CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CivicSI

MERGED SEMUA PASAL RUMPUT

Reply 1820# Mulan

mmg penah semai..ghumput bermuda & carpet grass...tapi yer la..dulu belum cukup ilmu semai atas tanah...lambat gilos nak tumbuh & merebak...dekat 3-4 bulan baru cover lam 2x2 meter...huhuhuhu....

jenguk web page jabatan pertanian swk...

PROSEDUR MENDAPATKAN PERMIT IMPORT
1. Item yang dikawal ...
pdi76 Post at 8-3-2011 12:48

masih ada harapan lagi, kat pasaraya GIANT ada jual biji benih rumput nie, tapi cara nak buat dia, ehemm .. ehemm ..

Reply 1822# cujang

biji benih pun ada gak juai kat sini cujang...tapi..yerlah..naksemai tu yg payoh tuh...heheheh..takpo la..takde nasib...ehehhe...maseh atas usaha nak kirim rumput... semangat gitu...

hhmm... import tu termasuk dalam kawasan semananjung dgn sarawak ke? bkn antara malaysia dgn negara luar? cuba tanya jabatan betul2... mana tahu pos rumput dr semananjung ke sarawak blh ke..... ni mesti diorg tkt org sarawak rugi bisness rumput nih...

kalau ikut terms yg i biasa dgr ni... sabah/swak beli lori dari s'jung pun disebut 'import/export'

mmg ler kalau ikutkan masa kita belajar, import/export tu dalam/luar negara.

port klang-port kuching tu kira import/export ker eh?

free trade zone (FTZ) pun ada terms n conditions nak bawak masuk barang nih...

macam2 la gomen.

cujang takmo tanam rumput kat penang ke?

Follow Us
cujang takmo tanam rumput kat penang ke?
choclate_mocca Post at 9-3-2011 19:42

Mau, tapi kos tinggi .. transport..

bukak branch je senang... kos punx tinggi.. dpt untung lg... ni ramai permintaan oleh forumers ni.. belum lg yg silent reader.... bisnes baik punya en cujang...

kalau tak pun..buka branch kat swk pun ok gak...

laman umah cek ade la 10x20 jah tpt tuk tanam rumput... kotidak...nak jugak panggil en cujang tanam rumput kat umah neh...

Mau, tapi kos tinggi .. transport..
cujang Post at 9-3-2011 22:58

cujang, umah kwn kat JB tgh renovate tembok pagar. cdg nk tukar rumput yg ada skrg (rumput developer aka buat syarat nk cover segala mcm batu/kayu/simen/etc longgok dan compact kat laman rumah org). rumah end lot ada laman lbh kurang 2000sq.ft. berminat ke nk quote harga? ade org quote rumput mutiara rm3.50 sekaki utk rumput+pasir+tanam. tp base dia x kira sekali. ertinya kena kuar duit utk kos buang 4-5" lapis tanah+rumput asal. mcm mahal je kwn rasa...

cujang, umah kwn kat JB tgh renovate tembok pagar. cdg nk tukar rumput yg ada skrg (rumput dev ...
ntahler Post at 18-3-2011 15:05

jauh sangat tu, lagi pun tak sempat masa, saya di lembah klang pun tak habis habis kerjanya..

Ni rumput Bermuda yg saya beli di House Depot benih dia n saja2 try tanam rumput lak..rumput2 dia halus2 n x lah panjang sangat

Rate

1

tanya sket forumer-forumer disini..
rumah saya jenis end lot..ada la tanah tepi dan depan sket yg dicadangkan nak ditanam rumput carpet..setelah mengambil ukuran semua.. so total kepingan rumput yang akan digunakan adalah 260 keping bersaiz 1x2 dan rumput adalah jenis phillipines..

so kontraktor quote rege rm2.70 sekeping

kos korek tanah dan buang..kos racun...kos pasir ..kos tanam rumput..kos baja..dan upah all together sampai siap..semua dia caj rm1500..

so nak tanya pendapat korang..rege yang dikenakan ni ok ka?

Post Last Edit by cikgutuition at 6-4-2011 18:45

Reply 1834# hardeyboyz
Salam

Ada survey tpt2 lain x?Kalau di Sg Buluh, carpet grass sekeping dalam RM1.50.Kalau beli banyak maybe ada discount kot.kalau tanam sendiri maybe elok ratakan anah n racunkan dulu tanah tu..Saya ada tanam sendiri tapi x le banyak tapi x cantik sbb tanah x rata..

Tunggu jawapan kawan2 kat sini yang lagi pakar..Kalau saya Rm1,500 tu mahal n saya suka buat sendiri kalau ada rumah sendiri nnati.Tapi saya ni Isnin-Jumaat free so ada banyak masa..

Cuba tanya upah rata kan tanah tu berapa..racun murah je n pam racun dalam RM80..Kalau dah rata letak je atas tanah..baja kena check kot apa yg sesuai.Kena siram selalu kalau nak biakkan dia cepat..Kalau x nak cepat leh jarak2kan setiap kepingan..

Reply  hardeyboyz
Salam

Ada survey tpt2 lain x?Kalau di Sg Buluh, carpet grass sekeping dalam R ...
cikgutuition Post at 6-4-2011 06:42 PM

saya x survey jauh2.. paling jauh saya survey pun takat lani kat area pasar borong selangor..kat situ pun rm2.80 sekeping..saiz (1x2)..yang kat sg buloh rm1.50 tu saiz 1x2 gak ke?..
calculation lebih kurang begini..

rm 2.70 x 260 keping (1x2) = rm 702.00
kos lori sampah ( angkat tanah).. = rm150 ( yang ni macam x betul je..saya pecaya je la dah kontraktor tu kate gitu)
baja dan pasir kontraktor supply..
upah tebang 1 pokok.. korek tanah,racun..boh pasir..tanam baja siap semua sekali...rm 650
tu yang dia come out dengan rm1500... kalo nak buat sendiri saya memang x pandai.. takut x rata.nanti mula la mengkritik diri sendiri..

Reply 1836# hardeyboyz

sy pun tak pandai sgt...

tp part tong (lori angkat sampah tu) mmg rate RM150 sekali sewa dr majlis.
masa repair rumah baru2 ni sy tak sewa tong tu sbb contractor yg sy upah kata x perlu sewa.
dia soh pekerja dia pack dan buang sendiri kat tempat buangan sisa konkrit etc...

sbb katanya kalau tong tu terlalu penuh dan sisa buangan jatuh atas jalan, majlis bolah saman...
..tak tau lah kan...barangkali ada explaination dr forumer lain...sharing is caring maaa...

Reply  hardeyboyz

sy pun tak pandai sgt...

tp part tong (lori angkat sampah tu) mmg r ...
anggerik Post at 7-4-2011 09:13 AM

betul la tuh kot.. sebab last time saya buat dengan kontraktor yang sama buat pagar keliling.. sampah semua dia tumpang buang kat satu tempat dengan rumah satu lorong (pun ada buat renovation).. since sampah saya tak banyak, so tumpang je la..

lani kat area rumah saya dah xda orang buat reno..so nampak gaya saya la kena sewa lari sampah tu..kalo x, mana plak nak campak tanah yang dah korek2 tu..

harap forumer2 yang berpengalaman boleh komen2 sket pricing dan harga yang seswai diletakkan..

Reply 1836# hardeyboyz

kalau x pandai elokle upah orang je sebab ni rumah sendiri...Saya sewa je..Dkt porch je letak carpet gras..Kat tpt lain rumput liar n rumput lembu yg kasar tu..Tapi make sure ada agreement untuk pasti kerja x dibuat ngan cincai sebab RM1,500 tu byk gak tu.Jgn byr semua sekali n bayar 40-50% ke n balance selepas puas hati dgn kerja dia org..Make sure dalam agreement ada..

Reply  hardeyboyz

kalau x pandai elokle upah orang je sebab ni rumah sendiri...Saya sewa j ...
cikgutuition Post at 7-4-2011 10:25 AM

dalam agreement..bayar selepas kerja selesai dibuat..cuma saya curious dengan rege yang dikenakan.. adakah dalam price range tu atau jauh lebih murah dari rege sebenar.. kalau beza 100-200 pun dah banyak dah tu.. mula ingatkan prjek rumput carpet nih bawah 1k..sekali rege rumput je dah rm700..
nanti ada masa saya snap ruang laman utk forumer2 tgkkan or cadangkan cemana gayanya nak menghias laman rumah dengan rumput carpet ni..