CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: a.ceCCo

bila haiwan kesayangan kita mati....

kucing aku puteh.....dia selalu main2 kejar dgn aku...dia ni jantan tapi penakut.....so selalu duk umah la...siang tu mmg kitaorang bergurau cam biasa....esok paginya ...sy bangun tido..panggil dia..dia xmenyahut....pelik...pastu tengok kat depan umah..dia mati eksiden........

3 ari gak sy sedey pasai ni....lagi sedey bile kucing betina sy mengiau2 panggil kanda dia.......

Reply #121 mynemokembali's post

mati eksiden??
so sad when hearing pet kita kena langgar!!

sedeynye..

nk citer psl kucing kita..

dia mati masa kita form 6..

w/pun bru dibela tp mmg syg sgt kat kucing tu..

tapi 1 ari, time blik dr skool..

kucing tu da keras..

huhu........................................

pas 2, seminggu x g skool..

b'kabung kat umah..

Reply #123 LoveSungmin's post

sampai macam tu sekali??
memanglah kadang2 kita terlampau sayang sgt kat kucing kita sampai benda lain pun tak amik kisah..

cecco mula2 camtu gak.. 3 hari kot tak lalu makan.
terbayang2 je diorg..

sedih...

syg sgt kat kucing tu...

time kat kampus dlu, sy jd penggali kubur...

asal ader kucing mati je, mesti gali lubang...

huhu..

smoge pets kite yang kite sayangi sume bahagia di syurga sane...

Follow Us
sedeynye....bl kenangkn my beloved pets yg dh mati..

my kitten kat KL - memang kesayangan my hubby..... tetiap kali kami balik KL & pay a visit to my parents..... mesti my huby sibuk dok main ngan kitten tu.....

tapi last 2 months, ktorang dapat tau - my kitten dah mati kena langgar dek kereta   ..... sedih sangat!!

my hubby lagi sedih - sbb dia sbnarnyer takut kucing.... tapi with 'hitam' (kitten's name) - dia jadi x takut & dia sayang sangat..... tapi biasa laa lelaki - walau sedih, dia x tunjuk sangat.... tapi alex tau, dia sedih....

memang sedih kalo pet kita mati.... sedih sangat2

siang tadi hamster cecco plak mati.

memang malam semalam cecco dah expect.. sebab dengar pernafasan dia dah x teratur, berbunyik2..

then bangun pagi tadi, tengok dia dah terkulai. tapi masih nyawa2 ikan.

4 jam lepas tu baru dia mati...

Reply #129 a.ceCCo's post

nape tak mati kan trus drpd biar terseksa 4 jam?

huhu..mesti sedih gilakn...
pnah jg merasai..
tu la skrg klu nak bela pet pun pk dua tiga kali...
coz tkut rs khilangan tuh..hehe

Reply #131 pretty_pinky's post

for me,rasa memiliki tu lbih besar dan lbih bermakna..
life must go on

Originally posted by nenekglamer at 14-2-2007 10:18 AM
Woohh sedih...

Mmg mende paling aku tak suka saksikan adalah bila kucing nak mati... Mmg nampak seksaa sangat... yg paling aku tak tahan.. sekor anak kucing yg tengah nazak ni.. (mata dah tak  ...

sedih sedih sedih...

mama penah menyaksikan depan mata 2 ekur kucing mati...

Tak tau nak cakap macam mana...kesedihan tu....tidak tergambar..

semua gara2 kucing termakan racun - MUNGKIN....sbb majoriti kucing2 area rumah mama mati cara cam tu...
Baru pindah kawasan ini...last April 2008.

Goki - dia dah lembik2 jee....dah tak tau nak tolong ...meleleh air liur dia..bangun pagi ..tgk dah mati..
meraung mama....sedih giler...anak yang bongsu geng mama meraung....

SELANG BEBERAPA HARI....

Oren - dia ni gara2 makan racun gak...time tu balik dari bercuti...balik KL tgk dia tunggu dkt longkang ...dgn basah kuyup..
sudah terjatuh longkang agak - kesian nya...mama terus terkam dia...terus try nak selamatkan..sbb macam teruk sangat2..
Try kasi air gamat.....pas tu mengadap le Oren tu...siap lap kan badan nya yang comot gara2 jatuh longkang...
pas tu..tiba2 dia cam nazak...Ya Allah...Tuhan je tahu ...macam mana nak tolong ni...sampai merayu-rayu...jangan le mati ...sedih giler...anak bongsu gak..peneman mama mengadap ....tak tau nak kata cam na..kesedihan nya...

SELANG BEBERAPA HARI ....

Ciki - ini ibu kepada Goki dan Oren ....

Tengah pregnant...sarat gitu...Kesian le tgh sarat ...
tiba2 satu hari tgk janin dia waktu pagi....cam keguguran -- Ya Allah...kesian nya...

Lepas tu....next day nya..keluar lagi sekor....so dah 2 ekur terkeluar..
pas tu tanak makan..tanak minum....diam jee...leleh2 air liur....

Malam nya mama letak dlm kotak - tengok semacam jee....tipa2 dia mengelupor...jerit2 macam mintak tolong...saat itu..
tidak tergambar perasaan mama....dah stat drama air mata lagi..asben pesan jangan tengok ....dia tau .mama ni kucing mati pun nangis  setiap malam sebelum tidur...mesti menangis terkenang kucing...

Last2..mati gak Ciki ku...

Semua di kuburkan...dekat2 lee... 3 ekor...

kesemua tu memang closed sangat dgn mama...kalau mama online...siap ada tercogok tunggu..
kekadang malam sampai kul 2 ...mesti ada salah sekor teman kan!!!

1 mak  - 2 anak...sedey...

Memang hampeh lee...manusia durjana kat sini yang kasi umpan racun kat kucing2 ku...
Bukan kucing mama jee...jiran2 pun...terkena gak..
ada kata..mungkin dia nak kasi anjing...tapi kucing termakan....

Reply #130 Acong's post

ko suruh aku bunuh dia ke?

salah sekor my beloved cat,Peachan namanye,mati depan mata aku..
Peachan mati ari jumaat 26 sept '08...dlm bulan posa

Saya bukan animal lover or cat lover. Cuma satu je - saya jenis yg ada belas kasihan kat binatang. Tak kira binatang apa kalau nampak mrk sakit or lapar, mesti bagi makan & cari ubat utk mrk. Yg suka bela kucing ialah my mom, my sisters & aunties. So since masing2 busy, diaorg tak perasan kucing2 diaorg sakit. Then satu hal lagi w/p mrk beli makanan pets diaorg termasuk shampoo, botol susu whatsoever ttp mrk tak sediakan kandang besar utk the new litter. So bnyk young kittens mati sebelum umur sebulan.

Kalau saya ada di rumah memang cuba sedaya upaya make sure young kittens ni semuanya sihat, dah makan dsbnya. Memang 1st time saya buat mcm tu somewhere in 2006. Kebetulan young kittens tu semua comel2. Tiba2 one kitten jatuh sakit & mati. Diikuti yg seekor lagi jugak jatuh sakit. Saya bagi minum susu lembu pada kedua2 anak kucing sebab ingatkan mrk lapar. Tak sangka diaorg dpt diarrhea & seekor pulak meninggal.

Tinggal seekor yg family members simpan kat beranda sebab dia diarrhea & berak dlm bilik. Entah kenapa since then saya begitu attach dgn anak kucing tu. Dah tau anak kucing tu sakit tak reti2 nak bawa pergi vet sebab ingatkan dia sihat. Anak kucing tu memang manja. Pantang nampak muka saya mesti meow mintak saya ambik dia. Tu yg buat saya begitu attach dgn dia.

So last2 dia makin teruk & mati jugak. Saya menangis Ya Allah tak tau nak cakap apa. Memang heartbroken mengalahkan putus cinta. Berbulan2 saya teringatkan anak kucing tu. Sejak tu saya rajin cari articles psl penjagaan anak kucing di Internet. Time tu bila tengok gambar dia mesti menangis.

Lepas tu emak kucing asyik beranak. Saya jaga anak2 dia berpandukan articles yg saya baca. Ada yg masih hidup hingga sekarang. The rest semua meninggal. Even bawa jumpa vet pun meninggal. So recently emak kucing beranak lagi & saya invest one big cage for them. Umur diaorg dah sebulan lebih & nampak healthy so far.

[ Last edited by  Baiduri Othman at 30-11-2008 01:08 PM ]

pagi tu trun umah nak gi skolah..cam biasa sbelum gi skolah mesti membelai kucing dulu..
tapi x sangka plak pelukan yg aku kasi kat Peachan pg tu yg last kali..
dah lepas layan Peachan aku naik kreta..aku tengok dia cam nak ikut aku je..dia letak tangan dia atas pemijak kaki kreta.. aku letak dia jauh skit dr kreta,slalu klau letak dia jauh cam tu dia akan pergi..
time abah aku reves kreta nak kluar dr umah dia kata "tu,dah telangga kaki kucing"abah aku stop kreta..aku x caye laa sbab slalu abah aku melawak pelik2 cam tu..
bila aku tengok betol2 dah telanggar..kami turun kreta... aku tengok2 bukan telanggar kaki,tapi mata kiri Peachan pecah..darah pekat mengalir dr mata dia yg comel kale light coco..
time tu aku x nangis gi..lagi pun aku memang x leh nangis dpn org..
aku punye laa tegamam sampai x tau nak buat ape2,tengok dia mengelupur kesakitan tapi dia x bunyi,
disebabkan aku kena gi skolah,aku suruh bibik (org gaji) aku tolong tengokkan Peachan
aku berat hati nak gi skolah sbb aku tau balik sat gi aku x kan jumpa Peachan lg

Reply #126 estetik's post

Yup, semua binatang peliharaan kita akan masuk syurga bila mati nanti. So pada anyone yg sungguh sedih & heartbroken sebab kehilangan pets korang, jgnlah bersedih sgt.

PS. Gelak kat budak2 kecik rumah ni. Bila anak kucing sakit letak buah oren/epal dlm cage sp. diaorg cepat sembuh. Kalau tak krn budak2 for sure malas nak jaga kucing ni semua. Dah tuan2nya sibuk memanjang kenalah kita yg jaga.

Reply #137 sahira_sahira's post

Tu yg sedihnya kan....... Faham sgt2.

aku sampai gak kat skolah akhirnye.. disebabkan dah x tahan nak nangis aku g toilet..
dlm toilet lah aku nangis gile2 sampai mata pun jadi merah gile.. sedih sangat bila bayangkan Peachan
ari tu haus sangat sbb nangis dlm bulan posa..

yg sedih sangat tu sbb Peachan x sampai sebulan aku bela dah sampai ajalnye
mati plak disebabkan kena langgar ngan kreta abah aku,aku plak ada dlm kreta tu..
walaupun aku x sempat amik gambar dia..Peachan tetap dlm memori & hati aku

pas kejadian tu,aku x nak bela dah kucing...cuma nak bela sugar glider
tengok2 1 nov bibik aku bwak balik kucing lagi,nak buat cam ner..layan je laa
kucing yg bibik aku bwak balik tu long hair cat,bibik aku kasi nama Funnie