CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39791|Reply: 322

Membujang atau Berpoligami?

Dah terlalu banyak masalah, pandangan, pengalaman, cerita dan lain-lain lagi mengenai kehidupan berpoligami mahu pun bercinta dengan suami orang. Poligami memang dibenarkan oleh agama. Sebelum berpoligami tentulah berkenalan dan akhirnya bercinta dengan suami orang. Memang tidak dinafikan terdapat perempuan yang melibatkan diri dengan suami orang atas dasar wang dan harta. Tetapi terdapat juga perempuan yang bercinta dengan suami orang dan akhirnya mengambil keputusan berpoligami kerna impikan sebuah perkahwinan, kehidupan berpasangan seperti perempuan lain.

Tapi dengan pelbagai pendapat yang lebih ke arah menentang poligami atas pelbagai sebab, jadi adakah seorang perempuan itu lebih baik terus menerus hidup membujang dari berpoligami?[/
font]

Rate

1

kalau poligami..laki tu akan kasi umah double story (kat area mahal, tanak area murah2) tak kat aku? kalau ya..aku nak lah..

sekian..

note - aku tgh pening pasal umah. hahahahhahaha

Rate

1

Originally posted by wml at 30-12-2006 09:43 PM
Dah terlalu banyak masalah, pandangan, pengalaman, cerita dan lain-lain lagi mengenai kehidupan berpoligami mahu pun bercinta dengan suami orang. Poligami memang dibenarkan oleh agama. Sebelum berp ...

dalam bab nih, tang pilihan.. antara poligami atau bujang sampai tua.. itu jalan kehidupan sendiri.. rasanya, tak perlu orang lain buat keputusan on behalf.. sendiri punya diri, sendiri punya taste, sendiri punya tujuan.. kena ler sendiri yang buat keputusan..

suami orang tuh pulak, kemampuan dia, cara dia, diri dia, MUNGKIN hanya individu yang terlibat jer yang tahu.. yang faham.. so, orang lain jugak tidak ada foundation untuk buat keputusan bagi pihak kan?

so, sendiri makan pengat, sendiri mau ingat jerk..

Rate

1

Tetapi terdapat juga perempuan yang bercinta dengan suami orang dan akhirnya mengambil keputusan berpoligami kerna impikan sebuah perkahwinan, kehidupan berpasangan seperti perempuan lain.

there's no such thing as this quote...
sbb kalo btol2 nk kawin cam niat pomp lain,
dier akan "bukak mata dan minda" bahawa ramai lagi....
(oh my God...there's too many!) lelaki yg bujang,
dan stabil (mampu menyara kluarga)

the only reason these rich bachelor still cannot win these women attention because,
pomp yg jenis "terdesak" ne enggan berkawin yg laki lebey muda just like these young & stable guys.

pomp zmn skang yg offer diri (on the 1st place) utk dipoligami,
setau aku pomp gatal aje.....

[ Last edited by  ekmal_sorrow at 31-12-2006 01:04 AM ]

Rate

1

Originally posted by ekmal_sorrow at 31-12-2006 01:03 AM

pomp yg jenis "terdesak" ne enggan berkawin yg laki lebey muda just like these young & stable guys.

leceh lah lelaki muda2..
terlebih merajuk..
terlebih loncat2..(mcm avartar ko tu..) hahahhahaha
terkurang matang..
terkurang minda..
terkurang knowledge..
terkurang pengalaman hidup..
lagipun..mak mertua sure tak suka menantu lagi tua dari anak dia..
hahahahahahhaa

Rate

1

Dah terlalu banyak masalah, pandangan, pengalaman, cerita dan lain-lain lagi mengenai kehidupan berpoligami mahu pun bercinta dengan suami orang. Poligami memang dibenarkan oleh agama. Sebelum berp ...

mana2 pun boleh.terpulang kepada individu..bukan semua org suka makan kfc, ada yg suka McD..so, masing2 ada pilihan masing2..:lol

Follow Us

Ambooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiii...............sedapnya bercakap, belum kena batang hidung sendiri memang senang melabelkan orang lain....berapa ramai bini kedua, ketiga atau keempat yang you kenal? Adakah semua yang you kenal tu perempuan gatal? Berapa banyak kajian yang you dah buat untuk mensahihkan kenyataan you tu? Pernah you pikir apa peresaan forumer lain yang mungkin bini kedua atau ketiga atau keempat akan rasa?

Memang seorang perempuan itu boleh menerima lelaki yang lebih muda tapi dizaman moden ini adakah lelaki seperti dizaman rasullah? Berapa ramai lelaki yang betul2 sanggup berkahwin dengan perempuan yang lebih 5, 10 atau lebih 15 tahun tua darinya? Unless perempuan tu lebih tua tapi kelihatan jauh lebih muda dari lakinya mungkin lelaki tu berminat. Or maybe only after falling in love then only he realize that the lady is much older coz she doesnt look her age.  If perempuan dah lebih tua, sapa tanggung sapa sekarang ni?

Originally posted by Hana at 31-12-2006 01:30 AM

leceh lah lelaki muda2..
terlebih merajuk..
terkurang matang..
terkurang minda..
terkurang knowledge..
terkurang pengalaman hidup..
la ...

nampaknya nko tak penah dgr istilah jutawan muda.........

Originally posted by wml at 31-12-2006 01:51 PM

Ambooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiiiiiii...............sedapnya bercakap, belum kena batang hidung send ...

nko tak abis baca aku nyer quote
"pomp zmn skang yg offer diri (on the 1st place) utk dipoligami"

perigi lain pn carik timba jugak,
tp BUKAN utk merebut 2nd runner or 3rd runner bla bla bla.

If perempuan dah lebih tua, sapa tanggung sapa sekarang ni?

nmpaknye nko label kami semue jantan yg muda ne kokak dan fakir
(dan x mampu tanggung bakal isteri yg lebey tua)
ye ke? silap usya kaki la lu......
:pmuka::hatdown:

Originally posted by ekmal_sorrow at 31-12-2006 14:42

nampaknya nko tak penah dgr istilah jutawan muda.........

hehe...erkk...aku penah dengar istilah jutawan mude...hehe irfan khairi:pmuka:

pomp zmn skang yg offer diri (on the 1st place) utk dipoligami

Sapa kata I don't read the whole sentence? I did read it and your statement is still unfair to the ladies. Betullah Hana kata lelaki muda ni[/font]

leceh lah lelaki muda2..
terlebih merajuk..
terkurang matang..
terkurang minda..
terkurang knowledge..
terkurang pengalaman hidup..[/
color]

itu pasal you can easily come up with such statement.

Yeap Mr Sorrow...we had heard of jutawan muda, but does being a millionaire means the young guy is matured, responsibled, bla,bla, bla....Money is not everything, and not all ladies fall in love because of money. You can be so damn good looking and multi millionaire but that does not mean ladies will come crawling to you. There are other criteria that make ladies fall in love. You still have got a lot to learn to win a lady's heart.[/
color]

entahlaer... susah nak cakap ler. kalau kita nak berpoligami pon, camane dgn penerimaan family kita dan pihak isteri?

i think i prefer tunggu ada duda yg melamar i...poligami salah, nak bujang lagi salah. kalau berpoligami, biarlah umur 40th ke atas, tak nak sakitkan hati madu dgn umur kita yg muda ni bila berkahwin dgn suami dia. kalau takde jodoh sanagt i prefer bujang kot... mungkin itu yg ditakdirkan pada i.

yg penting pk la bahagia ke kita atas penderitaan org lain....pulak tu sesama kaum...dan pk gak la kalo satu hari kita lak di wat camtu aper rasanya...tepuk dada tanya selera...lain kalo isteri pertama dia tu yg meminang kita diatas sbb2 tertentu dia izinkan suami dia menikahi kita...mcm tak ader anak ke dia berpenyakit ke...tp kalo dia dah punya sebenarnya keluarga bahagia dia ajer yg mmg nak cari yg muda...pasti bnyk hati yg akan terluka...

ada banyak sebab pompuan pilih untuk berpoligami
1) bila dia dah betul2 pasrah yg itu adalah jodohnya. bermadu tak bererti tak bahagia.
2) mungkin jugak ppompuan ni dah sedikit berumur dan inginkan seseorang utk menemaninya dan yg datang adalah suami org. jadi reda jer terima.
3) tapi mungkin jugak ada yg dah gatal sangat, tak pikir hak orang perasaan orang, yg dia tau cuma laki tu dia cinta dia sayang...

pompuan pilih untuk membujang plak mungkin sebab
1) pengalaman cinta masa2 lalu terus menerus menghantui hidupnya
2) tanak berpoligami, tanak lukakan hati perempuan lain jadi lebih baik tarik diri...
3) terlalu memilih..

walau camna sekalipun, jodoh kat tangan Tuhan.. apa yg dah tertulis, itula yg akan kita tempuhi...

apa la.. pasal pompuan tak suka laki muda pun boleh gaduh ke? ehhehe..

ekmal: tak semua perempuan tak suka lelaki muda.. ada gak member aku yang dah kawen ngan laki muda.. ok je..

tukang bukak thread: options utk perempuan2 tak terhad pada tu dua aje.. there are single men out there.. young and old, duda or single mingle.. but there are quite a number of men out there.. a matter of nak or tak nak, diorang pandai tackle ke tak aje....plus, utk anak2 dara, kebenaran wali pun diambil kira.. so,kata la aku dok cari laki org utk dibuat laki, kalau bapak aku tak bagi, tak leh gak.. sekian..

tepuk dada tanya selera...berlambak pompuan muda2 bawah 25tahuh bermadu dan ramai pompuan umur lebih 30tahun kawin ngan single man

Kalo boleh memang la nak yg single...
Tapi kalo aku laa... dah sampai tahap jadi andartu nanti masih tak laku2, kena proceed utk poligami gak... nak merasa gak hidup berkeluarga walopun tak sempurna mcm org lain.
Dlm hidup ni segala benda yg kita buat ada risiko... asalkan kita hidup berlandaskan agama, insya-allah Tuhan akan permudahkan... selalu memohon agar dipelihara olehNya. Aminnn....

p/s: Hari ni besdey aku weiii... takde sape wish ke utk aku kat sini?!! Uhuks....

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 5-1-2007 11:17 PM ]

Reply #17 leon_mclaren78's post

Happy Besday Leon...moga pjg umur & murah rezeki

aku rela membujang dari berpoligami..poligami byk masalah beb..

Reply #17 leon_mclaren78's post

Happy Birthday Leon...semoga..berbahagia selalu...
azam baru ape?

Mekacih ye Hana & Midori!

Azam tahun ni... aku nak jadi kaye... hehe...

Ermm... sempena besdey aku hari ni, aku dah fikir ttg masa depan aku...maksud aku ttg hal rumahtangga...aku dah fikir masak2 dah... hal poligami ni bukan benda yg mudah... kalo banyak pihak tak restu, tak bleh jalan gak kan... so... memang aku sanggup bujang sampai mati... nak wat camne kan... tak semua wanita tu bernasib baik... poligami ni kan option jer kan... tapi kena cari petua nak 'kunci' nafsu aku dulu la...  hehe... boleh ker, yek?! Org kata, kena berpuasa... tapi takkan la aku nak puasa setiap hari sampai tak dpt makan time siang2... nak makan KFC & McD dgn member pun susah nanti... bila hari raya, takkan nak puasa gak...

Utk tahun 2007 ni...Aku nak kumpul duit banyak2. Pastu aku nak melancong seluruh dunia... aku nak lupakan kesepian hidup aku ni... mungkin aku ditakdirkan bercinta jer dgn dia... takpe la... at least merasa gak walopun utk sementara. Nanti amik la anak angkat kat umah anak2 yatim... aku nak amik 2-3 org... takde la sunyi sgt nanti. Kalo diaorg nak balas budi aku & nak jaga aku masa aku dah tua nanti, itu terpulang la kat diaorg. Tapi kalo diaorg nak biar aku mati kering pun nak wat camne kan! Sekurang2nya aku takde sakitkan ati sesiapa.

Target aku masa dah umur 50 tahun nanti, aku dah pergi melancong ke 25 buah negara... heee... mesti best! Yg penting tahun ni ialah tahun aku mengumpul duit sebanyak2nya sbb aku nak bukak bisnes ni... bestnyer!!!

Wish me luck ya!

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 5-1-2007 11:17 PM ]