CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: dexa

About Guru2 dan Kelas Pendidikan Khas Di Sekolah -

HMMM sy pun salah seorang guru pendkhas.tp saya bru di postingkan dan sk saya baru nak set up prog pend khaskat sk tmpt sy berkhidmat skrg.so byk keje skitla mula2ni.

sekolah rendah kt kl yang ada pendidikan khas(bermasalah pembelajaran)

sesiapa yang tahu  sekolah rendah mana kat kl ni yang ada pendidikan khas masalah pembelajaran..contoh pelajar bermasalah pembelajaran seperti sindrom down, autisme, slow learner, hyperaktif..information dari anda amatlah dihargai...sbb chek nak minta posting..

skttdi 2 ade...tmn tun dr ismail

Reply #1 MrsInsp's post

ada satu sek pend khas kat depan maju junction..tapi tak ingat nama dia. lagi satu sk taman kepong.

ada tak yang dekat area pantai dalam or bangsar..

area bangsar - sk brickfield ada program ppkp

Follow Us
ppkp tu ape..kalu pkbp pendidikan khas la..

adik aku baru dapat tawaran guru pendidikan khas ni..

sekolah yg depan maju junction tu ada lagi ke??? ingatkan dah tutup atau pindah... situ mmg skolah khas... mak tala penah ngaja situ masa dia muda2 dl

sekolah yg depan maju junction tu ada lagi ke??? ingatkan dah tutup atau pindah... situ mmg skolah khas... mak tala penah ngaja situ masa dia muda2 dl

huwaaa saya tak dapat KDC .....camner nih....menganggur la lepas bulan 12 nih habis contract GSTT
apa saya nak buat eh...nak bayar loan kete macammana?

Originally posted by eeza25 at 2-3-2008 03:44 PM
Sape penah jadi cikgu pend. khas??? Last year aku jadi gstt pend khas...seronok gak,kire pengalaman baru bagi aku yg x penah jadi cikgu & x penah keje gomen...Byk yg aku belajar, especially tahap ...

awak tiada dalam situasi guru yang sebenar.....masuklah pendidikan...kamu akan tahu....guru memang serba boleh....

cikgu pnddikan khas....
1. ade pembantu guru ( guru aliran perdana tiada sape bantu...baik kutip yuran, buka register, tutup regster,pngurusan kelas semua guru itu sendiri yg buat)
2. sorang guru paling ramai 4/5 orang murid ( Guru aliran perdana- kalau guru kelas yang dianggap mak bapak perlu jaga..bukan stakat amik kdatangan tapi sampai kerumah budak2 seramai paling kurang 30 orang skelas kene amik tahu. itu guru kelas yang perlu diuruskan pengurusan kelasnya. diulang sekali lagi...kami tiada pembantu!!!!) ini tak tmasuk mengajar kelas lain yang rata2 30-35 murid sekelas yang macam2 perangai ada. bukan 2 kelas je setiap hari tapi kurang2 3 kelas. kira brape jumlah murid.
3. kelas khas muridnya pulang pukol 11.30 ....tapi guru aliran perdana muridnya pulang 1.30....
4. guru pendidikan khas ta tlibat ngan kelas tambahan- guru aliran pdana...kelas tmbahan tak bhenti.
5. guru pnddikan khas takde pegang jawatan penting - guru aliran perdana ketua unit beruniform..ketua rmah sukan...guru data....guru PSS...
6. berak kencing- budak normal pon ade kes....biasalah...tapi itu bukan agenda yang perlu kami highlight. tak payah mention..as a mak bapak kami buat gak apa perlu....pndidikan khas bukan ckgu yang buat...ade pembantu lagi....
7. guru pendididkan khas takde tekanan mengajar lgsung. tak kisah pasal UPSR. takde kes pukul..bergaduh....
so...awak tak berada dalam situasi guru yang sbenar. kalau guru pnddkan khas memahami dan mengertti camne guru aliran perdana ni...dorang pon takkan salahkan guru aliran pdana yang slalu cop tugas dorang kurang bebannya dari guru aliran pdana. ...

Reply #54 mamashima's post

hi mamashima...
awat emosi sangat nih....tak baik la macam tuh.....masing2 ader tanggungjawap
masing2...peace

hi..

norsha nak tau ada tak guru pendidikan khas dalam area sekitar kuching nak buat personal tutoring? kalo ada, pm norsha yer..nak send my son..tq!

Balas #50 coyotemawi\ catat

mcm ne adk awk mintak ??

Balas #54 mamashima\ catat

sokong pendapat aNDA. D sekolah kami pn ada pendidikan khas tp guru2nya tidak terlibat pn ngan banyak perkara di sekolah tp cam UPSR murid mereka kebiasaannya menjejaskan peratus UPSR sekolah:@ :@ :@ :@ :@  bukan nak salahkan murid kita terima seadanya pencapaian mereka.  Soalannya guru P. Khas...

53# mamashima

sy sokong kata2 dabom.. masing2 ada tanggungjawab masing2 tak perlu la nak banding2kan..dan masing2 dah sedia maklum tugas masing2  sebelum terima tugas masing2.

kalo nk kira sape berat sape tak..emmm rasenyer cikgu sek men lagi berat..

aku mintak gak pendidikan khas nih.....

ada sapa2 tau tak tentang sekolah pendidikan khas johor bharu