CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

SAFETY AND HEALTH OFFICER

kaishi,ko ada kad hijau CIDB tu ke? aku pon ada   tapi itu takde apa2 makna sangat...i m ...
auntie_girl Post at 5-12-2010 20:15

betol nok...tepak skali...ko mmg hanak hekan yang hebat..mek suka

kursus kt CONSIST dgn NIOSH same ke yurannya?
b_mckagan Post at 6-12-2010 10:00

sama jer...nanti ko exam pun dr NIOSH punya exam gak...

2 pihak aku nak tepok dahi sket kasik derang sedar:

1:KWSP,

2:budak2 yg membazir d ...
auntie_girl Post at 6-12-2010 18:39

nih ko salah konsep nyah...INSTEP baru petronas...INSEP yang skim latihan graduan

nih ko salah konsep nyah...INSTEP baru petronas...INSEP yang skim latihan graduan
pressor Post at 8-12-2010 19:42

ampun mak hayammmmmmmmmmm

nama dekat2,mau mek tak kompius noks

betol nok...tepak skali...ko mmg hanak hekan yang hebat..mek suka
pressor Post at 8-12-2010 19:40

yes!!boleh la mak meronggeng cari pelanggan malam ni sebab mak hayam kata mak anak ikan hebat

ampun mak hayammmmmmmmmmm

nama dekat2,mau mek tak kompius noks
auntie_girl Post at 8-12-2010 19:44

iklan kejap....
    nok kau tau kan KBC nak cari Chemist...ko tak nak try ke jah??
http://www.kbc.com.my/subpage/career.asp?pg=2

Follow Us
yes!!boleh la mak meronggeng cari pelanggan malam ni sebab mak hayam kata mak anak ikan he ...
auntie_girl Post at 8-12-2010 19:48

jangan nok...nanti ko dpt pelanggan org asli jah kat sana....ahahahahhha

iklan kejap....
    nok kau tau kan KBC nak cari Chemist...ko tak nak try ke jah??
http://www. ...
pressor Post at 8-12-2010 19:49

ni mak cinta mati sama ko mak hayam ooiiiittt.....    nanti mak usya link itu yoooo   kalau dekat dengan lokasi mak hayam,leh la kita memondan bersama,seiring sejalan yoooooo

jangan nok...nanti ko dpt pelanggan org asli jah kat sana....ahahahahhha
pressor Post at 8-12-2010 19:50

choyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy   nocks,mak taktau la kira hari ni choyyyyyyyyy ke mak lucky nocks....tadi,time amek sampel,mak jumpa vavik hutan 5 beranak nocks

mak kompius...mak yakin dia tak nampak mak.... sebab dia kat laluan lain...tapinya,sekor2 dok berlari nocks....dulu mak jumpa pon,derang tengah berlari....

SOKLAN BONUS:

1:mmg derang tak reti berjalan n cara derang bergerak adalah ngan berlari ke???{:1_126:}

2: kenapa kalo derang kuat lari,derang gemok jugak nocks???  

choyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy   nocks,mak taktau la kira hari ni choyyyyyyyyy ke mak  ...
auntie_girl Post at 8-12-2010 19:56

adeh...ssh nak jawab....tp mmg dieorg berjalan pun mcm berlari..apatah lagik mereka berlari berkejaran...

adeh...ssh nak jawab....tp mmg dieorg berjalan pun mcm berlari..apatah lagik mereka b ...
pressor Post at 8-12-2010 20:24

nocks,mak nak g ganu lusa....ada mana nocks?mana tau leh pow sotong goreng sekor dua

nocks,mak nak g ganu lusa....ada mana nocks?mana tau leh pow sotong goreng sekor dua
auntie_girl Post at 8-12-2010 20:27

jah...i ke KL pulak lusa kan...hahahaha...u balik bila?

jah...i ke KL pulak lusa kan...hahahaha...u balik bila?
pressor Post at 9-12-2010 07:55

g jumaat balik sabtu

g jumaat balik sabtu
auntie_girl Post at 9-12-2010 08:43

alahai mokcik..dok dang ah weh

alahai mokcik..dok dang ah weh
pressor Post at 9-12-2010 09:38

dak pe.....nanti jumpe leng kali jeh ar...kot2 mokcik dapat keje kat kbc tu ker *padahal apply pon dop agi*

dak pe.....nanti jumpe leng kali jeh ar...kot2 mokcik dapat keje kat kbc tu ker *padahal ...
auntie_girl Post at 9-12-2010 09:53

weh...mocik g lah apply cepat2....duk sana beh tau...

isk ni ape berkejaran-berkejaran... hehehe

Nak bagitau la yang kondem student tu.. sebenarnya most students langsung tak sedar ada nye latihan-latihan seperti ini sbb dorang dah doktrin pas blajar je masuk IPT termasuklah saya. Dah lama duduk dlm IPT dah semakin bijak menggunakan IT barulah perasan adanyer kursus2 seperti ini. Nak buat macam mana..kami dah masuk IPT separuh jalan takkan nak berenti macam tu je betul tak..? hehehe lagipun PTPTN bukan free sbb kami kene bayar balik. Kalau lah saya tahu awal2 ada nya latihan2 seperti ini.. saya pun mebi x masuk IPT tapi sekarang ni orang nak amik pekerja kene ada Qualification (dip/deg dan sebagainya) kena la jugak amik degree dulu

Saya pun berminat untuk menjadi HSO ni tapi masih belum habis belajar, pas graduate hujung tahun ni insyaALLAH saya akan terjun bidang ni nak dapatkan certificates tu harap2 ada la rezeki untuk saya.

Satu lagi forumer2 kata graduan NIOSH ni dah melambak2 macam mana ek..? means dorang sumer menganggur ke..?? Susah ke nak cari keje sbg HSO ni..??

asalam kawan2 safety semua..saya sekrg ni mmg terlibat dalm bidang safety...skrg ni sya berkerja di satu company balak..area kedah ..saya ade satu masalah dilema... Baru2 ni saya dapat offer kerja jabatan kerajaan n17 basic 8++ . Family suruh sya join...
Pada pendapat kawan-kawan semua yang mana satu lebih baik bagi saya. Saya dilema tolongggggggggg...............

Reply 98# naufal74

ko cukup kuat ke nak bertahan dgn keje swasta....  sakit pening demam semua kena bayar...
kalau gomen sumer free. stakat hari ni masa depan taktau la kot2 berubah...

swasta klu ko pndai menympan, dah tua karang takde masalah.... klu ko jenis boros je... baik masuk gomen. ade pencen!

Post Last Edit by artline22 at 23-2-2011 09:11

nak mintak pendapat ko forummer.saye nie ade degree dlm environment....skrg nie kije swasta..keje opis..mmg tak de kaitan dgn degree saye pon..dah 3 tahun keje kat sini...

nak mintak keje yang related to my degree mmg susah..kbykan vacancy  related ngan degree nak SHO yang ade certificate dgn NIOSH...nak masuk gomen takyah ckp la..mmg susah...

tempat keje saye nie mmg jauh ngan umah..tiap2 ari kene berulang...pegi opis kol 7, kol 8 baru sampai...area umah saye mmg byk kilang..kalo keje SHO tu mmg byk kosong...tapi tu la, sume nak sijil NIOSH..

saye mmg bercdg nak amek course kat NIOSH...tgk kat web die, yg ade 4 exam paper tu dlm 4K ++...kalo belh nak amek yang wiken nye..sabtu n ahad...so, ari biase boleh keje...

persoalan nye, saye nie perempuan....rase2 ade ke kilang2 nak mek saye keje? sbb mostly SHO nie kan laki...nanti rase mcm membazir plak bile dah ade sijil (kok ye lulus sume paper) tapi tak keje sgbai SHO..

Lagi satu, ade ke gurl yang join kursus tu? takut plak nanti bile aku gie, sume nye laki..aku sorg pompuan...TLG!!!