CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 70252|Reply: 121

CARA MERAWAT RUAM LAMPIN????

(MOD, if ada dah thread yg ada topik ni merge aje lah ye, tak tercari hakuu)

marilah kita berkongsi tips dan cara bagaimana nak merawat ruam lampin baby
especially ruam yang dah sampai tahap 'blister' tuhh, my nephew sampai 'ball' dia pun kene ruam tuhh
wokay, tengkiu!

bakulkain This user has been deleted

Reply #1 gigipalsu's post

try tukar diapers dia, my baby pun bermasalah gak baru2 ni sampai dia punya 'bird' tu dah merah menyala, alih2 member syorkan tukar dia nyer jenama diapers khas utk 'anti ruam', baru pakai semalaman terus nampak berubahan dan dari kaler merah terus jadi pink hehehe..

Originally posted by bakulkain at 28-12-2006 11:37 AM
try tukar diapers dia, my baby pun bermasalah gak baru2 ni sampai dia punya 'bird' tu dah merah menyala, alih2 member syorkan tukar dia nyer jenama diapers khas utk 'anti ruam', baru pakai semalama ...

kak,diapers ape yg khas tuk anti ruam tu?

try pakaikan baby nappy cream b4 pakaikan pampers tu... cam tig pakaikan my son nappy mothercare punya... mahal sket ah.. tapi tahan lama... tig beli time baby baru lahir sampai skang nie dah nak dekat setahun dah still ada lagik.. trykan kat anak sedara yang ada sensitif skin pon ok jugak...

Originally posted by adekjeli at 28-12-2006 12:40 PM

kak,diapers ape yg khas tuk anti ruam tu?

nanti pm akak yer kita citer panjang2, kat sini tak boleh citer lebih lanjut nanti mod marah hehehe.. mmg akak tak menjual pun diapers ni cuma nak bagi cadangan jer, diapers ni baru je akak guna dua hari yg lalu.

ala..kongsi2 la kat sini..my son pun dah seminggu dah jadik ruam..mula2 kat celah2 kangkang dia jer..pastu ball dia..merah menyala...cian dia...latest kat bontot pun dah ada..cian kat dia..ntah2 dok nangis jer sebab gatal..sebelum ni pakai pureen..pastu try tukar pampers confort...start dari situ la jadik ruam tuh.....

Follow Us
Originally posted by kembara at 28-12-2006 04:34 PM
ala..kongsi2 la kat sini..my son pun dah seminggu dah jadik ruam..mula2 kat celah2 kangkang dia jer..pastu ball dia..merah menyala...cian dia...latest kat bontot pun dah ada..cian kat dia..ntah2 do ...

oklah saya bagi tahu, saya disyorkan pakai diapers jenama I-Chi-Ban buatan Taiwan, rasa2 kat forumer ni ada yg menjual tapi kena cari ler, pakai diapers tu mmg berkesan start pakai malam tu tapi sapu jugak dgn krim tak kisah ler apa2 jenama krim utk anti ruam, nk pakai minyak gamat pun ok tengok keserasian, bila bangun pagi tu saya terkejut gak sbb 'bird' anak saya dah tak bengkak dan kaler dia pun pink dan nampak kering terus ruam2 tu. klu nk beli kawasan putrajaya leh le pm saya nanti saya kasi no h/p org yg jual diapers ni yer kat sini tak leh letak nanti tuan rumah warning naya jer aaa...

my babypun kena gak ruam lampin..maybe sebab tukar pamper comfort kot..sblm tu saye guna diapers jer..tp sebab kat kg xde jual saye bli pmper comfort tu..last2 2mingu jd ruam2...akak opis ni kasi krim dia amik kat dr nik azam kat pasir mas trus ok...try krim biasa xmenjadik..

saya tak pernah guna pampers comfort sbb ramai yg kata tak elok anak mudah kena ruam, tengok pada keserasian baby jugak klu jenis kulit tahan lasak belasah je kan... sbb tu harga jenama pampers ni agak murah dari yg lain.. dulu anak saya pun takde ruam lampin tapi sejak menjak ni dia kerap 'membuang' jadi mmg cepat naik ruam klu lambat tukar diapers dia..

Dear All,

Harap maklum iklan jualan belian & harga TIDAK DIBENARKAN  dlm topik ni ok.
Shinky harap semua forumer sila bagi kerjasama yer.

[ Last edited by  shinky_pinky at 31-12-2006 03:16 AM ]

My son pon penah kena nappy rash

Tapi tak terook sangat sbb cepat2 jumpa paed

Kesahnyer sebab mak dia beli Pampers Comfort nk dapatkan free lullaby CD

Skali, anaknyer punya kulit tak tahan

Advised by paed, kerap tukar diaper

Lebih elok kalau pakaikan cloth diaper

Sib baik dapat babysitter yg baik, dia yg willing giler2 nk pakaikan cloth diaper sampai my son baik balik

Memula pakai nappy rash yg beli from pharmacist or baby boutique

Tak mujarab

Bila jumpa paed, sekali dua pakai krim yg dia bg terus baik

Owh yes, my paed pesan

Kalau boleh kene jumpa doktor laaa

Sbb kut2 ada fungus infection jugak!

ramainya kena ruam sebb pampers comfort ni yer..alahai dah la kembara hantam beli sampai 2 jumbo pack ..almaklum la murah..time sale kat C4..92 x 2 pack...banyak tuh... ingatkan hakim ok jer kulit dia coz sebelum ni tukar2 gak pakai pureen dry 5 la..pureen basic la..pureen ekonomi, drypers..semua belasah..tup2 ngan pampers comfor dia jadik ruam..kena marah ngan my mum coz masa dia jaga hakim x de pun jadik cam tuh..... nyanyi sket iklan pampers comform.wangi macam bayi...hehehe

my son pead dulu prescribed zinc oxide........nak clear kan rash dia yg teruk sangat......... baru nih for my daughter.......nak gi beli drapolene kat guardian..........tapi sales asistant kat situ suruh pakai petroleum jelly ....... dia kata ramai orang pakai benda ni untuk rawat nappy rash? betui ka......

[ Last edited by  mder at 3-1-2007 09:50 PM ]

aaa...dulu my paed pon bagik zink oxide....kalau nampak cam nak kenaaa jek rashes, cecepat sapu each time lepas tuko diapers.

tp satu lagik product yg proven berkesan, dan reganyer pon murah is Drapolene. puji product nie, pasal penah beli yg mahal, mothercare & sebamed for baby....buat abes duit jek...tadeklah berkesan sgt.

treatment kalau kena nappy rash:

1- mesti cuci dgn air stp kali lepas berak/kencing. jgn pakai baby wipe.
2- keringkan betol2 seluruh bhg berkaitan
3- kasik ruang udara...if possible...kasik dier 'bogel' tayah pakai pampes for a while.....(tp kena hati2, kadang2 tue biler terleka sket jek, dah dapat air pancut free (utk boboy)..eheheh)
4- best option : pakai kain lampin..bukan pempess yg asal usulnya dari kulit kayu tue....(tp ini aku fail, ttp gak bagik baby pempes...so opt for breatable diapers mcm mamypoko etc)

ha ahh..semalam g klinik pun dapat zink oxide..dah ada perubahan.. tukar pampers dia selalu..asal basah ja tukar..kena berkorban la nak kasik bby cepat baik..cian dia..entah2 dia gatal ke pedih ke mana kita tau kan...

ishh yg kes parah kalau kena air...pediiihhh uolss!!

my son so far tak pernah kena rashes sbb mmg kerap tukar lampin/pampers.. so, i rasa step 1, kena kerap tukar lampin/pampers tu.. u all kena ingat, kencing tu masin.. so mmg akan melecetkan kulit.. kalo tambah lagi dgn berak.. adeh.. cemana la tak rashes..

pernah sekali kena, but very minimal one, i sapu dgn seba med healing cream je.. jap je hilang..

i rasa even u all pakai breathable pampers, kerap2 gak la tukar. sbb cemana pun panas kat dlm tu, very humid one.. cuba korang letak tangan kat dlm tu.. sure korang rasa heat tu

saya bubuh bedak.terus kering.
tapi anak saya nyer ruam bukan kat  celah peha.tp kat hujung sebelah atas pampers(kat plastik yg berkedut2 tu-boleh byg tak).saya suspek sbb peluh.
kalo kat celah peha tu tak elok kot bubuh bedak.
ada gak guna krim klinik&farmasi memula,makin merah lagi ada.

Originally posted by bakulkain at 28-12-2006 04:55 PM

oklah saya bagi tahu, saya disyorkan pakai diapers jenama I-Chi-Ban buatan Taiwan, rasa2 kat forumer ni ada yg menjual tapi kena cari ler, pakai diapers tu mmg berkesan start pakai malam tu t ...

yupsss....anak kiter pun dok guna gak....quality kain dia lebih kurang ngan mamy poko..beza cuma dia tape biasa bukannya magic tape....harga lg murah