CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nikatan

Wan Empok Wan Malini

betul la, tak tgok movie HMM ke?
-dlm sulaltus salatin kata, iskandar dah takluk india, anak cucu dia nama raja kida hindi dtg nak takluk china
-pastu berkahwin dgn puteri raja suran, kerajaan bawah laut dpt 3 orang anak
-muncul di bukit siguntang tempt wan empuk wan malini duk berpadi huma
-mungkinkah raja suran tu kerajaan atlantis? {:1_126:}

keh keh...derang ni yg tanam padi keluar emas tu?
suke baca buku citer psl derang masa skolah dulu...tp aku anggap dongeng je cam bwg putih bwg merah, badang, nujum pak belalang,pak pandir, pak kadok, dan yg sepesen dgn nye...

tapi keturunan pak kadok, pak pandir, pak belalang takde la membuka kerajaan mcm melaka
-kalau mcm tu mungkin raja2 melaka, hang tuah dan lain2 tu cuma mitos jugak

betul la, tak tgok movie HMM ke?
-dlm sulaltus salatin kata, iskandar dah takluk india, anak cucu d ...
sekngucing Post at 7-4-2011 02:57 PM

movie HMM yg baru tu ke ? sori aku tak caya fakta dalam citer tu. berterabur dan bersepah la kucing.

keh keh...derang ni yg tanam padi keluar emas tu?
suke baca buku citer psl derang masa skolah du ...
karis_kareena Post at 7-4-2011 03:09 PM

Tokoh saintis kimia arab dan barat dok cekang mata nak cipta emas, depa ni senang senang je tanam padi jadi emas.

Reply 25# winamp05

tu la...kira story dua badik ni ala-ala raja apa tu...Midas ke apa yg sentuh semua benda jd emas!!!

Follow Us
raja midah nama dia
-taman midah di cheras tu sempena nama raja ni laaaa

lol.. wan empuk wan malini ni ke cite tanak cacing tu? klu x salah aku ar huhu

Reply 18# SaktiSatima

kalau termakan.nanti kulit jadik putih berdebu. gatal2 plak tu..

Reply 29# salin

menarik ni ........ pasti nenek ko tau banyak rahsia keturunan WEWM dan tau cara berubatnya . dan adakah caranya mcm ikan tapah pak kadok .

Reply 30# SaktiSatima

cara berubat trakde plak aku tanya nenek aku..tapi die ckp elak lah makan daging balar.. kalau g kenduri die siap tanya agik apa warna lembu yg disembelih tu sebelum die jamah..

kalau sebelah exhubby aku keturunan pak kadok mmg takleh makan ikan tapah...kalau makan gak sakit kulit pastu leh jadik papa kedana.

Tokoh saintis kimia arab dan barat dok cekang mata nak cipta emas, depa ni senang senang je tana ...
winamp05 Post at 7-4-2011 15:28
wan empok n wan malini ada mukjizat kot

Reply  SaktiSatima

cara berubat trakde plak aku tanya nenek aku..tapi die ckp elak lah makan dag ...
salin Post at 10-4-2011 00:26
cuba check DNA kot2 ada alergik apa2
pasal ikan tapah tu, sejak tak jadi papa kedana adakah keluarga ko telah menjadi jutawan?

Reply 32# kekbelacan
nak kata mukjizat atau mitos ka pasai padi mas wewm tu ..... ada aku simpan . nak semai kot2 jadi mas

cuba check DNA kot2 ada alergik apa2
pasal ikan tapah tu, sejak tak jadi papa kedana adakah keluarg ...
kekbelacan Post at 11-4-2011 13:33

Pasal sumpahan ikan tapah tu aku tak taukebenarannya lah tapi tu lah yg aku dgr..sebab tu keturunan sebelah exhubby aku.. tapi family die mmg bekas jutawan..

Tokoh saintis kimia arab dan barat dok cekang mata nak cipta emas, depa ni senang senang je tana ...
winamp05 Post at 7-4-2011 15:28

munkin maksud padi jadik emas tu org dulu2 gambarkan padi tu banyak sampai berwarna kuning keemasan.. tapi sampai kat org sekarang citer tu dah jadik lain.Dah jadik tanam padi kuar emas..

Salam buat semua forumer,tumpang lalu.pasal WEWM dan padi jadi emas,tak mustahil lah cuba tanya Daud Padang Tembaga Statue of liberty boleh hilangkan.....Bukan kah ada satu ilmu Haq digelar 'Ilmu Haq Perimbun' boleh tukar kan Kayu dilempar dalam Sungai kemudian jadi lah Ikan Toman dengan Syarat Keyakinan kita tahap paling tinggi (Haqqul Yakin) sehingga satu saat sampai putus Yakin (Hasbunallah Wa ni'mal Waqil).

Pandai-pandai je korang jadi kan kisah2 dulu bahan lawak sedangkan korang tak tau hakikat ilmu dorang macam mana.Zaman dulu ilmu Spiritual atau kerohanian memang tinggi,akhlak paling tinggi, ber 'BUDI' tak macam orang sekarang hati kelam berdaki.Pintu-pintu ke'roh'anian mana nak terbuka.Walau pun dulu Syariat nabi Muhammad S.A.W belum tiba lagi tapi umat terdahulu yang di katakan anut agama Hindu/Buddha (terminologi Cendekiawan /mason Barat),dah faham bebenor hakikat alam ni,Dzat Hyang Dewata Raya 'Maha meliputi Seluruh alam'.

Shahnon Ahmad tulis cerpen parodi Wan Empuk Wan Malini. Apa yang digambarkan dalam hikayat tu tak seindah yang disangka.

Ada baca 3 putera tu turun dari langit tunggang binatang apa tah. So suspect dorang ni alien...extra terrestrial. So binatang tu sebenar nya sort of a space vehicle.
Anyway boleh tahan jugak yer history Bintan ngan Singapork terkait dengan sejarah raja2 melayu mula2 nak naik.  Mana lah tun seri lanang ni dpt cerita...

Kat Bintan tu rumah2 melayu dia sebiji mcm rumah2 limas melayu kat Malaysia ni. Siap ada tangga, bawah kolong. Tak mcm rumah2 kat Indon pulak.