CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

Bank mana yang paling bad service?

bsn dengan cimb paling lembab.......
maybank A+++

Saya paling meluat dengan bank rakyat org tak ramai tp no x gerak2 epekehal budak2 dok counter kejap bangun kejap call

semlm teruk sgt2 kat cimb ex southern bank ... queue panjang giler utk cash deposit machine ... kenapa la tak disediakan staff utk assist? dah la pelanggan tu pun, mengong gak, tak baca instruction yg baru letak atas machine tuh ....

Public bank paling best paling cepat walaupun signboard paling buruk

maybank... tmn u skudai..

clerk cam celaka... tengking one makcik ni ...

cimb--- lagi suey.. slalu down...

BSN kebanyakan urusan melalui kaunter
melopong la kena baris kalau nak byr CC
nasib baik aku tak pakai CC BSN

aku masih ada buku saving pun pasal zaman sekolah memang BSN jadi pilihan pelajar

CIMB pun kekadang buat hal gak...tp itu depends pada branch mane laa...tp staff agak friendly la
Maybank pun ok gak...tp takde borak2 dgn customer
Public Bank ok...aku suka...sbb staff dia baik...
Bank Islam paling sempoi...hehe kejap je tunggu...mungkin sbb tak ramai org yg ada account bank islam kot...

Follow Us
Pak Rashid..lembab gile proses loan rmh aku!!!!mmg bengang tahap bengkak kpala dh nih!! Ade ke dia hilangkan valuation report..nk cari smula x jmp..
BCB--pon same--loan rmh kwn aku..doc asyik misplace..aper kesss!!!!???patut ahh kene mkn!!

boleh katakan aku ada banyak buku bank.. buku je la banyak, duit bukan ada pun..hehe.. yelah, 4 kali tukar keje 4 bank la kena bukak akaun tuk masuk gaji..

ni bank yang aku mmg berurusan tiap2 bulan..

~ Maybank - so far M2U mmg ok la.. aku senang nak check gaji dah masuk ke belum, nak bayar loan umah, nak check floating cheque, floating share ke.. mmg pantas, di ujung jari je.. kecuali line tak elok la..

~ BCB (CIMB) - kat S Alam ni Cash Deposit Machine tak banyak so aku pegi makro je kalu nak bayar kete.. atau pegi kek CIMB kar BlueWave. so far, ok lagi..
cuma, sakit ati sbb staf CIMB ni slalu call even belum sampai due date lagi. menyampah betul. bila aku marah dorang kata nak remind aje.. hampeh..

tapi bank paling lembab, paling hampeh, paling tak efisyen, paling tak kemas ialah Hong Leong Bank Jalan Genting-Klang, Setapak.. ni pengalaman aku masa keje kompeni lama kat Setapak. kompeni aku mmg appoint bank ni tuk semua urusan. sakit ati sbb kerani cabuk cina ke melayu ke mmg lembab. nak cop cek pun kena tunggu.  

lagi sakit ati kalu dah call remind dorang suruh prepare cash money tuk gaji atau tukar duit. bila call, main pas-paskan line kat orang lain. aku banyak kali maki dorang ni. paling takleh lupa, masa suh prepare duit tunai untuk tukar duit raya sebanyak 10 ribu tuk bos-bos aku. bila pegi kaunter boleh dorang kata duit dah abih. padahal, aku siap fax siap call tuk confirmkan. memang aku mengamuk sakan la.. batal pose aku.. hehe.. yelah, masa kat tipon kan main lagi kata boleh, boleh. janji nak prepare bagai. alih2 masa aku pegi leh kata takde.

tu baru bab nak tukar duit. nak cashkan cek pun makan masa. mmg lembab sungguh. mmg aku serik nak guna Hong Leong Bank Jln Genting Klang.. hehe..

aku rase semua pun teruk
tapi pengalaman aku baru2 nie g CIMB...sebab buku bank ilang..aku g area pandan jaya dkat umah aku...dier check ic aku..dier kata kena g Tun perak sebab aku bukak a.c kat sana..ok fine....Mase aku bukak a.c dulu kat jln tun perak tue...diaorng bagi atm kad..then pin no. dier kata akan di pos ke umah..aku pun
pelik naper kena anto ke umah..maybank kan buat on the spot je..then aku pun tunggu punyer tunggu x sampai2..aku pun malas, aku amik guna buku jer..then duit tue aku masuk dalam maybank aku....sekarang aku tanye kad atm tue cam ne..ari tue dier cakap anggap je kad tue dah ilang..apply yg baru..
kena bayo rm15..bengang tul aku...sal lak aku kena bayo..padahal diaorang tak anto pin # kat umah aku...babeh tul

Reply #69 eboxkl20's post

ko x leh compare cam tu..lain bank lain prosedur nya

sabar tu leh tahan lagi...tapi suka pusing2kan procedure tu yg aku tak suka tuh...
kalo diorang kata pin hantar kat umah...aku jumpa manager dia jer...aku soh dia bukak SLA..
lambat takpe asalkan ada state kat SLA...
masalahnya diorang malas buat kerja..pastu mcm2 alasan itulaa procedure banklaa
itulaa inilaa...

seperti yg aku pernah letak komen dulu sekali dlm topic ni, bank kat malaysia ni tak kira local ke foreign ke, once ader nama malaysia blakang dier mmg hampeh, mula2 dulu aku cuba la local bank, mmg le hopeless, pastu aku cuba la foreign lak, pun sama, tapi akhirnye aku pakai local je coz kurang charges and fees, kalo setakat kata customer service tu tak yah la harap, sebelum dapat kiter as customer je beriya-iya, yes sir yes sir, bila dah dapat NGAP, selamat tinggal.

yang pling hampeh maybank senawang. ade ke aku datang die wat aku
macam budak2x. main baling2 je kertas, senyum pun tak der. puas aku carik
feedback card tak de la plak.   .......itu kat receptionis tpi kat kaunter okey...

smalam pi Maybank Wangsa Maju hampeh aje sebab CDM machine down. dorg duk sibuk2 promote unit trust bukan nak cepat2 baiki mesin...hampeh :@

setakt ni exp dgn maybank xde tahap hampeh sgt la..tp yg aku suka maybank ni byk branch.maybank2u pon byk tlg untuk byr bil, antor duit kt parenz..kejap je da siap..x yah beratur. paling tak suka bsn, lembab tol..

Bank paling best :

Public Bank (mana2 pun) Servis cepat sampai tak sempat aku nak duduk dan rasa aircon. Staff dari pegawai sampai jg jaga kaunter tu friendly.

CIMB - Tmn Connaught. Servis dia laju gak. Kesian pak guard kena jaga tiket

Maybank (Rawang). Staff ok dan friendly.   

Antara yg teruk :

Ambank (Jalan Ipoh...dekat dgn masjid) . Lembab walau tak ramai org. Staff nama Bade (pompuan) nampak
              malas. Dia blh marah sebab aku tak isi nama branch account aku. Kan ke online. Tak pernah bank
              lain suruh aku isi nama branch. Nama aku atau nombor akaun aku ada ler...

BSN       (mana2 pun) . Lembab sepanjang zaman. Kena beratur sbb takde mesin tiket. Tua atau muda sendiri
              tanggung ler penat berdiri. Staff suka berborak sesama mereka dan suka gak berborak dgn Pak Guard

Maybank (Tmn Selayang Jaya). Main tipu. Dah panggil nombor aku dia suruh duduk lagi. Panggil nombor org lain
               lak. Pastu pegawai dia ada sorang lelaki tu. Melayu. Macam tak semangat nak kerja. Dah lama buku akaun
               aku diletak atas meja dia dia buat tak tau jer utk sain. hampeh

ini ler pendapat peribadi aku.

[ Last edited by  jambulputih at 6-5-2007 12:07 PM ]

Public Bank yang paling cepat secepat sampai aku tak sempat nak isi borang  dan kebanyakan staff dia tu orang melayu so melayu cepat namanye.

RHB walau pun tak ada orang kat kaunter aku kene tunggu 15 minit kate dia dia sedang  susun  ,, entah susun cipab kot.

CIMB pulak tak ada customer feeling- macam macine ler.

Maybank bz memanjang beratur pun panjang-

Public bank- masih the Cepat.

hettyayu This user has been deleted
public bank

nak tahu tak kenapa  babi betina darsita suka potong 30 kredit ?
sebab nya, potong kredit menjadikan buret darsita teransang.
lepas potong kredit,  buret darsita terus berair dan mengemut 30 kali, ha ha.

paling teruk maybank rasanya, aku pernah sekali nak bukak current a/c awek tu buat  mcm aku ni takde duit,lepas aku bagi duit buat senyum terpaksa dgn aku,  aku tak taule kenapa ada org ni kalau dah kerja kat bank,dia ingat mcm best sangat (tak semuale) segelintir aje kot..

nizamac79 This user has been deleted
yela la yang paling teruk memang MAYBANK... aku penak tutup akaun pasal bengang ngan staff kat maybank setiawangsa... aku kat kaunter die leh borak lagi ngan member dia..... P*k*m*k aku cakap nak borak ke nak keje.... terus tutup akaun...

tapi la ni kene bukak balik akaun maybank sbb company baru nih bank in duit ke akaun maybank

apapun aku memang setuju servis yang terbaik PUBLIC BANK