CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amir1976

MUM VS MY GIRL

susah nya masalah ko...

heran gak aku menantu cam mana nak ko nak carik ye.. asyik semua dia tak suka..
ko tak penah tanya dia ke, dia nak menantu yg mcm mana?

back to nasihat aku.. aku rasa restu ibu tuh penting..somehow ko kena la try nak dapatkan restu dia..
suruh la gf ko buat apa-apa nak ambik hati tuh.... let ur gf know ur situation...
then ko pakat le dengan ayah ko, akak ko utk slow talk dengan ur mom...
ko pun bukannya muda lagi....

mungkin mak kau susah nak melepaskan kau... kalau rest of the family dah suka.... cuma mak kau jer yang tak suka.... problem tu mungkin bukan berpunca dari gf kau..... susah gak yer berada di posisi midfield cam kau ni... kalau kau rasa pilihan hati kau tu tepat... bincang la jugak dgn dia masalah yang bakal korang hadapi kalau mak kau dah tak suka ni... nak bertangguh kau tu pon bukannya muda... kang anak kau nak masuk darjah satu kau dah bertongkat pulak kalau kau tunggu lama2..

alau tekad nak kawen gak di waktu mak kau masih bermasam muka, bincang la ngan future wife kau tu camner nak menangani masalah mak kau ni... kalau susah sangat... kau cedok jer jalan cerita cerita-cerita drama melayu ni... kan banyak masalah mertua tak suka menantu... peh... tak sangka aku betol punyer wujud masalah camni...

thanks everyone..
anyway aku dah mulakan step pertama..aku dahslow talk ngan bapak aku suruh cakap sikit dgn mak aku ni..coz kan bapak lagi berkuasa dari mak(hehehe).
then tadi waktu hantar diaorg balik dkt arport aku ckp jugak dgn bapak aku lagi skali..die pun angguk je la..aku harap die akan cakap jugak,but dgn cara berhemah la coz bapak aku ni cepat marah..
dengan my mom pulak..kiteorg still ckp mcm biasa..tapi takde pasal kawin.but masa ni.but dia mmg tahu aku punye rancangan..but dia tak risau sgt mungkin sbb  die pk aku akan break up jugak ngan si f mcm kes kes dulu..but sorry la no way...
but takut jugak..if kiteorg kawin my mom tak nak dtg langsung..coz die pernah buat mcm tu waktu kakak aku kawin..die cume ada time akad nikah je tu pun sbb buat dekat rumah ta boleh nak gi mana2..time kenduri..die tak dtg.heh..jenuh akak aku bg alasan kat tetamu,,but itu lain cerita la..

aku antara bapak ngan mak...bapak aku more menerime..die cool..mak aku agak memilih sket..tapi lepas ape terjadi kat abang aku aritu...die dah tak kesah dah..:bgrin:

ko no anak sulong ke atau anak lelaki sorang???tempat mak ko bergantung harapan???

zigzag This user has been deleted
aku takut ko jadi cam aku...
masa aku kawin dulu mak mentua aku x stuju. rezen dia hsbn aku masa tu baru je few yrs keje, adik2 pompuan dia lom abis kawin lg. Klu bole dia nka hsbn aku ni tunggu sampai adik2 pomuan dia kawin sbb hsbn aku yg support dia org. Bapak mentua dh pass away. Tp hsbn aku degil.. yer la, sampai bila nk berkawan jer. Nnt makin bertambah dosa. hsbn pun nekad truskan plan kawin gak. tp mak mentua aku awal2 lg dh bagitau " aku nak keadilan. Apa yang bini ko dapat aku pun nak jugak". mak mentua pun saty sama ngn kita org. Sket sebanyak makan ati gak. tapi mujur gak aku ni keje, klu tak keje dah lama aku masuk hospital sakit jiwa kot melayankan kerenah dia..

Follow Us
Originally posted by zigzag at 2-1-2007 02:16 PM
aku takut ko jadi cam aku...
masa aku kawin dulu mak mentua aku x stuju. rezen dia hsbn aku masa tu baru je few yrs keje, adik2 pompuan dia lom abis kawin lg. Klu bole dia nka hsbn aku ni tunggu  ...

ff:ff: jap..zigzag, bila aku baca kisah ko nie aku rasa takut pula nak kawin..hehe

amir,

mmg susah bil ko nak buat decision lbh2 lagi membabitkan org yg ko sayang..lbh2 lagi ko nie anak manja mak ko kan sbb tue mak ko mcm kongkong ko sikit dalam hal2 mcm nie..ko kena slow talk dgn mak ko baik2..suruh gf ko buat sesuatu yg blh menggembirakan mak ko supaya dia blh menerima gf ko tue..org tua nie kdg2 saje nak menguji..mgkn dia nak tgk samaada gf ko tue blh tahan dugaan atau pun tidak..apa2pun berdoa byk2 supaya hati mak ko tue lembut..

sory tu say la kan..tp punyer la panjang 1st post tuan umah tu, tp yg aku prasan nie jer: "dan keje pun dgn salary yang besar mcm bf dier."

so, im wondering, scare tersirat adekah tuan umah nk bgtau dier gaji besar?..:cak:

nota kaki: ker aku sorg je yg prasan?..:jeling:

Originally posted by philipinoe2 at 2-1-2007 03:06 PM
sory tu say la kan..tp punyer la panjang 1st post tuan umah tu, tp yg aku prasan nie jer: "dan keje pun dgn salary yang besar mcm bf dier."

so, im wondering, scare tersirat adekah tuan ...

hahahahah heheeheh hohohoho..
bla..bla..bal..

so, im wondering, scare tersirat adekah tuan ...

hahaha..aku pun perasan gak..aku ingatkan gf dia punya bf yg lain..

Reply #30 putri22's post

tulaaa, kalu korg catlover mcm aku, msti mate korg tajam dpt tangkap/detect mende2 yg pelik dan aneh...:jeling:

:hmm:...sama ada:-

1. ko (tuan umah) compromise mak ko ngan pilihan ko tuh...pujuk la ckp la baek2 ape yg mmbezekan die ngan ex2 ko sblm nie...citer ape yg mmbuatkan ko rase pilihan ko skangni mmg pilihan yg tepat...cube citer sumer possiblity kalu mak ko x stuju ngan awek ko tu ie korg kawen lari ke, berzina di khalayak ramai ke blalala..(cnth la kan..) :ting:..tanye mak ko pesal dier x suke, dier bg 1009 alasan ko counter balik sumer alasan tuh ngan hujahan yg bernas..kalu mak ko ckp dier ade pilihan sndiri ko ckp pesal ko xkn suke pmpuan tuh blalala.make sure at last mak ko dpt menerima ngan pilihan ko tuh..or

2. ko follow je ckp mak ko...x silap aku ade hadis yg maksud dier lebih kurang: "ikutlah perintah arahan mak bapak kite selagi x bercanggah ngan ajaran islam..." bahagiakan mak bapak kiter selagi diorg stil idup even kiter sndiri tersiksa, x silap aku stil xkn same nilainyer ngan pengorbanan diorg jage kiter dr sblm kiter lahir (pegnen) sampai la kiter dah besor..(mengalir air mate aku time tulis nie...:geram:..tingat kat mak bapak aku)

aku berani jamin, ramai akan stuju ngan post aku nieh...:lebai:

aku rasa mamat ni elok duduk jer celah kain mak dia...umur 30 pun masih pengorl nak buat keputusan...

Reply #31 philipinoe2's post

phil,

aku setuju...

aku rasa seblom ko kenalkan mana2 gf ko... ko kena buat trick sket...
bg la gf ko tu berkenalan secara x sengaja dgn mak ko, kat pasar ke...masjid ker....pas tu pandai2 la gf ko tu tekel mak ko....

so, im wondering, scare tersirat adekah tuan umah nk bgtau dier gaji besar?..

nota kaki: ker aku sorg je yg prasan?..

HAHAHAHHAHA..
aku perasan gak..tapi, maleh layannn..

btw..aku paham maksud dia ape..
DIA JUMPA YG SEKUFU LAH.. LAWA..BIJAK..LEMBUT.. STABIL..
SO..DIA DAN GF DIA TU..UMPAMA..
PINANG YG DIBELAH DUA..
ENGGANG SAMA ENGGANG..
DUDUK SAMA TINGGI ..
BERDIRI SAMA TANGGA GAJI..

eh..sedap pulak sajak aku dipetang hari..

lol:lol

Reply #33 Blues_guy's post

TQ...........:tq:

Reply #34 Mas916's post

hehe...prob nyer mak dier dah jumpe/kenal awek dier skang nie...:ting:

Reply #35 Hana's post

aku x paham sajak ko tuh...bleh elaboret?..:stp:

:jeling:

Reply #37 philipinoe2's post

reject yg tuh....cari hat lain...huhuhu...

Reply #39 Mas916's post

saper?....:cak: :cak: :cak: