CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fazamania

▲ Cadangan/Bantuan Board Jokes & Humor ▲

apa sebenarnya topik korang?

apa sebenarnya yang korang nak bincangkan? apa tajuk? apa yang lawaknya?
nabil boleh buat lawak spontan, bagaimana ngan korang?
nenek aku pun boleh buat lawak, contohnya time dia kentut panjang........
sambil tersenyum tersipu-sipu...comel sekali kerana tiada gigi......
so apakah lawak korang?

aku nak post.tapi takut lawak dah ada...nak cek satu2 jenuhla..xder index list lawak ke..huhuhu

Rate

1

ala post je...ade je yg belom penah bace,,,,, dont worry la..x de kene pancong nye....tp jangan la ko kasi masok post baru 20post 1 jam.... tu dah kire spam dah tu

kalau alasan x nak bg newbies tambah tacang sbb tu x leh post smiley tu susah arr..... slalu nye yg newbies ni diorg x biase agi dalam porum..so x de la nak komen sangat..... nantu dah biase ok la ... ...
krepek_pisang Post at 7-11-2007 12:29

betul..betul..betul..
sokong 100%..
cm haku nih..

Den nak tumpu pohatian kek tred Video Jopuin den ngan tred Al-Kisah yoo ...

Kalu ghaso eh nak monogur, pm den, bukan susah bona eh do ....

Den takdo eh do nak mongoja kacang ko, motokodaghah poin ko, janji ado manusio togolak bosa toguleng2 pocah poghuit pocah tokak monengok kek tred den 2 bijik eh ....

Kalu momod bomughah ati nak doghomo ngan den sambil boie pinat, den toghimo yooo, rozoki katokan ...

Pocah kaco pocah goleh, udah baco kotawo pueh2!

best la mmod skang neh...
slalu bg tacang ...
thank..
1 luv u all.......... mmmuuuaaahhh !

Follow Us
boleh ke aku bg cadangan gak?

1. Mengenai kategori umah2 jokes sumer..
Aku cadangkan setiap yg nak bukak umah, pastikan dorg letak title dorg camnih kat depanbergantung pada post dorg tuk senang tau tuh kategori apa mcm pics/gifker, text ke, music ker, vid ker..

contoh :
[PICS] Forummer tegar
[MUSIC] Teman Tapi Mesra Versi Kelantan
[VID] Baby ngantuk
[STORY] Aku kan abang

selain memudahkan semua poremer mahupun SR.. ia juga memudahkan momod tuk bahagikan kijer..
kire x yah momod bukak sumer umah.. sbb kategori dah awal2 dibuat oleh pembuka thread (kalo dorg tau rules nih la)
so, senang tuk korg bahagi2kan saper leh pantau kategori tuh, kategori nih...

2. index dan satu kategori satu umah
Mmg memula nampak susah.. tapi lelama akan jadik senang biler dah smooth semua.. hope momod leh buat index2 tu..
x pun pastikan ada poremer yg setia tuk buat..
macm korg ckp, kalo nak satukan satu kategori dalam satu umah pun boleh..
cam umah koleksi gambar2 kan.. korg leh buat satu umah ikut kategori yg korg nak tuh..
tapi make sure TT reserve byk 5-7 atau lebih dalam 1st page agar leh letak macam2 kat 1st page..
so, aper2 hal sumer org leh refer 1st page.. contoh la..

1st post, letak la Title umah nih, Objektif/tujuan umah nih dibuka.. kata2 aluan2 sesumer.. pengenalan ke aper2 ke pasal umah tuh..
2nd post letaklah rules sesikit ker agar sumer yg masuk leh paham camner nak post and camner nak komen..
3rd dan post seterusnya plak tok tajuk2 post info2 yg poremer tepek dan post keberapa info tuh.. hyperlink kan terus page tuh.. agar saper yg malas nak beklog leh refer situ terus.. kira cam index korg ckp la..
the good thing umah tuh akan terkumpul sumer lawak2 ikut kategori tuh dan leh mencapai 100 page..
lagi plak, x der lah melambak umah2 yg sourcenyer berulang... Kot, kalo terletak dua 3 kali pun.. still kat umah yg sama kan...  Then, pastikan TT rajin tuk update title tuh ngan sub-tajuk info latest..
kira camni <tajuk utama> : <Info latest> <(peringatan pada poremer)>
contoh

Koleksi Lawak Binatang : Ayam berkepala tiga (Refer 1st page for info)
Koleksi Lawak Bergambar : Forummer Tegar (Refer 1st page for Index)

3. Buat Rules kepada sesapa nak bukak umah
oh, korg kena buat rules.. aku tengok x der umah rules tuk bod ni..
wat rules supaya sumer leh baca and paham sebelum post..
buat tajuk besar..
"BACA SINI DULU SEBELUM POST" x pun "PERATURAN BOD JOKES"
kandungan rules cam sebelum bukak umah baru..suh dorg search dlu, umah tuh dah ada atau x..
pastikan jgn ubah nama lawak tuh ker, supaya search jumper..
pastikan poremer2 yg baca dan komen leh report kot ada lawak2 astro, so, mod leh mergekan terus...
supaya x der lawak yg berulang...
Ayat pun kasi mesra alam agar x der perasaan berlagak otai dan hidup segan mati x mahu kat sini..

sekian sahaja cadangan dari saya.. saya harap cadangan ini dapat membantu..

Rate

1

best la mmod skang neh...
slalu bg tacang ...
thank..
1 luv u all.......... mmmuuuaaahhh !
pena Post at 14-9-2009 14:03

tacang kongsi sket voley?

iols tak boleh msuk umah joyah

tak ckup umur kekdahnye

iols tak boleh msuk umah joyah

tak ckup umur kekdahnye
espirulyna Post at 25-5-2010 20:16

mcm dah bley jer

aku perhatikan muksurat BOD lawak sampai mencecah 449. Banyak tu! Pasti ada joke2 yang berkualiti dan teramatlah kelakarnya.

Tapi masalahnya semak sangat bod ini, sampai aku pun kadang2 pos bimbang jugak kalau dah ada atau buat menyemak.

Untuk mudahkan perkara ni cadangan aku ialah:
1) Kita buat 2 BOD.
Satu Bod, khas hanya boleh baca aja, tapi tak boleh pos. Pihak MOD full control. kita panggil Certified True Joke (CRJ)
Satu Bod lagi, biarkan ianya berjalan sendiri, tapi kalau langgar rule, lock dan ambil tindakan. Ini mcm bod yg sedia ada iaitu Lawak & Jenaka (LJ)

2) Apa beza 2 bod ni:-

CRJ
Hanya mempunyai kualiti joke dalam pengamatan MOD.
Panel Mod akan menilai kualiti joke di BOD LJ. Kalau kelakar (credit melebihi 5), pindahkan ke CRJ. CRJ boleh baca aja.

LJ
1) BOD yg sedia ada. Biarkan ia berjalan sendiri. Cuma yg lucah, advertisement, perkauman, tak sesuai aja yg MOD lock dan buang. Kalau Astro pun biarkan sbb nak mudahkah keje MOD jugak.
2) Lagipun tak semua joke diberi kredit kalau tak perlu. Kalau lawak lah jugak tapi tak sampai tahap CRJ, kasi lah credit 5. Kalau lawak nya bagus sangat, kasi credit lebih dan pindahkan ke BOD CRJ.
3) Tujuan LJ ini ialah bagi pengunjung lepak dan pos. Mana bagus, akan pergi ke CRJ.
4) Aku tak nampak masalah besar sangat nak maintain LJ sbb langkah2 yg bawah ini:
  • Ada2 joke yg tak diberi credit. Jadi takda lah masalah pengunjung main pos aja sbb nak tacang. Biarlah dia pos, asal dia terhibur hati dia. Kalau astro pun biar aja sbb bagi serious joke seeker, mereka akan rajin ke CRJ untuk hilangkan bosan tanpa beri komen2 apa, setakat nak baca dan gelak aja
  • Kenapa astro senang nak manage? Sbb mungkin MOD boleh buat archiving? Lebih daripada 10 bulan lamanya, atau 16 bulan atau 24 bulan, terus trimkan BOD ni, potong kasi pendek. Lagipun astro ni susah nak kawal. Dalam sehari, mesti ada org yang baru datang BOD ni. Astro pun subjektif. Bagi org yang dah lama lepak kat sini, dia tahu astro atau tak. Bagi yang baru, lawak tu mungkin belum pernah dia jumpa sbb tak terfikir dia akan baca semua mukasurat. Jadi sbb tu kita float kan aja bod LJ dan archive bila dah sampai satu2 masa. Yg best dah pindah ke CRJ.
  • First time nak implement benda ni banyak kerja lah sikit. Tapi mungkin MOD boleh cari volunteer yang boleh dipercayai dan berikan kuasa MOD terhad buat sementara waktu (temporary lah) untuk membaca dari muka surat yang last. Cari mana yang perlu dipindahkan ke CRJ. Kalau dpt 20 org untuk selongkar LJ ini aku rasa target satu org dibagi 20 muka surat untuk comb through, dalam masa satu hari dah selesai dah untuk maintain BOD LJ dan CRJ ni. Mungkin boleh create special id sementara contoh tempmod1,tempmod2 e.t.c. Habis tugas delete terus id ni.
Harap paham apa yg aku tulis ni sbb aku takut aku baca balik aku sendiri pun tak paham apa yang aku tulis ni (lawak je)

Rate

1

Reply 91# golpos

Thanks, cadangan yg baik dan akan di bawa ke Bilik Gelak Ketawa Momod nanti.. Teruskan memberi cadangan2 yang bernas..

momod...nk tnya pasal nk buka thrad baru..aritu ada dpt dr momod kata kena tmbah sub-sub bg tajuk thread...ok sy paham tp bile sy buat xjadi...Y? y? pls help...

momod...nk tnya pasal nk buka thrad baru..aritu ada dpt dr momod kata kena tmbah sub-sub bg tajuk th ...
bobo_beck Post at 20-7-2010 09:48

Aik? Ape yg x jadinya? letak je [] <-- Kat depan tajuk thread.. Kalau yg dah terbuat tanpa sub tu, edit 1st post dan kat bahagian tajuk tu letak je sub mengikut kateria.. Warna tu mmg mod je boleh buat

Reply 94# bacteria82

ooo ye ker just letak [ ] ba tajuk tu...i igt ngan color2 skali...k tq

cadangan aku plak ...

utk tajuk topik2 tu ... tak perlu la nak tulis byk2 info .. cth mcm dibawah

[PIC] Tajuk Thread (gambar-gambar lawak)
[VID] Tajuk Thread (video-video lawak)
[STORY] Tajuk Thread (cerita-cerita lawak)
[FAKTA] Tajuk Thread (Fakta-fakta lawak yang mungkin benar dan mungkin rekaan)

.....

pd pendpt aku, nak buat ape kena tulis camtu ... sbb dah ada icon/logo yg blh di attached kan mcm icon kamera utk topik bergambar, ikon kertas utk topik karangan ..

tak perlu redundant la .... nampak lbh kemas
byk sgt tulisan pd topik tu ... nampak bercelaru. Lagipun dgn gunakan icon/logo tu, lbh senang utk pembaca lihat sbb icon/logo tu akan muncul di kolum yg pertama lg kan

Rate

1

Reply 96# waksir
Kalau ko perasan, sistem ni kita pakai kat thread sehingga page 42 bod ini.. Sekiranya tukar, jenuh la nak ubah balik semua tajuk thread sampai ke page 42 tu

Reply  waksir
Kalau ko perasan, sistem ni kita pakai kat thread sehingga page 42 bod ini.. Sekiran ...
bacteria82 Post at 28-7-2010 08:05 PM

n one more thing, ko rasa sume forumer tgk/perasan ke icon yg kecik kat sebelah 2?siyesli, aku sendiri x tgk icon 2.....

n one more thing, ko rasa sume forumer tgk/perasan ke icon yg kecik kat sebelah 2?siyesli, aku s ...
Sh@rk_iR Post at 28-7-2010 08:23 PM

yup.. x ramai yg pasan icon kamera, kertas kat sebelah tittle tuh.. tuh yg aku cadangkan TAG kan title dengan letak square bracket tuh..
mcam

[PIC] bla bla..
[VID] bla bla.. and seterusnya..
and apa yg aku nampak.. mmg dah bagus dan teratur dah.. org pun pasan.. mostly forumer x pandang pun icon tuh.. more pada tajuk thread.. so, mmg awal2 reader dah tau.. mana thread dia nak klik dlu.. and kategori apa pun dorg dah tau..

Aku nampak je icon kecik tepi tu