CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aiharanaoki

tolong!baru gaduh dgn hubby

on weekend mmg hari utk saya jalan2.....amik angin.....w/p jadual saya pack,tapi saya masih ada masa utk bersosial dgn jiran2....dan kawan2....

pasal u r husband tue......saya nasihatkan time dia tgh hot tu awak jgn la nak call or SMS dia...biar dia cool dulu......tapi layan jer macam biasa...agak2 dia dah cool.....baru lah cakap dgn dia....dan waktu yg paling sesuai utk bincang aper2 pon dgn suami ialag selepas "bersama"...sebab masa tu orang lelaki boleh berfikir dgn tenang dan otak diaorang pon dah clear.....

thanx kawan2

anak aku tgh tido, so ni ler masa aku nak berporem.hihi.
so, laki aku balik smalam, tp not much talking. beku lg ler tu. tp pg ni dah ok. agaknya dah matang sket kot..dia ni bukan skrg br perangai gini. masa tgh bercinta lg gini. masa lom kawin, dia tido kt masjid, alasan, malas nak pikir bayar sewa. aku penah spot check dia kt masjid, and alamat surat-menyurat smua ke opis dia.he's obssesed with anything which can bring money in, i mean any halal business. masa yg sampai dia tido kt opis/masjid tu was our hard time. xde duit smua, kitorg share je duit yg ada. hutang lagi. aku plak masa tu study lg, ada gak wat part time. susah gak, sbb aku amik course yg kritikal, kena focus on two things. laki aku ni makan gaji lg, tp byk buat side income, nak kumpul duit nak kawin masa tu. aku ingat lg the e-mail he wrote to me, expressing out his real feeling.katanya, kl bukan ingatkan Allah, dia rs nak bunuh diri dgn dugaan masa tu. we moved on, keep praying and working so hard. and akhirnya, kerja kuat itu menunjukkan hasil, dapat clearkan smua hutang, lepas tu kami kawin. dlm sebulan lepas kawin tu, found out aku peknen. mesti la kami gembira, sbb anak first ni mmg x nak plan, utk anak 2nd kena tgu gap 2 thn la.
ntahla..aku peknen tu masa dia masih bekerja kuat utk keep sustain, selalu gak aku kena tinggal kt umah sensorang masa tu. tapi dari segi financial, mmg kiranya aku x payah keje la. tp aku lak boring.
laki aku ni mmg jenis keras kepala, dia mmg x kan sebut mende yg jiwang, mcm laki kawan2 aku. x penah bg bunga mcm bf org lain masa tu sampai la skrg. kecuali masa konvo, itu pon sbb aku suh beli sbb nak bergambar. itu pon dia sempat lg kritik, buat apa bunga, bukan kenyang pon kejap je kecut, katanya. oye, ada skali lg, masa tgh makan kt kedai, ada org minta derma.kl derma, dapat bunga kaca, yg ada cecair kaler2 kt dalam tu. habis jiwang dah tu.
boleh tahan gak baran. kl bukan salah dia, mmg dia xkan mengalah. tp agaknya, dia dah matang sket kot. he's kind of realistic, i shud say.
hasil kerja keras dia, tido dlm keta kt masjid/opis, tulang belakang dia pon dah problem. doctor kt slipped disc.
aku penah amik maid. tapi maid tu kind of freaky, so we send her back. tak kuasa aku nak, monitor dia 24hrs. agen tu pon, tak pulang2 lg duit kami.so option amik maid ni, not a option to me.
pasal bb lak, dah tumbuh gigi 4 btg, 2 atas, 2 bwh. so, aku pasan smlm gigi atas dia ada tumbuh lg kiri dan kanan. mebe sbb tu dia meragam sgt kot smlm.
mmg aku byk bersabar dgn perangai baran laki aku ni. sejak bercinta sampai sekarang, mmg aku je yg mengalah. sbb aku tak suka gaduh dgn org lelama.
sori la, panjang lak citer. aku dulu mmg suka ngat lelaki yg realistic, nah..sekarang dapat betul2 realistic..ambek!! tp itulah, in short, byk betul menduga kesabaran aku dan dia. aku ni pon byk gak menduga kesabaran dia sbnrnya.
infidelity- insya Allah, laki x terlibat dgn ini. aku selalu berdoa, jgn la rumahtangga kami diuji dgn ini, sama ada dari dia atau aku.

hairanaz
selalu apa gi bod FnR tu.tp tengok recipe jelah. tp laki aku kt takyah la penat2 buat kue seme, bli jek senang. tp ada gak time semangat berkobar2 nak masak tu..

Originally posted by tangent_talker at 27-1-2007 12:10 PM
pada aku lah...mungkin suami ko rimas....
dia keje teruk2...dia balik rumah...dia expect layanan yg tip top...
kalau tak tip top pun at least....keadaan kat rumah tenang...

honestly lelaki t ...

betul gak apa yg u ckp tu tangent. tp my bb ni, ms kt kg dia independence sgt. gi situ sini. not too attached to me . mebe sbb kt sana ramai org, so dia tak takut kot. kt umah ni, mmg kami berdua je most of the time. mungkin dia rasa sunyi.

Originally posted by aiharanaoki at 27-1-2007 01:03 PM
hairanaz
selalu apa gi bod FnR tu.tp tengok recipe jelah. tp laki aku kt takyah la penat2 buat kue seme, bli jek senang. tp ada gak time semangat berkobar2 nak masak tu..

macam2.....ala....agak2 ada masa and tengah rajin tu...buat jer kalu terasa nak cuber aper2 resepi....tak yah ckp la awak yg buat,hihihi...

wah...eksen la plak hubby awak yer....dulu2 sanggup tido mesjid pasal takmo byar sewa umah nak kumpul duit .....skang ni sumer main beli2 jer yer...? hehehe....

Originally posted by hairanaz at 27-1-2007 01:12 PM

macam2.....ala....agak2 ada masa and tengah rajin tu...buat jer kalu terasa nak cuber aper2 resepi....tak yah ckp la awak yg buat,hihihi...

wah...eksen la plak hubby awak yer....dulu2 sang ...

xde la eksen, dia tak sanggup nak telan kue tak jadi.hehe.byk kali dah jd mangsa experiment.

Follow Us
Originally posted by hairanaz at 27-1-2007 12:10 PM
sambungan hehehe...

- pastu dah siap masak kerah anak2 yg dua orang lagi tu mandi,lepas mandi makan nasi (diaorang makan sendiri jer) pahtu siap2 kan diaorang pakai baju utk gi skolah tadika ( ...

u r sooo a supermom.. congratulations....
tabik dgn ko...walaupun aku belum berkeluarga..tapi ingat dulu time mak ayah aku gi haji then tinggalkan aku yg umo 18 thn jaga rumah dgn adik2 lelaki aku yg lain yg masih bersekolah.. pagi mmg kene bgn awal..buat bfast kat diorang seme..then diorang gi sekolah aku buat laundry..buang sampah..prepare nak masak lunch...then tgh hari diorang balik..time tu aku tido...aku kemas rumah seminggu skali...sbb umah bunglow beso gile..tak larat aku wohh..compund beso gile...mak aku tinggalkan aku sorg je nak uruskan seme..sib baik masa tu aku tgh cuti tunggu SPM... so dari situ la aku train diri sendiri...hehehe dah terdesak baru reti nak buat bende2 tu seme..selama ni tak reti sgt sbb mak aku housewife...time tu jgk aku terasa besarnya pengorbanan mak aku ..penat wooo..aku harap nanti bile dah kawen nanti laki aku nak dok apartment or kondo je...aku takmo dok umah beso2 ni...ieee tak larat...!!!

Reply #47 alamanda_girl's post

supermom? waa........I think I don't suit that title yet....jauh lagi tu..
but,thank you anyway..

jadik supermom pon....tp supermom pon human being...cubit gak anak2 kalo degil,hehehe....

sumer2 ni mmg menguji kesabaran saya......kdg2 saya tak nafikan pernah gak rasa give up ...sebab letih sangat dok ngadap benda tu hari2....but perasaan macam tu kejap jer.... bila tgk anak2 seronok makan aper yg saya masak (siap puji2 lagi tue...pandai nyer mak masak!Eceh...kembang maknyer!)......pegi sekolah perut kenyang....baju bergosok...saya rasa puas sgt.... :love:

owh....saya lagi satu...kalu dah letih after a tiring day...penat and rasa macam tensen....I would reward myself with a glass of ice blended chocolate drink....

uish.....terus rasa cool......rileks jer....mana part2 yg hot2...stress and tegang2 tu...sumer jadik kendur....hehehe:love:

hairanaz- ko ni mesti terer masak, kan? aku ni kl bab kue ke, kek, biskut mmg fail. yg masak guna oven ni mmg rasa cam x penah jd. dr zaman skolah sampai skrg,kl jenis masak atas dapur tu, guna periuk kuali tu boleh la
.salah tenik ke ape..

Reply #50 aiharanaoki's post

terror? ish...tidak laa.....

aku biasa2 jer.....utk family bulih la,kalu aku terror masak tentu aku dah jadik mod kat FnR tu...hihihi...

aku dulu mmg tak reti masak pong....sungguh! pasal my mom mmg jenih tak sker ramai2 ka dapur ,di tambah plak dgn abah aku yg mmg takmo org lain masak....nak my mom jer yg masak,paling2 pon my mom suh goreng ikan jer....

bila dah kawing barula terkial2 nak pegang senduk,periuk,kuali....kopek bawang pon nangis,hihihi....siang ikan plak asyik kena sindir ngan MIL jer...huhuhuu....masa baru2 kawing mmg malaaaaaaaaaas sangat nak masak.....

but sekarang ni dah laing dah....dah jadik suke masak...nak2 plak lepas kenal bod FnR.....mcm2 nak cuber,kalu kek and lauk pauk....bulih la....tapi kalu bab biskut....aku mmg kureng skit.....

actually aku ada blog resepi....hehehe....baru jer buat,resepi pong tak sempat tepek lagi....tapi kalu korang nak jenguk2 bulih gak.... http://recipesforkeeps.blogspot.com and lagi satu yg ni...http://gornamarima.blogspot.com - yang ni general laa....and yg ni dah lama..so dah byk posting laa...eh! Promote blog sendiri plak....hehehe....sowiiii!

[ Last edited by  hairanaz at 27-1-2007 06:48 PM ]

Reply #51 hairanaz's post

naz...aku ni kalau tgk resepi kat majalah ke,internet ke...susah sgt nak masuk otak.kalau aku salin,nanti terkial2 la aku kat dapor.so aku lebih suka masak'main campak ajer'!
sekali-sekala teringin gak masak something special tp aku cepat boring kalau kene ikut step by step.

sori oki...ff: jap

Reply #52 embunpagi2309's post

aku pon bukan ikut 100% pon kalu cuber apa resepi....

mesti aku ejas2 gak skit....nk ikut tekak aku nie...tp at least,bila tgk2 resepi tue....ada la jugak idea skit sebanyak...

tmbh2 plak aku ni masih byk tak tahu....kena la bajor...

Me kalau nak try masak guna resepi online, terus jer print pastu edjas jer apa2 yang patut.... Alhamdulillah..so far takde sapa lagi la yang keracunan makanan...

Reply #51 hairanaz's post

eh sama la mcm aku, my mom mmg x suka byk tgn part masak.tolong kupas bawang, potong itu ini dia bg la.ayah aku pon mmg x suka org lain masak. kl mak nak dtg jenguk anak2 kt KL, payah ler ayah aku nk makan.

eh. ni dah mcm thread kt FnR aper..

Reply #55 aiharanaoki's post

tu la.....baru jer nak mention...hihihi ...kiranya problem aihara ngan hubby dah setel la yer?

hubby dah okay layer?

bagus la tu dah baik2......mcm kita ni pon kalu gaduh ngan hubby....sker majuk gak,tp tu la,tak leh la majuk lamer2....letih nak moncong lamer2...hahaha...

lagi pon tak besh tol gado2 ni kan.....nak2 cam saya ni plak sker manjer2 ngan hubby....so kalu gado2 tue...ish..tak sonot laaa.....

Surirumah ni..adalah pengorbanan yg perlukan semangat & kecekalan..nampak cam senang bak kata org..bukan buat apa goyang kaki jer..tp cuba duduk rumah x yah lama 3 hari jer tanpa bantuan org lain, bereskan kerja rumah tu..tengok camner..

Last yer anak sy masuk ward hampir 1 1/2 bulan..maid lari ikut bf lak tu..anak2 sekolah lg..sy terpaksa unpaid leave utk settle semua kerja rumah & monitor anak..mmg tension..suami lak x berapa membantu,dia tau balik makanan mesti dah siap sumer..pastu terus tidur.  Berat badan mmg turun la..

Saya lak mmg jenis klu suami merajuk ker masam muka sy buat x tau jer..pujuk hati sendiri..x pernah lak dia tinggalkan rumah, selalunya walau dia ker sy merajuk kami x pernah tidur asing, wlu dua tiga ari x bercakap..kami still tidur sama..mak pernah pesan jgn biasa tinggalkan bilik atau rumah klu bergaduh..dua ari jer dia merajuk..pastu mencari la blk..

Sy dulu mmg keras hati tp sejak kawen mungkin keadaan yg merubah sy..mmg x pernah tinggi suara lebih2 nangis jer..

Anak2 lak mmg dari kecil x biasa angkat sgt..dulu sebelum ni sy mmg surirumah..selalunya sebelum pukul 9 kerja rumah dah kena settlekan sbb konon nak tunjuk kat dia la..wlu anak 2 rumah terurus..dia lak jenis nak makan kat rumah..sedap ke x nak makan jgk..itu dulu..sekarang x lg..tp 1 thing yg sy masih buat, masak utk dia & anak2. Malam sebelum dia balik makanan sy dah masak..utk anak2 lak sy masak pg sblm g kerja..Nasi masak 1x byk utk 1 hari...klu balik kelas lambat sy tumbuk sambal, goreng ikan/ telur, potong timun settle..maid mmg x pernah masak..sy nak anak2 suami makan air tangan sy supaya diorang igt kat sy..sy x mau anak2 lebih pada maid..anak2 pun sampai umur 7 tahun masih tidur sama kami, dah besar ni..yg 1st & 2nd tu tidur dgn maid. Dua yg kecik still tidur dgn kami lg..x spi hati rasanya nak pisah lg..

Sabar la selalu..baru lagi rumah tangga awak tu..masih di tahap saling nak mengenali..anak pun kecik lg..manusia berubah seiring masa..masing2 tgh muda..jgn la sikit2 nak lari..x elok tu..

Reply #50 aiharanaoki's post

heheh same goes to me... dah ler bln 8 ni nak kawen dah...tak ready lagi ni..the only thing i tau buat is lasagna..

thanx kt u all bg nasihat yg bagus mcm ni. u all dah lama kawen, pengalaman dah byk dr aku ni.kiranya nasihat u all tu aku akan ingat. when i'm in -ve situation, i really need this kind of +ve things to make me neutral again.
aku ni walaupon dah ada anak, still attached to comics, cartoon, anime.like zaman kanak2.i guessed yg matang itu belum hadir dlm diri aku. my mom kt aku ni mcm budak2 lg, tp dah ada anak, walaupon umo dah tak brp muda. aku rs dia refer kpd ketidakmatangan aku dlm bbrp hal kot.my hubby lak anak bongsu, yg mmg diakui oleh mak n kakak2 dia sbg degil n keras kepala.aku ni pon mmg mak aku pon kt aku ni degil. so degil jumpa degil? hmm.tp ada kawan menasihatkan aku, lower your ego, u got nothing to lose. betul gak sbnrnya.
my hubby ni minat gak komik, itu pon setelah dihasut aku.hihi.tapi shin chan je la,aku beli komik shin-chan, dia kumpul vcd.
so, aku kena belajar lebih bertanggungjawab coz now i'm a mom aka wife. skrg ni aku rs cam aku byk malas sbnrnya.tu yg rs terbeban kot.

Reply #59 aiharanaoki's post

sabar banyak2 aiharanaoki, hidup berumahtangga mmg begitu, tak manis sepangjang masa..ade pasang surutnya..yg penting kena faham satu sama lain..husband u stress agaknyer, ade masalahkat opis ke, that's why le terbawa2 sampai ke umah..

aku pun penah gak gaduh ngan hubby, pasal mende kecik2 jer, pastu dia kuar umah..aku biarkan aje..ye lah..masing2 nak sejuk hati..tapi dia kuar pun just minuh teh tarik kat mamak stall, pastu dia balik ler..
yg penting kena pandai amik hati dan layan suami..