CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16337|Reply: 123

Bosan dgn harta2 ni

Sebenarnya aku segan nak cite, sbb ni hal kecik.. tapi just nak cite ajelah... nak mintak pandangan korang sikit.. iyelah asyik settlekan masalah org aje kan.. huhuhu..

Aku ni keje mkn gaji (grafik designer). Anak emas kat opis ni. Gaji lebih dari cukup (3 kali ganda dari Hana ), bleh OT lagi.  Umur blom 30. Ada isteri yang penyayang, sahabat sejati yang ramai. Xde masalah langsung la dlm kehidupan seharian sbb aku dikelilingi oleh orang2 yang sangat2 rapat ngan aku. Kehidupan yang serba sederhana. Tiada langsung masalah kewangan.

Tetapi masalahnya...
aku dah boring semua2 ni... rasanya cam idup pura2...aku nak tinggalkan semua2 dlm life aku skang ni dan aku nak gi Mekah belajar agama. Aku rasa aku ni dah biol... buang tebiat namanya.. tapi itulah yang aku rasa skang.

Aku ni agak kuat beragama, malam2 aku ngaji, surau x miss, kekadang join tabliq. Sebelum tido aku jarang mis baca buku2 agama kisah2 sahabat nabi & wali2 Allah (hobi aku mmg baca buku sebelum tido). Sedikit sebanyak pengaruh2 dari ustaz aku, para penceramah, penulis2 buku sudah lekat dlm kepala. Aku pernah plan nak cuti sehari kendian aku nak qada' solat2 aku tu. Azam tahun ni dasat gak, aku nak kumpul duit pastu nak buat umrah siap sponser bini aku lagi.

Aku pernah ckp ngan bini aku, andai kata jodoh x panjang, ape kita nak buat? Bini aku ckp dia nak jaga anak2 buah dia. AKu plak, nak gi mekah belajar agama, hafal quran dan hidup sendiri kat sana. Ada lagilah plan gile aku pasai2 ni.

Jadi aku nak tanye korang, aku ni betul ke x?

[ Last edited by  Mr.Forensics at 23-3-2007 11:12 AM ]

Rate

1

kenapa la manusia nih x bersyukur sgt dgn nikmat yg Tuhan bg... hmmmm :stp:
nih la dunia namanya yerk....

haku mls nk ckp panjang.... Sabda Nabi SAW yg bermaksud : "Cari lah harta seolah2 kamu akan hidup selama2nya dan beribadat lah kamu seolah2 kamu akan mati esok" dan juga Sabda Nabi yg maksudnya: " jika engkau mencari keduniaan, keduniaan la yg kamu dapat (Akhirat tidak), jika kamu mencari Akhirat kamu akan mendapat kedua2nya".... betulkan aku....kalau aku salah...

p/s agak2 ajaran yg ko belajar tu...sesat x? :stp:

nak belajar ilmu agama pon giler? biol? buang tebiat? kan bagos tu jadi org alim
patutnye ko bersyukur allah bukakkan ati ko dan beri hidayah

Originally posted by philipinoe2 at 3-1-2007 04:28 PM
......:lol

maybe ko patut consider option commit suicide macam saper tah yg bukak topic bosan idup tuh...:ting:

aku rase la... :lol :lol

tapi bila pikir2 balik... life aku ok la skang ni ape masalahnye...?

tapi kekadang tu pikir lain plak.. tetiba rasa cam bersalah je tertgk awek seksi2 lalu depan opis aku ni.. padahal itulah hobi aku... :gila: setan kuat tul la...

[ Last edited by  Mr.Forensics at 23-3-2007 11:03 AM ]

Reply #1 eiyoei's post

drastiknye ko nak buat.... jgnlah sampai jodoh tak panjang ngan isteri....sedih woooo.... atleast ko bawa lah dia bersama gi mekah..blajar sama2...

bagus gak ko gi umrah.....try servuy2 dulu mekah mcmane...tmpt blajar + kos..... sara diri mcmane... ada lagi tak utang2 kalau ko berhenti...nnt esok kena tuntut... kalau dah settle semua masalah...bolehlah ko gi mekah @ mane2 utk blajar.... ko boleh buat freelance utk dptkan pendapat utk sara diri di sana...mgkn cukup utk iduplah....

takut gak dgr plan2 ko yg pelik2.... tak salah nak blajar @ hafal alquran...kat sini pun boleh buat jg...

Originally posted by eiyoei at 3-1-2007 04:21 PM
Sebenarnya aku segan nak cite, sbb ni hal kecik.. tapi just nak cite ajelah... nak mintak pandangan korang sikit.. iyelah asyik settlekan masalah org aje kan.. huhuhu..

Aku ni keje mkn gaji (gra ...

tu la kan, tadek masalah cari masalah nama nyer...

bersyukurlah dengan apa yg ada....

bukan senang nak org laki macam ko skrg dizaman cyber nih...

Follow Us
nak kata ko piyed..ko nie lelaki..

mmm.. mlm semlm tak dpt make love ke?? :hmm:

org lelaki kalau pikir2 lebih2 sgt tu.. tak dapat laa tu..

Originally posted by audioslavefan at 3-1-2007 04:32 PM
nak belajar ilmu agama pon giler? biol? buang tebiat? kan bagos tu jadi org alim
patutnye ko bersyukur allah bukakkan ati ko dan beri hidayah

masalahnye aku nak idup betul2 zuhud punye...
sepanjang hari pose, mlm beribadat <--- azam aku gak ni

sbb bahan2 bacaan aku yang paling berpengaruh cam "Tazkiratul Auliya - oleh Syekh Fariduddin 'Attar"... ni cite pasal wali2 allah yang sangat2 zuhud.. aku dah rasa cam nak jadi cam tu plak...

aku pernah plan nak jual barang2 kat umah tu... sape nak beli PS2 aku jual murah punye :bgrin:

lagi satu plan aku.. aku nak bayar segala hutang piutang kat bank along ni.. SECEPAT MUNGKIN... dan qada' semua solat2 aku SECEPAT MUNGKIN gak...

hutang paling besar keta la...

Reply #11 eiyoei's post

kalu ko nak butul2 zuhud bile bulan puasa tiap2 mlm beribadat.... ko mintak cutilah 1 bulan ngan boss ko....

Reply #14 philipinoe2's post

lelaki kan..
kalau usia muda mcm tue..before 40 yrs old.. nak anak..

kalau usia terlebih. reaching 40yrs old..merenyam nak jadi muda pulak..rasa nyesal kawen lah.. rasa bini tak lawa lah..masak kari pun berkira..wakakakkaka..bla..bla..10001 alasan ..pastu tup tup ada gf baru..

Originally posted by eiyoei at 3-1-2007 04:39 PM

masalahnye aku nak idup betul2 zuhud punye...
sepanjang hari pose, mlm beribadat <--- azam aku gak ni

sbb bahan2 bacaan aku yang paling berpengaruh cam "Tazkiratul Auliya - oleh Sye ...

not a bad thing to do.. kiter ni selagi idup selagi tu la nak beribadah

Reply #16 eiyoei's post

ko jual je kete ko tu...pastu beli kete proton tiara...RM5K pun leh dapat.... utang2 lain tu bayar slow2 lah

Originally posted by Hana at 3-1-2007 04:38 PM
ko nak anak sebenarnye tu..

aku rasa anak tu beban bagi aku ... sbb bila ada anak ko kena bertanggungjawab kat dia sampai ko mati atau pun sampai anak ko mati..

aku skang ni sebolah2nya nak bertanggungjawab hanya pada family aku dan mak bapak aku je...

tuan rumah....
ko bosan yerk ngan harta2 ko tuh....:cak:
apa kata ko sedekah kat haku barang 10k.... leh gak aku settle cepat loan study haku

Reply #22 eiyoei's post

ape pulak anak itu beban????....baik ko menuntut lagi ilmu agama ko tu dlm bab family + anak....

Reply #22 eiyoei's post

ini ayat sedapkan hati ke?
dah brp lama ko kawen nie??

Originally posted by darkharis at 3-1-2007 04:45 PM
ko jual je kete ko tu...pastu beli kete proton tiara...RM5K pun leh dapat.... utang2 lain tu bayar slow2 lah

dulu aku pakai saga.. dah xde utang pun.. pastu gatai gi ambik waja.. dah berutang sampai 9 tahun... la ni tinggal 7 tahun.. sape nak ambik waja aku plak..:lol :lol

Reply #25 afja's post

uiiii, ngamok! :lol

abes la ko eiyoi...tu blum hana lagi kuwot post ko tuh...:geram:

Reply #26 darkharis's post

itu ayat sedapkan hati laa..

org dah kawen..tapi, lambat dpt anak..pressure tu sgt sgt tinggi..lebih tinggi dari menara berembar petronas + menara KL..