CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sin_chan78

Electric Wiring...need help

saya nak tnya la kpd forumers kat cni..
developer rmh saya ni offer utk buat wiring tambahan iaitu  ...
azrita Post at 16-2-2011 13:18

mahal & tak berbaloi langsung...kos wiring cuma RM870 jer

mahal & tak berbaloi langsung...kos wiring cuma RM870 jer
mharry Post at 24-2-2011 12:49 AM

mharry.. nanti minta emelkan quotation awak tu di emel saya boleh? PM rosak..xleh nak view message(pm) awak in full..

salam
sy nak tanya kalau bulb atau mentol kat umah kita asyik terbakar jer adakah ada problem ngan wiring?walaupun tak semua point bermasala tp ada certain-certain area cam dapur,tangga,bilik air cepat benar mentolnya terbakar..jenuh tul nak kena tukar....pls advise,tq

korang..

kalau letak t5 kat dalam longkang plaster ceiling.katala guna 20pcs t5.... patutnya diorg just caj berapa wayar yg dia buat ajekn? sebab nya t5 tu memula je kena connect wayar.yg lain2 just sambung2 kan ajerkan??

giler..katala 30pcs t5 dia nak caj setiap satu..padahal sambung wayar sekali jer..betul x?

saya ada beberapa wireman untuk direkemenkan memandangkan kami partner, saya buat hiasan dalaman, wiring die yang buat. kerja bersih, cepat sangat buat, dia selalu dapat pojek untuk TnB. harga reasonable sangat (sebab saya yang kene bayar die kalau ade pojek bersama. haha). banyak2 wireman saya pernah try, saya paling puas hati ngan die. sila PM saya kalau berminat.

saya ada beberapa wireman untuk direkemenkan memandangkan kami partner, saya buat hiasan dalaman, wi ...
balqish_ab.aziz Post at 8-3-2011 10:26 PM

saya memang mencari wireman yg bertauliah ni...sebab ada beberapa kerja kecil yg nak dibuat penambahbaikan dan konsultation utk rumah kos rendah saya ni.. harap dapat memberi bantuan perkhidmatan

Follow Us
Reply 165# balqish_ab.aziz

klu panggil utk tgk kipas rosak bole ke ? camner lak charge tu ? coz tk tau sebab kipas or sebab wiring.. tetiba cam bau terbakar mase nk on..

Post Last Edit by nazadiyah at 9-3-2011 12:29

penah panggil orang wiring kat umah ( urgent matter tak sempat nak cll MR HO), ekceli tak wiring pon.. cuma dia tukar wayar hitam tebal je...pastu dia baiki my dryer dan tukar pin dalam box  yang boleh cope up 13amp punya kapasiti, dia charge rm450....baru je nak rasmi my dryer dah meletup ( siap cakap dia pusing dryer tu sejam woooo) resit tak bagi...MMG cipan ITU WIREMAN.....penipoooo....zaza sudah tidak kontek dia sebab ini orang ade udang di sebalik batu dan miang.tapi i know tak semua melayu begitu..so zaza prefer ambik yang kontraktor suggest...datang buat kerja, habis balik....ni tak, datang macam nak merom-ak je bila tgk mata dia...I trust my instinct.

Reply  balqish_ab.aziz

klu panggil utk tgk kipas rosak bole ke ? camner lak charge tu ? coz tk t ...
yukitada Post at 9-3-2011 11:21

Aduh mak..saya ni bukan wiremannye. tapi takpe. amik je la no ni, kot yukitada nak tanya. siyes, saya pun tgh nak blaja sesikit ttg wiring ni memandangkan client suke letak lampu di tempat2 aneh. haha
halim - 012 3630570

penah panggil orang wiring kat umah ( urgent matter tak sempat nak cll MR HO), ekceli tak wiring pon ...
nazadiyah Post at 9-3-2011 12:25

wakaka. kelakar sangat pengalaman zaza. siyes ke ade kes gini. kalau kes miang ni, paling efektif kalau buat-buat juling. konpem tak jadik miang die. anyway, zaza tak mintak quotation dulu ke sebelum suh die buat keje?

contoh wireman yg buat kerja cikai x pk akan kesannya..

ini terjadi apabila perhubungan cuma melalui telefon..cakap paham2..dah dpt bayaran cabut lari..call tak angkat2..

agak2 org soh tambah soket di tarik wayar buat camni.. hodoh gila!:@:@

ni bukan ker tambahh?? ko nk tmbah cam ner sebenarnyaa dey?? heheh

ni bukan ker tambahh?? ko nk tmbah cam ner sebenarnyaa dey?? heheh
anonymous Post at 10-3-2011 12:50 PM

memang la tambah.. tapi xkan la cikai bebe no tambah soket pasang lagu ni.. orang soh letak soket baru tinggi sket dari soket asal.. dia pi tambah camtu..tarik la wayar baru dari main suis ka..or kongsi la ngan mana2 suis yg tak de lagi share..nih main sambung je dari soket sedia ada kasi tepek camtu..

so yg maan yg asal...?? klo dr gambo ni.. yg expose tu yg asal kann??? maybe sbb faktor cost kot.. ni orng panggil.. looping ja.. sbb satu ni leh branak kan 2-3 ja... klo lebih brat... n leh shot.....ni tgok yg asal... xder pun share mana2 pun....

klo tarik dr DB.. memang mahal.. n maybe.. jejaskan sdkit plan n etc.. hehehe.. maybe dier x terangkan btul2 .....

awat dgn socket sebelah tu?? dummy ker or rosak??

so yg maan yg asal...?? klo dr gambo ni.. yg expose tu yg asal kann??? maybe sbb faktor cost kot.. n ...
anonymous Post at 10-3-2011 05:08 PM

yang asal soket yg kanan la..( lekat dinding)..awat la dia tak explain kat akui.. main terus je buat... tuh susah kalau consult technician by phonw conversation je.. ( picture view tak nampak) ingatkan dia sebagai wireman lebih memahami.. rupanya jadi camni..
maybe ada gak kesalahan pada part aku yg aku tak perasan.. sebab expertise wise..aku memang mengharapkan cadangan dari wireman to best practice.. sekadar nak jimat kos atau nak murah yg mendatangkan hasil kerja yang macam n, for sure aku willing to pay more..

at the end.. soket asal lansung xleh pakai.. so pakai kat soket yg baru tambah tuh je la..ape punya looping keje daa..

erm.. oo.. socket asal xleh pakai.. socket baru leh pakai...?? sepatutnya lopping leh pakai both..... sebab.. dier tambah satu... lg.. bukan pindahh.... huhuh... klo pindah.. casing dier akan letak dummy..... yg xder leh cucuk apa2... selalu... point ac/heater yg pakai dummy casing ni.....

xper.. nt klo ader wireman lain dtg..suruh dier oter.... kasi conseal ja.... ( looping )... klo nk tarik dr DB.. alamat jauh n very cost ly.... klo terlebih load... kene adjust DB lg.... kang2.. xpsal2.. ader yg advise kene tuko 3phase... hehehehe ( tuk loading yg lebih beso.. heehe tp mostly yg bnyk pakai ac....n bnda yg voltan tinggi...)

Salam 1 Malaysia...nk tnya pd otai2 kat sini
utk point sicket 13AMP
single rm80
double rm 100
triple rm120
w/heater rm140
point lampu rm50
kotak meter rm 150
PFA rm350
ok ke harga quatation utk wiring ni....
tq ya...

salam..
sy bukan kontraktor wiring..tp kalu sy ambil job..sub con memang bg harga tu la..

Salam semua..

nak tanya pendapat abang abang yang bijaksana kat sini..

pasal kemunasabahan quatation untuk mohon meter dengan TNB..

Senarai charge ni kontraktor yg berdaftar dengan TNB yang bagi..Permohonan untuk 3 phase punya untuk perniagaan punya...

1.  Cagaran TNB RM1700

2.  Yuran pengurusan RM900 (katanya meliputi duit ulang alik kontraktor tu dan pekerja    TNB ke lokasi pemasangan meter + buat plan katanya + urusan submit borang dan lain lain)

3.  Charge untuk 3 phase kepada TNB  RM800

4.  Upah Kontraktor pasang kabel dari meter ke DB (panjang kabel 23 meter)
     1 meter kontraktor charge upah pemasangan RM80.00.
      Semua Kos upah kabel iaitu 23 meter x RM80.00 = RM1840.00

-- Total yang perlu dibayar kepada kontraktor :
    RM1700 + RM900 + RM800 + RM1840 = RM5240

Rasa macam mahal sangat..tapi ntah lah ni kali pertama kali buat ingatkan bawah RM3k..

kot kot ada yang murah lagi..dekat bak raya ni sume nak pakai duit dok pakat mahal mahal belaka la pulak..

Nak minta pandangan abang abang sume ok ker quatation tu..

haii suma..

umh saya dalam proses pembinaan..pastu ada wiring call tya nak tambah apa 2 lagi x kat umh saya tu sebab dia dapat kontrak wiring suma...agak 2 korang sy kena tunggu umh siap dulu ka atau pun trs ja tambah apa yg patut..sebab point econ suma x dak la..dan byk benda gak x dak..mcm lampu kena tambah lagi..