CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Amir

SADDAM HUSSIEN - SYAHID KE?

Close [Copy link]

Reply #18 dess402's post

Kalau diberi alasan longkang2 tersumpat dan pusat tadahan air oklah gak kalau nk terima definisi Bala nih.

Kalau diberi alasan org Johor tak sembahyang, maksiat, pakai tudung tak btul mmg tak patut lah. Sbb urusan manusia dan tuhan bukannya kita tau.

Originally posted by dess402 at 18-1-2007 06:05 PM

hang tak yakin kaa pegangan mumtz  ??

hang patut selidik dari awal .

ini semua tak buleh ikut2 .

Mmg sedang menyelidik skarang nie... sbb dari kecik aku nie diajar utk mengikut orang jer... dari segi kehidupan seharian, maupun dalam ibadat. Waktu kecik mmg kena ikut orang ler, sbb kita belum mampu berfikir lagi. Tapi skarang nie, kita boleh berfikir... jadi gunakanlah akal tu utk membuat penyelidikan.

Originally posted by tyrande_81 at 18-1-2007 06:00 PM
Begitu jugak soal negeri mana yg ditimpa Bala. Sbb zaman nabi pun wahyu bgtau bila dan kenapa Bala diturunkan.

Lainlah sesetengah pihak yg telah menerima wahyu ckp orang Acheh kena tsunami di ...

Yup.. that's for sure. Sebenarnya bukan orang Islam jer cakap camtu, org Kristian pun sama. Diorang kata pada hari boxing day, gempa bumi kat Aceh. Pastu pada hari ancession of Jesus, gempa bumi kat Nias. Pastu diorang question kenapa negara2 yg kena tsunami semua negara yg agama rasminya bukan Kristian. Aku ada terima sms tu. Tak sangka lak bukan orang Islam jer berfikiran camtu, tapi org Kristian pun sama. Seolah2 macam confirm jer benda tu bala kerana dosa2 semua.

Originally posted by Muntz at 18-1-2007 06:08 PM

Mmg sedang menyelidik skarang nie... sbb dari kecik aku nie diajar utk mengikut orang jer... dari segi kehidupan seharian, maupun dalam ibadat. Waktu kecik mmg kena ikut orang ler, sbb kita b ...

sebenarnya saya suka cerita2 tentang agama sebab

ia banyak memperjelaskan banyak perkara yang saya tidak paham .

cuma bab nak ikut2 nie ..  saya particular sikit .

bagi saya semua ulama adalah sama .

tapi kalo depa cerita tinggi2 ..  saya anggap ini dah lain .

itu sebab saya lebih suka sesuatu yang hanya berada didepan mata ..

tetapi banyak maknanya .  biarpun sekadar sebatang pokok .

saya kira ini semua mukjizat yang tidak pernah terjawab .

Originally posted by naz_1969 at 18-1-2007 06:06 PM

I think the question posed by this thread is quite simple.

"Saddam Hussein - Syahid ker?"

But this simple question need a divine answer. And I think we are all not worthy t ...

saya rasa saddam tak akan pernah syahid dan kekejamannya

tetap akan dipersoallan kemudian .  saddam tak buleh terlepas begitu saja .

Originally posted by dess402 at 18-1-2007 06:14 PM

sebenarnya saya suka cerita2 tentang agama sebab

ia banyak memperjelaskan banyak perkara yang saya tidak paham .

cuma bab nak ikut2 nie ..  saya particular sikit .

bagi saya semu ...

Yg penting kita kena ingat... manusia itu hanya makhluk yang lemah kalau nak dibandingkan dgn pencipta kita iaitu Allah.. jadi kenapa perlu kita bertindak menghukum dan menilai orang lain seolah2 kita nie Allah.. fikir2kanlah...

[ Last edited by  Muntz at 18-1-2007 06:20 PM ]

Follow Us
Originally posted by Muntz at 18-1-2007 06:18 PM

Yg penting kita kena ingat... manusia itu hanya makhluk yang lemah kalau nak dibandingkan dgn Allah.. jadi kenapa perlu kita bertindak menghukum dan menilai orang lain seolah2 kita nie Allah. ...

tapi apa lak gunakan ilmu2 yang Allah beri  ??

tak ker ini untuk membuat kita manusia yang berakal  ??

Reply #27 dess402's post

Maksud aku... bila kita menghukum sesuatu umat.. mengatakan mereka itu ditimpa bala, tak cukup amal ibadat, tak ingat Tuhan dsb... bukan maksud aku menghukum secara fizikal seperti orang mencuri dimasukkan ke jail. :lebai:

kematian saddam tak boleh disamakan dengan shuhada2 berani mati palestin yg ulama2 disana ketegorikan sebagai syahid itu.sebagai ulama mereka ada autoriti utk pengiktirafan tersebut dan kita disini tiada hak utk pertikaikannya walaupun dengan ilmu yg kita miliki,kita dapati ianya tak memenuhi hak2 seorg syahid9apa lagi nak kata mereka mati katak atau mengatakan tindakan mereka itu bodoh!!!!).

dalam kes saddam,syahid hanya diberikan oleh penyokong dan pendokong2nya sahaja.belum kedengaran pengiktirafan dari mana2 ulama.jika ada pun ianya boleh kita anggap sebagai satu pengiktirafan kumpulan itu.soal ketentuan biar tuhan tentukan.

Originally posted by dess402 at 18-1-2007 06:16 PM

saya rasa saddam tak akan pernah syahid dan kekejamannya

tetap akan dipersoallan kemudian .  saddam tak buleh terlepas begitu saja .

Precisely , your judgement on Saddam is yours alone. Some will agree , some will not. That is why I stressed out early on that this discussion whether he is Syahid or not is pointless. It does not mean anything. Houses in Middle East are filled with photographs of sons and daughters who are "syahids" according to their loved ones' believes.

The more we concentrate on our conducts of the livings , the better it is for the society as a whole. Otherwise our futures are dictates by the deads.

Originally posted by golok mail at 18-1-2007 08:05 PM
kematian saddam tak boleh disamakan dengan shuhada2 berani mati palestin yg ulama2 disana ketegorikan sebagai syahid itu.sebagai ulama mereka ada autoriti utk pengiktirafan tersebut dan kita disi ...

kat sarban ulama ada logo HALAL kaa..? so kira mana ulama serban ada logo ni buleh kata si polan mati syahid si polan tu plak mati tak syahid? hahahahaha

otak isle ka ni? ni otak afundi ler...

sapa kata sebagai ulama depa ada otoriti tu? nabi kamu ka? pasal hadis kata ulama pewaris nabi ka? hadis tu ulama laaa cipta bukan nabi cipta, pasal quran suruh bertanya pada ahli zikir kaa..? quran suh tanya jek quran tak kata ahli zikir ada otoriti..apaa ingat depa oang oang tuhan depa buleh turunkan air dari langit ka? nikah soang pun tak puas2 nak nikah sampai 4, anak dara seme adaaaaaaaa hati nak suh oang kata depa orang orang tuhan..podah chittttttt

Originally posted by naz_1969 at 18-1-2007 11:34 PM

Precisely , your judgement on Saddam is yours alone. Some will agree , some will not. That is why I stressed out early on that this discussion whether he is Syahid or not is pointless. It do ...

kepentingan nak tau tu pada yang hidup bukan yang dah mati tu..dah mati tanam jek laa nak wat pa lai hiihihihi

budak2 ni salu cite tapi tak pandai nak relate apa depa seme ni tau

amongs orang islam sini i think ramai tau kisah soang pelacur masuk sorga sebab kasik anjing minum..i think ostad or ostazah depa malah tok lebai depa salu cite mende ni esp nak ajar bab ikhlas

yipi the other day de bawak kisah soang pemuda zaman nabi musa bernekad nak tau camna dapat sorga tu..pi laa baca dan relate..kisah ada penjahat tapi depa masuk sorga

so paham2 sendiri lah, malas aku nak cite panjang, kesian yipi buat post tapi depa malas baca kendian berfikir jauh sekali

Originally posted by Amir at 18-1-2007 03:18 PM
:nerd:

Dulu isu mengenai pengebom berani mati,ada yang kata syahid dan ada yang kata tak. Keluar dari mulut pemimpin PAS bahawa mereka itu syahid.Siapa kata tu,tak lain tak bukan Presidennya ...

Kalau buleh, sambil memberi sebab atau musabab syahid atau tidak, bagitahulah samada "Chemical Ali" tu syahid atau tidak jugak... :ah:

Originally posted by Maideen. at 19-1-2007 05:17 AM

Kalau buleh, sambil memberi sebab atau musabab syahid atau tidak, bagitahulah samada "Chemical Ali" tu syahid atau tidak jugak... :ah:

yang putus kepala tu chemical ali ka meden?  kalo yang terputus kepala kene gantung ari tu..susah nak syahid kut..yerlaaaaa kang masuk syurga nak jumpa bidadari dia..torkojutttttt minah tu abissss kecoh malaikat nak carik kepala dia ilang tang mana..hihihihihi

Originally posted by ajinomotonosuga at 19-1-2007 05:21 AM

yang putus kepala tu chemical ali ka meden?  kalo yang terputus kepala kene gantung ari tu..susah nak syahid kut..yerlaaaaa kang masuk syurga nak jumpa bidadari dia..torkojutttttt minah tu ...

"Chemical Ali" sedara Sadam yang menggunakan bahan kimia untuk membunuh berpuloh ribu orang Syiah diatas perintah Sadam yang mati syahid itu aji.... :ah:

Satu kampung wiped out dia kerjakan.

Sebab dia gunakan bahan kimia lah maka gelaran dia "Chemical Ali".

Walaupun kita hanya mampu berdoa agar  dia diberi rahmat dan dan tempat yang indah di syurga, Maideen nak tahu gak adakah dia juga mati syahid kena bom dengan Amerika. :hmm:

Originally posted by Maideen. at 19-1-2007 05:27 AM

"Chemical Ali" sedara Sadam yang menggunakan bahan kimia untuk membunuh berpuloh ribu orang Syiah diatas perintah Sadam yang mati syahid itu aji.... :ah:

Satu kampung wiped out dia ...

oo ye aku penah dengo bite bab bom ni dan chemical ali di dakwa antara mati kene bom. aku baca cite gantung yang dua lagi lepas sadam tu, sampai terputuihh pasal executioner misjudge berat dan panjang tali..trauma abis seme yang tenguk. kepala duk masih dalam hood..badan nunnnnnnnnnnn di bawah terterap..darah duk leleh kuo.

salah satu criteria depa sini bawak nak tau syahid ke tidak..kalo kene bom, bom mai ledak tepi kaki hang tu meden..punye powerful tapi body hang masih intact walo hang dah mati..haaaaaaaaa tu bukti hang syahid hihihihi

tu ler akibat otak kalo salu baca mastika carik bende pelik macam kalimah di tloq ayam mengerutu..aku suh tenguk tloq sendiri haram depa wat tak tau..susah btuii kalo mentel cenggitu ler.

he he he I think this thread will be syahid today. :love:

Originally posted by ajinomotonosuga at 19-1-2007 05:34 AM

oo ye aku penah dengo bite bab bom ni dan chemical ali di dakwa antara mati kene bom. aku baca cite gantung yang dua lagi lepas sadam tu, sampai terputuihh pasal executioner misjudge berat ...

Kat Malaysia ada sorang nama Ibrajim Libya mati kena tembak polis. Ada yang kata dia mati syahid jugak... :ah:

dan kat dalam forum ni..ada org pakai bowtie.....cakap simpang siur...macam ular kena palu....hahhaahhah

Reply #16 Muntz's post

Diriwayatkan oleh al-Tirmizi dalam kitab Sunannya dan beliau berkata: 揌adis ini hasan gharib