CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: panglimapetai

LIGA LUAR NEGARA???

Originally posted by maxomeara at 17-1-2007 15:28

Aku lg sanggup tgk team skolah aku maen. In fact aku bangga ngan team skolah aku. Bila ade match semua turun support. Sbb diorg maen cantik. Beautiful football.
...

mcm arsenal?

Originally posted by hyphrigian at 17-1-2007 03:35 PM

mcm arsenal?

cheh...buleh blahhh....:jeling:

Reply #22 maxomeara's post

marah sungguh.......

apa sangat lah kalo nak di banggakan dengan EPL tu.....kalu dari segi kualiti baik lagi La Liga dan Series A Italy...EPL harap promosi yg berlebihan dan harap glamer je lah....player yg terbaik pun ramai yg berminat main kat liga Spain or italy..kalu rasa dah nak tua baru main kat EPL utk cari wang lebih....
ghentikan lah nyokong gila babeng kat MU,arsenal,livepool or chelsea..orang putih pun tak mandang kat liga kita...cukup lah negara kita pernah dijajah tp bukan pemikiran kita plak....:nyorok:

kau apa tahu layan MSL je lah-------->die hard fan EPL...:pmuka:

Originally posted by maxomeara at 17-1-2007 15:28

aku cadangakn ko pegi bertanding Presiden FAM...ko pon ckp gedegang2 kat forum jek..... mcm la org2 atas tu sumer duk lyn forum CARI nih....:pmuka: setakat gedegang2 kat forum adik aku pon bl ...

aku tak giler kuasa mcm president FAM tu...ler kat forum cari pun tak leh bg pendapat ke..kalo tak leh bg pendapat, apa kata kita bakor je thread bola kat sini...kekeke.....
ler ko sekolah lagi ke..elok lah tu...mungkin ko boleh jadi pemain pelapis utk negara...tak kan nak suruh wayne roone yg best tu wakil malaysia plak...best sgt ke roorney tu....kekekke:pmuka:

Rilek bro apai....
Hehe...dah they all taksub dgn sana,nk buat camne.
Mgkn kt sekolah depa skrg ni tgh hanget2 dgn trend liga luar..biarkanlah..tak boleh salahkn they all.
I prefer if we talk over this in a good manner. Learn to respect each other even in virtual order.

Follow Us
Originally posted by apai99 at 17-1-2007 05:24 PM
apa sangat lah kalo nak di banggakan dengan EPL tu.....kalu dari segi kualiti baik lagi La Liga dan Series A Italy...EPL harap promosi yg berlebihan dan harap glamer je lah....player yg terbaik p ...

ko dah jawab soklan ko sendirik pasai EPL :lol
liga malaysia promosi macamaner? skang nih baru laaaa nak ader kuar sume radio.. tunjuk lagi byk game kat tibi..
dulu radio ader.. tibi ade.. kalo ader tim aku main.. mmg tak lepas aku tgk.. baper kali gak aku gi stedium.. mmg best..
tak ingat plak biler mase aku dah kurang dan kurang folo liga M nih.. yg pasti aku start foloEPL  lepas umah aku masuk astero few yrs back.. :ting:  
nak folo liga lain.. la liga? bundesliga? serie A? aiyooo ini tawon baru nak tyang awai sket.. kalo tak pagi bute tuuu.. baper kerat sgt la yg sanggup jaga...

btw.. jgn kata malaysia.. singapore lagi haru.. dorang punye paper.. 5 page citer EPL.. 2 page citer lain2 liga..  siap ader local newspaper yg citernye just utk liga luar negara (eropah).. local football rase nye ade la dlm 2,3 page kot :hmm:

ko ingat senang ke nak buat promosi besor2 tentang msl kat malaysia ni.. kalau buat pun..tapi orang dah tak berminat nak buat macam mane.. semuanye tengin pegi layan liga luar...

RTM nak buat live je satu game.. beratus ribu jugak duit kena keluar.. ko ingat macam makan koci je ke RTM buat live tu.. tu pun kira bersyukur le tiap minggu ada live.. menandakan RTM begitu prihatin tentang liga malaysia..

fokus bola setiap hari sabtu pkl 12 tgh ari kat rtm  ntah tgk ntah tidak.....nak ke stadium jauh sekali.....pas tu nak kutuk kaw2...ptuiiiiii.....sape lagi nak tgk liga tempatan kalo bukan kita..tak kan nak harap orang luar yg tengok...kutuk sedaplah nape tak kita je main bola.....bg lah peluang kat pemain kita..jgn tahu nak hantam sajaaaaaaa.....
wa rasa kalu layan liga luar mcm ada standard sket berbanding liga tempatan ni...aper kelas tgk liga tempatan..wa beranak kat england--------->die hard fan EPL.....:pmuka:

Originally posted by edmundo at 17-1-2007 18:00
Rilek bro apai....
Hehe...dah they all taksub dgn sana,nk buat camne.
Mgkn kt sekolah depa skrg ni tgh hanget2 dgn trend liga luar..biarkanlah..tak boleh salahkn they all.
I prefer if we talk  ...

takde hal nak taksub kat liga luar...tapi jgn perlekehkan liga tempatan..kritik yg membina tak pe....kalo tak pernah tgk liga tempatan tak payah lah nak kutuk kaw2.. "dimana bumi di pijak...di situ langit di junjung...."
rasa bangga je kalo cite pasal liga luar...:puke:

Originally posted by apai99 at 17-1-2007 09:22 PM
fokus bola setiap hari sabtu pkl 12 tgh ari kat rtm  ntah tgk ntah tidak.....nak ke stadium jauh sekali.....pas tu nak kutuk kaw2...ptuiiiiii.....sape lagi nak tgk liga tempatan kalo bukan kita.. ...

aku cuba nak sokong team chelsea.. tapi nape jiwa aku takbole nak sebatikan dgn liga luar negara ni.. aku lagi layan liga malaysia.. sebab ia mempertandingkan maruah negeri2 dan kelab2 di malaysia.. rasa semnagat tu lain..
aku tak tau perasaan orang yang layan liga luar ni.. ape perasaan dorang bila liverpol menang? dorang ni rase puas ke?

ATTENTION

sila sambung discussion tp tak payah la nak hina2 org yg minat liga luar, nak perli n such craps. . elok2 org semua kat sini try nak belajar pasal local league, try to join the discussion... tiba2 dtg korg nak acah2 mcm ni... membuatkan kamek jd menyampah dgn mentaliti org2 yg minat liga tempatan ni.  like i said earlier... ur preaching method makin menjauhkan org dgn liga tempatan.

edit: apsal la aku edit pakai firefox tak jadi2 :geram:

[ Last edited by  fairy_hobbit at 18-1-2007 01:33 AM ]

Originally posted by apai99 at 17-1-2007 09:22 PM
wa rasa kalu layan liga luar mcm ada standard sket berbanding liga tempatan ni...aper kelas tgk liga tempatan..wa beranak kat england--------->die hard fan EPL........

ko ada masalah dgn org yg lahir luar negara ker? :hmm:

Reply #33 fairy_hobbit's post

ko rase2 dorang2 nih seme dah ader zaman2 mokhtar dahari.. lee kin hong, radhi mat din, nizam adha, manja man, azizul kamaludin sume tuh? :hmm:

Reply #34 conan's post

terasa tua plak aku pasal aku still ingat zaman2 tu (radhi, manja man etc ko ni sokong kedah la tu).  paling awal yg aku bole ingat rasanya zaman mokhtar dahari,... selain tu santokh singh, arumugam etc.. lagi rewind ke belakang :lol (aku dah konpius arumugam dgn santokh singh tu aku ingat pasal advertisement ke bola ke apa.. tapi kat singapore zaman aku kanak2 riang tu rasa mcm ada advert abt them)
aku rasa abe apai (teringat nama budak sdar kena buang sekolah tahun 94) dgn abe petai dah ada sejak zaman ghani minhat.  :nerd:

[ Last edited by  fairy_hobbit at 18-1-2007 01:42 AM ]

Reply #35 fairy_hobbit's post

jgn lupe kapel terhebat jamantu... abe dolah ngan abe jenal :nerd:

Originally posted by Hang at 17-1-2007 08:29 AM
masa zaman amatur & semi-pro Liga malaysia lebih berkualiti....
bahkan zaman rasuah tu pun Liga malaysia berganda lagi best dari sekarang ni...

haku x folllow liga tempatan sejak hashim mustapha retired:siok:
sejak dunhill x taja liga tempatan neh , raser x best pulak

Originally posted by fairy_hobbit at 17-1-2007 01:22 PM
tulah.. zaman dolu2 best (walopun tak sebest zaman dolu lagi dolu).. untunglah aku sempat follow masa zaman tu.... apa pasal yg tiba2 liga tempatan jd mcm sekarang pun tatau... :stp:

liga tempatan skrng x besh sbb byk sgt tukar format:siok:
haku dah fedap:siok:  tambah2 lak tim kesyangan haku main lower lig:siok:

Originally posted by apai99 at 17-1-2007 01:45 PM

abis tu nak salah kan siapa???
-FAM
-player
-Persatuan negeri
-Fans
-Ref
-Bola

bagi lah ulasan sket mcm mana nak memartabatkan mutu bola sepak kita........kalo setakat tau hentam je a ...

salah ko lah.. ari tu ader vacancy utk secretary terhormat .. ko x apply lak..
owh lupa ko blom cukup umo... baru nak follow liga M sejak bambang pamungkas main sini:siok:

Originally posted by apai99 at 17-1-2007 05:24 PM
apa sangat lah kalo nak di banggakan dengan EPL tu.....kalu dari segi kualiti baik lagi La Liga dan Series A Italy ( terpulang pada diri sendiri )...EPL harap promosi yg berlebihan dan harap glamer je lah....player yg terbaik pun ramai yg berminat main kat liga Spain or italy..kalu rasa dah nak tua baru main kat EPL utk cari wang lebih....
ghentikan lah nyokong gila babeng kat MU,arsenal,livepool or chelsea..orang putih pun tak mandang kat liga kita...cukup lah negara kita pernah dijajah tp bukan pemikiran kita plak.... ( kalo malaysia x dijajah , xder nyer mesia leh maju mcm skrng :pmuka: tunku abdulrahman pong study kat UK:siok:  )

:setuju: kau apa tahu layan MSL je lah-------->die hard fan EPL...