CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29845|Reply: 181

Bila Aku terrr-jatuh cinta dgn African citizen

Close [Copy link]
leann_razak11 This user has been deleted
aku tak tahu kat mana board yg sesuai utk kuluah perasaan ku ni. ceta kat kawan2 kang kata aku sewel.

Aku nak Tanya pernah tak korang rasa apa yg aku rasa ni. Bantuan nasihat mmg amat aku perlukan.lain2 nak kutuk, aku terima seadanya.

Mcm ni, Aku mmg ramai kenalan lelaki yg bole dikatakan hensem2 berlaka. Tp relationship aku tak selalunya bertahan lama. Aku tak tahu kenapa. Mcm tak serasi, mcm ada ajer yg tak kena, aku cepat jemu, mcm org kata takde aura gitu. Chemistry antara aku dgn bf2 ni tak kuat. Mcm hambar. Walhal kalau tgk muka dorg, mmg 10 kali pandang tak jemu pun, tp aku yg jemu. Mungkin personality dorang tak sehebat rupa gamaknya. Cepat membosankan, Ntahlah, Apa yg tak kena dgn aku pun aku tak tahu.

Tp baru2 ni aku terserempak dgn member lama dan member lama ni ada bawak kawan dr oversea bukan mat salleh tp African. Ko tahulah kan org Africa mcm mana ghupa. Bila dia terpandang aku dan aku terpandang dia, mcm ada satu tarikan. Dada ku mcm terasa kencang jer :bgrin: Bila balik mcm aku teringat kat dia, dan rupanya aku dpt tahu dia pun ada perasaan yg sama bila dia sms aku 3 minggu selepas pertemuan itu.

Persahabatan terjalin, feel aku kuat sgt kat dia walhal dia tak de rupa pun, dgn rambut dia tuh yg mcm ala2 mili vanili, orgnya hitam sgt ala2 nigger, bibir pun tebal, Cuma dia ada mussle :bgrin: yg lain2 takde yg menarik pun kalau diteliti tp hati aku terpikat. Aku takde feel sekuat ini dgn bf2 lama aku yg kawan2 aku dok kata hensem. Makin lama perkenalan aku dgnnya aku makin jatuh cinta lebih2 lagi dia minta aku tolong dia mcm mana nak masuk islam.

Aku rasa mcm aku dah jumpa org yg serasi dgn jiwa dan kehendak aku. Byk perkara yg memenuhi criteria yg aku perlukan tidak ada pada lelaki2 seblum ini.

Layanan dia pd aku sungguh mengagumkan, mengasyikkan, aku bole hilang tumpuan jika teringat dia. Bagi aku dia tuh semuanya cukup utk aku Cuma dia bukan bangsa kita dan rupanya buruk. kalau kawan2 aku tahu mesti teruk aku dikatanya. Aku bole bohong org aku tak suka tp kat aku tak dpt bohong hati aku,  setiap kali aku nak refuse atau deny dada aku ni rasa sebu dan sebak. Selalu ternanti2 sms atau panggilannya.

Masalah aku sebenarnya mcm ni. Salahkah kita jatuh cinta pd org yg tak lawa dan bukan bangsa sendiri? Jika tak salah, bila aku jaln dgn dia, org2 keliling pdg aku mcm nak makan ajer. Itu org luar, belum lagi pandangan dr keluarga aku.

Aku nak Tanya korang, korang malu tak berjalan atau bercinta dgn org yg buruk rupanya? Tp hati korang suka. Mana satu korang ikutkan?

[ Last edited by  leann_razak11 at 18-1-2007 04:58 PM ]

Rate

1

selagi ko tak kacau laki orang.... tak salah dari segi agama ... aku rasa tak perlu la ..ko risau...terus kan ajer la... buat apa nak kisah cakap orang....dia tak handsome ker...muka macam tongkang pecah ker... yang penting, sedap mata ko memandang.....

aku xensem langsung.. tapi bini aku cun... ok jee.... bini aku x komplen ape2.. aku pun ilekkk je.... ape ada hal...

yang suka engko bukan kwn ko,
yang nk kawen ko bukan kwn ko,
yang bahagia esok ko,
bukan sedara mara ko pun...

jadi.. peduikan ape org kata...

kalau da sherashi bershama, per salahnyer.......:music:

Reply #3 eiyoei's post

:setuju: good one..

ader stengah org tu.. ckp je suke yg hensem2

tapi dapat yg tak ensem pun.. tak kisah

janji pandai jaga hati

apesal aku rasa..mcm ziana2006 ajek? :hmm:

Follow Us
kakak hodoh  (bahase sopan kurang lawa :nerd: ) dpt laki hensem mcm joni depp rilex jer...:love:

x kesah la nigger tu hodoh ke muke pecah umah ke gagak itam ke, janji anak2 korg nnti (lps korg kawen aaa) mstu cun sbb mixx...mane tau ade roper beyonce todelep2 tu ke kan..jgn jd once07 tu dahla..:geram: :geram:

Reply #7 philipinoe2's post

yap ampun :lol  :lol

abg jenap sakit rabies eh?...:pray:

Klu ati dah kenan....apa ada hal....janji kita eppy.....

"elo ngak perlu risau....cuma elo harus berhati-hati berteman sama dia...harus ada batasannya....elo kena ingat jika berkahwin dgn bangsa asing...elo harus banyak berkorban"

spiritually
agama.. is he sincere to be  a muslim?.. are you strong enough to guide him to be a good muslim?

financially
hmm.. dia keje apa? bukan nak bias tapi most of blacks kat sini buat onar.. black money la pimping la... ada a few good ones.. is he one of them?

superficially
nanti kalau dah lama, muka itu la yg nak dihadap tetiap hari... ko rasa ko okey ke nengok his face first thing in the morning for next couple of years?

Tak kisah le negro ke, hero tamil ke, janji tak kaco laki orang.

Pedulik je orang lain. Diorang bukan kutuk ko, cuma diorang pelik je. Jarang ooo rengok orang bercinta ngan afrika ni. Kalau aku pun toleh due tiga kali.

ceta kat kawan2 kang kata aku sewel.

Aku nak Tanya pernah tak korang rasa apa yg aku rasa ni. Bantuan nasihat mmg amat aku perl ... [/quote]

ko ni mcm kena pukau jer.... tah tah kena vodoo ..

jgn cepat amik keputusan lg - either syok ke..
dah jumpa yg sesuai ke.. etc...ko better anggap kawan2 je dulu...
aku nmpk ko mcm dah angau lebih nih ... rilek2... byk masa lg la...

ko tanya mak bapak ko..kengkawan ko...
kalau nak ko serius... ingat & pikir baik2.... coz sampai mati ko akan kena tgk muke dia tau ...

Originally posted by <i>Hana</i> at 16-1-2007 02:37 PM
apesal aku rasa..mcm ziana2006 ajek?

aku pun perasan gitu gak.. :hmm:

Reply #12 mias_2004's post

spiritually
agama.. is he sincere to be  a muslim?.. are you strong enough to guide him to be a good muslim?

- he told me that he wants to marry me and that's why he wants to convert to Muslim, where as whether is he sincere to be a muslim, i've no idea.

- am i strong enuf?  still thinkin about it.i'm not quite sure but somehow i hv confident.

financially
hmm.. dia keje apa? bukan nak bias tapi most of blacks kat sini buat onar.. black money la pimping la... ada a few good ones.. is he one of them?

- gud question, he's financially stable but  i never know what  exactly business is he doing, i heard that he has business all around the world. when i'm thinkin of it, i'm so scared if i'm involve with mafia :bgrin: or smuggle drug or whatever..

superficially
nanti kalau dah lama, muka itu la yg nak dihadap tetiap hari... ko rasa ko okey ke nengok his face first thing in the morning for next couple of years

- gud question 2. :bgrin:  i don't know...maybe yes maybe no. i'm not quite firm person. my heart can easily change.

I can feel that I'm in love with him but at the same time i dun even trust on him. But now, frankly speaking rasa hati dah mcm goncang la plak..

The rest - Thanks for all your inputs. :love:

[ Last edited by  leann_razak11 at 17-1-2007 11:02 AM ]

Reply #14 reatt's post

mmg anggap kawan tp dah mcm bukan kawan coz we both treat each other mcm lover la plak hehe. ntahla.. voodo ker moodo ker now hati dah goyang bila terpikir2 balik soklan beberapa org ttg kerja dia ..buat aku rasa gusar, takut semua ada. he such a loving person and sounds he's crazy on me 2...cuma camana nak cakap ek..

[ Last edited by  leann_razak11 at 17-1-2007 11:18 AM ]

bercinta dgn black lebih mulia dari bercinta dgn laki org. kalu ko boleh bimbing dia jadi muslim sejati, masya-Allah, besarnya pahala yg ko dpt nnt. tapi, jgn la tergopoh gapah dlm hal ni.. take time to kenal hati budi dia dulu... and this applies to everyone lah. mana2 relationship pun, kita perlukan masa utk mengenali hati budi org tu.. masa awal2 bercinta mmg semuanya indah2 belaka. org laki, tak kira la bangsa apa pun, masa nak mengorat macam2 kata2 manis diorg boleh cakap. check jugak background dia.. apa bisnes dia buat.. etc etc. jgn terus telan je setiap apa yg dia kata.

glemer tul ziana2006 nih.... memana aku pi.... naik jek nama dia...
buh gambar dia sket.. :bgrin:

Reply #1 leann_razak11's post

x kisah ler ko nak suka sapa..x kira bangsa, bujang ke laki org ker suka ati...jnji niat & psgan ko betul t'hdp p'cintaan & p'kahwinan.
Larat ke ko....heheheheheh...African beb...perghhhhhhh. semoga bahagia.