CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Mountain Climbing -

Reply #59 dexa's post

Emm...bulan Ogos ni club ade buat lagi ke Kinabalu.Emmm..rehat la dulu.Baby nyusu bdn lagi.Tgk la 2 tahun lagi. Sape yg nak pegi..pastikan ambil vitamin, jogging..training naik gunung yang boleh balik hari.Sure boleh punya la. Mase pergi kinabalu 2 tahun lepas, jumpe nyonya umur 72 tahn...huhuuuhuu...masih kuat.

Originally posted by h@i at 8-1-2007 10:26 PM
gua yg pernah aku masuk dalam tahun 1996...

gua batu maloi

terletak dalam area Johol negeri sembilan, di Air Mawang Tampin. Sesuai utk beginner

gua ni adalah himpunan batu2 besar di atas ...

aku pun penah gak masuk kt gua batu maloi ni..dh la gelap..dlm gua ade air..dalam & deras plak tu..mau aku lemas dibuatnye..aku teringin jugak nak panjat2 bukit ni..cube bg cdgn sket kt mane yg ssuai..(for beginner)

so far aku br tawan gunung kinabalu je..pastu dh tak naik sebab takde member..hr tu sempat pg tmn negara mulu, tp tak panjat gunung mulu. Hanya menjelajah gua2 kat situ je..dorang kata pendakian gunun mulu lg mencabar. ..
ada sapa2 nak organize panjat gunung ke kat sini?

Originally posted by eco_internet at 24-2-2009 01:42 PM
so far aku br tawan gunung kinabalu je..pastu dh tak naik sebab takde member..hr tu sempat pg tmn negara mulu, tp tak panjat gunung mulu. Hanya menjelajah gua2 kat situ je..dorang kata pendakian  ...

best nya dapat tengok gunung2 tu
insyaallah awal june saya pergi gunung kinabalu lagi -

kalau gunung2 dekat2 ni  eco nak panjat ke
kalau nak.. boleh arrange kan juga nanti
boleh pergi sama2.. saya ada few friends sokmo pergi adventure stuff ni -

Panjat gunung...

Baru nak berjinak2 dlm bidang panjat memanjat nie... adaxpdc anjuran office utk tawan Gunung Tahan bulan 8 nie..
so decide nak pegi...tapi mcm biasa...soalan2 dari budak barunak belajar...

apa yg perlu dibuat? dari segi latihan, kelengkapan dansebagainya.....especially utk beginner..

sila beri tunjuk ajar...

wow... bestnye nak pegi gunung tahan. saya dah tawan gunung tu kira2 10 tahun dulu. tahun 99 kot. masa tu blaja lagi...  la ni dah keje... ada anak... so semua xtvt camni dah terbantut le.

awak nak naik dr mana? kuala tahan or merapoh? kalau utk beginner rasanya dr kuala tahan lagi bagus kot sbb track tak teruk sgt. ptg2 pegi la jogging at least sebulan b4 xpdc. penting utk stamina....

dr segi pakaian plak bawa seminima mungkin. saya dulu bawa t shirt  3 @ 4 helai je utk semingu xpdc. seluar pun sama.

Follow Us
aku pun dah lama tinggalkan dunia manjat memanjat nih...

untuk beginner..1st nko kene kuatkan daya stamina, mental dah fizikal...
nko kene fit betul2 sebab nak sampai ke puncak tuh kurang2 dalam 6-7 ari...
nko kena banyakkan jogging..naik tangga turun tangga kasik otot kaki kuat..

dari segi kelengkapan..nko kene readi beli track suite atopun seluar2 yg jenis lasak..
standby banyak tshirt yg kaler gelap sebab berkemungkinan nko akan merecycle baju2 tuh semua..
kasut beli yg khas untuk hiking...
beg beli yg khas untuk outdoor (water proof)..
sleeping beg kene beli..
kalo bleh pegi je kedai2 yg jual barangan outdoor..manyak barang bleh dapat kat situ...

beli haversack yg bagus.... biasanya utk lelaki beli la yg kapsiti 65 liter keatas. kalau pompuan dlm 55 - 65 liter. make sure ada support kat belakang

susunan dlm haversack jugak penting utk balance. masa isi barang pastikan brg yg paling ringan kat bawah dah diikuti dgn ygberat. cth.... mula2 letak pakaian.... kemudian makanan yg ringan mcm ikan bilis ke... and atas sekali letak beras....

bawa topi atau payung kecik gunanya bila diatas nanti sebelum sampai puncak...kalau cuaca panas mmg 'terbakar' muka dipanah matahari sbb tak dak pokok. so kalau ada payung or topi boleh cover la.... and payung boleh guna masa "nak menyahut seruan alam". ini kisah benar tau....

betul tu... buat la exercise untuk stamina...

bawa pakaian seminima yang mungkin

bawa juga ubat2an yang perlu...

bawa makanan memberi tenaga eg. coklat, raisin

set kan mental untuk berjaya menakluki gunung tu

yg penting..nanti bawa gula2 glukos...nak bagi energy....

kurangkan bawa makanan dlm tin...sbb berat. bawa dlm pek je... masa saya dulu rendang ayam & daging cap Brahim's popular betul. kalau nak masak guna minyak... bawa majerin sbb kalau bawa minyak masak biasa kena bubuh dlm botol... byk ruang yg digunakan. majrin boleh penyuk2 dlm plastik je. bawa 1 botol je utk isi minyak majerin yg dah pakai

paling penting pastikan tapak khemah bersih semasa tinggalkannya. jgn le tinggal sampah sana-sini.... sampah mmg kena bawa balik.

Norzzy >> naik dari Sg. Relau..(x tahu lah dkt mana nie)..
             Erm卙oversack nie binatang aper eh?

Dainese>> aku sebenarnya overweight

kalau dr sungai relau means dr merapoh la tu.  ok gak sbb journeynya pendek skit. 2 hari dah leh sampai puncak. if dr kuala tahan 3-4 ari baru sampai

haversack = bag mendaki gunung. penah tgk tak org daki gunung bw beg besar2 tu.... beli yg kalis air tp harganya mahal skit la. boleh beli yg biasa je... harga dlm RM150 to Rm200. than beli rain cover utk cover beg tu.

awak kat mana..? kalau kat KL pegi je Pertama Kompleks.... rambang mata tgk peralatan mendaki gunung ni.

bab kasut plak... kalau bajet besar boleh beli kasut mendaki gunung. tp kalau bajet ciput... mcm saya dulu... pakai kasut "penoreh getah" je.   tau dak kasut apa? kasut yg org pakai pegi kebun. dibuat dr getah... selalunya kedai kasut kampung2 ada la.....

pssstt.. awak ni laki ke pompuan? kalau pompuan takut pacat tak..? byk pacat woooo... kitaorg utk kurangkan gigitan pacat...beli baju aerobic satu sut pakai kat dlm. than baru pakai seluar and t shirt. gigi pacat susah skit nak tembus kain sut aerobic tu. tp ini just nak kurangkan gigitan. kena tetap kena jugak....

torchlight kena bawa.jgn harap kwn bawa.mesti ada sorang satu. bukan apa takut kena berjalan malam. saya dulu beli yg taruk kat dahi tu. mudahkan pergerakkan.

mulai ari ni kena jogging dan lari turun dan naik anak tangga. penting tu.....

ni perjalanan sebelum sampai puncak. kalau ari cerah mmg panas... sbb tu kami dulu bawa payung or topi

nk buat ape yag thread ni ek.... dah baca dulu ker rules nk bukak thread... ni thread macam pertanyaan ajer....

Salam...

sy minat panjat gunung tp belum try lagi..kat mane leh cari climbing shoes yg harga die tak mahal sgt ek? selalu jual berape RM? TQ!

Monday October 26, 2009Determined Spaniard wins Mt Kinabalu climb

KOTA KINABALU: A strong determination to win paid off for Spaniard Kilien Jornet Burgada when he clinched the top spot in the 23rd edition of the Mount Kinabalu International Climbathon.

The 21-year-old university student had just completed a gruelling 218km Tahoe Rim race in the US before coming to Sabah for the mountain race that attracted 173 participants.

“I was really tired from the Tahoe Rim race but I decided to give it my best shot for the climbathon,” said Burgada who completed the climb in 2:40:41.

Japanese Toru Miyahara repeated his last year’s feat by taking the second spot after completing the dash up and down the mountain in 2:41:49.

Winner: Burgada raising his arms after crossing the finish line at the Mount Kinabalu International Climbathon yesterday. – Bernama

Sabahan Mius Balintang, 39, who grew up at the foothills of Mount Kinabalu, clinched the third spot by finishing in 2:53:20.
Last year’s champion Agusti Roc Amador of Spain took the seventh position this time.

Saye sangat berminat nak panjat gunung, saye tengah cari juru pandu gunung, ade x org cam tuh? dlu mse blaja ade lah join kelab g daki gunung irau, sejak dari tu gian nk pnjt gunung, ni tgh free, ingat nak cri aktiviti panjat gunung lg..

Aritu ade gak join group len panjat gunung datuk je, best, tp x knal sgt la mereka2 tuh, so ingat nk cari sorunk juru pandu gunung & nak ajak beberape kengkawan yg btul2 nk panjat. Ade x org sebegitu? Suggest kan please

Rock climbing pun sye minat gak, ade x kelab ape2 yg menyediakan peralatan rock climbing & akan jage kiterorg semase wat rockclimbing... huhuhuhu.....

Rate

1

Hurm.... nak tanye la.... khemah camping jenis yg mcm mane sesuai/ baik tuk camping huh? xmo yg cikai, pakai skali rosak.

Ade x service sewa khemah camping... hurm mane lg baek? sewa ke beli?