CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eiyoei

Bosan dgn harta2 ni

Originally posted by eiyoei at 3-1-2007 04:45 PM

aku rasa anak tu beban bagi aku ... sbb bila ada anak ko kena bertanggungjawab kat dia sampai ko mati atau pun sampai anak ko mati..

aku skang ni sebolah2nya nak bertanggungjawab hanya pa ...

mengucap byk2..kalau ko takde anak hidup ko akan susah nanti..percaya laa ckp aku..bila ko dah tua nanti dan ditakdirkan ko sakit sapa laa yg akan nak bela dan jaga ko nanti..walaupun ko ada isteri tapi not sure isteri ko blh jaga smp bila2 kan..anak2 laa harta ko nanti dan bukannya duit...

Originally posted by putri22 at 4-1-2007 10:21 AM
mengucap byk2..kalau ko takde anak hidup ko akan susah nanti..percaya laa ckp aku..bila ko dah tua nanti dan ditakdirkan ko sakit sapa laa yg akan nak bela dan jaga ko nanti..walaupun ko ada isteri tapi not sure isteri ko blh jaga smp bila2 kan..anak2 laa harta ko nanti dan bukannya duit...

ikutkan gitulah.. anak tu rezeki, anugerah, pewaris dll. Tapi macam mane plak halnya kalau dah usaha habis beribu tapi x jadi? (aku berucap mewakili ribuan pasangan yang xde anak)

aku kalau nak cite usaha nak dapat anak tu... mcm2 woo.. urut? sudah. Org tu ckp makan ubat ni, majun ni, gi mandi tasik dayang bunting, mkn ubat sensei, jumpe pakar (aku dah jumpe dr zamri yang selalu masuk paper tu).. semua sudah.. yang latest plak nak gi jumpe dr arshad kat damansara.. tatau camne plak.. Aku pun dah hilang ikhtiar camne lagi... dah tahap nak ambik anak angkat (tapi bukan zuriat sendiri laaa). Si Afja suruh aku buat IUV kos rm12k. Aku malas la nak berhutang sbb nak dapat anak.. kang anak dapat.. hutang plak pun x habis2..

aku tgk kes cam azli sinario.. bertahun x dapat.. sekali tu dapat plak.. rezeki tuhan nak bagi kan.. tu yang masa memula dulu aku berharap gak kalau ada anak... tapi tuhan suruh honeymoon dulu.. ok gak..

mak mertua aku dulu kawen 4 tahun baru lekat sorang. Kekadang benda2 ni x bleh nak cakap la. Sepupu aku kawen lamaa baru dapat anak, tup2 tak lama pastu cerai.. ape kes!!! Dah terkontang kanting dia nak keje urus anak dll. Sian gak aku tgk. Dlm hati aku ckp kalau xde anak mesti xcerai (kalau la.. dlm otak aku pikir camtu) sbb dulu diorang ni pasangan paling romantik. Semuanya ada sbb la.. mungkin tuhan tgk aku x ready lagi ke kan.. mane tau dugaan lepas ada anak lebih hebat dari skang ke.. kita tatau esok camne.. elok2 aku berdua 3 tahun skali masa bersalin, padam plak bini aku.. (aku x mintak tapi kematian itu pasti berlaku dan kita tatau bile)

jadi planinng aku ngan bini aku, ilekkkk dulu... ada rezeki adalah.. kita dah usaha tuhan tanak bagi nak buat camne.

Reply #96 eiyoei's post

hehehe... kan sekarang dah solve problem ko..  hehhe.. patut la nak gi tabligh 3 hari.. 3 hari rumah hana, tiga hari rumah bini ko ek? hehehe.. satu hari ko off day :lol

baguih laa.. eioye nie... keje kuat.. malam beribadat... kl leh aku pon nak bakal laki cam ko.. uhkkkassss :bgrin:

... g ler melancong.. cari hobi baru.. bawak bini ko skali... gaji ko banyak kkan.. g tengok tempat org style backpackers, jgn buat style holiday org kaya..... mesti lgi banyak ko bersyukur pada tuhan lepas tengok tempat org

Originally posted by True-X at 4-1-2007 01:11 PM
baguih laa.. eioye nie... keje kuat.. malam beribadat... kl leh aku pon nak bakal laki cam ko.. uhkkkassss :bgrin:

... g ler melancong.. cari hobi baru.. bawak bini ko skali... gaji ko banyak kk ...

ehh.. ko ni True.. cam tau je planning aku ni..
ada 6 sense ke :cak:

p/s: tak payah bakal laki... aku masih ada 2 kosong lagi nih... (1 dah diisi ibu tumpang = Hana)

kita gi melancong berdua la amacam... :bgrin:

[ Last edited by  eiyoei at 4-1-2007 05:11 PM ]

Reply #108 eiyoei's post

ehekksss ko pun lum 30 kan... hohohoho ..macam hareemmmmmmm :bgrin:

.. neeway kl ko nak start backpacker style kat oversee .. aku cadangkan Bangkok... ko leh g saner berdua ngan wife ko.. aku penah g saner seminggu.. tak puas beb.. aku dok kat rumah tumpangan .. backpacker style.. tempat tu nice, bersih dan comfortable ( owner dia seorg arkitek soo interior dia agak artistic.. weall sumer tandatangn kat wall with all other previous foreigner.. ( tak koyak poket dok saner ).. ader makanan halal lagi... name tempat tuh Sukh11...

.. lepas tuh g ler jauh lagi.. ni cadangan aku jer.. hehehhe

Follow Us

Reply #109 True-X's post

planning backpacker ko ni buat semangat aku berkobar2 la...

nanti aku P.M ko ye... nak tau cite lanjut nih... :bgrin: :bgrin:

ko x pyh join tablek ke, berjihad ke, jd hapiz ke, bag peking ke, join al arkom ke ayah pin ke, ko keje, keje, keje, keje dan keje sampai ko meninggal dunia..itulah yg senormal2 nya...:lol

Reply #109 True-X's post

selepas aku ber YM, ucapan aku...

tenku True.. ko mmg bagi idea yang bernas laa..

dan tima kasih pada semua yang posing settlekan prob rohani aku.

emmm..ko kena sedekah skit ko punye income kat org fakir miskin..takpun kat aku yang jobless nih..baru le rezeki yang ko terima tu berkat dan ko akann idup dengan aman dan tenteram.... ha ape lagi tak paham2 hihihih

Reply #118 damieniman88's post

ko betul nak ke harta aku ni...

nanti aku wasiatkan mata aku ni... tapi ko kena byk baca quran la.. baru bleh derma.. :lol

dh settle problem incik eiyoei nih...

problem ni dah settle... aku kerap baca balik sbb nak bagi motovasi kat diri sendiri...

"Berusahaaaa!!!"

erm ade gak org gini.sibbaik dpt husben bkn org tabligh.pelik2 sungguh

apa kata ko buat projek.. angkat sorang dua budak melayu yg susah/ terbiar kasi tunjuk ajar jadi orang? ko dah berjaya.. ko spread around ler suksess ko tuh.. kan lebih bermakna

eiyoei,
aku pun ada rasa yg sama mcm ko tau...
aku ingin sangat nak mendekatkan diri pd Allah.
dan perasaan ni makin jadi kuat lepas aku balik dr umrah. memang masa kat sana banyak sangat mengajar aku perkara2 yang selama ni aku tak terfikir, yang aku tak nampak...terasa sangat, aku start rasa eventhough aku belum sampai Mekah, masa masih dalam flight pun aku rasa banyak sangat benda yang aku belajar...

ada masa2 aku nak sangat jadi zuhud, nak tinggalkan dunia ni, cuma nak kejar akhirat.aku pun dulu ingat nak duduk mekah sampai mati, tak nak dah dunia ni...nak gi masjid, nak solat je...

tapi, lepas tu aku sedar. kita perlukan dunia utk menuju akhirat. lama2 aku fikir kan, ni plan aku:

1. aku nak kerja kuat..nak cari duit byk2. kenapa nak cari duit byk2?
supaya aku boleh membantu orang lain .
mula2 beli tanah, aku akan panggil ex-prisoner/ex-drug addict (aku pernah dgr cerita sedih ttg org yg tak diterima masyarakat dan mcm mana siksanya hidup diaorang) duduk kat situ, aku bayar gaji diaorang, suruh diaorang bela ikan, tanam sayur..., aku juga akan buat bangunan, ambil anak2 yg susah & anak yatim, dan taja diaorang sampai abis belajar. bangunan lain pulak utk janda2 buat perusahaan makanan, aku jugak plan nak bukak kilang perabot/kraftangan utk org2 kurang upaya... jadi kawasan tu mcm one stop centre utk keja2 kebajikan. dan aku nak namakan tpt tu atas nama arwah ayah aku, yayasan........ni akan jadi satu komuniti yang menjalankan cara hidup islam secara total...

2. tapi utk capai cita2 kat atas tu, aku kena ada duit yg byk. utk dpt duit yg byk, aku kena berniaga, tak boleh mkn gaji. kena berusaha kuat. kena diversify perniagaan baru boleh dpt apa yg aku nak..

3. bila dah byk duit nanti, aku nak cuti sekejap utk gi mengaji kat sekolah pondok kat kelantan. balik sekejap2 utk tgk biz aku.

4. aku juga plan nak produce makanan sendiri...yang termampu je la. dah ada duit nanti aku nak bukak kilang buat mee, buat roti, buat junk food, bela ayam, lembu sendiri...yang confirm halal.

5. aku juga plan tak nak ada unsur2 riba dlm hidup aku. aku tak nak berhutang2 guna credit card - ada riba, biz aku telus, tak ada rasuah2, tak ada tipu2...

6. and of course, spiritually, aku nak la jadi org yg tak tinggal solat wajib + sunat, puasa, zakat...

ni la plan  & cita2 aku...

eiyoei,
kalau ko dah terasa nak pegi umrah tu, jangan tangguh lama sangat...sebab kalaumcm tu, memang kau dijemput ke sana, sebab hati dah terbuka....bila kita ke sana..bermakna kita adalah tetamu Allah....rugi kalau tangguh2...

pada aku, pegi umrah adalah satu pengalaman yang sangat bermakna dalam hidup aku, yang merubah seluruh persepi aku pada kehidupan, aku melihat hidup dari cari yang berbeza...seronok tau....masa kat sana, tak ada kerisauan, hidup kau mcm tak ada problem, tak teringat langsung kat masalah kat sini, hanya ada rasa bahagia, takjub melihat kuasa Allah, rasa bahagia yang amat....terutama bila tengok Kaabah...

[ Last edited by  batricia at 20-2-2007 12:28 PM ]

Reply #124 batricia's post

aduhai... ada rupenye org senasib ngan aku... huhuhu...

insya allah aku akan ke umrah pada bulan 8 ni.. kalau ikutkan mmg x mampu sbb aku nak sponser bini aku gi skali. Kurang2 mau terjebak rm8-9k. Tapi sbb ada org tolong jadi aku cuma keluar rm4k je (seorang dlm rm1500 je).. aku pun cam tak caya je.. betul ke ni.. tapi niat aku baik.. harap2 betul la..

aku sokong 200% plan jangka panjang ko tu.. tapi plan jangka pendek pun kena ada gak... monthly gaji ko skang jgn lupe sedekah. Bagilah pd mak bapak sket, ibu tunggal sket, anak yatim sket, masjid sket, budak2 hafiz sket, beli quran sedekah dll. Keberkatan yg ko akan dapat... gaji ko selalu cukuppp je.. kekadang tu siap saving lagi (aku alami benda ni) dan itulah saham ko di akhirat kelak.

Dulu aku pelik nape org gaji byk tapi x cukup.. rupenye duit yg banyak tu makan sorang... sebenarnye ustaz aku ckp kalau gaji kita rm1000 contohnye... kita hanya layak makan 60%-70% je... yang lain tu hak org.

aku pun nak ikut plan ko one day... tapi dah ada duit ni dugaan lainn.. setan lagi kuat... tapi kalu ko hadapi ngan cukup kuat... insya allah terang kubur ko esok... Aku selalu ingat satu sabda nabi

揂ku telah meninjau syurga dan aku dapati kebanyakan penghuninya ialah kaum miskin, dan aku juga meninjau neraka dan aku dapati kebanyakannya penghuninya ialah kaum wanita .

Reply #1 eiyoei's post

part yang nak ke mekah tu syukur alhamdulillah la...

tapi kalau ko fikir sampai nak meninggalkan harta dan siap tanya2 bini ko soalan sensitip tu aku rasa tak berapa bijakla. bunyik nya memang macam ko ni orang yang kuat agama.
aku nak tanya kau...harta ko tu memang terlalu banyak ke? kalau kompom banyak..aku cadangkan supaya ko sedekahkan kepada orang-orang yang susah atau anak-anak yatim piatu. mungkin dengan cara tu baru kau rasa seronok.sbb kadang-kadang apa yang kita dapat itu tak bermaknanya kita yang punya.

kalau rasa susah-susah sangat, bagi je harta ko kat akuuuuuu

Rate

1

Reply #126 cokkodok's post

harta aku xdelah banyak sangat pon... tapi berharta la.. level2 org yang bergaji 4 angka kat lembah klang ni... gitu la...

aku ni kuat agama xdelah sangat... tapi aku ni rajin la gak ikut kuliah sana sini, pastu baca buku2 agama sebelum tido (x semestinye buku agama, mastika pun aku baca gak), jadi sedikit sebanyak mcm2 dah tertanam dlm otak aku ni.. secara x langsung peel aku pun berubah sikit2.. orang lain dah guna colgate perasa sugi, aku plak sibuk berus pakai kayu sugi... orang lain sibuk beli songkok baru aku plak sibuk nak pakai serban, orang lain pakai kain pelekat aku pakai jubah.. perubahan tu dah nampak tapi aku segan sebenarnye nak pakai mcm tu gi surau / masjid... nampak cam alim2 je.. padahal aku ni baru amatur

nak cite panjang2 kang kata aku ni ceramah plak.. (padahal ni thread aku..huhuhu) tapi aku tau ada orang2 kat luar sana senasib ngan aku...

terutama yang join tabliq tu.. tapi aku bukanlah org tabliq cuma tau je kisah2 diorang...

Reply #128 cokkodok's post

bukan riak bang... betul ni...

aku bercerita ikhlas xde plak niat nk riak2 ni (niat utk mengorat tu ada la sket2 ).. sbb ni masalah aku nih.. sorang dah mengalami benda ni (refer #124)

tulah aku rajin baca posting kat sini.. bagi motivate sket... ko cam tanak bagi nasihat pun.. ngutuk aku jee...:@