CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wml

Membujang atau Berpoligami?

abes skangni aku gune bahse ape?...kiribati?...:nana:

Reply #101 philipinoe2's post

entah...aku pun tak tahu... :hmm: :hmm:

Reply #102 tulip's post

:jeling:

dont give up....cause u are....loved! -J. Groban...

Reply #103 philipinoe2's post

aku tau.. :love::love:

amboii korang ni .. jauh nyer lari .. sapa nak kawin kontrak ?? nak ikat setahun jer .. siap agreement .. ada lawyer .. :nerd: :nerd:  .. hehehe

Reply #105 DecK's post

Akooo!!!

Tapi aku dah jumpa calon yg sesuwai!:love:

Follow Us
membujang...nanti tak 'rasa'...berpoligami plak...merasa yg org lain dah rasa....hhhhmmmm

Adakah merasa orang lain punya itu (secara halal) adalah lebih baik dari tak merasa lansung? :stp:

Reply #108 wml's post

Terpulang kpd org tu la...
Kalo ikutkan hati yg merajuk & ego yg tinggi... tak merasa pun takpe walopun jauh di sudut hati teringin gak... Tuhan dah bagi manusia nafsu... kalo takde nafsu... errr....:stp:  tu bukan manusia kot??!!! Ker kurang siuman?!!:hmm:

Bagi aku... nafsu aku ni besar gak... asal teringin makan McD jer, aku mesti gi cari... Utk benda yg 18SX ni... aku nak gak rasa... walopun skalipun jadi la... itu sebab la nak kawin kontrak ni... heeee....:pmuka:

Kalo tidak... sesia jer aku menjadi manusia yg siuman!:jeling:

Originally posted by leon_mclaren78 at 7-1-2007 12:23 AM
Terpulang kpd org tu la...
Kalo ikutkan hati yg merajuk & ego yg tinggi... tak merasa pun takpe walopun jauh di sudut hati teringin gak... Tuhan dah bagi manusia nafsu... kalo takde nafsu... ...

Bagi aku... nafsu aku ni besar gak... asal teringin makan McD jer, aku mesti gi cari... Utk benda yg 18SX ni... aku nak gak rasa... walopun skalipun jadi la... itu sebab la nak kawin kontrak ni... heeee....:pmuka:

Kalo tidak... sesia jer aku menjadi manusia yg siuman

aku rasa persepsi dan konsep nko tu salah.......
(sbb "tak siuman kalo x dpt " tu konsep org desperate)
cuba ubah......sbb andaikata nko mmg ditakdirkn tak dpt,
mesti nko akan attempt somethin' unthinkable: CTH: suicide
(simpang malaikat 44)

Reply #110 ekmal_sorrow's post

patut aku tak paham apa dia post tu lol

Reply #111 tulip's post

aku plak x paham ko post...:geram:

better poligami la weh...sex dpt, gado2 ngan madu dpt, rete laki pon dpt gak, nk dere anak tiri pon bleh(aku nk ckp bunuh ekceli)...:ting:

I'm not alim mana, ilmu agama masih kurang...but in my opinion poligami dibenarkan utk membantu wanita dan jika diamalkan mengikut landasan agama oleh semua pihak terlibat akan membawa byk kebaikan dan kebahgian.

Dulu waktu perang ramai lelaki terkorban dalam peperangan jadi poligami membolehkan wanita merasa kebahagian rumahtangga, seks yg halal dan ada tmpt berlindung dan lain-lain lagi yg positif. Now bi permpuan lebih ramai...memanglah ikut statistik lelaki ramai tapi di mana? di penjara, di pusat serenti, lorng2 sedang menagih dadah, belum yg gay or biseksual, dua-dua mau dan macam2 lagi... Jadi dgn ada poligami perempuan boleh merasa nikat perkahwinan...

Tapi manusia sendiri menyukarkan poligami, sendiri dah kahwin apa kisah perempuan lain tak kahwin, takut org kata tak pandai jaga suami sampai kena bermadu, mak bapak pulak malu anak dimadukan, lelaki yg dah tersngkut dgn permpuan lain samada kwin senyap2 takut akibat yg perlu dilalui jika bini pertama tau tapi takan nak lepaskan yg kedua coz dia juga dah bertanggungjawab terhadapnya...atau lelaki terus cabut je tinggalkan perempuan kedua (masa b4 bercinta tak pikir abis)... Plez jgn emotional reading some of these reason, tapi bcalah dgn hati yg tenang, neutral tanpa bias pada mana-mana pihak....:lebai:

Bacalah and kajilah apa sebenarnya maksud poligami mengikut Islam. Lihatlah kejayaan dan kebahagian mereka yg berpoligami. Keluarga yg bahagia bukanlah sebab tidak berpoligami tetapi kerana keluarga dan kehidupan mrk berlandaskan ajaran agama.

Tapi sad to say, poligami spt yg dikehendaki Islam kebanyakkanya tidak berlaku sekarang. Jadi selagi tidak berjumpa lelaki yang boleh betul-betul mengetuai sebuah keluarga maka to me lebih baiklah membujang...Umur pun taklah muda jadi taknaklah umur yg masih ada itu dilalui dgn penderitaan...:pray:

Reply #113 wml's post

:setuju: :setuju:

Kalo aku.... andai kata tak dpt merasa sex pun, nak wat camne kan... takpe ar suci sampai tua... yg penting pandai cari duit.

Kalo kawin tak semestinya hidup bahagia, ntah2 lagi bertimpa masalah.
Lelaki zaman skrg majority ntah hapa2... yg bijakpandai kat universiti pun majority pempuan... lelaki banyak penuhkan pusat2 serenti jer, jadi sampah masyarakat... ada yg kaya ntah2 pengedar dadah or makan rasuah... heeee.... what a wasted!:geram:

Oleh itu para gadis yg masih mencari2 teman hidup tapi tak jumpa2, marilah kita teruskan hidup solo.. jgn takut kalo tak nikah! Tak dpt pahala double pun takpe la... janji ibadat kita kena lipatgandakan la.

p/s: Lepas ni Malaysia pasti akan mengalami masalah kekurangan penduduk sbb ramai pempuan takde anak sbb tak nikah! Yg dah nikah tu.. kowang beranak la ramai2 ye... nanti takde pelapis plak negara kita yg tercinta ni! Hehe...

wah topik hangat
realiti kehidupan

Realitinya tidak ada siapa di dunia ini yang mahu hidup bersendiran....semua inginkan teman...namun apakan daya...

Saturn This user has been deleted

Reply #20 leon_mclaren78's post

Dasyat u Leon. Oppss,....hi i'm new here. Ur statement memang interesting. Tp leon u think u can survive alone in this world ??? :hmm:
I'm also still single but i dont think i will be like this for the hole life. When u think about get married memang problem banyak, that what u call life? tak kawin pun problem woi. Susah jadi orang pompuan nie. Agaknya kita kena pinang orang lelaki lah sekarang, so kita boleh pilih ikut citarasa kita plak, sapa setuju dgn saya angkat tangan. What ever pun leon ur not the one in this world yg tak kawin lagi, dont worry lah. u lum sampai seru je tu, bak kata orang lum jodoh lagi.

Betul ke Saturn u nak pinang lelaki? Memang berkahwin bnyk problem...tapi ini belum kahwin, dlm proses bercinta or nak kahwin pun dah berbillion2 problem...so lama2 being alone lebih tenang rasanya.....

kelmarin kan..aku ada "something" happen.. sort of masalah lah..
sbnrnye..masalah tu "kecik ajek"..kalau aku kasi percentage.. 25% ajek. tapi, memandangkan aku lum kawen..jadi..others factors ttg diri aku spt blum kawen.takder laki..takder anak..bla..bla....jadi totalnye a lot.. 100%

so..aku sungguh2 pressure sgt sgt.. .aku rasa sungguh down sgt..sgt..

aku pun terpikir lah.. kalau aku ada "laki"..takder lah pressure mcm tue tahap teruk sekali kot..

aku rasa.. berkawen..ada laki tu mmg penting laa..

sebab..hidup tak perfect..kadangkala..kita pasti dilanda "something" yg menyedihkan kita ..on that time lah..kita need "belaian"

hmmm....
sama la mcm aku hana....:bgrin:
what im wanted in life now is companionship n commitment...
rasa dh x lalu nk idup berdikari...:kant: