CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 54940|Reply: 187

SPACE UTM...

Assalamualaikum wbt..

saya nk tanye kot2 ade sesapa yg blaja SPACE UTM... kalo boleh saya nk tny mcm2 ni.. ade x? :hmm:

p/s: kalo topik ni dh ade tulun kasik link ek.. n then bleh la lock.. mekaseh ;)

Rate

1

Reply #1 syahza's post

kalo ko banyak duit,boleh le pegi..kalo pendapatan tak tetap,tabahkan hatimu,dapat le dok lame...

hehe..jangan putus semangat...tengok kos jugak..kalo management @ kos yang senang tue,tak de masalah..

http://web.utm.my/space/
ni web rasmi SPACE UTM..cari la pape info yg perlu

minat gak nak smbg kat space nie tp tuelah nak ok smbg pjj ker full time........

jiran aku da ade 5 org anak..amik degree part time kt space-utm.
die cite space nih tak la sesusah degree yg budak2 amik kt utm skudai.
sbb lecturer paham...pakcik2 nih byk komitmen..keje lagi...famili lg..
so kalau test n quiz die tak de la lect tu nk bg soalan2 yg membunuh cm kt utm skudai.

teringat akak aku baru lepas bersalin..seminggu lepas tu kene g exam kat space..kesian aku..die ngan laki die..dan alhamdullilah mase convo aritu die antara pelajar cemerlang..

Follow Us
Originally posted by sayang_mulut at 22-12-2006 09:06 AM
teringat akak aku baru lepas bersalin..seminggu lepas tu kene g exam kat space..kesian aku..die ngan laki die..dan alhamdullilah mase convo aritu die antara pelajar cemerlang..

nie tetibe semangat nak smbg belajar berkobar2 nih.... :hatdown:

sambung jangan x sambung...ku dah sem 2 smua extend

asal wekend jek penuh la dgn pakcik/makcik space ni..huhu

Reign This user has been deleted
malam pun ada kelas...

mmbr aku keje kt mlk ,senin hingge jumaat 8am-8pm
sabtu g kl klas 10am-10pm
ahad klas 10am-10pm

ko bygkn die kena korbankn waktu slame 4 thn cmni ...
nk lepak , hav fun ngn mmbr2 pon susah ..
tp die ok .. leh thn .. hehehe

SPACE UTM relax.. nak² yang kat KL. Kelas Sabtu Ahad je, bukan weekday.

Lecturer pon paham. Tapi sekarang ni exam semua sama dgn budak Perdana kat JB - sikit susah la.

Mahal sikit jer.

ooo yeker.. yuran dia lak camner? mahal sgt2 ker? my fren nak amik tp ntah la kesian tgk dia.. kene kerja lagik.. gaji pun bukan besar sgt

Reply #13 syahza's post

Jangan putus asa syahza... saya dulu lepas dip utm keje setahun pas tu sambung degree full time..adoiii..memang tak boleh tahan saya sbb dah la tak de gaji, assignment lak guna pc...kena la tebalkan muka pinjam laptop abang... Arghh tak bole tahan... last-last saya transfer kredit 1 sem yang belajor full time ke space... saya badge ke 3 space di UTM around thn 97.

Masa tu saya kerja jawatan kontrak, gaji tetiap bulan memang diperuntuk RM 400-450 untuk bayor yuran. Ala..kalo ko rasa mahal takyah la ambil banyak kredit...bayar ikut kredit yang kita ambil la... Dah final year baru saya tahu bole keluar KWSP bayor yuran, tapi sekali je sepanjang pengajian(maknanya kalo 6 sem lagi, kalo satu sem 2000, so 2000x 6=12,000)...sib baik saya baik ngan sorang staf kat situ..saya suruh dia buat lelebih sikit...(sampai boleh buat kawin duit tu...;))

lupa lak... haa..sbb saya belajar both full time and space..so bole la komen skit...

1) Besar kemungkinan betul yang lec tu lebih 'lenient', kalo kami yang ambik civil eng ni,..kat kelas tu saya la sorang pompuan dan yang paling muda...nak mengantuk pun malu..dah akhir2 tu saya pun join diaorang jadi 'harimau'..'whoa'..'whoa' menguap tak abis -abis. Kat kelas saya ada kontraktor, ada TA, ada yang da jadi engineer (sya swasta la sbb dah lama kerja)..umur lak paling tua 52thn...alahai korang sendiri agak la, takkan la lecturer yang umor 30++ nak memarah... kat kelas asyik2 gelak je..enjoy sangat...

2) Oleh kerana diaorang ni dah banyak pengalaman, biasanya kalau tanya..lect tu mesti kata...ooo..korang nak test saya eh... Jadi para lect tak la kekwat banding ngan student full time... Nak bagi assignment pun agak-agak...

3) Di kelas saya dulu, ada la beberapa orang pak lawak...kat kelas tu tak de masa yang serius...pantang kalau lect kata nak bagi ujian...mesti bersemangat nak buat kelas tambahan dengan alasan..ala en kami ni dah tua...ingatan pun dah tak seberapa, tenaga pun faham-faham a je...so en tak yah susah2 ajar banyak-banyak, ajar yang mana masuk periksa jer... Chess...Kalau budak full time ckp gitu ...kena halau keluar kelas ada la... Tapi kalau kata je kelas abis dalam 5.30, diaorang ni selamba je tepon isteri dan ckp kuat2 'yang, abg dah nak abis kelas..nt siap-siap eh'.... gelak je lect  tu...

panjang la pulak...ni kalo ko tak jadik sambung,...ko kena blanja ni tau...

masa saya blaja dulu kelas bukan la tetiap minggu, tapi 2 minggu sekali... pagi hg petang dalam 5.30. tapi tetap la tak larat nak kemana2 minggu yang takde kelas tu sbb buat assignment...Tapi lelama tu, saya minta je permission kat boss untuk buat assignment masa kerja kalo tak banyak kerja... yess...hujung minggu saya bole jenjalan n balik kg balik.

Saya lak sempat la kawin masa belajar ni.. dan sempat ada anak... Saya cuti 1 sem sbb pregnat bermasalah dan pas tu bersalin...so bila naik balik... jmpa kengkawan badge lain la...tak sefriendly dan caring macam badge sebelum ni... (diorang caring tu sb masa tu sy anak dara kot??) Guess what... 2 sem akhir tu GPA saya 4.00... seumur hidup saya tak pernah dapat deans list, skali dapat terus 4 flat... agaknya  sbb masa anak dara saya slalu study last minute, tapi bila dah ada anak, sya bayangkan apa jadi kalo masa nak exam tu anak saya demam atau meragam... so bila ada masa terluang je saya study....

Yang bestnya space ni...(hahaha..kwn2 yang ambik full time ngan saya dulu bengkek je) degree dia memang la exactly sama..konvo pun sama ngan budak buat full time...

yang lagi bestnya...bila kita tak buat full time ni, kita tak berenti keje so seniority tu tak hilang,... 4 thn beb...

So gud luck syahza...ko kena jugak sambung tau

space utm ni utk org yg bekerja ke?

kalau dah ada degree, tp interested nak amik lagi? boleh ker

Aku ade satu soalan. Sape boleh jawab dia pandai.

UTM nyer city campus kat KL tu utk orang yg amik course aper?

menarik dan teruja nie.... aku nak sambung master tp ingat nak melalui space.... keje best dapat duit tapi rindu nak further study.... best woo study.... :cak: