CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3802|Reply: 8

Universiti Pertahanan Nasional Malaysia NDU

Salam semua warga forum..Asyik pikir pasal duit pun tak best jugakhingga kadangkala melekakan..apa kata sembang pasal masa depanpulak..sekadar mempromosi tempat aku belajar secara tak lansung memberipeluang anda, anak anda, anak saudara mahupun sesiapa sahaja untukmengikuti pengajian disini. aku tak dapat komisen ape pun..sekadarberkongsi..sebab pengambilan kali ni ade amek org awam..so maybe sapeyg nak tu ade peluang yg penting syarat2 kelayakan dipenuhi la..

http://www.upnm.edu.my --> info semua kat sini

Soalan 1: Saya berminat belajar di Akademi Tentera Malaysia. Bagaimanakah cara untuk memohon?

Jawapan: Permohonan mestilah menggunakan borang Unit Pusat Universiti (UPU) apabila iklan kemasukan ke universiti disiarkan.

Soalan 2: Adakah saya disyaratkan bekerja dengan Angkatan Tentera Malaysia (ATM) selepas tamat pengajian di ATMA ?

Jawapan:Anda akan diminta menandatangani perjanjian untuk berkhidmat di dalamAngkatan Tentera Malaysia dalam tempoh masa tertentu. Jika andaberminat dalam kerjaya tentera, permohonan untuk menjadi pegawaitauliah tetap boleh dilakukan dan anda akan menikmati faedah persaraan.

Soalan 3: Apakah tugas seorang lulusan ATMA di dalam ATM ?

Jawapanemilihan untuk memasuki perkhidmatan yang anda minat akan dibuatsemasa temuduga kemasukan. Anda boleh memilih untuk menjadi pegawaitentera darat, laut atau udara. Selepas ditauliahkan anda boleh memohonkor-kor yang anda minat dalam tentera darat atau tred-tred tertentudalam tentera laut atau udara.

thanks
syam vangardx

aku nak tanya soalan yg tak relevan pasal topic nih. kalau kita mohon jawatan lecturer kat sana, kena join tentera ke? or just macam lecturer biasa sama cam kat IPTA lain?

holdfast This user has been deleted

Reply #2 CRK's post

lecturer x yah jadi askar..nk jadi lecturer ke kat cni..? cpt2 mohon..kat cni banyak kekosongan..kaya woo lecturer kat cni..

kat sini ade lecturer awam ngan askar..kalau nak mgajar sini aku tak taula prosedur dia macamana..pasal aku student je

Originally posted by holdfast at 23-2-2007 01:05 PM
lecturer x yah jadi askar..nk jadi lecturer ke kat cni..? cpt2 mohon..kat cni banyak kekosongan..kaya woo lecturer kat cni..

kalu nk jd lect at least kene ade master la kan..klu ade dgree stkat jd tuitor la..
lect subjek ape yg diperlukan...marine nk tak...

kalau askar mcm mana nak mohon jadi lecturer?

Follow Us
kalau x-army leh apply jadi lecturer x? bidang yang nak dimohon adalah human resource?thnx

Originally posted by the_vangardx at 9-2-2007 04:52 PM
Salam semua warga forum..Asyik pikir pasal duit pun tak best jugakhingga kadangkala melekakan..apa kata sembang pasal masa depanpulak..sekadar mempromosi tempat aku belajar secara tak lansung mem ...

untuk student awam..kalau pakai kacamata boleh apply ke x?

kat sini ade je student awam yg berkaca mata..rasanya boleh..tapi setelahmengambil kira fakotr2 lain la