CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Medusa

:: Kitchen Cabinet+lightining [merged wif elmosofea] ::

Close [Copy link]
fuyooo 14k!!!!  tu termasuk dapur ngan hood ek?? pernah cuba dptkan quotation drp kedai kc lain2 tak?

Dah tanya banyak kedai dan harga lebih kurang aje ... yang mahal accessori

Kebanyakan Kedai Bagi Quotation macam ni ...

Tall Cabinet tandem basket ~ 3000
Blum Blumotion ~ 700
Solid Wood Cabinet > 6000
Solid Surface > 3000
Solid Surface Sink Bowl ~ 1200

Aku pilih Ikea sebab kayu kat sana unik sikit .. Antique Stain Solid Pine

Cuma aku risau Ikea tak tahan aje ..

sebut pasal kayu yg unik... aku pun dah tempah kc jenis kayu yg unik... tapi bukan pine ler.. aku cuma tempah solid nyatoh... insyaallah esok dorang dtg pasang.. dah siap nanti aku ambik gambar..

banyak kedai aku survey, tapi cuma satu kedai ni jek ada nyatoh yg unik (antique look)..

tapi aku nyer bajet cuma 1/2 drp bajet ko jek.  no blum accessories, no tall unit, no solid surface sinki.

sinki aku beli yg murah jek.. brand annex.. tapi utk wall unit, foc hydraulic.. counter top pun guna granite jek..

ukuran kc aku..
wall unit = 6' with frosted glass door + hyraulic (lebih kurang design wall unit ko tuh)
base unit L shape = 6' x 5' (yg kat base unit sepanjang 5' tu ada additional breakfast counter selebar 1')
and
wall unit = 9' (+ 24" dish tray)
base unit = 4'

btw, berapa ukuran kc ko tu.. nanti aku cuba tanyakan...

[ Last edited by myra03 at 30-8-2005 12:42 PM ]

hazel This user has been deleted
may be nak start buat kitchen kabinet bulan 11 nanti, budget dalm 6K je.. rumah apartment tapi dapor luas.. i'm thinking to pecah salah satu wall (dinding penghalang wet ngan dry kitchen).. my budget including:

L kabinet atas bawah

jubin batu utk sinki

satu working table (or bar may be) tengok dulu, tak tahu lagi..

hazel
mine, apt too... pecah diding ke yard.. jadi arr wall unit tu 9'... based dia only 4' + fridge (2'), w/machine (2')..

act bajet tu bergantung pada ukuran kc u (berapa kaki) + jenis kayu yg u pilih + jenis table top...

ukuran kichen cabinet aku .. L-shape with breakfast table
ukuran pintu = 10' x 4' - base cabinet + tall unit
9' - wall cabinet

Ini dry kitchen aku (dlm gambar)

Utk wet kitchen aku pakai concrete + tiles + melamine ABS
Base = 5' dan 3' x 2'(L-shape) dan wall 2' (utk hood)
Harga cabinet saja ~ RM 900
Hood + tempat masak (telini turbo wash)  ~ 1298

Aku nasihatkan sesiapa yang guna kitchen utk masak selalu ... gunalah concete + tiles .. Tahan lama !!!
Kalau nak cantik lagi guna tiles ukurang 2' x 2'.

[ Last edited by mdmee at 1-9-2005 08:53 AM ]

Follow Us
hazel ... aku rasa 6K boleh dapat kitchen cabinet

Tapi kosnya akan melambung jika tambah accessories (tall unit, pull out basket, blum etc)  dan appliances (oven, hood etc)

Sebenarnya kichen cabinet ni bergantung kepada budget

Siapa yang banyak duit pergi le ke Bofi kat Subang Parade !!! Mak aii cantik tapi mahal nak mampus ~ RM 70 K

Siapa yang kaya berair pula ... boleh le pergi beli Bulthaup kat Phileo Damansara ~ RM 150 K

ps. Myra ... kitchen cabinet dah siap ke ? tak sabar aku nak tengok gambar especially pakai table top granite !!!

Aku nasihatkan sesiapa yang guna kitchen utk masak selalu ... gunalah concete + tiles .. Tahan lama !!!
Kalau nak cantik lagi guna tiles ukurang 2' x 2'.

yeap... aku setuju tuh... & aku pun dah buat wet kitchen yg cinonet guna tiles 2'x2'... tapi cabinetnya belum buat lagi... bpren aku nak tempah yg stainless steel jek utk cabinet kat wet kitchen tuh...

kitchen cabinet dah siap ke ? tak sabar aku nak tengok gambar especially pakai table top granite !!!

aisey... semalam tak jadi pasang ler... coz management tak allowed... almaklum umah aku tu aprtmnt jek... so kena mintak permission fm management... dorang tak allowed buat reno during holiday... so insyaallah buat on monday... so tungguuu!!!

hazel This user has been deleted
Originally posted by mdmee at 1-9-2005 09:03 AM
hazel ... aku rasa 6K boleh dapat kitchen cabinet

Tapi kosnya akan melambung jika tambah accessories (tall unit, pull out basket, blum etc)  dan appliances (oven, hood etc)

Sebenarnya kichen  ...

saya cuma nak tambah dapur ngan hod, n sinki jer.. yang lain2 buat kemudian.. byk jugak pilihan for 6K, tu yang mcm rambang sikit..

oh ye, nak tanya, apa bezanya yang kita choose kat kedai dgn yang kita order dari kilang?? sebab terus dari kilang jauh lebih cheaper..

kitchen kabinet i pun in progress sekarang nie...next week siap la...nanti i post gambar kat sini ...tak tau cantik ker tak...tapi  buat concrete  gak....cost RM 10K termasuk gan  walldrobe ( betui ke spell nie) dalam bilik2....tapi menurut yang buat tu...cost untuk kitchen cabinet RM 6k . tapi contractor biasa jer yang buat bukan amik kat kedai yang canggih manggih tu...hasil kerja so far nampak kemas....tapi tak siap sepenuhnya lagi...

emm..jarummas nyer dah siap..mmg puas hati..walaupun kecik je...

bukan apa dulu ingat nak buat dgn sorang melayu ni...siap offer kalau buat solid nyatoh dgn dia dapat RM1000 jek..biar betul...sib baik basa tu buat almari dgn study table jek....hasilnyer tak memuaskan..murah mmg murah..dgn kualiti sekali murah...pass tu serik gak nak wat dgn melayu nih..

terlanjur kita cite pasal kabinet..boleh la kasik info kut sesapa tau harga aksesorinyer sekali...kedai mana yg murah & lokasinyer...bolehla sesama merealisasikan dapur idaman kita

EHM..CATZ PON BARU pindah umah baru..teringin nak renovate dapur..nak buat kitchen cabinat cam u all...tengah duk survey....bagus gak info u all nih..

kita pun nak masuk rumah baru..ari tu pi ikea tgk dia punya kabinet cam best jer....tapi bila ada org mention kabinet ikea tak tahan lama, i have to think twice...

hari tu kita pi homedex 2005 kat midvalley, pacific ada buat promotion utk hood, hob, oven...dia claim yg dia punya hood the best as compared to the others sbb dia punya suction powerful.....ada self-cleaning hood which is by the press of a button .... memang impressive la...so at the end, kita pun tangkap satu....

best citer pasal KC nih, aku pun nak pindah rumah  baru tak lama lagi, tapi kan, korang sumer ni, ada tak separate kitchen cam dry and wet kitchen? actually, rumah aku tu nanti, kitchen dia kecik ajer, ingat nak renovate sikit, buat extension jadik kan wet kitchen, so bila masak tu takde lah orng nampak kalu ade org datang duk kat dining hall, sbb aku nyer dining hall tu memang bole nampak dapur, tak besh la org tengok chef yg sedang masak nih..:cak:, by the way, ade sape2 yg ade gambar2 utk dry n wet kitchen? tolong paste kan yek..TQ..

sesiapa yang dah siap kitchen cabinet ... sudi-sudi le post gambar.

Aku punya bulan 10 ni siap le ... aku cuba post gambar.

IMO kalau ada wet and dry kitchen lagi best ... kalau tak silap konserp ni hanya ada kat Malaysia.

Satu dapur kecil utk masak .. satu lagi dapur utk layan tetamu (ehem .. lebih kurang macam showroom le )

Assalamualaikum semuer,

Ini adalah SIDE LAMP teman yg dibeli dari kedai 2nd hand di sekitar Keramat.

Wsalam

satu contoh dapur yg kecik:

deli..tau le dprnyer kecik..gambor pun tecik jer...

Originally posted by mdmee at 7-9-2005 05:54 PM
sesiapa yang dah siap kitchen cabinet ... sudi-sudi le post gambar.

Aku punya bulan 10 ni siap le ... aku cuba post gambar.

IMO kalau ada wet and dry kitchen lagi best ... kalau tak silap kon ...

:cak::cak: nanti lah... kemas skit dapor tuh... amirdaa snap apa yg patut & paste kat sini, ok...
tapi bukan baru siap pun...since 2003 lagi..bole gak ker? kecik jer pun..design sendirik... ;)

boleh...boleh :mll:

aku pulak ... nanti aku ambik gambar .. before kitchen cabinet & after kitchen cabinet  !!!!

[ Last edited by mdmee at 16-9-2005 08:14 AM ]