg telah aku bayar tadi. setelah itu, penyamun itu telah meneruskan tugas dia dan berkata, "dah sudah".

aku pun kehairanan dan bertanya, "tak ada apa-2 untuk saya? print kat bill tu ke, surat apa-2 ke?". dia menjawab, "tak ada." aku bertanya lagi, "langsung tak ada apa-2?". dia hanya menjawab, "dah sudah".

dan ceritanya ialah semalam, bilamana aku mendapat bil untuk bulan disember!! hati aku yang membara pun menelefon customer service. setelah memberikan nombor akaun, aku bertanya pada org yg menjawab telefon, "bagaimana status ekaun saya." dia pun menjawab, "status akaun encik aktif, tiada masalah". !!! alangkah terkejutnya aku. aku terus berkata, "itulah masalahnya!!! saya dah terminate akaun saya, kenapa masih aktif lagi?" dia tidak dapat menjawab apa-2 kerana diluar bidang dia, katanya. sekarang ni aku kena pergi semula ke TM point untuk menyelesaikan masalah ni. masalahnya pulak, aku hanya boleh pergi hari sabtu. sementara aku nak pergi ke sana tu, bil terus jalan. ini adalah satu pencurian masa nyata!!

suara aku agak tinggi jugak tadi. hilang betul kesabaran aku. aku dah banyak dengar benda tak elok pasal TM Net. tak sangka kali ni jadi pada aku. aku menaip ni semua pun habis aku hentak kuat-2 keyboard. marah ni.

Reply #1 agelgold's post

tak payah bayar jer bil tertunggak tuh....
aku punya bil tertunggal dekat RM1 ribu...

Originally posted by agelgold at 10-12-2006 09:33 PM
izinkan aku membuka topik ini. sekiranya tindakan aku ni salah, harap kiranya dapat memaafkan dan buat lah sesuatu ke atas topik ini.

pada 18 november 2006, aku telah ke TM point shah alam di se ...

satu pengajaran tuk kau....

make sure ambil resit setiap kali kau kluarkan duit....
itu bukti yg kau mmg dah bayar...
takder resit means.. duit kau dah dicilok dek penjaga kaunter....

pasal pembayaran tu dah clear. memang ada print kat atas bil. itu dia dah boleh kacau. yg aku bara ni, dia masih teruskan akaun aku walaupun aku dah terminate. takpe, malam aku dah merangka kaedah untuk menyelesaikan hal ini. hari sabtu nanti dia siap. jgn la yg memandai-mandai jawab benda yg bukan-2 dengan aku.

sabtu nanti ko g sembur org tu tanay naper dah terminate minggu lepas still aktif lagi?... x puashati mkn duit org ke?... kekekekekeke

bukan minggu lepas hainina. tapi BULAN lepas. tapi mamat customer service malam tadi dah ajar aku apa nak kena buat. siot je. mesti sebab dia bengang tak pasal-2 aku tinggi suara dengan dia. dia nak aku kasi ajar org yg buat hal tu la pulak

Follow Us
waaa... ajarlah kami sekali..mcm mana nak ajar org yg buat hal tu???;);)

meh aku test power dulu minggu ni. kalau berjaya, aku perturunkan. kalau tak berjaya, maka mamat tu dah kelepet aku la

goog luck agelold, semoga success with flying colours....heheheh

jgn lupa update kat sini nanti. Tak sabar nak tau citer selanjutnya!!!

hi semua,

aku nk sharelaa cmne aku bt kalau aku berurusan dgn bank ke, company ke, govt service ke.. cthnya bila aku terminate credit card aku dulu..lps bt surat termination of the srvice. bg kat bank personel tu. lps kerat CC tu..blk umah aku akn terus bt follow up ptg tu jg or keesokan harinya tya status CC aku tu..once dia kata accounts dh close br aku pueh hati..

kalau berurusan ngn govt lglaa..aku call spnjg masa..cr person incharge n bt follow up smpai settle..klu x form ke apa yg kita antor tu duk kat in tray je laa agaknya...hehe
biarlaa org nk marah kita call slalu asalkan keje smua settle..x suka aku nk menunggu2 status urusan tu melalui mail...ntah bila tahun br nk smpai..pastu kita pn dh lupa.. last2 jd masalah besar.

terima kasih kerana berkongsi potpouri. aku dah cuba berhati-2 masa tu. tapi sebab aku lebih suka tanpa prejudis, mempercayai org kaunter tu. takpe... takpe.. aku menunggu hari je ni. memang la tak banyak 44 inggit aje. tapi pada aku bukan soal duit sangat. soalnya sekarang ni ialah prinsip dan disiplin. macam mana dia kat semua dah settle sedangkan perkara pokok masih belum selesai

Originally posted by agelgold at 10-12-2006 09:33 PM

pada 18 november 2006, aku telah ke TM point shah alam di se ...

rileks2 jangan sebab tmnet, keyboard pecah...kesian weh...
ko pecahkan je org yang kat kaunter tempat ko req tu..

hehehe... aku tgh cool la ni.

bukan apa, aku pantang la org menipu. cakap aje la, "encik, kami nak buat gah satu malaysia konon-2 nya kami ni hebat dan asik untung. walaupun encik tak nak pakai streamyx ni, encik bayar aje la tiap-2 bulan".

kalau mcm tu baru la boleh aku consider. tapi for sure jawapan aku negatif la kan

kah kah kah.....welcome to our world.....
aku selama pakai xder masalah.speed ok,mungkin tempat aku x banyak org guna kot sebab aku duk kawasan luar bandar sket.ok lah...
n baru baru ni modem aku rosak.so aku gi la buat report.dia janji nak datang,tapi sampai arini nak masuk ari keberapa tah haram nak bagik jenguk umah aku.bayangkan,berapa hari aku xder modem aku main dial up 1315,dahla caj dier lagik mahal dr streamyx,pastu aku komplen banyak kali kat diorang, diorang marah,kate cik ni dah banyak kali wat complaint.rasa cam nak sepak jer....
tapi bila dipikirkan,ader org yg teruk lagi masalahnyer dr aku.sib baik aku bayar rm44 dapat modem free n unlimited(staff package).so aku rasa baik beli modem baru dr tunggu diorang dtg rumah aku,agaknya sampai akhir bulan time bil streamyx kuar,baru terhegeh hegeh nak datang.dah berapa dah aku rugi.hampeh tul tmnet.

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 10-12-2006 09:42 PM
tak payah bayar jer bil tertunggak tuh....
aku punya bil tertunggal dekat RM1 ribu...

memang patut pun.......contohi amin ni...berani...
selamber dek yer x baya walau bill dah beribu.hahaha.......
tp aku still nak guna streamyx.adoi....korang kutuk camner pun,
korang tetap balik kat tmnet.....

hal ni dah selesai tanpa ada pertumpahan darah, pertumpahan air liur atau apa-2 air lain yg tak sepatutnya. akaun aku dah betul-2 tamat dan aku dah dapatkan slip pengesahan. aku pergi ke kaunter yang sama. muka orang yg jaga kaunter tu macam saspen aje. seoalh-2 dia yg buat transaction aku sebalum ni. tapi aku senyum aje la. cakap baik-2, pelan-pelan.

sekarang ni aku bahagia dengan yang lain. ahak..

betul tu TMnet memang perompak besar aku pun dah nene-tak bayar takut future nanti tak leh apply.
yg teruknye kite kenal ko dept tu ni sani situ atas bawah dan banyak kenah  lah macam anjing gila dibuatnya.
mas terbuang penat tak kiralah.sekarang ni aku tak kira who give best service aku join melayu ke india ke cina ke mongolia
ke yang penting aku tak jadi macam nak gila.

Reply #17 bizsari's post

careful dgn labelling sebagai perompak... nanti icuic plak..

honeyling This user has been deleted
aku baru downgrade streamyx aku dari montly package RM88 ke package RM66..

sepatutnya speed half dari yg dulu..the irony is, aku check speed internet aku, sama jer cam dulu..samaada dulu TMNet tipu aku, atau now TMNet kena tipu...pikir2 laa..

aku terminate pun sb aku rasa tak berbaloi aku pay package RM88 sb speed kalah siput babi..kalau siput berjalan, dia sampai dulu...

rasanya ini tak patut jadi masalah...ko ckp je bila ko terminate...kalau diorang ckp byk isi je borang komplen kata ko dah terminate sekian2 haribulan kat sekian2 tm point tapi bil masih jalan...customer's is always right maa...tak timbul la isu rompak merompak ni...

12Next
Return to list New