CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girl'z

OSHIN

Originally posted by sinchann at 17-1-2007 12:59 PM
myampah taww! baru syiok2 tgk , kluar iklan... baru syiok2 menghayati crita Oshin, dah abeh pulak ! Huhohohohohoh... Tulunggggggggg boleh tak panjangkan masa nya ...

Kita pakat minta kat TV9 minta panjangkan tempoh penyiaran nya....... tapi kra tak pandai buat....ada tak sapa2 kat sini tahu.

myampah taww! baru syiok2 tgk , kluar iklan... baru syiok2 menghayati crita Oshin, dah abeh pulak ! Huhohohohohoh... Tulunggggggggg boleh tak panjangkan masa nya ...

[ Last edited by  sinchann at 17-1-2007 01:00 PM ]

Originally posted by HangPC2 at 17-1-2007 11:17 AM

Di sebalik suara Doraemon

MENERUSI siri Doraemon, Crayon Shin Chan, Slamdunk, The Sailor Moon dan Dragon Ball, watak-watak seperti Doraemon, Shin Chan, Hanamichi, Nobita dan Jyian bagaik ...

la...aku ingatkan tu suara adik aziz m. osman....rupanya bukan...tapi, suara dia memang cute la....

Merah btul pipi Oshin masa kecik ek... Tengok masa makan nasi mak ai... geram nya aku...

Originally posted by krayolan at 17-1-2007 10:43 AM
Korang perasan tak Suara Afida M.Osman ada... Menantu Oshin yg kena penampar tue pakai....

Di sebalik suara Doraemon

MENERUSI siri Doraemon, Crayon Shin Chan, Slamdunk, The Sailor Moon dan Dragon Ball, watak-watak seperti Doraemon, Shin Chan, Hanamichi, Nobita dan Jyian bagaikan menjadi sebahagian daripada dunia kanak-kanak Malaysia.

Tarikan kepada siri animasi Jepun ini bukan saja pada jalan cerita dan lakarannya tetapi karektor suara Melayu� pada setiap watak itu. Mungkin ramai tertanya, siapa di sebalik suara meneran Doraemon atau suara garau Hanamichi.

Harian Metro bersama ntv7, mengatur pertemuan untuk mengenali beberapa pemilik karektor suara itu baru-baru ini. Siapa sangka suara kanak-kanak lelaki, Doraemon itu disuarakan oleh suri rumah tangga dari Kerling, Selangor berusia 38 tahun.

Suara Ruhaiyah Ibrahim sudah sebati dengan watak Doraemon sejak lebih tiga tahun lalu. Bagaimanapun Ruhaiyah bukan baru dalam kerjaya �dubbing� ini kerana beliau bermula sejak 1988 menerusi drama siri Jepun, Air Stewardess dengan watak Chia Ki.

Bermula siri drama itu, saya semakin serius dalam bidang ini. Untuk siri kartun, saya baru enam tahun. Sebelum watak ++Doraemon, saya terlebih dahulu �menjadi� Nobita.

Untuk setiap watak, saya atau sesiapa saja perlu menjalani uji bakat suara untuk disesuaikan dengan watak yang ada dalam sesebuah program.

Kami di Filem Karya Nusa (FKN) biasanya akan menguji suara seseorang dengan dua tiga watak, kemudian akan dihantar ke Jepun. Produser di sana yang bertanggungjawab memilih suara yang sesuai untuk sesebuah watak, kata Ruhaiyah.

Ruhaiyah tidak menafikan pada mulanya agak sukar baginya menghidupkan suara Doraemon terutama perbezaan intonasi bahasa Jepun.

Malah kadang-kadang katanya, beliau terikut-ikut dengan gaya percakapan warga Matahari Terbit itu.

Katanya lagi, sekarang sudah tidak menjadi masalah besar kerana ia boleh berlaku spontan di dalam studio.

Bukan saya seorang, rakan lain pun sudah kenal� watak mereka. Semuanya dilakukan dengan spontan, katanya yang turut mendemonstrasikan� suara Doraemon kepada wakil Harian Metro.

Bagaimanapun Ruhaiyah berkata, dia lebih seronok dan mudah membawa suara pelakon drama berbanding animasi. Pun begitu, kerana kesungguhan dan minatnya dalam pengalihan bahasa, Ruhaiyah kini bergelar produser sejak lapan tahun lalu di FKN.

Pengalaman 16 tahun dalam dunia alih bahasa ini memudahkan Ruhaiyah mengetahui kesesuaian suara dengan watak biarpun untuk siri baru.

Terpulang kepada suara kartun yang asal, selepas prebiu siri itu, kami akan tahu siapa yang layak dengan karektornya. Benda ini berlaku spontan.

Biasanya dalam pemilihan bakat ini, saya lebih tekankan pada kelancaran membaca skrip dan minat. Kalau tidak berminat, ia tidak akan jadi,� katanya yang mengambil masa lebih kurang tiga jam untuk menyiapkan satu episod.

Selain Doraemon, Ruhaiyah juga mempelbagaikan suaranya untuk animasi Kaoru, Rin Hane Koma, The Sailor Moon, Dragon Ball, Clifford, Slamdunk dan Teletubbies.

[ Last edited by  HangPC2 at 17-1-2007 11:19 AM ]

patutlah Oshin Merah pipi tengok rumah dier masa dulu sedih... dah la salji tebal...

Follow Us
dah mula nk masuk part2 flashback....
ensem gak aki tu ekkk..sampaikn makcik kt umah tumpangan tu pun puji gak....

baru part dia citer kembalikan zamn dia mase kecil tuh yer semalam

semalam dah masuk part Oshin nak masuk sekolah...beria2 nak masuk sekolah...manja gak Oshin ni ek, ada abang n kakak yg protect dia...

Korang perasan tak Suara Afida M.Osman ada... Menantu Oshin yg kena penampar tue pakai....

Originally posted by piot at 17-1-2007 10:29 AM

:setuju:
aku pun ada terdengar suara doraemon....
pastu memang kelakar lah suara2 alih bahasa ni....kalo cite latin, lain gaya suara....kalo jepun plak lain gaya suara....
apapun bagu ...

Aku gosok baju kul 10.30....

wah2...br je start cite nie dh smpai page 10..agak2 berpa episode citer nie...:hmm: :hmm:

Sinopsis Episode 2 ~16/01~Selasa (HK episode3&4)

Oshin Tanya Aki macam mana aki boleh sampai kat tempat yg terpencil nie

Originally posted by HangPC2 at 16-1-2007 04:32 PM

pelakon suara lelaki kebanyakan nya dah tak menyumbang suara dalam DUB BM Anime cuma pelakon suara wanita tuh macam kenal jer ''Suara Doraemon''

pastu memang kelakar lah suara2 alih bahasa ni....kalo cite latin, lain gaya suara....kalo jepun plak lain gaya suara....
apapun bagus gak dia buat alih suara....senang aku nak iron baju....blh dengar suara jek tak yah tgk tv...sebab pukul 10 tu memang time aku iron baju nak gi keje....
hehehehehe.....

Originally posted by HangPC2 at 16-1-2007 04:32 PM

pelakon suara lelaki kebanyakan nya dah tak menyumbang suara dalam DUB BM Anime cuma pelakon suara wanita tuh macam kenal jer ''Suara Doraemon''

apapun bagus gak dia buat alih suara....senang aku nak iron baju....blh dengar suara jek tak yah tgk tv...sebab pukul 10 tu memang time aku iron baju nak gi keje....
hehehehehe.....

Originally posted by blankie at 17-1-2007 10:15 AM
isk isk isk.. best ekk citer ni??
mak aku tepon smalam suruh aku tengok..
dia kata best giler.. dolu2 dia tengok tak penah missed..
aku tak penah tengok pon...

Tengok lah Blankie best sgt citer nie....... nanti nko pun boleh wat sinopsis citer nie... kra pun baru je belajar wat sinopsis.. ekekekeke

isk isk isk.. best ekk citer ni??
mak aku tepon smalam suruh aku tengok..
dia kata best giler.. dolu2 dia tengok tak penah missed..
aku tak penah tengok pon...

Originally posted by yujin at 17-1-2007 01:12 AM

anak kandung oshin:dia: yu(kalau x silap aku tapi dah mati kat medan perang)hitoshi(yg tampar bini dia tu)sorang lagi perempuan(suami dia le yg dlm office tu)ayah aki tu anak angkat dia,sorang  ...

Oo gitue ek... maklum lagi masih baru blum hafal nama watak tue....

best tgk oshin smlm...aku rasa dulu ada tyg kat TV1, tapi masa tu aku blum sekolah lg rasanya...sebelum cite oshin rasanya ada satu lagi cite jepun ditygkan..tak silap yang usahakan kilang sos rasanye..tapi tak ingat tajuk cite nye..

Originally posted by kayla at 16-1-2007 11:50 PM

terima kasih krayolan :tq:

smlm awal2 tu aku tengok sikit ... rupanye dia sebut tahun 1983 ...aku ingatkan dia cakap umur oshin 83 tahun ...heheh
so anak oshin sebenarnye berapa org?
...

anak kandung oshin:dia: yu(kalau x silap aku tapi dah mati kat medan perang)hitoshi(yg tampar bini dia tu)sorang lagi perempuan(suami dia le yg dlm office tu)ayah aki tu anak angkat dia,sorang lagi hatsuko tu tapi rasanya dulu emak aki nie kekasih hitoshi,mak aki dah meninggal