CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aiharanaoki

tolong!baru gaduh dgn hubby

Reply #18 lady_cactuss's post

mmg betul, kalau itu salah kita, kita ler kena pujuk..tp kalau salah dia, pehal kita lak nak kena pujuk dia??

Reply #1 aiharanaoki's post

ko ni mmg penyabar orgnyer...

da lama ke ko kawen??anak ko baru sorang yeh??

oppps...lagi satu...orang tua-tua especially mak gua selalu kata...baby kalau suka melekat kat ibu selalunya minum susu badan...baby ni melekat coz pertu dia tak berapa kenyang thus dia suka nak cium bau susu tu...so d easiest way to get the bau susu is when melekat ngan ibu tu la...so try ot introduce baby food to your baby so dia tak depend on your susu only....gud luck mem...

mistygurl This user has been deleted

Reply #8 audioslavefan's post

bukan sajer nak curige ek audio... tp konpius gak...
aper best sgt kat opis tu sampai nak tdo saner?
bek sewa hotel.. tdo kat hotel.. selesa haper...
slalu ker buat gini.. asal gado jer tak balik..
wa... nie dah lebey..
org kalau gado macam maner pn asal tau jalan pulang oklah...
ni asal gado jer lari.. dulu ader ex bf camni perangai dier...
biler dh hujung2 asal gado jer lari.. konon2 nak tenangkan pkran..
last2 sah2 tangkap dier dgn pompuan len...
alasan!!!!

aku musykil satu jek.. sempat plak ko berporem.. baby ko tgh tido ek?

kalau rasa takleh handle the baby alone..i'm sure u pun stress dgn baby yg asyik berkepit je...why not send the baby to the baby sitter untuk day time atau pun ambik maid untuk bantu u....

i dont know ur hubby camne..tapi kalau my hubby, mmg tak suka kalau dia balik, i selekeh je, bilik tido semak je, makanan pun tak siap lagi, dia tak penah complain tapi dari kata2 dia yg cam perli2 atau dari his look, kita tau dia tak puas hati...so, nak taknak, kena la ambik pembantu sb i pun bukan superwoman..

Follow Us
err..nak tny...puan ni dah lamer mana kawing?

omo puan and suami baper?

anak mmg baru sorang ni yer?

kalu bulih pembuka topik jawab la soklan2 saya...nanti saya respon.

kite skang ni baca citer sebelah pihak jer.. maybe hasben tuan thread ni ada jugak masalahnyer.. saper tau kan...
pastu balik umah maybe ada yg dia tak berkenan, meletop la..

Originally posted by cantthinkofany at 26-1-2007 03:31 PM

ish..ish..ish...tak baik bersangka buruk tau....dah la orang tu baru bergaduh bab jaga anak lu lagi tambah minyak api on sebab lain...tapi mungkin gak kot...:@ :@ ..taklah saje je puan ye... ...

I really like ur advice.... :setuju: and the thing about why baby becomes clingy tu... :setuju:

In marriage, it's not about who has to say sorry 1st or keeping scores... To me, sometimes walaupun it's not my fault, but I just say sorry coz I dun want things to get worse. Pernah dengar pepatah org tua...'Ular menyusur akar, takkan hilang bisanya?' To me, tak hilang maruah kita as wife if kita sentiasa memohon maaf walaupun suami kita yang bersalah. But itu pun ikut keadaan lah yer... not all the time but dalam keadaan macam u ni, if I were you, I would definitely minta maaf to him.

Regarding ur baby, try minta opinion from experienced mothers in Parenting board. Ada banyak reason baby jadi clingy actually, but since I dunno the rest of the story, I won't comment more on that. U as a mother shud try to understand ur baby's need, okay? Mula2 memang susah,but once u dah faham kerenah ur baby and how to overcome the prob,every thing will be just fine. Trust me...coz dulu pun I ada problem sebijik macam u juga... Sampai involve parents...but bila dikenang2 kan semula, I admit it was my fault and ada jugak sikit from my hubby, esp.part dia x berapa nak understanding tu.

I believe ur prob comes from poor time management. Jangan melenting yer if I said this... coz itu la punca masalah I dulu. Since u are fulltime housewife, I rasa 24 jam yang Allah bagi tu, kita boleh utilise sepenuhnya. Contohnya, u may have to wake up early like 5.30am...bangun terus mandi, sidai baju (baju basuh malam sebelumnya before tidur) and sambil2 tu boleh masak air and prepare breakfast + bubur baby. Sebelum baby bangun tidur, boleh ler mop and sapu rumah. By the time ur baby wakes up, ur house dah bersih and u pun dah mandi wangi2 semua tu so u akan rasa lebih comfortable. So after this will be ur time with ur baby.... sambil2 tu boleh la nak lipat baju ker baca buku ker.... make sure ur baby is well-fed coz baby yang tak cukup kenyang akan meragam sentiasa. Then, beli kerusi for baby tu, letak kat sudut dapur yang selamat, give ur baby something to read/play, and u go on and cook lunch+dinner. After lunch pulak, try ajar ur baby to take afternoon nap. This is also the time for you to have some rest. For more tips on baby's developement, try to log on to americanbaby.com.

Oki dearie, ur husband ada banyak kerja and maybe he's stressed at work so the last thing he would like to hear is his wife's complaining on things like this, lebih2 lagi kalau wife dia menengking and menangis2 semua tu. Sesibuk mana pun kita as wife, never under estimate the power on good appearance. At least at home u shud put on ur perfume, berbedak sikit and put on lip gloss. Suami balik pun hati jadi sejukkkk jer... Bila dia balik tu, dia berharap sangat rumah tu kemas, wife and baby dah mandi and nampak ceria, coz dia kat office dah cukup serabut kepala dia... Me seboleh2nya cuba untuk prepare minuman sejuk siap2 bancuh letak dlm fridge, so by the time dia balik, I boleh bagi dia minum. Selain untuk sejukkan tekak, boleh juga sejukkan hati dia mana tahu kot2 panas lagi dek masalah kat office, kan? :bgrin: Bila dia dah sejuk, pastu nampak pulak ada makanan sedia terhidang menunggu untuk dingappp... lagi la dia happy. After that, trust me, u nak mintak apa2 pun sure dapat punya termasuklah nak suruh dia take care jaga/ main2 with baby.... And as a wife, part hubungan intim pun kena jaga juga yer... Kalau kurang energy dan sentiasa letih, boleh try ambil supplements or jamu2. For that, boleh rujuk board Beauty and Fashion Tips.

Okay la...dah malam ni... nanti2 I sambung lagi... hopefully u dapat solve ur prob!

[ Last edited by  MamaIlya at 27-1-2007 12:38 AM ]

i hope your hubby dah ok..

Originally posted by lyly at 26-1-2007 03:38 PM
mmg betul, kalau itu salah kita, kita ler kena pujuk..tp kalau salah dia, pehal kita lak nak kena pujuk dia??

inilah salah satu punca keretakan rumahtangga....dgn soul mate pun nak berkira:no:
salah siaper pun peduli aper...yg penting dua2 pihak kena ader understanding,berbincang selesaikan masalah

Reply #8 audioslavefan's post

:stp: aku pun curiga gak pasal tak balik rumah ni... tpt dia keje tu memang ada sedia tempat tido ke?:hmm:
bahaya tu... bukan nak menghasut...

Reply #31 demonicboy's post

asyik sebelah pihak je yang mengalah pun tak bleh jugak... nanti pihak yg satu lagi tu ambil kesempatan... kena pijak kepala nanti... banyak gak kes cenggini... sekali sekala suami pun kena beralah gak...

suami kalo dia keje bia dia keje... dia keje pun untuk famili dia jugak.. jgn dibeban dengan masalah2 yg mmg kite sendiri bleh selesaikan..

Reply #32 heidi04's post

kan?? nampak mcm nak menjauhkan diri jek..

I believe ur prob comes from poor time management. Jangan melenting yer if I said this... coz itu la punca masalah I dulu. Since u are fulltime housewife, I rasa 24 jam yang Allah bagi tu, kita boleh utilise sepenuhnya. Contohnya, u may have to wake up early like 5.30am...bangun terus mandi, sidai baju (baju basuh malam sebelumnya before tidur) and sambil2 tu boleh masak air and prepare breakfast + bubur baby. Sebelum baby bangun tidur, boleh ler mop and sapu rumah. By the time ur baby wakes up, ur house dah bersih and u pun dah mandi wangi2 semua tu so u akan rasa lebih comfortable. So after this will be ur time with ur baby.... sambil2 tu boleh la nak lipat baju ker baca buku ker.... make sure ur baby is well-fed coz baby yang tak cukup kenyang akan meragam sentiasa. Then, beli kerusi for baby tu, letak kat sudut dapur yang selamat, give ur baby something to read/play, and u go on and cook lunch+dinner. After lunch pulak, try ajar ur baby to take afternoon nap. This is also the time for you to have some rest. For more tips on baby's developement, try to log on to americanbaby.com.

:setuju:

actually..saya dulu2 pon gitu gak...I'm a fulltime housewife jugak and masa baru2 kawin and ada anak sorang pon macam ni jugak....tak pandai manage masa patu ditambah plak dgn saya ni yg tak biasa masak pahtu + malas masak + tader idea so selalu buat alasan pasal anak....hehehe......tp lamer2 suami saya pong bosan jugak, so dia nasihat kan saya......

bila dah ada anak ni kita ibu2 nak kena pandai arrange masa...kalu dah tahu anak tu mmg jenih tak mo berenggang ..kita kena la pandai curi masa la.

ni cara saya yer :

- bangun pagi kuarkan lauk dlm peti ais siap2 supaya by the time nak masak,ayam daging,ikan ker....sumer dah nyah beku.

- masa ank masih tido tu saya sidai baju cepat2 (sebelum tido saya dah "On" kan washing machine, sebab tu saya sker carik mesin basuh otomatik,kasi senang keje).

- bawang2, cili,sumer saya dah siap kupas dan blend byk2 siap (benda ni bulih buat masa weekend ker,time hubby u ada ,dia bulih tgk2 kan anak),so bila nak masak saya cumer perlu amik jer

- utk breakfast biasanyer saya ada stok pau,karipap,donat or apa2 yg segera (mlm sebelum tido saya dah kuarkan dari peti ais..so pagi besok tinggal kukus or goreng jer),kecuali anak2 saya yg lain nak makan pancake ker baru lah saya buat pagi tu.

- bila baby saya bgn tido,saya bagi dia makan (bubur baby saya buat 3 hari sekali,and simpan dlm botol kecik2 dlm peti ais), and sementara tu saya masak air utk dia mandi, by the time dah hbs makan,air pon dah panas, terus saya mandikan anak...

- baby saya yg kecik ni pon jenih suker bertepek gak....tak leh tak nmpk saya ..mula la nangis....so bila nak masak, saya letak kat dapur sama2 ngan saya....bagi la apa2 dia pegang......letak dalam walker ker...kalu ada walker la...

[ Last edited by  hairanaz at 27-1-2007 11:56 AM ]

rasanya suami dia ni mmg jenis yg perlu byk masa kat opis especially bila keja banyak.. sbb my fren pun dulu penah ada yg cam ni.. kira berumah tangga kat opis le.. keja as pelukis pelan.. (bersangka baik)

tapi apa pun kena monitor gak kenapa sampai suami selalu tido kat opis... bahaya gak tu.. kalau dah kawin tu mesti tau jalan cari rumah nak balik umah... eventho lambat sekalipun...

:setuju: cantthinkofany n mamaIlya...

tak salah kalau kita yang mintak maaf.., macamana ego kita sekali pun kalau ngan hb sendiri tak perlulah amik hati selalu sangat.. lagi suami tu penat2 keja utk masa depan u all sefamili.. apa salahnya amik hati dia sekalipun kita marah kat dia time dia baru balik tu.. senyum n bagi kat dia segelas air.. sejuk je hati suami.. nanti2 dah duduk2 dah rehat2 tu.. emm.. nak marah marah le...

yup.. time management tu yang penting.. sekalipun kita tak keja ada banyak masa kat rumah.. kalau boleh biarlah kita bangun awal at least siapkan bf utk suami kita.. suami nak pegi keja pun sejuk je hati tgk sarapan dah siap.. isteri dah mandi semua... saya masih percaya ngan petua orang2 tua.. air tangan isteri tu lah yang menambahkan kasih sayang suami isteri selain dr tempat tidur..

mmg susah ada anak kecik ni.. lagi2 kalau jenis nak melekat je.. mungkin betul u perlukan pembantu... paling tidak pun hantar je la anak u tu kat nursery utk half day.. bukan sebab nak elak jaga dia ke apa.. tapi sekurang2nya bagi dia bersosial dan berdikari.. n u pun pasti ada masa nak berehat kat umah.. mungkin nak masak.. berkemas.. atau nak pampered diri sendiri.. g facial sesekali ke.. sauna ke.. tak le stress sangat kan...

nobody perfect.. apapun kita boleh jadikan diri kita nearly perfect.. apa salahnya utk kebahagiaan bersama..

sambungan hehehe...

- pastu dah siap masak kerah anak2 yg dua orang lagi tu mandi,lepas mandi makan nasi (diaorang makan sendiri jer) pahtu siap2 kan diaorang pakai baju utk gi skolah tadika (tadika petang),

- baju sekolah anak2 and baju kerja suami saya iron seminggu sekali...banyak2 terus...so jimat masa ,tenaga dan letrik.

- lepas anak2 dah gi skolah,suami gi keje (suami saya mengajar petang,tp pagi2 pon dia biasa kuar gak, pasal ada buat bisnes skit), baru lah saya bulih nak rileks...(tido mmg tak tido dah)...rehat2....sambil tidokan baby saya..

- bila baby dah tido...barulah saya sembahyang,nak mandi ker, makan,dan online, hehe.....saya ni kuat bertenet...hehehe....and kemas apa yg patut.

- lepas asar saya akan prepare makan petang plak...buat kuih ker,bubur ker ,cekodok ker gitu la..untuk anak2 balik sekolah....diaorang balik dalam pkl 5- 5.30 gitu laa....

- macam masak mmg saya masak sekali sehari jer...tu pon nasib baik suami saya tak cerewet, Alhamdulillah..mlm2 sambil tgk tv....anak2 pon dah tido...saya lipat baju....saya bab lipat baju ni mmg malas skit...hehehe

mmg kita kena jadik macam lipas kudung skit laa....and mmg letih jadik surirumah ni...nak2 plak kalu anak2 pon dah ramai macam saya ni..(eceh, 3 orang macam ler ramai,hihihi).

Yang pasti kita sebagai ibu,dan isteri ni kenalah makan makanan berkhasiat,biar sentiasa bertenaga.....saya makan Jelly Gamat utk tenaga...minum Pearl Linda Onn tue...so far ok laa....

ok aiharanaoki? good luck!

-

pada aku lah...mungkin suami ko rimas....
dia keje teruk2...dia balik rumah...dia expect layanan yg tip top...
kalau tak tip top pun at least....keadaan kat rumah tenang...

honestly lelaki tak suka pompuan mengeluh....

part baby menangis tu...sbnrnye u kena praktis baby tu jgn melekat sgt kat u...
susah le camtu...beli baby cot ke ape ke...letak je anak u kat dlm tu..letak toys dalam tu....biarkan dia main sendiri...

ini semua pengalaman jaga anak buah i laa...anak buah i kuat nangis...
my mum mmg super woman....dia jaga cucu...dia jaga anak....dia jaga suami at the same time....boleh je...dia tak penah nak mengeluh....

owh..lagi satu....kalu awak tader idea nak masak...rajin2 la pegi Bod Food n Recipe yer.....macam2 idea awak bulih dpt....pastu kalu nak tny apa2 pong bulih....ramai yg sudi nak tolong....

saya mmg selalu lepak Bod FnR nie.....sejak dok melepak kat situ mmg semangat nak masak ni berkobar2....hehehe....