CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

Bank mana yang paling bad service?

maybank tu perasan, kenkunun bank terbesar di malaysia....

baik guna RHB..

bg aku lak...

CIMB - kire ok lagik la...ada akaun tp jarang wat transaksi...
BSN - lembab giler...malas nak pakai lagi dh...
Maybank - no choice, antara akaun bank aku yg ada duit skrg nih...
Affin Bank - x aktif, tp guna loan Affin Finance (kire boleh lg la)...
Public Bank - one of the best..tp sayang, x byk transaksi wat ngan bank nih...

Originally posted by civicbiru at 14-2-2007 06:28 PM
padan muker ko maybnk..sebab ko lah kete aku kat wokshop kene tahan pasal ko telan kad atm aku...

Originally posted by medangmru at 15-2-2007 08:42 AM

rhb...

RASHID HUSSEIN BANK ni ok lar..service ok gak..second choice after public bank

BSN lagi satu..selalu tukar withdrawal form..10 kali aku pergi 10 kali betukar form..tak efficient lar..rugi je aku wat balik form form tu.

ambank..
ada ke bukak 1 counter aje..
dah le org ramai masa tu..

Follow Us
ambank klang branch...:@

aku bengang giler ngn alasan diorg...kes bulan 7 aritu sampai laaa nii x setel2 lagi...
aku sanggup apply cuti awal bln lpas semata2 nak follow up,nak jmpa officer tu sndiri tp still bg alasan yg sama...
rm100 tu beb....kalo rm10 aku leh tutup mata lg...:@

kalo ada sesapa staf ambank kat sini yg terbaca statement aku ni,sila laa beri p'jelasan..

Maybank arr...paling aku hangin kt branch Bangsar tu dulu kat shop lot tu skang dah gi dataran maybank...lg la kerek...kol dah laa tak penah jawap....anta chq application satu bulan (kira ok la aku anta sebulan baru aku nak kolek) pung tak siap lagik....hish cekik darah betul la dorang tuh...staff kaunter seme kerek....officer cam bangang...nak mintak specimen card pun taknak layan...pala otak luuuuu...rasa nyesal giloz aku bukak ekaun kat sana.

Tp aku ske pkai E-Service dia Maybank 2u....takyah tgk muka2 jerangkung tu seme....smooth je transactions aku....tu arr mentang2 bank paling top....belagak....macam bank tu tok dia punya :siok:

sapa lagi kalau bukan Maybank...harap rimau aje nganga beso, keje tak sehebat mana. Ambank pun bagus dan cepat. RHB pun ok. Public Bank jarang2 berurusan tapi bila pegi tiada masalah. apa bank no 1 di Malaysia?

bank no 1 di malaysia...
BANK NEGARA MALAYSIA
hehehee

Originally posted by azharfcsit at 17-2-2007 02:11 AM
bank no 1 di malaysia...
BANK NEGARA MALAYSIA
hehehee

Betul gak cakap ko tu...BANK NEGARA yang memantau semua bank di Malaysia ni....BANK negara ni ibarat pengurus....apa2 hal yg jadik kat 'staf2' bawahan , pengurus dulu yang akan dipertanggungjawabkan....apa2hal....MD atau "pengarah"akan carik Pengurus utk penjelasan...

Originally posted by sherrina at 16-2-2007 09:20 PM
sapa lagi kalau bukan Maybank...harap rimau aje nganga beso, keje tak sehebat mana. Ambank pun bagus dan cepat. RHB pun ok. Public Bank jarang2 berurusan tapi bila pegi tiada masalah. apa bank no ...

masa loman keje affin bank 3 tahun dulu orang duk bangga maybank lead no 1 sebab maybank merge ngan bank kecik lain..dorang tak pikir sebab pasal merge ni la dorang bawak beban hutang bank yang dorang merge tuh..now publick bank..bank bumi pun ok semenjak CiMB amik alih..ermm affin bank tuh tutup jer la harap koperasi tentera je yang back up..duit gaji dorang masuk kat situ..tak nampak relevent nya affin bank skrg ni..

Originally posted by archilless at 16-2-2007 12:31 AM
ambank..
ada ke bukak 1 counter aje..
dah le org ramai masa tu..

ambank ni kira service dia smooth gak la..cuma dorang punya kaunter tu tak manage dengan betul..pembayaran kena separate kredit card satu kaunter,remittance satu kaunter ..leceh maa

nak bukak akaun kat maybank kena buat appointment dulu ke ??:@

setuju, CIMB nampak agak naik sekarang kene pula branch nya merata tempat. Yalah, mereka kan amik alik BCB dan Southern Bank. Cuma hangin juga dengan CIMB di Alpha Angle yg lombab mengalahkan BSN. Org ramai di waktu petang kaunter yg buka cuma satu. Tukang sembang yg ramai di belakang :@

Originally posted by lebai_WOLRD at 18-2-2007 12:24 AM
nak bukak akaun kat maybank kena buat appointment dulu ke ??:@

mana ader ..mengalahkan pi interveiw plak

Originally posted by sherrina at 18-2-2007 02:23 AM
setuju, CIMB nampak agak naik sekarang kene pula branch nya merata tempat. Yalah, mereka kan amik alik BCB dan Southern Bank. Cuma hangin juga dengan CIMB di Alpha Angle yg lombab mengalahkan BSN ...

satu,dua branch tu biasa la mesti ada problem especially kalau dekat outlet shopping complex..sometimes ATM machine out of service maybank la paling banyak jadi camni..terpaksa guna meps utk withdraws ..bayangkan 10 kali withdraws guna meps dah kena tolak rm5.00

low man,
yup...sherrina dah masak sgt dengan style Maybank. Sherrina akan selesaikan segala transaksi spt bank in cheque, keluarkan duit, masukkan duit dsbnya at least by thursday setiap minggu. Sebab sherrina lihat peratusan mesin sangkut, out of order dan rosak bermula menjelang Jumaat selepas 8pm sehinggalah pagi Isnin. Khususnya di lokasi2 yg ramai pengguna.

erk.......bank yg est nak vote xdak -bank islam......time org ramai.....bukak 2 kaunter jek.....specially mase lunch hr

from my experience, ambank dgn public bank service is ok

mybank-jarang berurusan di kaunter

absolutely maybank! staff2 dia mmg kerek giles... depa rasa depa best sgt kot sbb dpt keje kat maybank... nasib baik lah ada maybank2u... klu x maybe aku dah tuko bank lain... tu pun kdg2 maybank2u service unavailable...