CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wml

Membujang atau Berpoligami?

hehe..leon..takkan frust kot..who knows ada rezeki & jodoh ko nanti..kawen ler ko..jgn ler risau sgt..

Originally posted by leon_mclaren78 at 2-1-2007 12:58 PM
Kalo boleh memang la nak yg single...
Tapi kalo aku laa... dah sampai tahap jadi andartu nanti masih tak laku2, kena proceed utk poligami gak... nak merasa gak hidup berkeluarga walopun tak sempur ...

wahh..besday kita sama date laaa..errr..cuma lain yer jer..:lol

ff:..mane lagi untung, hot chocolate drink jename cadbury berat 450g rege RM8.45 or jenama tesco berat 500g tp rege RM5.99?...

:jeling: (atas tu analogi utk tuan umah topic nie pikir...):ting:

Originally posted by midori88 at 2-1-2007 02:57 PM
hehe..leon..takkan frust kot..who knows ada rezeki & jodoh ko nanti..kawen ler ko..jgn ler risau sgt..

Aku tak risau pasal jodoh aku dah... takmo pikir2 lagi...  memang dah tawar ati dah... memang tgh frust... errrrr.... bukan frust dgn bf aku yea... kitaorg masih on lagi... just aku sekadar nak bercinta jer dgn dia sampai dia jemu dgn aku... ermmm... lepas dia dah taknak aku lg, aku akan proceed plan utk hidup solo... heh... mencabar, tapi best! Bior le apa org nak kata asalkan aku suka & tak menyusahkan sesiapa!

Aku betul taknak kawen la....aku tgh carik petua pengunci nafsu ni... takut tersalah guna plak, kalo taknak kawen tapi ada nafsu... bahayeee..... al-maklum la, aku taknak pakai dah, baik kunci terus... no regret, bapak iblis pun mesti frust sbb tak dpt goda aku... hehe...!

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 5-1-2007 11:18 PM ]

Originally posted by norsha at 2-1-2007 02:59 PM

wahh..besday kita sama date laaa..errr..cuma lain yer jer..:lol

Sama besdey, yek?!! Hehe.... Hepi Besdey to Norsha gaks!! Meriah sket rasa!

Walopun besdey sama, tapi nasib lain2... normal lah tu! hehe...

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 5-1-2007 11:18 PM ]

Originally posted by leon_mclaren78 at 2-1-2007 03:25 PM

Sama besdey, yek?!! Hehe.... Hepi Besdey to Norsha gaks!! Meriah sket rasa!

Walopun besdey sama, tapi nasib lain2... normal lah tu! hehe...

hahah..lum tentu lagi nasib lain2..ntah2 nanti u pun join my club..:lol

Follow Us
Originally posted by leon_mclaren78 at 2-1-2007 12:58 PM
Kalo boleh memang la nak yg single...
Tapi kalo aku laa... dah sampai tahap jadi andartu nanti masih tak laku2, kena proceed utk poligami gak... nak merasa gak hidup berkeluarga walopun tak sempur ...

penting sgt ke hidup berkeluarga?

Reply #27 ekmal_sorrow's post

depends pada org tu la.. some families tak de la tekankan sangat kena kawin by sekian2 umur. setengah family tak kisah.. ko nak kawen umur 50 ke... 20 ke 10 ke.. sukati ko laa.. kalau ada jodoh umur 18, kawen umo 18.. kalau 49 .. 49 laa.. it's no big deal really... not having gf at age 26 pun no big deal.. it's just a matter of environment ko aje.. ko tengok kawan2 ko umor 18 dah ada girl.. umor 24 dah kawen, umor 30 anak dah 6. pas tu ko ingat semua org kena cam tu.. lol cuba ko tengok hana.. relax aje.. umor dah lanjut.. dia riso tak dapat minum kopibin dia tiap2 hari cam selalu.. kan hana cayang kan?? :love::love: polok sikit :hug:

Originally posted by tulip at 2-1-2007 09:23 PM
depends pada org tu la.. some families tak de la tekankan sangat kena kawin by sekian2 umur. setengah family tak kisah.. ko nak kawen umur 50 ke... 20 ke 10 ke.. sukati ko laa.. kalau ada jodoh umu ...

family aku tak pressure pn dlm hal ne,
aku sendiri pn fikir tak penting la idup berkeluarga,
cuma sakit ati bila "niat baik " aku diperkotak katik..
however still aku tak tension dan tak heran kalo aku permenent bachelor pn...
janji aku bahagia.......kan?

Reply #29 ekmal_sorrow's post

betul.. bila ko bahagia, ko akan perasan ada org lain yang lagi teruk nasib dari ko.. yang lagi kesian... bila ko happy, your face will glow, and itu yang bakal attract awek2 yang bakal curi hati ko nanti... be positive ye yang..

Originally posted by tulip at 2-1-2007 09:32 PM
betul.. bila ko bahagia, ko akan perasan ada org lain yang lagi teruk nasib dari ko.. yang lagi kesian... bila ko happy, your face will glow, and itu yang bakal attract awek2 yang bakal curi hati k ...

rasanya aku sentiasa happy + and glowing face,
(ler.......normal le lelaki)

dlm internet je nampak murung ngan post2 kecundang,
dlm real world ceria sokmo....
walhal dlm hati pendam sedih,
tp kt ofis....kt umah....tak akan ada org nampak sorrow aku tu.

aku ada sorang kawan umur dah 32 tahun. First bf lelaki yang ada kerja tetap/bujang tapi dok hisap ganja.
Dah bosan suruh berhenti budak tu tak berhenti jugak - so my kawan blah.  Lepas tu sangkut dgn lelaki yang status nya laki orang dok promise bulan bintang dkt my kawan ni -- bila kawan saya check latarbelakang lelaki tu ada anak 6 orang! Dia chow gitu jer.

Lepas tu sangkut dgn laki orang jugak - orang kaya siap nak beli dia rumah kereta etc - tapi lelaki ni suka enjoy parti parti. Tak sesuai -- kawan saya angkat kaki. Lepas tu dia kawan dgn mat salleh bujang - sebab susah nak bimbing masuk Islam dan mat salleh tu mcm tak ready nak masuk Islam --- kawan saya blah lagi.

Lepas tu dia sangkut dgn kerabat raja (laki orang) -- boleh bagi kemewahan dll benda. Bila wife kerabat raja ni tau depa see face to face. Kawan saya jadi kasihan terus dia putuskan hubungan.

Emak kawan saya ckp, kita boleh pilih jodoh kita so kalau kalau tau lelaki tu suami orang baik cepat cepat undur diri. Tuhan maha kaya -- kalau kita tak hancurkan rumahtangga orang lain kita akan dpt balasan dari DIA.

Sekarang kawan saya dah ada anak dua - dia kawin dgn lelaki cina (Bujang dan berharta). Hidup aman bahagia you ~~

so kalau boleh sabar sabar lah -- jodoh tak kemana.

Reply #31 ekmal_sorrow's post

kalau inside sedih.. outside nampak lah... contoh, ikan kalau busuk.. kat luar pun boleh tau... walaupun letak kat ais sampai beku sekalipun.. hehehe.. ok tak perumpamaan aku :cak:

Originally posted by tulip at 3-1-2007 08:15 AM
kalau inside sedih.. outside nampak lah... contoh, ikan kalau busuk.. kat luar pun boleh tau... walaupun letak kat ais sampai beku sekalipun.. hehehe.. ok tak perumpamaan aku :cak:

org laki x sama ngan ikan...
org laki hipokrit.....slalu sorok real feelings,
kalo dalamnye sedey...dibuat2 ceria (sampai x sape pn leh detect)
biasak la....aku pandai berlakon happy
besides menang anugerah skrin,

so terima kasih pada peminat2 saya yg mencalonkn sy utk anugerah terulung ini. sekian TQ <-- poyo
:jeler::gila::mll:

Reply #34 ekmal_sorrow's post

:clap::clap: pandai belakon ek?? hehehe.. bagus laa.. teruskan usaha :bgrin::bgrin:

Reply #28 tulip's post

eee..geram btul lah..kat sini pun sempat kutuk2 aku yee...

Reply #36 Hana's post

alaa...
hana kan aku dah mintak maap tu. meh la peluk aku hana.. meh la :ting::ting:

Reply #37 tulip's post

tanak peluk ko..
aku nak peluk org lelaki ajekk...

ekekekekekekeke

Reply #38 Hana's post

elelelleee.. aku tau ko nak. hana.. meh la polok2 hehhehe lol

x larat aku nk baca sumer posting nih.... tp aku nk jwb based on tajuk jek la...:nerd:

membujang atau berpoligami?
kalau aku diberi pilihan aku memilih tuk membujang. bkn aku menolak poligami tp realiti yg aku nampak skang... byk kes pergolakkan rumahtangga berlaku (x kira la berpoligami atau pun tidak) yg rata2 menyentuh aspek TGGJWB. x kira la tggjwb di pihak suami atau di pihak isteri. seolah2 masih tidak tahu apa makna tggjwb. ditambah dgn faktor lain spt financial tidak kukuh n etc.

lain sbb x sanggup aku nk lukakan hati kaum aku sendiri dan aku dilukai (kot la aku kawin n ada possibility nk dpt madu :cak: ). mungkin nampak aku mcm tamak... sbb aku tahu la iman aku x sekuat isteri-isteri Nabi yg boleh terima madu2nya seikhlas hati. kira aku sedar diri la nih...

juga aku x nk derhaka kat suami. kot la aku mogok tahap gaban nanti bila berpoligami.... dh x masuk syurga lak sbb derhaka kan....

at last... pesan arwah mak aku 'jgn ambil suami org'.... aku still ingat pesanan nih...

moral of the story.... prevention is better than cure. cuma aku takut la mana tahu Tuhan nk uji jugak aku dgn hal sebegini... sbb ujian Tuhan mcm2 bentuknya. so kene la berdoa supaya ditetapkan hati :pray:

[ Last edited by  afja at 3-1-2007 09:54 AM ]