CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cenggitu

Pilihan Resepi -Ikut Selera Siapa

maklang pun gitu gak, tanya hub dulu...kot2 dia teringin nak makan something special ke..tapi biasanya dia akan kata, masak jer apa2...the problem is kita jugak yg kena pikir nak masak apa..ingat tanya bolehlah bagi suggestion ke per ke...rupa2nya idak jugakkkkk...

Normally, maklang akan masak satu menu yg hub makan dan satu menu yg anak2 makan....tekak maklang tak ambik kira sangat..janji menu utk hub dan my kids ada...suka tengok diarang makan apa yg kita masak.

kak liza :setuju: ngan maklang..:bgrin:

Originally posted by lovemesofia at 25-12-2006 02:35 PM
aku msk ikut mood aku sebenonyer..:bgrin:

rasa nak msk kari..bgtau asben..dia slalu kata..msk jer apa2..:bgrin:

tukang makan mmg camtue..bila kita tny nak makan aper...dia jawap aper2 jer laa....kita yg nak masak ni la...kemain perah idea...carik kat buku...tak cukup buku internet lagik....hehehe....

dulu masa aku dalam pantang anak ketiga. my hubby yang jaga and masak...masuk hari ketiga dia dah tader idea...dia tny saya nak makan aper.....saya dgn best nyer jawap... "masak jer aper2..." hehehe.....pening kepala dia.....baru dia tahu cemaner kita rasa...hari2 dok cari menu.....:pmuka:

ikut selera suami... nasib baik selera suami n selera harum sama je... jadi tak jadi masalah...
anak kecik lagi... so masak kat anak sup/bubur nasik aje...

masak ikut apa yg maisya teringin nak makan sebab hubby jenis tak kisah cuma ada few things yg dia tak makan cam tempoyak, apa-apa jenis sambal (except sambal tumis yg dah dikurangkan pedasnya) so kalau buat pun takat nak makan sorang malas le plak. Tunggu balik kg baru boleh pulun makan semua tu....selalunya lauk kami tetiap hari simple jer, maksima 2 jenis ...satu main dish ( ikan,ayam, daging etc) dan satu sayur. Salah satu mesti berkuah. Anak-anak, suka ke tak suka kena makan gak sebab dah tak de lauk lain..he..he..

Mostly ikut selera Kak Yan le..tapi seminggu sekali at least mesti masak kari. Kawin dengan mamak ni kena la pandai masak kari walaupun tak suka makan. Anak2 makan je apa yang akak masak , hubby pun sama. Kalau bertambah tu maknanya sedap la tu.

Follow Us
ni nak sambut raya haji ni..kalau masak2 nanti..nak ikut selera sape..nak add mak mentua/pak mentua pulak... yelah..kang kalau ikut selera sendiri kang orang komen.. :gado:..takpun kalau nak :bodek: makmen/pak men..kena lah ikut selera dia pulak...nak jadi menantu mithali :lebai:

anyway just nak wish all chefs here...selamat hari raya aidil adha..for those outside Msia...jgn sedih2..nanti buat mkn2 jgn lupa postkan kat sini..teringin gak nak tengok celebration U all...HAPPY NEW YEAR too..:love::love::love:

[ Last edited by  cenggitu at 29-12-2006 05:44 PM ]

aku sememangnya fail memasak, so apa orang masak aku no komen bedal jerk....
he he he

kadang masak ikut selera hubby tapi  kdg tu ikut juga tekak kita ni

Meza masak bukannya slalu, weekends jer, slalu tgkla per yang anak2 minta. Kdg tanya hubby nak makan per, dia kata pape pun boleh as long umi yang masak. So... rasa meza, ikut pilihan sndiri kot, tapi tiap kali nak masak tuh cater la pagi for diri sendiri ker, lunch for anak ke and dinner for hubby. Haha slalu pun main campak2 masak yang senang2, nasi goreng, mee goreng, spageti, macaroni, pizza. Nak makan lauk pauk nih, g umah mak jer

Saya biasanya ikut selera  hubby dan anak2.

12
Return to list New