CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bugger

Cikgu-cikgi Yang Jenis Panas Baran Semasa Di Sekolah

x brani aku.
dia lmpang aku mau brpusing.
sian mmbe aku tu. tah pe cite dia skang ekk.

nak kongsi ini je.
cikgu yang paling panas baran kat sekolah aku tulah yang paling aku sayang
^^

Masa aku skolah rendah di Melaka.. cikgu paling garang nama dia Maaris Joned (arwah dah..).. dia ni badan bagak.. budak yg x dengar cakap/ bising/  x siap keje skolah kena penampar.. lepas tu ada jugak dia petik cili padi kat kebun sekolah.. budak2 yg kantoi dgn dia kena kunyah cili padi tu depan perhimpunan.. merah padam la budak tu menahan pedas.. sampai menangis la.. lepas tu, ada beberapa kali aku tengok dia suruh budak baring atas meja cikgu, bukak kasut bukak stokin, dia keluarkan kabel wayar (ntah mana dia dapat ntah) dia libas kat 2-2 tapak kaki budak tu.. ngeri beb.. takat rotan tu cam makan nasik aje..

Masa skolah menengah di Melaka jugak, cam yg diceritakan  pada awal thread ni, cikgu paling garang ialah Cikgu Husin Namin (arwah gak)..  budak yg kantoi dgn dia biasa kena gentel telur.. terjongket2 la sape yg kena.. tapi kalau tahap marah dia lagi tinggi, dia luku kepala, bagi penampar, kena sepak, maki hamun x payah cerita la... aku rasa Cikgu Husin ni paling garang dalam Malaysia masa tu..

Anyway, bukan nak mengaibkan sesiapa yg dah meninggal.. just nak share experience berdepan dengan cikgu2 yg garang x ingat.. anyway, masa tu rasa hormat dan sayang kepada guru masih tebal.. apa yg cikgu buat kita ambil sebagai pengajaran untuk jadi manusia.. x macam bebudak skarang la.. sentuh sikit aje, mak bapak dah carik lawyer nak saman cikgu..

Masa skolah dlu ada cikgu ni nama W dia tonggeng budak kelas aku (laki la) sian budaks tu.
Pehtu masa skolah aku kena cubit perut sampai ternaik perut, pastu cikgu lain pulak suka cubit rerambut kt tepi tlinga ni, sakit wooo
Pehtu kena ketuk hujung jari dgn pembaris besar tu. Hazabedongszz gak rasanya

Masa skolah dlu ada cikgu ni nama W dia tonggeng budak kelas aku (laki la) sian budaks tu.
Pehtu ma ...
Munnalicious Post at 3-2-2012 11:29

kih kih kih.. ke uols mangsa nya?

kih kih kih.. ke uols mangsa nya?
ZabedAmin Post at 4-2-2012 20:33

Ha la, iols la mangsanya, hazabedongszz sangat rasanya tau dak, tapi yang kena tonggeng ala2 tong sampah yg ditonggengkan tu bukan iols la, budak laki sbb dia tu bajet gud2 pasai dia anak org kaya, skali kena tonggeng hamik kau, jatuh standard anak org kaya..kehkehekehe

Follow Us
Ha la, iols la mangsanya, hazabedongszz sangat rasanya tau dak, tapi yang kena tonggeng al ...
Munnalicious Post at 4-2-2012 20:51

khennn... nasib baik iols dari kecik sampai uni kat overseas...

khennn... nasib baik iols dari kecik sampai uni kat overseas...
ZabedAmin Post at 4-2-2012 21:11

Kerlasss kaka bed blaja kat obersi yea~

Kerlasss kaka bed blaja kat obersi yea~
Munnalicious Post at 4-2-2012 21:23

a'ah.. tak jauh pun.. kat Falls Church je

mase aku darjah 5 ade sorang cikgu laki ni. mmg garang giler lah. org kampong aku jek pon. mak bapak dia pon malu sgt sbb anak dia over garang.

so 1 hr ni, hari sabtu. ade kelas tambahan utk bdk2 darjah 6. ade dlm 4 5 org dak lelaki ponteng n on d way nk p mandi gunung. cikgu ni tau n ape lagi dia p menyonsong naek motor. bdk2 tu pon balek laa nek bskl kene diri depan blk air. cikgu tu pancut air gune hose konon2 meraselah kau mandi gunung kan. pas tu bwk p kelas. dihentak nye bdk2 tu kat blackboard. pecah papan tuh.

dulu ade cikgu baling duster dkt kwn pka,,,nasib baik sempat elak,,,tapi bdk tu mmg kuang ajo pun,,,

mase reunion bru2 nie cikgu tu dtg,,,kwn yg nyaris jadi mangsa duster tu kata,,,klu x kerana cikgu,,,x tau lh apa jadi dkt die la nie,,,

aku neh cikgu garang

kalau aku masuk klas..bkn kata klas aku je yg senyap..klas kiri kanan pn jd diam...pesal ntah..hahaha

zaman aii sekolah dulu ada sorng cikgu mate garang gile..asal tak ingat sifir kena ketuk kepala.. pulas perut.. takut punya psl hari yg ada mate aiii ponteng kelas.. alasan bg kt my parents sakit perut
skrg rs menyesal lak sbb ponteng aii jd bengap mate

cikgu garang x ramai sgt dlm kehidupan iols.

masa darjah 1, ade cikgu z, ketuk kepala ngan pembaris kalau latihan dalam buku salah buat

masa darjah 3, cikgu L, garang gile sume budak takut. cikgu nie kecik jea tapi kalau dia jeling sume senyap.

masa form 4, cikgu N. kami sume panggil dia mama tiger. kalo homework x siap, dia akan amik buku log kulit keras yg paling tebal & besar pastu hempuk kat blkg student.

masa form 5, cikgu I. garang tapi kadang2 buat lawak. so weols pon kdg2 kompius dlm kelas, nak gelak ke x. kalo x siap homework kne cubit +pulas perut smpi terangkat kaki badan.