CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

aku tengah sakit hati!! jasa tak di hargai.......

Reply #10 matdue77's post

kalu tok wi pinjam pun hilang gak abe mat :geram:

Originally posted by beyonce2007 at 7-1-2007 02:30 PM
kaunseling bersama once

:geram: :geram: once takdapat selesaikan masalah abang redzuan :geram:

:lol sonok gak sesekala bace posting once

Originally posted by Mamason at 7-1-2007 05:14 PM
Kak Ct, kalau kak nak gi jumpa si Cipan tu, nanti hubby marah right?  Aper kata akak pujuk laki akak, jumpa sekali.  Maksud I kak ct, hubby n si cipan tuh!  Mesti dia tak leh berdalihnyer kalau a ...

:tq: maceh dik beri padangan tu.
isk.. geram lagik ati kakct neh

Jak the cipanz

Originally posted by sayang_mulut at 7-1-2007 07:40 PM
hine gile jak tu..kalau aku habis dah kene maki hamun tu..kalau aku bukan penayabr macam laki kak ct ni...:bgrin:..silap2 time2 tu jugak die g mintak duit bapak die...nak bayar...hehehe

:clap:

Originally posted by Juh at 7-1-2007 11:32 PM
jumpa terus face 2 face le ct. Ada can gak ko nak tampar dier..

:setuju: :setuju:

:hmm:  nanti kang dia samang aku kangg!!

Reply #25 ctredzuan's post

:lol......jgn takut nak saman...ape hak die..:bgrin:...

uishh..tak leh la tengok orang tak tau malu macam ni..

aku pun pernha berhutang jugak tapi at least kite tau where we stand..dan bayar jugak time2 kite dah janji kan...

Follow Us

buat ctredzuan

NIH AKU NAK CITE SIKIT LA PENGALAMAN AKU...

bapak aku ni dulu sebijik mcm husband ko.selalu sangat pinjamkan duit dekat kawan-kawan die.bukan sikit tau..2000 sekali pinjam..ade sekali tu 10000 die bagi pinjam..mak aku mmg selalu bising dekat bapak aku sebab perangai mcm tu.asal kawan je bagi je pinjam.katenye nak jaga hati kawan.time tu bapak aku masih kerja lagi.so duit tu takdela masalah sangat.yang aku dengar dari mak aku..duit2 tu bukan semuenye yang bayar balik.kekadang tu lesap macam tu je.kalau ada yang bayar pun liat sangat.mak aku dah jadi macam ceti nak kene kutip balik hutang tu sbb kalau ikukan bapak aku sampai kesudahnye die tak berani mintak.

nak dibuat cerita.satu hari ni bapak aku pun pencen la.nak dijadikan cerita jugak lepas pencen tu dia sakit.depression katenye.takleh tido malam2 meracau.nangis2 macambudak kecik.mak aku jugak la yang jagakan dia.kawan kawan dia yang dulu?sekor pun tak datang menjenguk!tanya khabar pun tidak.rupa2 nya kawan2 dia tu kawan sbb pangkat je.pastu taklama lepas tu aku kene sambung belajar oversea...nih time paling sedih dalam family aku la.nak gi oversea kan mesti banyak pakai duit ye tak?so time ni la menyesal bapak aku nih.sebab time senang dulu,duit2 yang ada dibagi pinjam dekat kawan.sbb ramai tak bayar so time tu kesempitan sangat la family kami ni.die nyesal sebab katanya patutnya duit tu disimpankan untuk anak2 die..so boleh digunakan nanti.time tu ade jgak la die pegi mintak pinjam duit dekat kawan2die dulu..konon dieorg boleh la bagi sbb kenangkan jasa dia dulu tolong diaorg waktu susah.tapi haram sekor pun tak bagi.mcm2 alasan.sudahnye banyak barang rumah yang kene gadai sbbnak tampung study aku tu.

so kesimpulan nye ctredzuan..kabor dkt laki awak tu..jgn bodoh sangat.time2 ada duit jangan suka2 pinjamkan dekat kawan. apa apa pun dahulukan anak-anak/family sendiri...simpan duit tu untuk anak-anak korang.nnanti diaorg nak study senang.takde halangan sbb duit. UTAMAKAN FAMILY DULU!!

aku nk reply, tp bace posting once "abang redzuan" tuh, ilang akal aku jap....:geram:

Originally posted by beyonce2007 at 6-1-2007 11:06 PM
abang redzuan,once menanggis membaca kisah sayu ini :geram: kalaulah once boleh berleter ngan bakal suami once kan bestt....tapi once bakal bergelar janda tak lama lagi :pray: bantulah onceeeeee  ...

kat cni pun ko ade...tlgla...:ketuk: :ketuk: :ketuk:

wakakakakaaaa.....aku pun buntu tgk posting abg redzuan tuh...adoiiii....

ctredzuan,

dia da pulangkan ke blum duet tu?kalau belum ko soh asben ko mintak, bitau ko nak guna sesangat2 duet tuh...bg dateline lagik...

tue lah org cakap, kalau buat baik berpada2...kalau aku, cukuplah sekali...

Originally posted by audioslavefan at 7-1-2007 01:00 PM
tulah aku ckp.. jgn kasi pinjam duet sama sapa2 pon.. duit mau sundrik simpan.. biorle org ckp kite kudukut.. janji tak gadoh sampai jadik camnih..
dahla lambat bayo.. lagi mau marah2.. :siok:

:setuju: nak tergelak t'gok avatar ko...

Reply #29 leftrani_kel's post

dier ada di mana2......sampai bod missing person pon dier menyelit, kate ilang payung...:geram: lol:lol

memula aku kisah ni, aku ok je lagi...
masuk je perenggan yang kelima tu, aku dha mula panas...
aku yang baca ni pun leh sakit hati..
kalau kena kat aku, lagi le aku baran....

aku pon ade masalah gak kalo na mintak duit dari orang yang pinjam duit aku..
tapi, kalo dah perangai cenggitu, memang aku maki hamun je...
pedulik le nak kate ape pun...

Originally posted by amir1976 at 8-1-2007 05:51 AM
NIH AKU NAK CITE SIKIT LA PENGALAMAN AKU...

bapak aku ni dulu sebijik mcm husband ko.selalu sangat pinjamkan duit dekat kawan-kawan die.bukan sikit tau..2000 sekali pinjam..ade sekali tu 1000 ...

huhu..bapak aku pon jenis pemurah hati yang amat..
tapi, yang peliknya, ngan anak bini takde la pulak pemurah sampai macam tu..

yang buat aku geram lagi tu,
ade ke patut, pompuan jual goreng pisang yang TAKDE KENA MENGENA
langsung ngan aku mahupun sedara mara aku,
datang umah nak pinjam RM 5000...dan dan tu jugak bapak aku bagi..
pastu, liat nak bayar..

mak aku pun, ape lagi...geram le..
pastu, mak aku pegi kat kedai dia tuntut utang..
ma aku soh bayo utang, sehari seploh hengget...
tapi, dia kate tak mampu nak bayo seploh hengget...
dia nak bayo 5 hengget je sehari...(gerammmmmmm!!)
mak aku kate ok la...5 hengget pun lima hengget la..
pastu mak aku kena la tiap-tiap hari gi gerai dia mintak utang..
mak aku lak kena tebalkan muka tuntut utang kat dia..
yang dia tu, hari-hari lalu depan uma aku pun bukan nak singgah bayo utang..

pastu siap sms kat bapak aku cakap "tadi akak datang mintak utang kat saya..
kenapa abang bagitau saya pinjam duit kat abang??. saya bukan tak nak bayar,
saya akan bayar, tapi kenapa akak malukan saya macam tu"......C**bai betul!!

memang jenis pompuan birah..
dah tentu le mak bapak aku laki bini..
mestilah sume dia bagitau mak aku..
tapi, pastu bapak aku marah lak mak aku..
kenapa pegi mintak utang kat betina tu..

mak aku ni pun bukan nye kebulur sangat tak makan sampai nak mintak lima hengeet tu..
tapi, kalo tak wat camtu memang tak bayo le utang tu..
lima ribu beb....
utang 50 sen pun leh wat gaduh..
nikan pulak lima ribu...

huh....sakit hati aku citer pasal ni..

Reply #1 ctredzuan's post

sy yg tukang baca ni pon sakit hati...
mmg zaman sekrg ni...org nk pinjam duit..muka selamber je xmalu.... bila kita nk mintak balik, kita yg segan... bila mintak, takut terasa hati...kalau xmintak, si peminjam wat bodo jer... last2 kita yg tension....

kita kena kering hati sket lar...bg kat org yg betol2 kita yakin leh bayar...

maybe norsha nie pelik dari org lain..or maybe pengalaman sendiri mengajar norsha untuk bersikap lain dari org lain..

if i were in ur shoes...norsha will assume org tu mmg takde duit now..sb for me is simple, kalau org tu ada duit..sapa nak berhutang2..cam dia cakap..malu..maybe awal2 dia janji nak pay 2-3 hari sebab dia ingat ada duit dalam 2-3 hari..tapi sapa boleh baca future..we dont know wat had happen to him dalam that couple of days..maybe dia have to guna kan duit..

so..kalau i jadi u..mmg norsha takkan pikir hal tu..buat apa pikir hal duit yg dah diberi pada org..buat sakit kepala..baik pikir hal keluarga and tak gaduh2 sesama hubby kita...kalau ada rezeki, Allah akan gandakan rezeki kita lebih dari yg kita dah bagi dia pinjam..

i know my opinion maybe different from the rest..but that's me..that's my hubby attitude too..sebab kita org betul2 believe in rezeki Allah..

adeh x terbaca mslh nih...
cuma ingin katakan di sini.... cuba ikhlaskan diri kita dlm sesuatu perkara...
jika hati benar2 IKHLAS tidak akan timbul soal jasa tidak dihargai. biarlah Tuhan saja yg menilai kebaikan (termasuk keburukan). sbb hanya Dia yg layak....insyaAllah Tuhan akan meberi lebih....:pray:

ape kate tuan umah ckp kt habi dier (or aku ckp kt tuan umah, sbb dier yg bukak topic nie)...

ko anggap je rezeki ko bnyk ke sket ke yg tetiap bulan ko dpt dr hasil titik peluh tu sbagai pinjaman dr Tuhan...(sbenanyer mmg betul pon kan, tp sbb kiter mmg payah nk pikir mcm tu, anggap pon jd la.)..so, kalu ko dpt RM15K pinjaman dr Tuhan utk bulan lps, aku x nmpk ape sbb ko xleh bg pinjam RM10K kt org laen..

kalu Tuhan x berkire ngan ko psl pinjaman tu, sukati kola mcm mane ko nk baya ke xnk baya ke pinjaman dr Tuhan tu (maknenyer ko ade wat amal ibadat ke wat dose ker), kenape ko nk berkire ngan org laen yg mminjam dr ko plak kan..

mmg principle aku ckp nie pyh nk org trime, tetambah involve big amount of mani...tp sedar x sedar, mmg tu la hakikat dier, xde ape pon dlm dunia nie yg bebetul milik kiter...:geram:

nyawa kiter sndiri bkn milik kiter, x mustahil mase korg tgh bace posting haku nie, salah sorg dr korg akan ditarik nyawanya...:nerd:

sedangkan nyawa yg menentukan idup mati kiter pon bkn milik kiter, inikan plak duit, yg esok luse kiter akan dpt lagi, tah2 lagi bnyk (sbb kiter x berkire pon ngan org laen), tah2 xde langsung sbb kiter berkire sgt ngan org laen...:pmuka:  

nota kaki: kalu korg x tersentuh ngan posting haku nie, x tau la korg jenis manusia ape...:hmm:

ntah kenapa.... haku jd insap bila baca akak pilipino nyer posting....:lebai: :lebai: :lebai:

alhamdulillah, insap jugak abg afja neh...ingt kan dah terpengaruh ngan pu3: hidup msti enjoyyyyy!!!....:geram: :geram: :geram: