CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13037|Reply: 94

MUM VS MY GIRL

SALAMS..
actually problem aku ni mcm ni..
aku dh umo 30thn skarang..next week dh jadi 31 n rite now tgh date this one girl.
she's so nice n all..soft spoken,friendly,talkative la jugak,extremely beautiful,smart dan keje pun dgn salary yang besar mcm bf dier..hehe so pendek kate everything about her is nice la.
so last week aku bawk die jumpa family aku coz kiteorg ade buat bbq skali n sume family members aku ade kat situ.
so aku introduce la die kat sume orang termasuk la parents aku.
so pendek kata sume orang suke dekat die..everyone termasuk sis aku tu ,everyone..kecuali my mom.
bile aku introduce die dekat mak aku je mak aku terus tarik muka masam,as if tak suka aku ada girlfriend.bile gf aku ckp dengan mak aku die buat tak layan sangat.
well, mak aku ni actually jenis yang susah nak bergaul dengan orang dan sangat payah nak berbaik dengan strangers.dari 10 orang baru yang dia jumpa..1 orang je yang die boleh baik..yang lain sumanye dia tak suka.
so nak dijadikan certa, aku mmg nak kawin ngan gf ni dah planning sikit skit.kteorg dah bersama lbih 2 tahun.well,the reason aku baru ajak die jumpe last week sebab my mom la,die ni jenis yang susah nak suka ngan orang.b4 this dah ramai gf yang aku bawak jumpa..n sume nye mak aku reject dan aku pun berpisahngan diaorg.bu aku tak kisah sgt. tetapi gf aku yang skarang ni aku mmg madly in loe with her da kiteorg mmg rasa we're meant for each other.ramai oang suruh kiteorg kawin sebenarnya..parents die pun dok tanya aku.
so smalam aku ckp kat parents aku yang aku da ready nak kawin. tup tup..terus mak aku ckp i dont like f(nama gf aku).mama tak pk u patut kwin ngan die.so kiteorg bertengkar la skit.
aku mmg dah nekad nak kawin.
for now parents aku tak duduk ngan aku lagi.but diaorg dah ckp awal2 yang one day diaorg ak duduk ngan aku since aku nih favorite son..heheh
masalahnya kalau aku kawin ngan f,my mom sure tak suka nye n kalau la diaor duduk ngan kitaorg laki bini sok..sure jadi awkard nye..n f akanmenderita.

so mana aku nak pilih? f atau my mom? kalau pilih my mom sampai tua la tak bolh kawin coz die terus terang tak nak aku kawin ngan sesape pun
!

[ Last edited by  amir1976 at 31-12-2006 04:08 AM ]

Rate

1

lepas aku gi beraya kang baru aku jawab eh
:bgrin: :bgrin:

laa..ko yg nak kawin....lama2 sejuk la hati ur mom tu..ur gf pun, kena la u ajar apa yg mak u suka kat dia..kasi dia ambik hati sket..

ko lelaki kan?
tapak syurga bawah kaki ibu..

tapi...kalau ko kawen gak dgn girl pilihan ko tu..
takder ape2..cuma..ibu ko akan kasi restu gak finally..tapi, dlm hati dia akan nangis..
kalau ko tergamak buat ibu ko nangis ..go ahead..proceed lah..tapi..ape2 consequences..about 20yrs later..tanggung sendiri tau..jgn bukak topik baru kat family discussion..hahahahahaha

mmm..
aku selalu dengar lah..org perempuan yg nak kawen dgn laki org..org selalu berkata..JGN BINA KEBAHAGIAAN ATAS AIR MATA ORG LAIN..
mmm..dlm kes engkar mcm nie.. ibu tak restu..(mmg ler tak nampak air mata  tu..sbb air mata tu dlm hati)
tapi..wajar tak guna konsep..JGN BINA KEBAHAAGIAN ATAS AIR MATA IBU?

ape beza air mata org lain..dgn air mata ibu?

Rate

1

rasanya ur mom ni ada something x kena. dia xnak ko kahwin sampai ke tua.

Originally posted by Hana at 31-12-2006 11:03 AM
ko lelaki kan?

takder ape2..cuma..ibu ko akan kasi restu gak finally..tapi, dlm hati dia akan nangis..
kalau k ...

the problem nye hana...aku bawak la girl yang macamana baik sekali pun die takkan suke..ko tau dari abis grad sampai skarang dah dekat 8 orang yg aku jumpe..seorang pun die tak suke..at first aku terpk gak maybe mom ni btol..coz u know mother knows best..but bapak aku sendiri cakap..no girl will be good enuf for u in her eyes..so aku pun terpk jugak..mungkin ade something wrong la...but in the end 8 orang tu aku lepaskan coz nak jaga hati die..anak mak..pathetic i know..but it's true la.
but this time lain cerite la...f ni mmg the one..bukan yang main2 macam yang lapan orang tu..
bapak aku pun dah ckp go ahead.. siblings aku pun ok je tho diaorg tak brani sokong depan2.
fyi aku tak bagitau f lagi yg tentang peel sebenar my mom ni.that nite after bbq on the way aku hantar die balik die dah perasan something is not right but aku ckp la my mom selesema so maybe sbb tu die muke masam..:nyorok:

jackie..yeah i agree with u too..i pun rase she'll never let me go la..rimas jugak kekadang.yang peliknye i'm not the only son..my bro dulu takde la kene mcm ni.haih..pening.

Follow Us
may be u should go ahead with your plan.

Bukan nak membelakangkan ibu yang melahirkan kita, tapi dah tau melalui pengalaman yang lalu dan juga from ur own observations-like what ur father said.

Try to speak to her, and tell her that u love her but u need F to be with you too. tell ur gf to try to win her (mum) heart out. Tak mudah, but not impossible :-)

Tapi idea duk sekali lepas kawin dalam keadaan tak mendapat restu ur mum:hmm::hmm: dont think it's a good idea.

Use ur wisdom and i hope 2007 will bring something good for the three of you- yourself, mum and your gf

Best Wishes & Happy New Year 2007!

[ Last edited by  Sofea at 31-12-2006 01:45 PM ]

Rate

1

Originally posted by amir1976 at 31-12-2006 12:06 PM

the problem nye hana...aku bawak la girl yang macamana baik sekali pun die takkan suke..ko tau dari abis grad sampai skarang dah dekat 8 orang yg aku jumpe..seorang pun die tak suke..at first ak ...

suka ati ler..aku bukan mak ko..
yg penting..aku harap2 aku takder anak yg aku kandung 9 bulan..nak melahirkan susah gila..mcm nak tercabut nyawa..pastu..bila besar.. nak buang aku cepat2..sbb dia sebok nak menikah..sbb umo dia dah tua..30thn..
sumer ibu nak anak dia dengar kata wp kata dia tu umpama sumpahan hidup.

ko tau tak..problem ko serupa mcm sapa?
nassir wahab..umo brp dia kawen?
lagi satu..salah sorang grup senario..yg ada misai tu.. aku lupa nama dia. la..bila dia dah tua..baru dia kawen..
kalau tak salah aku..isteri dia tu & mak dia tinggal sama.. kira mertua tinggal sekali.

mak ko tu..dah kata siap2 kan..dia nak duduk sama2 dgn ko kan?
ibu mana nak tgk anak dia duk sorang2 tanpa seks halal..surelah dia pun suka gak kalau ko kawen..leh lah dia dpt cucu..dia pun nak tengok gak..rupa cucu dia dari muka ko..
tapi..in the mean time..dia pun duk "scan" gak..gf2 ko tu..dia tgh "scan" la..yg mana dia rasa2..menantu tu tak kisah & boleh jaga dia sbb ibu ko mmg nak tinggal sama dgn ko lah bila tua2..

btw..ada perempuan..mmg kisah ye..bila mertua tinggal bersama2..ada perempuan mmg tak kisah..

itu.. ko ..mmg takleh "nampak"..hanya..ibu ko ajer leh "nampak"

[ Last edited by  Hana at 31-12-2006 12:52 PM ]

Rate

1

hmm pelik yer sampai 8 org semua tak terima...
ko try slow talk ngan mak ko ape ciri2 yg dia nak sbg menantu kpd anak kesayangan dia...
atau ape yg dia tak suka ngan gf F ko..mesti ader sebabnya...ataupon dia tak nak lepaskan ko maksudnya sedeh anak kesayangan dia nak kawen a.k.a rasa kehilangan...

cuba dulu n berusaha suh gf amik hati mak ko...  jgn terus give up utk dpt restu dia...
pastu kalo byk usaha tak jadi gak...mungkin ko harus memilih salah satu.

[ Last edited by  ahlam_nabiha at 31-12-2006 05:02 PM ]

Rate

1

Originally posted by ahlam_nabiha at 31-12-2006 05:01 PM
ko try slow talk ngan mak ko ape ciri2 yg dia nak sbg menantu kpd anak kesayangan dia...
atau ape yg dia tak suka ngan gf F ko..mesti ader sebabnya. ...

aku setuju ngan ahlam tapi aku jugak setuju ngan hana...

jgn putus asa dulu, cuba lah guna nasihat2 yg kawan2 bagi kat atas tu...
tapi kalau dah macam2 cara tak jalan jugak, ko kena bersedia tanggung risiko dgn keputusan yg akan ko amek nanti..

nampak gaya ko bawak gf ko balik/introduce scara surprise. takda clue pun utk org lain especially mak ko. dah tentu dia amik masa nk terima. tu pun kalo dia nak trima. tanya la mak ko, taknak ko kawen ke? umo ko dh nak masuk 31. takpun offer mak ko carikan calon (acah-acah mak ko) tengok respon dia cemana. kalo betol ko ni fevret son, ko pujuk la mak ko, lambat-cepat mungkin dia akan trima. atleast ko cuba sbelum ko proceed dgn langkah terakhir.

Rate

1

Originally posted by ahlam_nabiha at 31-12-2006 05:01 PM
atau ape yg dia tak suka ngan gf F ko..mesti ader sebabnya. ...

:setuju: dgn ahlam_nabila... i think amir kene explain kt ur gf everythings pasal ur mom ni..if she really loves, she would do anything to win ur mom's heart.. u slalu laa bawak gf u jumpe ur mom, if u rase u both are meant to be together n dh plan utk kawen..so u should struggle on this to make sure everything u dreams come true!

maybe ur mom sayang sgt kt amir, she afraid that u'll leave her after u married. slowtalk ngan mak u tanye what is exactly she wants. apa criteria isteri yg she really want, n tell her that u really in love n need her to be ur wife.  ajakla ur gf jumpa ur mom, suruh dia amik hati ur mom..cam teman dia kt rumah ke, shopping ke, masak sesame ke, apa2 yg boley mengeratkan perhubungan...sooner or later, hati ibu mesti tersentuh melihat kesungguhan anaknya..

and buatlah sembahyang hajat, istikarah..mintak petunjuk. klu betol dia jodoh amir..mohon pada Allah..panjangkan jodoh amir n gf and mohon ibu restu perkahwinan u...tp personally heart rasa, mintakla restu dari ibu amir dulu, pujuk dia...mintak tolong ur father n adek-beradek convince ur mom, u urself shud convince ur mom..u hef dream, nak kawen nak jadi husband n responsible father then ur gf herself mestila jumpa ur mom mintak restu... ur case mmgla nampak susah skit tp since u sendiri dah nekad nak kawen dia, u kenelaa usaha sikit..biasala anak kesygan..ibu mane tak susah hati takut kasih sayang anaknya berubah pada isteri......

i feel pity for u,ini sekadar opinion heart aja, asalkan amir berusaha..insya-Allah,  moga Allah melembutkan hati ibu amir dan merestui perhubungan u n gf.. :pray: mudahan2.. good luck n all the best!! aja aja fighting!!

Rate

1

pelik juge ksh ko u ni
papehal pon perlukan persetujuan mak jugak..
buat solat istikharah dulu la mintak tjkkan mane yg lebih baik..
kdg2 nasihat2 org tu pon satu petunjuk jgk..

pelik juge ksh ko u ni
papehal pon perlukan persetujuan mak jugak..
buat solat istikharah dulu la mintak tjkkan mane yg lebih baik..
kdg2 nasihat2 org tu pon satu petunjuk jgk..

Originally posted by Hana at 31-12-2006 11:03 AM
ko lelaki kan?

kalau k ...

:setuju:

kalu desprate sgt ko arrange kena tgkp basah sure nyr tak leh kata apa dah...

entah2 mum U x ske U kawen ngn mna2 girlfrend kot...
dia suh kawen ngn boyfrend lak...hehehehe...gurau je..jgn marah ye..

kawen je laa...I believe..InsyaAllah, someday she will understand...

Originally posted by dapo_kayu at 1-1-2007 12:50 PM
kalu desprate sgt ko arrange kena tgkp basah sure nyr tak leh kata apa dah...

hamboi..bijaknyer...

nabi pon ado ckp..jangan duduk sekali mertua dgn menantu..laie buruk padahnya
katolah mak ko suko dgn pilihan ko tapi nak duduk bersama..lambat laun akan bergaduh jugak..bior jauh asalkan rindu
kalau mak ko takdo pilihan jugak..mungkinla..ko ni anak yang terbaik depa ado dan mereka tak sanggup lopehkan ko kek org lain..takut tak dpt blk..takut ko ikut ckp bini sebab dia tau ko selalu ikut ckp mak ko..

Originally posted by amir1976 at 31-12-2006 03:58
aku mmg madly in loe with her da kiteorg mmg rasa we're meant for each other...

Hai amir,

Aku punya brief response, direct to the point...

If you really believe that she is the one for you, then go ahead and marry her. The issue with your mum can be sorted out, insyaallah.