CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buzzy

[merge] All About Gangguan Di Rumah discuss kat sini ye

Originally posted by hemorion at 8-2-2007 09:51 PM

emo yang citer pun seram.....tapi alhamdulillah now dah kurang gangguan kat rumah ni...harap2 lemahlah benda2 yang menyibuk kat rumah ni...but at the same time kami tak kasik chance benda2 ...

pernah juga perasan ke adaan tu, masa awalnya aku tak perasan tapi ada bau yang pelik sangat dekat meja tulis dalam rumah aku, aku kata aper benda bau ni semacam je. lama kelamaan aku perasan sebab benda tu kejap ada kejap tak, kalau ada bau ada le benda tu. tapi aku buat tak tahu je, la ni kat rumah aku kasi terang benderang semua tingkap aku buka, sebab kekadang bau tu ada kat bilik belakang yg selalu tertutup. aku rasalah benda2 ni memang ada kat mana2 tapi kita je tak perasan asalkan dia jangan mengacau sudah le. kekadang aku saja ambil penyapu lidi kasi hayun sana sini. tapi la ni bau tu dah lama tak ada sebab aku tak  bagi can rumah aku gelap di waktu siang. malam pulak semua lampu aku pasang waktu mangrib.

penah sekali anak kecik aku ni 8 bulan main2 lepas tu terpandang bilik belakang gelap masa tu, dia nagis tiba2 lepas tu intai balik tengok kat situ, aku pon takut juga tapi aku buat berani sambil bercakap adik tengok aper, dengar suara yang kuat2kan sikit aku ambil penyapu lidi sambil sapu dan ayun kuat2 sikit konon2 menyapu lah sambil tu cakap sorang2. lepas tu aku pasang je lampu tiap kali mangrib. sebenarnya aku takut tapi aku beranikan diri lagi pon laki aku tak ada dak sini jadi nak tak nak aku bernaikan diri lah tapi la ni ok dah tak ada pulak terpandang aper2 anak aku yg kecik ni.

jangan layan sangat buat tak tahu je walaupon ada bau semacam janji dia tak ganggu kita dan terang2kan rumah yg redup tu,sebeb sebelum ni aku memang suka rumah kelam sikit dan langsir pun warna  hijau jadi redup dan kelam sikit. la ni langsir kuning biar terang benderang sikit

dimana2 ada benda ni kita je tak nampak

alamak..!!
kes2 macam ni mmg aku takut le..
biasanya jumpa le ustaz2 mana yg boleh tolong.. buat pendinding ke ape ke..
sambil2 tu kita sebagai penghuni rumah pun rajin2 le baca Al-Quran.

hmm.. takpe.. putu biarkan topik ni sampai tgh hari yek.. lepas tu kita pindahkan kat bod yg berkaitan..

harap kengkawan di bod ini boleh le tolong2 mana yg patut..

bagi org moden dan x penah kena sure x percaya. tp benda ni pun makhluk dan ada. cuma dia bukan kita nampak...

ms aku skolah menengah n duduk kat taman perumahan bila time aku basuh pinggan kat dapo akan ada 1 lembaga besar hitam kat sebelah aku. aku dpt rasa. dgr org bg salam tp x org pun slalu jd. penah gak mangkuk tandas kita org penuh dgn najis n x di pam. mak aku marah kami. tp hasil soal selidik kami semua x melepas hajat besar pun pg tu. lepas mak aku sakit teruk kami balik kg. that house tinggei begitu jer. ramai org nampak lembaga hitam yg besar berbogel kat rumah tu.

bila kami balik kampung duduk kat rumah pusaka rumah mbah, my cousin ikut dok dgn kami sekali. tiap kali dia tido bila dah masuk waktu sembahyang dia akan dikejutkan. kami x penah pulak. yg pelik hanya org luar shj yg kena. kami yg saudara mara semua ok jer.

kat kg gak tp rumah kami sendiri. ada 1 bilik yg kami adik bradik x bole tido. sure kena hempap atau mimpi yg ngeri2. end up bangunn rasa mcm real jer jd. bila aku branak, anak aku x bole dekat dgn kawasan tu. sure dia melalak nyer. so takdir Allah kami kenal 1 ustazah dia pakat panggil kami adek bradek, bacakan surah al-baqarah kat kami dan kat 10kg garam kasar. suruh kami tabur kat keliling rumah especially kat depan bilik tu yg jd air terjun bila hujan turun (di bahagian luar) coz kat situ ada benda yg tertanam.  kami tabur brapa kilo ntah kat situ. pastu rumah tu nampak terang, kami adik bradik x berbalah, anak sy bole berlari n tido kat rumah tu dgn aman n nangis kecuali dia jatuh..

sekian dr pengalaman sy melaporkan...

Jangan dilayan perasaan tu.. saya ada dua contoh
1. masa kat kampung dulu, kawan saya ni dah bertahun tahun mandi kat sungai tu...tengah tngah malam pulak tu....tak ada apa apa pun...
satu hari dia dengar kawan2nya cerita bahawa sebenarnya sungai itu adalah tempat yang "keras". Esoknya langsung dia tak berani mandi lagi..moralnya...perasaan dan semangat kita je main peranan...
2. kawan saya pernah dicabar utk tinggal dirumah sewa yang berhantu...malah siang hari pun ada gangguan..bila kawan saya kesana dan tidur disana.
Bila malam katilnya bergoyang..apa dia cakap...ooooiiii dah laahhh..kalau dah letih berhentilah..aku nak tidur ni...
bila mahu mandi kat telaga pada siang hari...tiba tiba alat utk angkat air tu bergerak sendiri...kawan saya cakap..cepat sikit..aku nak mandi pulak...terus alat tu berhenti..sampai sekarang dia tinggal kat umah tu..dah tak ada apa apa lagi...
Jadi jangan layan sangat benda2 ni...banyak kerja lain lagi nak buat...
aaaaaaiiiiiiiii bila nak maju masyarakat kita ni...opppp satu lagi
pernah baca mengenai pengambaraan filem bollywwod kat hutan malaysia...sebelum tu org tak berani buat penggambaran kat sana...katanya keras.....
mamat hindustan tu buat...tak ada apa2 ponnn

SeriMuncung This user has been deleted
Hmm.Aku pun pernah gak kena cam ni dulu. Tak tahu la dari mana datangnya. Perubahan pada diri kita tu memang ada. Cepat marah, malas nak solat, mengaji, anak-anak pun jadi degil dan nakal semacam. Sampai satu tahap tu anak aku tak dapat tido malam. Lepas isyak dia tidur, tepat pukul 12 malam bangun...merayap, selongkar sampah kat tong sampah le...kekadang tu buat benda yang pelik2. Sampai one day parents aku datang rumah, then diorang suruh bawak anak aku jumpa ustaz, sebab dia kata diorang  tak sedap hati tgk perangai anak aku.

Lepas jumpa ustaz, anak aku beransur okey...rumah pun beransur okey. tapi baru-baru ni dia buat perangai balik. Then mak aku suruh baca surah jin sebelum tidur. Baca tiap2 hari at least sekali sehari ( pendek aje 28 ayat). Alhamdulillah...sejak aku amalkan rumah rumah & family semakin okey. Anak pun dah boleh tidur malam...:pray:

Reply #33 hemorion's post

bau macam limbah? limbah tu aper hemo?

Follow Us
Originally posted by Juh at 9-2-2007 01:38 PM
bau macam limbah? limbah tu aper hemo?

bau macam longkang le tu..

bau tu  memang terasa pelik sikitlah, kalau org tak perasan dia takakan tahu bau aper my be org ingat bau dari sesuatu tempat. yg membutkan aku heran dan boleh terperasan, bila aku letak meja tu dekat luar boleh pulak bau tu tak ada aku ingatkan dari situ. aku terbau pulak dekat bilik tengah, lepas tu baru aku rasa something wrong je, lepas tu kekadang terbau bilik belakang, bila bau tu ada aku pasti benda tu ada tapi aku buat tak tahu je beranikan diri  kalau bau tu tak ada , tak adalah benda tu.
asallkan dia tak kacau aku udah. tapi la ni aku rasa dah tak ada sebab dah tak ada bau tu lagi, my be sesaja menumpang tu.

pernah tak kauorg baca dalam miustika dulu ada budak boleh tengok hantu, mula2 memang dia takut mcm hantu dia nampak rambut panjang, org tua tapi lama kelamaan budak tu dah tak heran. bila dia nampak dia cakaplah dengan maknya, ada pempuan rambut panjang duduk dekat tangga rumah, maknya takut juga

itulah hakikatnya benda2 tu ada tapi ada yg elok dan tak eloklah sebab tu budak kecik boleh nampak sebab sememangnya benda tu ada.

shuk73 This user has been deleted
Ada betul jugak nasihat2 yang diberikan di atas nun,namun jika perkara gangguan tu masih berulang,ada kemungkinan tempat tinggal anda tu adalah tempat yang tidak sesuai.Ini bukannye 'feng sui' apa ker. Ini terjadi kat kg saya dulu yangmane dah berpuluh dah ustaz ker bomoh ker yang datang membantu namun gangguan tu tak hilang untill la datang seorang hamba ALLAH ni yang lebih arif dari yang arif2 tu menyatakan bahawa tempat tinggal saudara ni adalah berada setempat dengan tempat tinggal makhluk Allah yang satu lagi ni,makanye depa pun degil tak mau pindah dari tempat tu.Tu pasal la gangguan tu berpanjangan.Maka katanye lagi,'tak dapet den nolong!!'.Samada saudara ni berpindah dari situ atau berhadapan dengan gangguan tu selamanye,akhir citer,saudara ni berpindah jugak la ke tempat lain...Ada lagi pendapat menyatakan bahawa jika tempat tinggal kita itu merupakan laluan makhluk halus tu,makanye kita pun akan terkene gangguan tersebut,berlandaskan pengalaman sendiri mase kecik dulu;arwah atuk saya ni selalu gak duduk melepak kat branda rumah mase magrib2,ade la beberapa kali saya ternampak atuk saye ni menyapa orang,berbalas borak ngan orang..ingatkan atuk saye tu dah biul ker ape ker..tapi sebenarnya dia tengah berkumunikasi ngan makhluk halus yang tengah lalu lalang kat depan umah saya tu.Anda mungkin rase pelik..tapi ianya memang benar berlaku..takyah la nk tengok citer seekers tu..langsung tak real..pengalaman sendri lagi best.Arwah pernah gak tanye,adakah saya ingin berkomunikasi ngan makhluk tu,tapi memandangkan mase tu saya sunat pun blom maka abah pun tak benarkan la atuk nganjar saya ilmu tu.Begitu la pandainya dan berkuasanya Kudrat ALLAH,Tuhan yang kita sembah ni.Andaikata la jika DIA membenarkan kita ni dapat melihat segala makhluk yang DIA cipta ni,sudah tentu kita nak bernafas pun tak leh..sebab terlalu banyak...lagi mengerikan..bersyukur la kita ngan apa yang kita ada ni..sumer dah cantik. Bagi saudara kita yang di atas tu..perbanyakkan solah,zikir dan kuatkan semangat tu kerana yang pastinya mereka (makhluk halus) tu tak la sekuat mane kalau dibandingkan ngan kita (manusia) ni..'Aku telah menjadikan Adam itu sebaik-baik makhluk...' ingat tu.

shuk73 This user has been deleted

Reply #44 TenangJeeer's post

:setuju: :setuju: :setuju:

...uuwweeee???....apasal plak thread nie kena pindah kat sini plak????

Originally posted by blackmore at 10-2-2007 12:14 AM
...uuwweeee???....apasal plak thread nie kena pindah kat sini plak????

tulah pasal.. rasanya haritu putu dah transferkan ke bod ni.. alih2 ada kat CNM pulak..
ke..kot aku tak tekan nama bod ni haritu? :stp:

sorrylah  yek.. tapi takpe.. mod kat CNM dah transferkan ke sini..

harap2 penghuni setia bod ni boleh membantu tuan thread ni si buzzy..

ermm....apa yg korang  citer sma gakla apa yg jdi kt umah aku...
aku pn x faham naper tiap kali kt umah jer...atini mesti nk mrah...ayah..mak..adik sumer cmtu...kdg2 smpai huruhara jdiknya....tol2 tension aarr aku...tpi yg peliknya tiap kali kalo kt umah je..kalo kt luar aku 1 fmily ok jerk!
ada gakla mak aku pnah ckp yg maybe rumah kita ni dah kena ni! kalo x, xkan jdi cmni...dulu ok jer....entah la....aku pn x tau aar! sapela yg sakit ati ngn fmily aku ni...

ermm............:hmm:

hmmm......

Umah korang ada Hantu tak ??

kalo dah ada thread nie merge le ek..tak sure..
anyway..just nak share sal umah berhantu nie..since i just moved in wif ma frens kat umah nie..umah bujang je
....masing2 satu bilik...satu bilik yg masterbed room tue dua orang dok sekali....so..lepas 3 minggu nie
aku baru dengar cite...diaorg g tau aku ada antu kat umah...

selama nie aku dok tak penah kena kaco..nampak pe2..cam pelik jer..
antaranyer :

*Sorang tue nampak ada lembaga dok atas katil dier..
*mlm2 mase tido ada menda atas dier..sampai dier tak leh bernafas
*byk rambut pjg (cam rambut gugur) kt hall (yg nie aku penah nampak gak)..
*baru2 nie diaorang dengar ada pompuan menanges kat ruang tamu..kuat sgt katanyer..
(bilik aku paling hampir kat ruang tamu..,x dengar langsung...maybe sebab aku tido mati..)

cam ne ek..nak caya ke x..sebab aku x penah kena pe2...x penah nampak...dulu aku selalu tido luar..kat ruang tamu..xde
pe2 pun...dok umah sorang pun xde pe...

satu lagik..kat umah membe aku lagik teruk...mase kawan dier semayang..ada menda lalu kat depan..
then malam2 dia tarik selimut dier...panggil nama tepi telinga mase tido..
lagik teruk mak member dier datang, nampak ada budak2 kecik lari kat ruang tamu..padahal xde budak2
kat umah tue....ngeri siot... !

Rate

1

masa aku ngan family aku dulu duk quaters, ada gak... tapi dah biasa... sambil2 tengok tv, ada la budak melintas.. sepantas kilat.the whole family pernah nampak at the same time. beliau mempunyai ciri2 berikut:

1. tinggi dia dlm 1 meter....
2. x clear, mcm bayang. tapi ada.
3. berlari dari pada corridor bilik ke dapur
4. kejadian pukul 11mlm dan keatas
5. x de bunyik
6. x leh tangkap/block
7. kalau dpt block pun, rasanya x leh nak pegang... mcm mirage atau mcm predator masa jadi invisible. invisible, tapi leh nampak refraction

Alhamdulilah ... tak ada lagi.

ermmm.....xder kot.........

Originally posted by raiqah at 30-4-2007 09:32 AM
ermmm.....xder kot.........

xpaa... jgn bimbang.. malam ni aku akan mengisi kekosongan umah ko..:devil: