CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berita

SOALAN-SOALAN WAKTU INTERVIEW -

kalo interbiu nak dpt biasiswa lepasan spm, ape slalu kene tanye eh?
aku_EnSeM Post at 21-3-2006 14:10

dulu aku kene soklan ni utk interview biasiswa petronas.

if u were the finance minister in malaysia,what will be the largest contribution to malaysia?

what do you think of our prison?

Selalula bc doa sebelum melangkah ke bilik temuduga, ceria2kan selalu .. jangan membantah kata2 panel temuduga, peka dgn isu sekarang , bersiap sedia dr awal bukannya last minit

salam smue boleh bantu kalau employer tanya?

1) would you leave the position if you have a chance to work in government sector ?

2) if you are selected, how long do you think you will be working with us?

Reply 343# ayu_ludo

2) if you are selected, how long do you think you will be working with us?
something like this should work: " as long as we both feel that i'm doing a good job"

Reply 344# isis885

thanks! soklan num 1...ada idea tak?

pastu ada 1 soklan lagi.....

since you're a master's degree holder, can you tell me why do you really want this job? (bach degree punya post)

like this page

Follow Us
aku nak share 1 pengalaman yangaku rasa paling berharga la pasal interview ni,

ni aku pergi interview dekat sebuah IPTA, jawatan tech. comp FT17,

untuk 1st stage, dia ada 2 bahagian, A dan B, dibahagikan kepada 2 kumpulan, and aku dapat kumpulan A yang mane aku kene buat amali, pasang komputer, maksud aku, pasang benda basic, mcm pasang hard disk, RAM, pasang power supply, padang CD-ROM, memang enjoy habis beb!! kene format komputer tue, masa dia bgi tak silap akumasa tue 3 jam lebih je.......

tp aku ni kira bernasib malang siit, sebab aku dapat komputer yang motherboard rosak, tp itu tak patahkan semangat aku, aku panggil technition yang memang berjaga kat sane, tolong tengok, thendorang admit tue kesalahan mereka, tp aku tak kisah pon biasa la tue kan.......

then setel install OS, sambil2 tunggu instal OS tue,aku buat kabel networking ( patch cord ) jenuh gak sebab ni pelajaran aku sem 1, tp alhamdulillah aku masih boleh ingat susunan warna patch cord tue, setel yang tue, setel instal OS, instal driver plak, sambil2 instal driver, aku g curik2 pergi buat sharing document, ( amek masa tak sampai 1 minit je bab2 sharing ni ),

alhamdulillah untuk stage 1st pagi tue, aku lepas tepat jam pukul 11lebih, kalau ikutkan, lebih awal daripada tu aku boleh keluar dari bilik tue, tp sebab ade masalah teknikal motherboard rosak tadi, tue jadi lambat.......masa tamat pukul 1.30, start pukul 10.00, bangga beb jadi orang perempuan pertama keluar bilik tue.......

kemudian, untuk petang tue, aku masuk slot perbincangan, mcm kenal2 la sesame orang lain yang datang untuk interview, mcm dok ramia2, bincang ape yang kita tahu pasal IT, haa, before tue setiap sorang diberikan 2 soalan berbeza, and kite diberi peluang untuk jawap soalan orang lain kalau kita tahu....bessstttt aku pulun habis time ni, keluarkan semua knowledge yang aku tahu, aku buang la semua malu ke ape ke,,,,,yang penting boleh tonjolkan diri dan tunjukkan keyakinan diri, sampai panel2 akan tanye aku " ok,kaishi, nak tambah ape2." hihihi.....aku alhamdulillah dapat pujian daripada panel tue, dia kate, u'r greet!!!

tp, yang sedih, bile 2nd stage, sebulan lepas tue,,,,,

yang interview orang HR la kan IPTA tue, aku datang jauh tau, 10 jam perjalanan, aku tak kisah la pasal tue, tp dalam bilik interview, tak sampai 5 minit pon, sedih beb....aku yakinkan penemuduga tue, tmpat aku belajar ni diiktiraf, sedih wooo aku, nasib baik aku tahu budget 2010 tempat aku dah diumumkan setaraf IPTA lain, diploma dan sijil aku setaraf IPTA lain....sedih memang sedih, soalan direct, tak tanye name, tak tanye dok mane, belek sijil aku pon tak....aku bagi salam, disuruh duduk, terus ditanya soalan tue..

tp tak ape la, bukan rezeki aku, tp tue pengalaman paling berharga la dalam hidup aku, seronok interview mcm ni, insyaALLAH aku berusaha untuk interview2 lain, mungkin tue bukan rezeki aku.....,,,

so, aku tak serik, isnin ni ade interview lagi kat jabatan kerajaan kat KL, doakan aku yer forumer semua......

pengalaman diinterbiu SPA..

'braces awak tu agak2 bila nak ditanggalkan?'...

wow.. unexpected question

hi all,

sy beginner kat sini. selalunya jadi SR je.   sy ada satu soalan nak tnya.
dulu sy ni kerja kat bank dlm 2 tahun macam tu. pastu berhenti sebab ade kerja kat tempat lain.tp kerja kat situ ada masalah so berhenti dan dok kat umah. sekarang da menganggur dalam 2 bulan. esok ade interview, mesti dia akan tanya napa berhenti from last job.
apa jawapan yang sesuai kita bagi..

thread ni baguih sangat

Post Last Edit by awanbirubiru at 12-1-2011 13:37

kawan2 kat sini ada sesiapa yg penah dapat /akan menghadiri interview dgn perkeso tak???macamana la gamaknya nanti yeee..takut sihhhh...

temuduga badan bekanun dgn kejaan ni sama ke berbeza ha??

1st iv = Unikl post admin officer - xdpt coz dia nk cari pekerja lelaki je...if nk cri laki y pagei gurls tebiu..xphm betoi..mmg bengkerks gilozz..coz leh katakan yg hadir tebiu sume gurls..2 org jek laki..
2nd iv= spp post pppt- just dpt jdi calon simpanan jek =(
3rd iv = kolej unikop - xsure g dpt ke x.hehehe..tp gaji dia ckp 1.4k..ckitnye..mcmne nk hidup kt gah bando gan 1.4k..hehe

1st iv = Unikl post admin officer - xdpt coz dia nk cari pekerja lelaki je...if nk cri laki y pagei  ...
haslizahashim Post at 22-1-2011 09:37 PM

unikop offer 1.4k jer...post ape?lecturer?
bapak sikit gler...

yep..lec...klu nk apply le..mmg sng nk dpt...prob just gaji dia ckit...tp klu nk gain xperience ok la.

Saya fresh graduate xde pengalaman kerja...selalu kalu nak interview kena pakai baju apa? saya bukan jenis pakai baju tight in dalam seluar.

Kalau company swasta boleh tak pakai baju kurung?

salam,
nak tanya kawan2 kat sini,untuk interniew guru kafa ape yang die tanya ek... saya baru dapat call pagi tadi suh pegi hari jumaat ni... tolong yer kekawan...