CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: laislabonita

Sape suka shopping kat JUSCO mai sini sat...

jawapan aku...

1. Korang selalu shopping kat Jusco tak?  selalu la jgk...mmg tmpt peberet...

2. Sebab apa selalu shopping kat Jusco (kalau selalu shopping kat Jusco)?  clothings...

3. Selalu pergi tak shopping atau laga2 badan dgn org lain pada hari JCard?  biasa...sanggup tuh amik cuti semata2 nk pg JCard...

4. Selalu shopping atau pergi kat Jusco mana? (leh vote kat atas, J-One Damansara Damai dan Pearl Point aku tak masuk dalam list atas sbb die supermarket je)  dh vote - sume jusco di jb...

5. Korang ada JCard tak? kalau ada, buat JCard tsb kat cawangan mana?  semustinyer ader...kt wat kt jusco tmn u...

6. Ada apa2 tak yg tak puas hati ke atas Jusco? leh cite pengalaman ke... prnh satu kali tuh aku hangin dgn customer service dowang yg mmg tak mesra alam langsung...aku pg renew jcard aku dh la tuh muker sowang2 kt CS cam cekodok basi pastu dowang bg aku mcm2 sample shampoo le, lotion le, aku lak tak bwk beg camner aku nk bwk mende2 tecik tuh sume...aku pn pg mintak plastik beg kt CS dowang kater takder...fine...pastu aku pg counter cashier sume cam reluctant nk buwi...aku pn hangin la...mintak satu plastik beg pn susah apalagi aku geram pg tulih report segala...esknyer ada satu pmpn dr CS call aku mintak maap segala kejadian yg berlaku...aku ckp dgn dia bdk2 tuh tak patut duk kt CS, pg jaga store lg baik...mcm tuh ke dowang treat customer...katernyer policy dowang tak membenarkn bg plastik beg tanpa wat pembelian...itu aku phm tp apa salahnyer dowang explain kt aku maybe aku leh accept le statement dowang...aku siap ckp kt pmpn tuh aku dh war2kn kt kengkwn aku jgn renew jcard dowang kt situ...pg branch len luor dr jb sbb CS dowang zero...pastu aku srh dowang pg training CS cukup2 sblm confront dgn customer...sian gak aku dgr pmpn tuh berkali2 mintak maap kt aku...aku pelik sbb setau aku jusco nih manage by japs co. jd sepatutnyer tahap CS dowang setanding dgn owang2 japs...tuh yg aku terkilan sgt...anyway, sume dh solosai...aku pn takder lak encounter kejadian seumpama itu lg selepas tu...

tiap kali balik Mesia..tiap kali beli pakaian harian anak2 kat JJ..kalu beli mesti bawak 3 troli..

notice setiap kali nak bayar mesti casher tanyer..."nak wat meniaga ke kak"...

so akak jawab.."tak pakai sendiri.."

jawab balik..."banyaknyer beli...."

aduh! banyak no songeh si casher nih...banyak tak banyak pun sibuk nak tanyer..

kalu soping baju sampai ribu raban ..salesgirl baru terhegeh2 nak melayan..banyak dapat komisen kot..

kalu beli sikit2..tak de nak melayan..sibuk bertonyeh...

Originally posted by se7enstarz at 24-4-2008 09:08 AM
6. Ada apa2 tak yg tak puas hati ke atas Jusco? leh cite pengalaman ke... prnh satu kali tuh aku hangin dgn customer service dowang yg mmg tak mesra alam langsung...aku pg renew jcard aku dh la tuh muker sowang2 kt CS cam cekodok basi pastu dowang bg aku mcm2 sample shampoo le, lotion le, aku lak tak bwk beg camner aku nk bwk mende2 tecik tuh sume...aku pn pg mintak plastik beg kt CS dowang kater takder...fine...pastu aku pg counter cashier sume cam reluctant nk buwi...aku pn hangin la...mintak satu plastik beg pn susah apalagi aku geram pg tulih report segala...esknyer ada satu pmpn dr CS call aku mintak maap segala kejadian yg berlaku...aku ckp dgn dia bdk2 tuh tak patut duk kt CS, pg jaga store lg baik...mcm tuh ke dowang treat customer...katernyer policy dowang tak membenarkn bg plastik beg tanpa wat pembelian...itu aku phm tp apa salahnyer dowang explain kt aku maybe aku leh accept le statement dowang...aku siap ckp kt pmpn tuh aku dh war2kn kt kengkwn aku jgn renew jcard dowang kt situ...pg branch len luor dr jb sbb CS dowang zero...pastu aku srh dowang pg training CS cukup2 sblm confront dgn customer...sian gak aku dgr pmpn tuh berkali2 mintak maap kt aku...aku pelik sbb setau aku jusco nih manage by japs co. jd sepatutnyer tahap CS dowang setanding dgn owang2 japs...tuh yg aku terkilan sgt...anyway, sume dh solosai...aku pn takder lak encounter kejadian seumpama itu lg selepas tu...

tu kat Jusco mana tu? Tmn U, Permas atau Tebrau Ct?

jusco nye polisi mmg dorg nak kurangkan beg plastik sbb nak jaga envirenment.. tapi plastik tetap diberi bile ada keperluan.. kat kaunter JCard tu aku rasa mmg takde plastik, tapi bukan ke kat servis kaunter sebelah die ada plastik? kat servis kaunter mesti ada provide plastik nye, melainkan kalau dah abih.. sbb kat servis kaunter pun ada jual produk dan kalau ada gift redemption ke apa ke, kalau brg bnyk mesti dorg letak dlm plastik nye.. aku rasa kaunter JCard kat Jusco Tmn U, Permas, dan Tebrau Ct semuanye mmg locate betul2 sebelah servis kaunter, so rasenye palstik tu dorg leh amik kat servis kaunter je..

tapi kire ok la sbb dorg cepat2 respon komplen ko.. gunakan hak kite sbg pengguna..

Poll kat atas pun dah lama.. Jusco dah ada cawangan baru.. iaitu Jusco Bandar Sunway dan Jusco Bukit Tinggi (dan coming soon Jusco Seberang Prai City, Jusco AU2, Jusco Bukit Indah)..

Pasaraya MaxValu pun dah tambah (sebelum ni dikenali dgn nama J-One dan D-Hati) iaitu MaxValu Kota Kemuning, MaxValu Desa ParkCity, MaxValu Ampang (Petronas).. sebelum ni dah buka MaxValu Damansara Damai dan MaxValu Pearl Point dan akna dibuka dalam masa terdekat ni di Pandan dan Subang Jaya..

Wah...

Originally posted by laislabonita at 28-4-2008 00:59
Poll kat atas pun dah lama.. Jusco dah ada cawangan baru.. iaitu Jusco Bandar Sunway dan Jusco Bukit Tinggi (dan coming soon Jusco Seberang Prai City, Jusco AU2, Jusco Bukit Indah)..

Pasaraya  ...

Kaki shopping sunggoh ko ni...

Jizzz... Klong! Klong!

Reply #83 laislabonita's post

jusco tmn u...

aku mmg support dowang kurangkn penggunaan beg plastik tp mcm aku ckp la explain bebaik kt aku mmg aku blh terima nih trus ckp takder...tetiba je my blood goes upstairs...:@

Follow Us
1. Korang selalu shopping kat Jusco tak?
~ selalu

2. Sebab apa selalu shopping kat Jusco (kalau selalu shopping kat Jusco)?
~ sbb Jusco paling dekat dgn umah...senang nak gi dan balik....

3. Selalu pergi tak shopping atau laga2 badan dgn org lain pada hari JCard?
~ jarang kalo ada 4 kali J-Card day mungkin sekali jer gi....tak berapa selesa sbb ramai sgt manusia

4. Selalu shopping atau pergi kat Jusco mana? (leh vote kat atas, J-OneDamansara Damai dan Pearl Point aku tak masuk dalam list atas sbb diesupermarket je)
~ jusco wangsa maju....

5. Korang ada JCard tak? kalau ada, buat JCard tsb kat cawangan mana?
~ ada..cawangan wangsa maju

6. Ada apa2 tak yg tak puas hati ke atas Jusco? leh cite pengalaman ke...
~ tak ada....

Dkt2 ry biasa shopping kat JJ

Ntah, mmg suke.. tiada sebab!

Penah.. sekali seumur idup,
lps ni serik.. xmo dah!  Lebih sanggup beli yg mahal dari sesak napas!

4. Selalu shopping atau pergi kat Jusco mana? (leh vote kat atas, J-One Damansara Damai dan Pearl Point aku tak masuk dalam list atas sbb die supermarket je)
Jj W.maju.. kdg2 kalo singgah midvalley, gi JJ sana!

w.maju

Xde!
Cuma aritu sekali aku tgh pilih currypuff,
kaunter pon dah nak tutup,
smpai2 kaunter je.. dia ckp cashier dah blah.
Yg ada nya, staff JJ tu.
So dia ckp amik free aje lah 2ketui curry puff tu.. ekekek!
Tu je la.. kalo dia xbg free pon.. dia buang gak kan?
Baik masuk perut aku.. kenyang gak.. hihi

Huh!

Originally posted by se7enstarz at 5-5-2008 12:41
jusco tmn u...

aku mmg support dowang kurangkn penggunaan beg plastik tp mcm aku ckp la explain bebaik kt aku mmg aku blh terima nih trus ckp takder...tetiba je my blood goes upstairs...:@

Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

Jusco tebrau city...dulu sebelum jusco TC bukak pergi kat permas...

Oooo...

Originally posted by soda at 5-5-2008 13:52
~ selalu

~ sbb Jusco paling dekat dgn umah...senang nak gi dan balik....

...

Rumah ko kat Wangsa Maju eh...?

Jizzz... Klong! Klong!

Reply #1 laislabonita's post

1. bolehla.

2. dkt ngan umah.

3. koser.

4. jj wm.

5. maybank card lg penting.

6. xde, so far ok, cuma bnyk kedai mkn baru, halal ker?

. Korang selalu shopping kat Jusco tak?
~ hujung minggu jek

~ sbb bawa anak main kat Bear Wonderland(betul ke nama dier)

~ pernah sekali jek itu pun masa bujang dulu..

4. Selalu shopping atau pergi kat Jusco mana? (leh vote kat atas, J-OneDamansara Damai dan Pearl Point aku tak masuk dalam list atas sbb diesupermarket je)
~ jusco bukit tinggi....

~ ada..cawangan mid valley

~ tak ada....

Adoi...

Originally posted by gepren at 5-5-2008 15:41
Dkt2 ry biasa shopping kat JJ

Ntah, mmg suke.. tiada sebab!

3. Selal ...

Sedapnya dapat kueh pree...

Jizzz... Klong! Klong!

dulu selalu, sekarang jarang sikit...
beli baju ngan barang dapur
kalau ada duit aku pegi....
4. Selalu shopping atau pergi kat Jusco mana? (leh vote kat atas, J-One Damansara Damai dan Pearl Point aku tak masuk dalam list atas sbb die supermarket je)
wangsa maju je, dekat ngan rumah
kat wangsa maju
baju dia tak cantik, takde fesyen terkini

I selalu gak shopping kat JJ Bandar Utama... close to my home.  Choices not too bad, harga pun berpatutan.  Tapi kalau J-Card day tu, huh penah ambik cuti pegi... very cheap. J-Card points redemption items tu tak lar menarik sgt dan worth yg dah spent tu... tapi boleh lar....

Reply #84 laislabonita's post

ko staff jusco ke?ade mase lak berforum.aku dulu keje jusco 2 bulan tak terkejar lansung.sibuk manjang.n pc kat opis takleh guna surf internet lak tuh.line manager sentiasa ade dimana2.huhu....
ke ko bahagian hr?
hmm...adekah ko EJ? hahaha.
ape2 pon aku suke jusco bbk. kecik, tp tang kat food court best sbb ade gerai sizzling yg best.

jj bkt tinggi xde ke?...nak try jawab

1. mase jj bkt tinggi lom bukak...x slalo sgt g jj bkt raja tp slalo g jj melaka time study sane dulu...skrg da bukak slalo gi sbb dekat bebeno ngan umah. rase cam ari2 lak pegi..muahahha

2. nak bli brg...kdg2 xde sbb ape. saje window shopping tak pon jalan2 cari pasal.

3. slalo...yg slalo langgar aku cine. cam jj tu die punye plak.

4. jj bkt tinggi, jj midvalley

5. ade...mula2 buat kat jj melaka time study sana dulu pastu ilang. da buat baru kat jj bkt tinggi

6. ade mase kat jj melaka dulu. aku bli donut. cashier tu ya ampunnn...lembap. terkial2 nak tekan kat mesin. asik salah tekan je. nak aje aku letak alik donut tu. nak kate trainee xde pon tag nye. pakai uniform bese kaler coklat tu. sengal.

aku suke shoping kat jusco...
especially time jusco day...

aku suka g karaoke kat jusco cheras selatan...