CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matakucing

Perkhidmatan pos laju malaysia lembab

x setuju.. sekarang dah lagi ok.. biasa amik masa dua hari.. aku pakai courier  lain pun lagi lambat.. ada improvement sekarang pos laju..

[ Last edited by  ipinbvs at 15-1-2007 10:43 AM ]

pengalaman aku biasanya dua hari kalu hantar dari kl ke perak... yang menjadikan lembab aku rasa pekerjanya.. macam kat tempat aku nie posmen dia ok..

[ Last edited by  ipinbvs at 15-1-2007 10:45 AM ]

aku mmg kurang suke pos laju,prefer pos ekspress ;)

lembap ta klembap,bergantung kat tempat n pekerja tuh sendiri.tempat aku nie, cepat jerk.kol 1 posmen2 dah bleh main snuker.

ahhh
aku tatauk pos laju
aku guna pos ekspress

time toh ayah aku nak kem kan dokumen kat sepupu aku
tulis kat ktas merah kt dlm toh (dalam 2 ari boleh sampai)
haram..

huhu..
nasib baik ayah aku dah fotostat dokumen toh
tpaksa turun jb lak nak anta..

sbb dokumen tu penting

Reply #24 Duta lover's post

dijamin 2 hari tu kalau poskod tu berada dlm sector/lingkungan yg dia dah tetapkan tu kan.. :hmm:
kalau tak, lebih la.

Reply #25 fairy_hobbit's post

kat sampul tulis..dijamin sampai esok

kat dalam area ketas merah tu
dia dah tulis,setiap mukim bapa ari

Follow Us
Originally posted by Duta lover at 16-1-2007 08:57 PM
kat sampul tulis..dijamin sampai esok

kat dalam area ketas merah tu
dia dah tulis,setiap mukim bapa ari

misleading information...siap tulis besar....tp insert yg di sertakan ( mcm biasa..tulisan kecik2 ) bgtahu perkara yg berbeza......:siok:

ok jer aku rasa
pengalaman sendiri ler

nitro5636 This user has been deleted
skang nie cmni..klo ikutkan..pttnya pos laju punya serahan akan smpi esok..tp tertakhluk pada syarat dan terma@ kontrak dier la..nie syarat kontrak dier..

1) tuntutan ganti rugi
sebarang tuntutan kerana kehilangan atau kerosakan benda pos laju hendaklah:-
i)dibuat secara bertulis
ii)diterima dalam tempoh 30 hari dari tarikh benda diposkan..
iii)dibuat dimana-mana poslaju berhampiran.

2)Tanggungan poslaju
tangungan ke atas sebarang benda yg hilang atau rosak adalah tertakhluk kepada jumlah had dibawah mana yg lebih rendah :-
i)jumlah sebenar kehilangan atau kerosakan yg dialami.
ii)jumlah nilai sebenar benda
iii)Maksima RM100/- bagi dokumen
iv)maksima Rm300/- bagi bungkusan

3)Kelewatan serahan
poslaju akan memastikan benda-benda diserahkan mengikut kualiti serahan yg ditetapkan. Walau bagaimanapun, jaminan ini hanya tertakhluk kepada kawasan serahan yg ditetapkan sahaja.

4)Bencana alam/keadaan luar kawalan
poslaju tidak akan menanggung kerigian bagi kehilangan, kerosakan atau kegagalan serahan disebabkan oleh:-
i)bencana alam seperti gempabumi,taufan atau banjir.
ii)keadaan diluar kawalan seperti peperangan
iii)cara bungkusan tidak mengikut peraturan yg ditetapkan dalam panduan pej pos.

5) kerugian, kerosakan dan kos tidak langsung
poslaju tidak bertanggungjawab menanggung sebarang kerugian tidak langsung, kerosakan tidak langsung dan lain-lain kos tidak langsung yg berbangkit walaupun disebabkan oleh kecuaian atau kesilapan pos laju sendiri.

6)larangan menghantar wang tunai
hantaran wang tunai menerusi poslaju adalah dilarang. Poslaju tidak bertanggungjawab menanggung sebarang kerugian bg kehilangan wang tunai menerusi perkhidmatan poslaju.

7)Pertanyaan
Sebarang pertanyaan mengenai benda poslaju hendaklah dikemukan dalam tempoh 30hari dari tarikh benda diposkan.

manakala kalo pos ekspress lak, ni dier punya syarat dier..

1) jaminan serahan ekspress

i)serahan hari esok
meliputi bandar2 zon 1 sahaja.

ii)serahan dua hari berikutnya(lusa)
semua bandar di zon b.

iii)serahan hari ketiga berikutnya
semua bandar di zon c

2) Syarat2 jaminan

i) item dialamatkan ke zon serahan pos ekspress sahaja
ii)item diposkan melalui peti pos kuning pos ekspree tidak lewat dari masa dipamerkan.
iii)jaminan hari serahan tidak termasuk hari bekerja
iv)anda akan diberi sampul pos ekspress percuma jika janji serahan pos ekspress tidak dipenuhi.

p/s kalo nk tgk poskod2 bagi zon a sila t\rujuk pada belakang sampul ekspress, manakala untuk poskod2 bagi zon B dan zon c sila rujuk slip didalam sampul ekspress tersebut..tak larat la teman nk taip semua poskod2 tersebut..hehehe

tp klo nk ikutkan dari segi kepercayaan..saya lebih syorkan supaya pengguna menggunakan pos laju..sebabnya kalau kita guna pos ekspress, jika waktu serahan takda org kat rumah, posman utk pos ekspress akan just letak atas batu kat pagar rumah(kalo peti surat xmuat)..apa2 jadi, diorng tak tanggung..tp klo guna pos laju, jika tak ada org kat umah posman poslaju akan letak kat untuk mintak org tue datang ke pej.pos laju yg berhampiran..so, dokumen tu akan lebih selamat..cuma, harga pos laju adalah lebih mahal dari pos ekspress..

dan lagi satu, kita leh track barang yg kita hantar..sebab tu, bila kita hantar barang guna perkhidmatan pos ekspress@ pos laju, diorg akan pulangkan slip yg ada tulis no id.. klo nk track pos ekspress klik kat sini  http://www.pos.com.my/v1/?c=/v1/TrackTrace/PosEkspres/first1.asp   manakala klo nk track pos laju yg telah korang antar klik kat sini   http://www.pos.com.my/v1/?c=/v1/TrackTrace/MainTrack.htm

[ Last edited by  nitro5636 at 17-1-2007 11:46 AM ]

pengalaman aku baru2 ni.. aku hantar satu dokumen penting kpd my sis di kampar, perak.  aku pos di depoh poslaju bangi pd pagi isnin, 8/1.  aku tanya kat petugas poslaju tu jangkaannya bila sampai, dia kata dlm 3 hari sebab kampar tak ada pusat pos laju..oklah.. aku tanya my sis hari rabu, tak sampai lagi.. khamis pun tak sampai jugak.. apa kes ni.. sudahnya hari khamis tu aku call sendiri ke pejabat pos kampar.  staff yg menjawab tu kata, memang surat tu dah ada di pejabat pos kampar tapi disebabkan posmen cuti, surat tu belum dpt dihantar lagi.  hari jumaat baru la my sis terima surat tu. ada ke pulak posmen cuti surat tak dpt hantar.. tak munasabah langsung.. :geram:

namanya pos lj tp sampai lmbt gak cam surat biasa. kalu pos ekspress lak ok skt. atleast xdelah sapai berhari2 nk sapai. tp ni opinion aku x tau lh org lain

Ratusan surat ditemui terapung dalam sungai

KUANTAN 19 Jan.

Posmen buang ratusan surat serah diri

BENTONG 21 Jan.

puteri pernah pos surat untuk ke US. Kat tepi atas ada alamat FROM so puteri letak laa alamat putri (standard envelop to US) alamat kat US besar tertulis kat depan tuh. pastu kebangang nyer pos mesia nih, dia pi pos kat umah putri balik. bodoh betulll logik nyer.. tak kan stem 10 hinggit untuk pos kat area yg sama! kita komplen kat pejabat pos, dia suh buat register laa pulak! huh.. tambah lagi 6 inggit. bangang punya pos

Reply #31 nitro5636's post

bagus info u...
keje PMB ker?

Originally posted by puterikhaleeda at 22-1-2007 08:40 AM
puteri pernah pos surat untuk ke US. Kat tepi atas ada alamat FROM so puteri letak laa alamat putri (standard envelop to US) alamat kat US besar tertulis kat depan tuh. pastu kebangang nyer pos m ...

kelakarnyer...
my fren ada kerja kat dhl, satu ari customer tu tak bawak spek, so die suh my fren isi borang..
ntah camne, keadaan yg tegang (sb ramai customer) my fren salah isi alamat, dan akhirnyer bende tu sampai balik kat customer tu bukan pada org yg nak dikirimkan..apelagi kene serang la my fren ni..tp dhl salahkan customer cos tak isi borang sendiri (sepatutnyer)..mana staff nak tau alamat penerima n pengirim sgt

x puas hati semlm 3 kali kol customer services dia sorg pun x angkat padahal lum kul 5 lg pung dan dalam tuh dia tulis perkhidmatan smpi kul 930 malam!!!! :@ :@ :@ :@

wa nak inquire brg wa dr china x smpi2 lg nie da smggu :@ :@ :@ :@ :@

[ Last edited by  sosimple at 19-2-2009 04:18 PM ]