CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

ALL ABOUT DEBIT CARD

Balas #78 AHMADVW\ catat

aku pon nk tanya camni...kalo visa kira memana kita leh pakai la kot...tp aku tak berani lagi la..esp tempat yg leh pakai cc...kang ngn selamba aku bg debit card haku tgk2 rejek malu woo ...dah la aku takde credit card..

Originally posted by wa'ah at 6-5-2009 17:31
sepatutnya boleh je guna utk online shoping...sebab it is VISA gak...
cuma dia direct ambik duit dari account kita

kalo bleh...nanti aku nak try beli pepium online kat theperfumeshop.com... agak2nya bleh guna tak ...kawan haku kata haku sengkek cc pon takde..bg aku ok la...apa yg ada kat belen bank aku / duit gaji aku gunalah...pakai dc nih...so aku sedar diri duit aku banyak mana dan tak terlebih membeli cam pakai cc...kan...lagi pon dc ada limit link ngn atm...max 5k jer...

Originally posted by kacang^soya at 11-5-2009 01:50

dolu aku kena camni pes taim guna...kat petronas terkejut gak aku...pastu dia refund balik kat akaun ko jgn riso...seeloknya ko gi kaunter swipe kad tuh baru dia tolak exact amount dr akaun k ...

debit card die tolak 150 ek..
aku nye CC selamber je 200 die tolak..
tp lepas 8 hari baru diorang refund...berapa yg diorang terlebih amik tu..

skrg ni punya la banyak bank yang offer debit kad ni, terutamanya public bank, macam-macam jenis kad dia ada.

aku tertarik kat tiga bank aje; public bank, maybank and cimb.
kalau nak apply debit kad, tengok dia punya caj tahunan. public bank selalu caj RM24 (kecuali day2day card, yg ni dia caj RM 12 je), maybank visa cherry free, cimb emastercard pun free, public bank mastercard utar/tarc pun free.
tunemoney punya card ikut caj bulanan, sama macam amnexg.

debit kad ni ada yang link dgn bank akaun dan ada jugak yang tak. yang link; maybank visa cherry tu, public bank visa day2day.
yang tak link; cimb emastercard, public bank visa electron.
ada kontra yang link dengan bank akaun. terutamanya bila duit gaji/saving masuk akaun yang link dengan debit kad tu. kalau debit kad hilang/dicuri, memang abislah duit tu if lambat sekat kad.
tapi, terpulang pada masing-masing. aku suka link dengan akaun. tapi, kena pastikan tak banyak duit dalam akaun tu.

lagi satu, cari debit kad yang boleh diguna untuk online. tak kisahla verify paypal ke, online shopping ke.
public bank debit kad semua boleh verify paypal, termasuklah maybank visa cherry tu.
tapi sebelum buat online transaction, kena verified dulu debit kad tu. untuk:
- maybank : boleh access kat maybank2u --> utilities --> Maybankcard secure online shopping registration
- public bank : here

by default, daily spending limit for public bank day2day kad adalah RM2000 dan maybank visa cherry RM500. boleh tukar amaun ni kat ATM.

untuk fan MU:

yang kanan tu public bank manchester united debit kad, kiri kredit kad.

Rate

1

just to share with all of u.
baru2 ni aku apply cimb debit card.
walaupun free, x de caj tersembunyi, aku tp rs debit card is really sux.

bayangkanlah nak guna kat pam minyak x boleh, nak guna kad kfc/mcd pun x blh, dorang x accept debit card.

yg aku dah guna setakat ni kat giant sahaja.aku ingt kat shopping complex besar2 yg lain pun boleh kot.

kalo setakat nak guna kat shopping complex je, dc is really2 x guna n x berbaloi.

so far better guna cc, semua tmpt blh swap.

Rate

1

just to share with all of u.
baru2 ni aku apply cimb debit card.
walaupun free, x de caj tersembun ...
otai_g Post at 25-12-2010 10:32 AM

walaupun debit card ni dah agak lama dipraktikkan....tp mcm yg ko bgtahu....itulah kelemahan yg masih wujud...tidak menyeluruh penggunaannya....

Follow Us
Reply 86# medangmru

itu la psl.
kerajaan berusaha war2kan penggunaan debit card bg mengelakkan rmi org bengkrap akibat kredit kad.
tp at the same time mesin yg bleh accept debit kad kat luar sana terhad.
so apa hala tuju debit kad kat malaysia nih?

serupa mcm kempen berhenti merokok la.
buat iklan kempen berhenti merokok tp at the same time iklan2 dr syarikat rokok terus on.

mcm retorik plk.
seolah2 buat kerja yg x de hasil.

er..pasal DC ni..
ekceli mmg bgs n aku pon suke.. bese aku beli tiket airasia pon guna DC ni..

tapi..aku penah kecewa sbb takde CC,
bile nak booking tiket firefly x pt guna DB. Bile nak booking hotel online pon tak dpt.
itu yg membuatkan aku rasa nk amik CC sekeping, tapi bile pikir2 hidden carges n
interest etc, mcm tanak la plak.

pastu, kalo soping kat tesco, bawah $50 still buleh guna DC. Tapi ade certain2 store die nak musti atas $50
baru bhleh guna DC. Aku kadan2g x jgk soping byk2, tp syg gak nak kasi kuar cash, bagus tolak dari  ATM kad tu jer.

Teman nak pesan, kalau dah pakai dc, make sure ada no card centre bank tersebut. sebab bila kad tu hilang, terus call dan cancel. kalau tak, nangis je la.

Debit Card ni function dia sama mcm Kredit Kad. Dua-dua tak perlukan cash utk buat pembayaran. Debit Kad yg ada logo VISA, biasanya boleh digunakan secara offline & online di mana-mana tempat yg ada sedia tertera logo VISA. Maknanya, kalau tempat tu boleh terima Kad Kredit Visa, ia juga boleh terima Debit Kad Visa.

Bila kita berbelanja menggunakan Debit Kad, wang dari akaun bank kita akan ditolak on the spot. Jadi kenalah pastikan dalam akaun kita tu ada duit yg cukup utk kita gunakan, sebelum slot Debit Kad. Kalau tak, ia akan keluarkan error, atau mengakibatkan Overdraft. Dan hati-hati berbelanja, kerana kalau tak hati-hati, sekejap jer duit dalam akaun berkurangan.

Debit Kad juga boleh guna di internet utk tujuan beli flight ticket dan sebagainya. Baik guna offline atau online, kena waspada sebelum membeli, kerana once kita dah beli barang guna Debit Kad, kita tak boleh cancel atau minta refund. Tak sama mcm Kredit Kad, kita masih boleh cancel transaction dgn hubungi pihak bank. Tapi Debit Kad tak boleh.

Kelemahan Debit Kad ialah, kalau hilang, dan ada orang lain yg guna, alamatnya habislah semua duit dalam akaun, kecuali kita sempat hubungi bank dan minta freezekan Debit Kad yg hilang tu. Ini adalah kerana, penggunaan Debit Kad di Malaysia tidak dilakukan dgn selamat - jurujual boleh slot Debit Kad kita tanpa perlu PIN NUMBER dari kita.

Sepatutnya, selepas jurujual slot Debit Kad, harus ada authorization pin code daripada pemilik Debit Kad, sebelum transaksi tu berjaya. Dengan cara ini, kad tidak boleh digunakan sewenang-wenangnya oleh sesiapa pun, meskipun kad tersebut hilang dan ditemui oleh orang lain. Tak taulah kalau lain bank, lain caranya. Tapi kalau Maybank Debit Kad, memang tidak perlu access number (pin number).

Rate

1

Debit Card ni function dia sama mcm Kredit Kad. Dua-dua tak perlukan cash utk buat pembayaran. Debit ...
andria Post at 30-12-2010 08:20 PM

good info andria

Debit Card ni function dia sama mcm Kredit Kad. Dua-dua tak perlukan cash utk buat pembayaran. Debit ...
andria Post at 30-12-2010 20:20

aku pon perasan bab tak guna apa2 kod or pin no tu. sapa2 pon boleh swipe kad kita

orang ada banyak berkata, pengguna debit kad ni selalunya orang yang banyak wang...!?
betul ke..!?
ku tak tau..!?

hi, just want to ask, DC boleh booking flight tiket tak?
AHMADVW Post at 8-5-2009 20:49

konpem bulih.aq beli tiket tak penah gune cc,gune dc je

Reply 93# oneders

iye ler,sbb depa tolak tang tu gak.cer cc,ntah org tu byr balik ke bank atau tak kan?

konpem bulih.aq beli tiket tak penah gune cc,gune dc je
damiqula Post at 2-2-2011 09:12

dc maybank yg adagambar epal t, last 2 year mmg xleh pkai, bru skrg jer ada option , pnh try kat
Airasia

memang senang pakai debit kad ni, xyah susah2 nak bawa keluar duit lagi..

AKU GEMBIRA AKU DAH ADA DC..DLU JELES TGK ORG BOLEH SWIPE..TP AKU XLEH SBB XDE CC...
AKU RS CM RUGI WT CC..DGN SEGALA HIDDEN CHARGE NYE..
HOREY..LEH BOOK TIKET FLITE ..

guna DC ni bgs.ak tak belanja byk2 sgt sbb takot nanti malu time nk swipe balance dlm bank tak cukop
org yg pkai DC ni bukannya kaya sgt pon, mostly jenis malas nk bawak cash byk2.
aku yg student ni pon pkai DC, sbb nk kumpol mata, nk tebus aiskrim baskin robbin.nk beli mahal sgt.tak gamak nk beli pkai duit sendri. aku slalu guna time bli brg kat mydin.slalu aku beli brg 2 minggu skali.skali beli plak lebey kurang rm60-70. slalu tiap2 bln aku dpt kutip lebey kurang 30-40 point.masalahnya,nk tbeus baskin robin tu point dy 2000

Rate

1

momod bg tacang
thanx medang